dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 10
Pokaż wyniki od 181 do 199 z 199
  1. #181
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Ai*ka
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Chotomów
    Kod pocztowy
    05-123
    Posty
    17

    Domyślnie

    Rozumiem sytuację.

    Rzeczywiście na rynku pojawiły się elementy z innego źródła, podróbki ponieważ posiadają inny gwint. W oryginalnym systemie jest calowy a w podróbce metryczny. Jeśli ktoś kilka lat temu założył oryginalny zestaw montażowy, i dopiero teraz zakupuje gniazdo ssawne musi uważać by nie dać się nabić w butelkę. Oszczędność 200 zł może wyjść bokiem.

    A co do stwierdzenia twojego hurtownika, że stary system jest już całkiem przekreślony to lekka przesada. Nowy ma po prostu kilka udogodnień, oprócz wspomnianej przez Ciebie możliwości dopasowania się do grubości tynku posiada lżejsze węże które łatwiej wyciągnąć z instalacji i do niej z powrotem zassać. Został też całkowici przebudowany mechanizm blokady węża, który jest łatwiejszy w obsłudze dla użytkownika.

    Nowy system jest tylko droższy pozornie ponieważ przy wykonywaniu instalacji montuje się od razu gniazdo ssawne, a potem przy montażu jednostki drzwiczki do niego. Natomiast w starym systemie podczas wykonywania instalacji montuje się tylko dość tanią płytkę montażową, a dopiero później właściwe gniazdo ssawne. Podsumowując te dwa elementy razem w obydwu systemach cena wychodzi podobna dla klienta. Oczywiście z małym zastrzeżeniem, że wykonujemy montaż na oryginalnych elementach. Dla porównania poniżej wyciąłem ceny z oficjalnych cenników.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Hide-A-Hose.JPG
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	76,0 KB
ID:	323993Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Retraflex.JPG
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	75,9 KB
ID:	323994

    Reszta elementów systemu jest spójna ze sobą więc nie powinno być różnic w cenie.

    Nie wiem dlaczego wychodzi Ci taka duża różnica w cenie pomiędzy obydwoma systemami.

    Może powinieneś zmienić dostawcę
    Numer do mnie masz w stopce

    Serdecznie pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Ai*ka ; 12-07-2015 o 10:12
    tel: 796 559 499

  2. #182
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Patryk_urban

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-001
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ai*ka Zobacz post
    Rozumiem sytuację.

    Rzeczywiście na rynku pojawiły się elementy z innego źródła, podróbki ponieważ posiadają inny gwint. W oryginalnym systemie jest calowy a w podróbce metryczny. Jeśli ktoś kilka lat temu założył oryginalny zestaw montażowy, i dopiero teraz zakupuje gniazdo ssawne musi uważać by nie dać się nabić w butelkę. Oszczędność 200 zł może wyjść bokiem.

    A co do stwierdzenia twojego hurtownika, że stary system jest już całkiem przekreślony to lekka przesada. Nowy ma po prostu kilka udogodnień, oprócz wspomnianej przez Ciebie możliwości dopasowania się do grubości tynku posiada lżejsze węże które łatwiej wyciągnąć z instalacji i do niej z powrotem zassać. Został też całkowici przebudowany mechanizm blokady węża, który jest łatwiejszy w obsłudze dla użytkownika.

    Nowy system jest tylko droższy pozornie ponieważ przy wykonywaniu instalacji montuje się od razu gniazdo ssawne, a potem przy montażu jednostki drzwiczki do niego. Natomiast w starym systemie podczas wykonywania instalacji montuje się tylko dość tanią płytkę montażową, a dopiero później właściwe gniazdo ssawne. Podsumowując te dwa elementy razem w obydwu systemach cena wychodzi podobna dla klienta. Oczywiście z małym zastrzeżeniem, że wykonujemy montaż na oryginalnych elementach. Dla porównania poniżej wyciąłem ceny z oficjalnych cenników.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Hide-A-Hose.JPG
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	76,0 KB
ID:	323993Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Retraflex.JPG
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	75,9 KB
ID:	323994

    Reszta elementów systemu jest spójna ze sobą więc nie powinno być różnic w cenie.

    Nie wiem dlaczego wychodzi Ci taka duża różnica w cenie pomiędzy obydwoma systemami.

    Może powinieneś zmienić dostawcę
    Numer do mnie masz w stopce

    Serdecznie pozdrawiam
    Szczerze mówiąc to te "podróbki" pasuja do starych orginalnych zestawów montażowych bo to wszystko jest klepane w chinach, a czy przyszło do eury czy prez usa do nas to bez różnicy.

    Jesteś kolego jak zwykły fanatyk, czy przesunięcie palcem i zablokowanie węża było trudne dla ciebie ? Nie poprostu wprowadzili INNY system blokowania węża żeby produent HAH nie zaskarżył tej podrobki Hide a hose był pierwszy na świecie dlatego jest tak popularny.

    Wagę węża to można marketingiem nazwać, mieszkam we wrocławiu - dostawcę mam dobrego więc daje radę. Podjechałem specjalnie do znajmoego który ma Retraflexa - wziołem swój waż - i zgadnij co ? Różnicy nie ma tylko w cenie.

    Porównujesz oficjalne cenniki tego samego dytrybutora? Lepiej wejdź na jego allegro http://allegro.pl/zestaw-na-1-gniazd...488462723.html - chyba twoj importer sprzedaje taniej system HIDE A HOSE- orginalny!

  3. #183

    Domyślnie

    Panowie, pomóżcie w umiejscowieniu gniazda ssącego na poddaszu. Niestety, poddasze mam na różnych poziomach. Sypialnia na poddaszu jest niżej o 3 stopnie od reszty pomieszczeń. Aby poddasze obsłużyć z jednego gniazda, umieściłem je wstępnie nad spocznikiem:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gniazdo_schody.jpg
Wyświetleń:	109
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	325059

    Niestety będzie ono dość wysoko umieszczone, ok 60cm (na równi z ledem oświetlającym stopnie). Pozioma kreska oznacza docelową wysokość podłogi na poddaszu. W dziurze po prawejs stronie umieszczona jest rura z parteru. Co o tym sądzicie? Są jakies przeciwskazania? Będzie to wygodne? Rzućcie też okiem na cały projekt...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter_v2.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	325060Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze_v2.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	325061

  4. #184

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Niestety będzie ono dość wysoko umieszczone, ok 60cm (na równi z ledem oświetlającym stopnie). Pozioma kreska oznacza docelową wysokość podłogi na poddaszu. W dziurze po prawejs stronie umieszczona jest rura z parteru. Co o tym sądzicie? Są jakies przeciwskazania? Będzie to wygodne? Rzućcie też okiem na cały projekt...
    Wyżej gniazdo tzn. że mniej się trzeba schylać Wydaje mi się, że gniazda wyżej umieszczone (powiedzmy na wysokości 80cm) obsługuje się wygodniej - dorosła osoba nie musi się schylać ani kucać, żeby wpiąć/wypiąć węża. Jeżeli estetyka odpowiada i nie przesłania światła z leda, to moim zdaniem wysokość nie przeszkadza - zastanowiłbym się czy nie dać go wyżej (skoro już i tak jest)

    Tak patrzę na Twój projekt... jaką przewidujesz długość rury - 9m? Wydaje mi się, że możesz mieć problem z dostaniem nią w pokoju 2/6 do prawego dolnego rogu, bo odległość wychodzi chyba na styk. Robiłeś test ze sznurkiem i kijem od szczotki? Weź pod uwagę potencjalne meble.

  5. #185

    Domyślnie

    tak, robiłem test sznurka i jest ok. Na tej ścianie oddzielającej pokoje, oprócz biurka koło okna nic więcej nie będzie. Łóżko będzie w prawym dolnym rogu wiec powinno być ok.

  6. #186
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Ai*ka
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Chotomów
    Kod pocztowy
    05-123
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patryk_urban Zobacz post
    Szczerze mówiąc to te "podróbki" pasuja do starych orginalnych zestawów montażowych bo to wszystko jest klepane w chinach, a czy przyszło do eury czy prez usa do nas to bez różnicy.

    Jesteś kolego jak zwykły fanatyk, czy przesunięcie palcem i zablokowanie węża było trudne dla ciebie ? Nie poprostu wprowadzili INNY system blokowania węża żeby produent HAH nie zaskarżył tej podrobki Hide a hose był pierwszy na świecie dlatego jest tak popularny.

    Wagę węża to można marketingiem nazwać, mieszkam we wrocławiu - dostawcę mam dobrego więc daje radę. Podjechałem specjalnie do znajmoego który ma Retraflexa - wziołem swój waż - i zgadnij co ? Różnicy nie ma tylko w cenie.

    Porównujesz oficjalne cenniki tego samego dytrybutora? Lepiej wejdź na jego allegro http://allegro.pl/zestaw-na-1-gniazd...488462723.html - chyba twoj importer sprzedaje taniej system HIDE A HOSE- orginalny!
    Jednym pasują gniazda tak jak Tobie ba masz rzetelnego dostawcę a innym nie.

    Może i jestem fanatykiem, zawsze lubiłem nowe leprze w mojej subiektywnej ocenie rozwiązania

    Każdy instalator ma swoje przyzwyczajenia

    Rzeczywiście mój dostawca ostatni wprowadził promocyjne ceny, pewnie chcą się pozbyć resztek elementów starego systemu.

    Podsumowując niech każdy robi to co uważa za właściwe, byle bez szkody dla inwestorów.

    Proponuję zakończyć temat, każdy z nas ma swoje racje.

    Pozdrawiam i życzę sukcesów
    tel: 796 559 499

  7. #187

    Domyślnie

    Witam,

    W załączeniu mój plan na rozmieszczenie gniazdek (kółko), szufelek (prostokąt) oraz jednostki (trójkąt). Proszę znawców o poradę czy odkurzacz Profi 42.1 da rade przy takiej instalacji przy założeniu że jednostka będzie ulokowana na poddaszu - dom parterowy z poddaszem nieużytkowym.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	odkurzacz.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	341808

  8. #188
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Marcin55
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witam,

    Prosiłbym o zerknięcie na przygotowany przeze mnie wstępny projekt instalacji CO, który chce sam wykonać.

    Na parterze, w kuchni VROOM, jedno gniazdo obok drzwi łazienki powinno obsłużyć cały parter (wąż 9m) do tego gniazdo w garażu aby można było odkurzyć samochód w garażu lub na podjeździe a także posprzątać w kotłowni (wyprzedzam pytania - tam tylko piec gazowy + graty kosiarka etc)
    W wiatrołapie przewidziane podejście pod Wally flex.

    Piętro dwa gniazda w holu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2285.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	399374
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2284.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	90,6 KB
ID:	399375

  9. #189
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ai*ka Zobacz post
    Polecam zapoznać się z produktem.

    Jestem zaprzyjaźniony z kilkoma konkurencyjnymi firmami z Warszawy i wszyscy widzą wyraźną różnicę w nowym systemie, który posiada kilka zupełnie nowych rozwiązań ułatwiających montaż instalatorowi całego sytemu.

    Serdecznie pozdrawiam
    Drogi kolego niestety wprowadzacie Panstwo klientów w bład - owszem jest nowy system ale hide a hose także ma wersję europejską ktora dostosowuje się do grubości tynku - a Retraflex jest poprostu inna wersją tego systemu.

    Reklama na FM jest płatna

  10. #190
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtf23

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Jeleśnia
    Kod pocztowy
    34-340
    Posty
    184

    Domyślnie

    Panowie możecie ocenić wstępny projekt. Przewodem 9m z zapasem dojdzie wszędzie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180210_000557.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	78,7 KB
ID:	406934

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20180210_000619.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	406935

  11. #191

    Domyślnie

    Wygląda ok, ale ja zamiast tych 2 trójników 90st. dał 45. No chyba, że są jakieś przeciwskazania.

  12. #192
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtf23

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Jeleśnia
    Kod pocztowy
    34-340
    Posty
    184

    Domyślnie

    mówisz o garażu co jest przejście na salon?? i przy szufelce???

  13. #193

    Domyślnie

    Tak myślałem o czymś takim:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	oc.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	16,8 KB
ID:	407215

    Opór powinien być mniejszy. Szczególnie ważne w garażu, bo większość poborów będzie tędy przechodziła.

  14. #194
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtf23

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Jeleśnia
    Kod pocztowy
    34-340
    Posty
    184

    Domyślnie

    Dzięki. Za informację. Tak właśnie pomyślałem i poprawiłem.

  15. #195

    Domyślnie

    Witam,

    Ile może wynieść taka instalacja jak na zdjęciach. możliwe po jednym gniazdku na piętro. Na parterze w wiatrołapie przy drzwiach do kotłowni pod schodami (na zdjeciu nie ma tych drzwi : ). 11m wąż wszędzie będzie miał dostęp, Po jednym wężu na piętro. System w średniej półce jakości.


  16. #196
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtf23

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Jeleśnia
    Kod pocztowy
    34-340
    Posty
    184

    Domyślnie

    daj po dwa gniazdka na każdą kondygnację i nie będzie trzeba przewodu 12M - ciężkiego tylko będziesz już miał 9M przewód. A na górze bym dał w pomieszczeniu 2,4 albo 2,5. Jak zrobisz sam to wyjdzie tanio. Od ciebie będzie zależało ile wyniesie taka instalacja bo najdroższy z tego wszystkiego jest odkurzacz.

  17. #197

    Domyślnie

    Czy taki prosty projekt instalacji będzie w porządku (2 gniazda, 2 szufelki) ?? Dom parterowy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt odkurzacza.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	80,1 KB
ID:	407729

  18. #198
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtf23

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Jeleśnia
    Kod pocztowy
    34-340
    Posty
    184

    Domyślnie

    a może tak: masz od szufelki w holu o jedną mniej złączkę 45 stopni
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bez*tytułu.JPG
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	83,9 KB
ID:	407734

  19. #199

    Domyślnie

    Dobry pomysł, zawsze to jakieś uproszczenie instalacji

Strona 10 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony