dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 54
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Chciałabym się z pewnych względów dość szybko odgrodzić iglakami od sąsiada. Czy możecie mi jakieś polecić? Żeby szybko rosły, dość gęsto?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    beata

    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    podaję dość ciekawy adres:
    http://www.ogrodnik.pl/ogrody/ogrody_23_02.asp
    można tam znaleźć dużo ciekawych porad nt. ogrodów

  3. #3

    Domyślnie

    Witam-dzięki za adres. Strona ciekawa i przydatna .-Tad

  4. #4

    Domyślnie

    Cyprysik Laylanda - rośnie szybko, ale trzeba przycinać aż 3-4 razy w roku.

  5. #5

    Domyślnie

    Żywotnik zachodni - odm. Brabant.Ale szybko rośnie również świerk.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli chcesz tanio- polecam sosnę.
    Moje mają 0,5 m przyrostu rocznie.

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    engi napisz coś wiecej o sosenkach. jakie odmiany, jaka gleba, jaka pielegnacja. podstawowe informacje dla laika.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Szybko rośnie żywotnik olbrzymi ( i wysoko ), albo mieszaniec żywotnika olbrzymiego i zachodniego -"Aureospicata" z pięknymi złotymi końcówkami.
    Szybkie żywotniki zachodnie to: Brabant (zielone), Waxen (żółte końcówki), Columna ( nomen omen - tworzą wąską kolumnę, są jasnozielone).
    Chyba jeszcze polska odmiana "Kórnik" też szybko rośnie (wąska)

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Kochani, jestem zupełnym deletantem/ką w dziedzinie ogrodnictqwa. To , kiedy mam je posadzić i na jakiej glebie. na razie jest pole.

  11. #11

    Domyślnie

    żywotnik czyli popularna "tuja", jest najwdzięczniejszy na zielone ogrodzenie. odpowiednio nawadniany i nawożony potrafi przyrastać nawet 40cm rocznie. sosenki są ładne do okolo 3 metrów wysokości, później jako żywopłot wyglądają tak sobie.

  12. #12

    Domyślnie

    W Muratorze 4,2002 na str.157 jest informacja o odmianach, które nie "brązowieją". I jeszcze w 5,2001 jest więcej jak sadzić i pielęgnować.
    A będziecie mieć normalny płot, czy tylko żywo-płot ?

    Ja widziałem żywopłoty ze świerczków, które odpowiednio przycinane były baaardzo gęste i trudne do sforsowanie. ALe jak się nie przycina to na pewno urosną wysoko i przestaną spełniać funkcję żywopłotu.

  13. #13

    Domyślnie

    Sosenki całkiem zwykłe - przyznam się, że mam kilka samosiejek wykopanych jesienią na nieużytku polnym - i te najlepiej i najszybciej rosną.
    Świerki też są urocze i w odróżnieniu od sosen bardziej nadają się na żywopłot, gdyż można je przycinać.
    Ja mam posadzone co kilka metrów nieregularnie sosny i świerki które stanowią tło. Między nimi posadziłam pojedyńcze szlachetniejsze odmiany : sosnę alpejską (nazywam ją dłudowłosą), sosnę czarną, różne odmiany żywotnika, irgę, berberys w dwu odmianach......
    Mam nadzieję, że jak podrośnie będzie ładny.

  14. #14

    Domyślnie

    sosenki są chimeryczne, moje zwodziły mnie przez parę miesięcy, po czym jak na komendę uschły, za to znakomite są modrzewie, tylko, że wyrastają z nich olbrzymy, jeżeli nie będziesz za parę ładnych lat potrzebowała ich drewna to zacienią działkę i wyjałowią glebę, ale w przyrostach są chyba rekordzistami
    Finiszant

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    a te modrzewie toile rosna na rok. mnie sie podobakja-daja wrazenie takiej osiadlej dzialki
    no i kojarza mi sie z gorami..

  16. #16

    Domyślnie

    nie mierzyłEM, ale jak zastartują to może nie cały metr ale przynajmniej ok 70 cm na rok, w zimie są chuderlawe i gołe, ale na wiosnę wcześnie zaczynają, jeszcze raz ostrzegam przed ich spadającymi igłami, mogą zagłuszyć inne rosliny, więc jak masz dużo miejsca to polecam, gorzej na małej przestrzeni
    Finiszant

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: finiszant dnia 2002-07-10 19:34 ]</font>

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    a tak go przed wejsciem, co ty na to???

  18. #18

    Domyślnie

    Rodzice mają modrzewie na działce. Rzeczywiście wyrasta duży, w lecie kapie z niego bardzo lepka żywica (nawet z igiełek) i pod nim nic nie rośnie... jest jakby "wypalone" tą żywicą i dosypane igiełkami.

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    eeee, to ja go nie chcę...

  20. #20

    Domyślnie

    Zanim podejmiesz ostateczną decyzję obejrzyj sobie parę w naturze. Muszą gdzieś rosnąć w tzw okolicy...

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony