dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 10
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 199
  1. #161

    Domyślnie

    Oto moj projekt instalacji OC prosze o ocene lub jakies podpowiedzi
    .Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0156_thumb_1600_1200_watermark.jpg
Wyświetleń:	117
Rozmiar:	77,4 KB
ID:	309131 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0157_thumb_1600_1200_watermark.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	80,7 KB
ID:	309132

  2. #162
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał shogun1985 Zobacz post
    Oto moj projekt instalacji OC prosze o ocene lub jakies podpowiedzi
    Zbyt blisko gniazda, nie wiem jaki to dom ale wąż ma przecież (może mieć) 9 metrów.
    Tak na oko patrząc gniazdo na górze obsłuży i pokoje i schody, a na dole salon i jadalnię więc przy kominku nie będzie potrzebne(tam można zastosować szufelkę)
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #163
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Proszę o ocenę - poniżej projekt.

    Chciałem u góry zamontować jedno gniazdo w przedpokoju, ale wąż musiałby mieć 11 metrów. Teraz (rysunki) gniazda i piony wyszły mi dość blisko siebie, ale nie wiem, czy lepiej się da to rozmieścić. Druga sprawa to gniazdo w garażu. Pisaliście, że można zamontować tzw. gniazdo gospodarcze na rurze ssącej bezpośrednio przy odkurzaczu. Jest to dobre rozwiązanie, czy taki mały "półśrodek"? Za dużo nie chcę wyprowadzać rur spod posadzki, bo poziomy będą w XPS pod betonem płyty fundamentowej, więc każdy przepust to kolejny kłopot. "Gniazdo" w garażu miałoby obsłużyć ewentualnie garaż, chociaż tam można po prostu pozamiatać, no i samochód nawet poza garażem na podjeździe. Nie będę się przy nim upierał, ale jak już ma być OC....
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CO-parter.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	82,6 KB
ID:	309653   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CO-poddasze.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	309654  

  4. #164
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał rydzadam Zobacz post
    "Gniazdo" w garażu miałoby obsłużyć ewentualnie garaż, chociaż tam można po prostu pozamiatać, no i samochód nawet poza garażem na podjeździe. Nie będę się przy nim upierał, ale jak już ma być OC....
    Z gniazda w garażu nie rezygnuj To jedna z najfajniejszych rzeczy przy OC. Postaraj się je tak umieścić żeby obsłużyło zarówno garaż jak i podjazd, bo z reguły na podjeździe wygodniej jest odkurzyć samochód. Ja akurat mam gniazdo na jednostce OC w garażu, ale nie wydaje mi się, żeby takie na rurze było w czymś gorsze.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  5. #165

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Z gniazda w garażu nie rezygnuj To jedna z najfajniejszych rzeczy przy OC. Postaraj się je tak umieścić żeby obsłużyło zarówno garaż jak i podjazd, bo z reguły na podjeździe wygodniej jest odkurzyć samochód. Ja akurat mam gniazdo na jednostce OC w garażu, ale nie wydaje mi się, żeby takie na rurze było w czymś gorsze.
    gniazdo w garażu czy pompowni gdzie stoi OC jest bardzo OK
    jak się nie kupi OC z tzw. gniazdem gospodarczym czyli tym wmontowanym w OC to bez problemu można na rurze pod OC takie gniazdo założyć podobnie jak jest w domu tylko nie trzeba nić wkuwać w ścianę ale na rurze idącej do OC montujemy.

    tak mam bo odkurzacz bez gniazda OC mi bardziej technicznie i $$$ odpowiadał a Pan od OC zamontował to w gratisie. Działa 100% normalnie.
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  6. #166
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    MatixL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Posty
    269
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    bardzo proszę żeby ktoś zweryfikował moje wypociny.
    Dom piwnica + parter + poddasze
    w piwnicy dwa gniazda - garaż + korytarz
    parter trzy gniazda - korytarz + kuchnia (v-room) + wiatrołap (v-room)
    poddasze - jedno gniazdo - korytarz
    na czerwono zaznaczyłem jednostkę w piwnicy. Na żółto przebicie przez strop.

    Czy tak może być ? czy można to zrobić jakoś prościej ?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	19,4 KB
ID:	312844Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piwnica.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	19,7 KB
ID:	312845Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poddasze.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	20,3 KB
ID:	312846


    czy jednostka np Profi 40.1 będzie ok ?
    Rodzina 2+2 210 metrów grzanych podłóg. Roczne zużycie na grzanie 2100kWh ... Piwnica SilkaS podłoga 20cm0,034 +22cm xps na ścianach, wyżej Ytong Energo24cm+25cm0,031, poddasze piana pur 30cm, , 3szyby ciepły montaż, WM z Airpack400V, PC BuderusWPS10K1, DZ pionowe 3x74m, odwiert wody 45m, zero kominów! kilka mostków cieplnych np. wszędzie na roletach, łączenia okien na wykuszu

  7. #167

    Domyślnie

    Na poddaszu użytkowym mam 5cm styropianu i na to wylewka. W warstwie styropianu mam mieć poprowadzoną instalację wentylacji mechanicznej kanały płaskie wysokości 5cm. W jaki sposób można poprowadzić rury OC do gniazd na poddaszu - pionowymi przepustami z parteru? Tak to zaplanowałem, ale nie jestem pewien (choć nie widzę innego sposobu)
    Proszę o ocenę mojego projektu (parter jest w 2 wersjach):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt01-parter.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	317611 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt02-parter.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	317612 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt-poddasze.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	69,4 KB
ID:	317613

  8. #168
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    "na bogato" Ci wyszło
    Tak na serio = gniazd o połowę za dużo. Największa wygoda OC to możliwosć obskoczenia całej kondygnacji bez przepinania rury, u Ciebie warunek ten znakomicie spełnia gniazdko w holu na dole i mogłoby spełniać gniazdko w holu na górze. Resztę gniazdek wywal, bo niepotrzebnie komplikują instalację. Czy faktycznie potrzebnych jest aż tyle wally-flexów?

    Jednostka centralna, jeśli ma wyrzucać powietrze do garażu, to jest położona w najlepszym miejscu, ale jeśli miałaby mieć wylot na zewnątrz, to lepiej byłoby ja chyba przesunąć do północnowschodniego narożnika garażu.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  9. #169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    "na bogato" Ci wyszło
    Tak na serio = gniazd o połowę za dużo. Największa wygoda OC to możliwosć obskoczenia całej kondygnacji bez przepinania rury, u Ciebie warunek ten znakomicie spełnia gniazdko w holu na dole i mogłoby spełniać gniazdko w holu na górze. Resztę gniazdek wywal, bo niepotrzebnie komplikują instalację. Czy faktycznie potrzebnych jest aż tyle wally-flexów?

    Jednostka centralna, jeśli ma wyrzucać powietrze do garażu, to jest położona w najlepszym miejscu, ale jeśli miałaby mieć wylot na zewnątrz, to lepiej byłoby ja chyba przesunąć do północnowschodniego narożnika garażu.
    Łatwiej kijek pogrubasić niż go potem obcienkować Stąd na bogato.
    Problem jest taki, że od tego gniazdka w holu jest idąc po ścianie do okna na górze 9m, a pokój w dolnym lewym rogu jest na styk (8,7m). Zrobiłem gniazdo przy kominku (te czarno żółte pasy na planie), będę miał w zanadrzu krótki wąż, który będę podłączał do separatora.

    Ns górze ten sam problem z odległościami (cały dom ma 15m). Gniazdem z holu nie obsłużę garderoby (lewy dolny róg), chyba że dłuższym (12 - 15m). W takiej konfiguracji gniazdo w pralni to dodatek do częstego sprzątania pralni (moja żona zawsze zamiata przed praniem), a od święta strych.
    Wally-flex dałem tam, gdzie zakładam w zasadzie codzienne sprzątanie - wiatrołap i dwie łazienki, ewentualnie kuchnia, choć tam ze względu na wąż sięgający do jadalni bardziej widzę vroom (tylko ta cena :/).
    Wyrzut ma być na zewnątrz, Długość garażu to 6m, więc może da radę przez ok. 4,5m wypchać to powietrze.

    Największy problem, jaki teraz ma to czy opłaca się rura 12m lub 15m, czy lepiej więcej gniazd?

    PS. północ na planie jest na prawo, nie wiem czy tak użyłeś tego kierunku

  10. #170
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Rury instalacyjne są tanie, podejścia do gniazdek też, więc zrobić na wszelki wypadek więcej nie zaszkodzi, ale sprawdź to nie na rzucie, a w naturze, posługując się dziewięciometrowym kawałkiem sznurka z kijem od szczotki dowiązanym na końcu (bo rura teleskopowa to też dodatkowy wysięg0 i uwzględniając hipotetyczne meble upewnij się, czy da się wszędzie dojść.

    Dłuższej rury nie używałem, ale mam wrażenie, że będzie bardziej upierdliwa, w takiej sytuacji może faktycznie dodatkowe gniazdka są dobrym pomysłem. vroom jest pierońsko drogie, jeśli jest to problem, to można też go całkiem skutecznie zastąpić wężem elastycznym - dostałem go w zestawie jako gratis, a stał się chyba najczęściej używaną rurą w domu

    Kwestię wyrzutu jeszcze przemyśl, 4,5m rury to co prawda nie jest jakiś wielki problem, ale odkurzacz zawsze lepiej ssie, niż dmucha (po to w końcu jest robiony i turbina jest tak projektowana) i lepiej sobie poradzi z dodatkowymi metrami rury po stronie ssawnej. Dodatkowo proponowana przeze mnie lokalizacja rozwiąże też problem z usytuowaniem wlotu i wylotu: nie wiem, jaką jednostkę planujesz kupić, ale dużo z nich ma je dokładnie odwrotnie, niż chcesz to zrobić obecnie, znaczy wlot mają z lewej strony, nie z prawej. Przeniesienie jednostki w prawy górny róg garażu (wcześniej orientowałem mapę po domyślnej geografii ) rozwiązałoby i ten problem.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  11. #171

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Rury instalacyjne są tanie, podejścia do gniazdek też, więc zrobić na wszelki wypadek więcej nie zaszkodzi, ale sprawdź to nie na rzucie, a w naturze, posługując się dziewięciometrowym kawałkiem sznurka z kijem od szczotki dowiązanym na końcu (bo rura teleskopowa to też dodatkowy wysięg0 i uwzględniając hipotetyczne meble upewnij się, czy da się wszędzie dojść.
    No właśnie ze sznurem łaziłem z uwzględnieniem potencjalnych mebli, ale bez kija.

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Dłuższej rury nie używałem, ale mam wrażenie, że będzie bardziej upierdliwa, w takiej sytuacji może faktycznie dodatkowe gniazdka są dobrym pomysłem. vroom jest pierońsko drogie, jeśli jest to problem, to można też go całkiem skutecznie zastąpić wężem elastycznym - dostałem go w zestawie jako gratis, a stał się chyba najczęściej używaną rurą w domu
    Myślałem, że rura elastyczna = instalacja wally-flex, ale zobaczyłem, że są też oddzielnie sprzedawane. To może być opcja, bo tam gdzie umieściłem vroom lub wally-flex to chodzi właśnie o stałą dostępność czegoś do odkurzenia - taka zmiotka i szufelka automatyczna, tylko, że lepsze. Bardzo pomogłeś

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Kwestię wyrzutu jeszcze przemyśl, 4,5m rury to co prawda nie jest jakiś wielki problem, ale odkurzacz zawsze lepiej ssie, niż dmucha (po to w końcu jest robiony i turbina jest tak projektowana) i lepiej sobie poradzi z dodatkowymi metrami rury po stronie ssawnej. Dodatkowo proponowana przeze mnie lokalizacja rozwiąże też problem z usytuowaniem wlotu i wylotu: nie wiem, jaką jednostkę planujesz kupić, ale dużo z nich ma je dokładnie odwrotnie, niż chcesz to zrobić obecnie, znaczy wlot mają z lewej strony, nie z prawej. Przeniesienie jednostki w prawy górny róg garażu (wcześniej orientowałem mapę po domyślnej geografii ) rozwiązałoby i ten problem.
    Widzisz, uwzględniałem niejednoznaczność kierunków geograficznych ale jakoś nie domyśliłem się, że chodzi o ten róg garażu. Przy takiej lokalizacji rura do odkurzacza musiałaby być poprowadzona w garażu pod sufitem. Czyli idąc od gniazdka na parterze: najpierw schodzi do styropianu pod wylewką, przechodzi do garażu przez ścianę, a w garażu wspina się 2m w górę pod sufit (musi obejść drzwi, a w garażu nie mam styropianu pod wylewką), a później opada do odkurzacza. To pewnie może być problem? Muszę jeszcze nad tym pomyśleć, może dołożę zakręt więcej i wejdę z garażu do domu przed drzwiami, wtedy nie musiałbym robić obejścia drzwi.

    Ktoś podpowie jeszcze jak się robi przepusty przez sufit? Trzeba robić jakiś syfon, czy wystarczy ostre kolano przy gniazdku jako zabezpieczenie? Potem do przepustu i w dół.

  12. #172
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    A musisz te drzwi omijać górą? Bo to by faktycznie nie miało żadnego sensu, ale jeśli instalacja idzie w podłodze, to co jej broni pójść sobie w tej podłodze dalej?

    Przepusty przez sufit? U mnie idzie prosta rura, na górze ma ostre kolanko i gniazdko od razu.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  13. #173

    Domyślnie

    W garażu brak styropianu i nie wiem, czy taka rura wytrzyma w samej wylewce. Wylewka w tym miejscu będzie miała ok. 8cm, więc byłoby rury 2cm i 6cm betonu nad nią - boję się pękania zarówno rury jak i wylewki.

  14. #174
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    To rurę wsadź w grubą izolację z pianki, jak do rur CO/CWU, taka dylatacja jej z pewnością wystarczy.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  15. #175

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    To rurę wsadź w grubą izolację z pianki, jak do rur CO/CWU, taka dylatacja jej z pewnością wystarczy.
    Dopisuję do listy, bo rzeczywiście jest to rozwiązanie.
    Cały czas jeszcze chodzi mi po głowie hide a hose, bo takim 15m wężem bym rzeczywiście obskoczył z jednego miejsca parter a z drugiego poddasze. Czy można do niego zamontować dowolną, odpowiednio mocną jednostkę, czy musi to być "renomowane" vacuflo / vacumaid czy co tam jeszcze? Planowałem jednostkę centralnę profi 42 / 42.1 - czy ona da radę?
    Jestem świadom, że w tej instalacji są droższe łuki tam gdzie się chowa wąż (no i brak rozgałęzień w tej części), no i sam wąż jest drogi (do tego potrzebuję 2).
    Chciałbym jednak to rozważyć, bo wygoda wydaje się nieporównywalna.

  16. #176
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Tu sięnieznam, ale wydaje mi się, że hide-a-hose będzie pracować z każdą jednostką, nie tylko z dedykowaną. Profi 42.1 mam u siebie, ta jednostka ma tak okrutne ssanie, że nie wyobrażam sobie, żeby mogła nie dać rady Niemniej niech może jakiś profesjonał potwierdzi.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  17. #177
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Ai*ka
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Chotomów
    Kod pocztowy
    05-123
    Posty
    17

    Domyślnie

    Profi powinien się sprawdzić, ma wystarczające podciśnienie. Natomiast polecał bym raczej model 40.1 ponieważ ma leprze rozwiązanie jeśli chodzi o rodzaj filtracji. Na rynku też jest już obecna nowa generacja węża chowanego w ścianie - Retraflex. Cenowo wychodzi tak samo ale jest przystosowana do budownictwa europejskiego gdzie ściany są zazwyczaj murowane. Poprzedni system był stworzony dla rynków gdzie przeważa budownictwo szkieletowe. Posiadał kilka mankamentów, które w nowym systemie już wyeliminowano.
    tel: 796 559 499

  18. #178
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Patryk_urban

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-001
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirVac Polska Zobacz post
    Profi powinien się sprawdzić, ma wystarczające podciśnienie. Natomiast polecał bym raczej model 40.1 ponieważ ma leprze rozwiązanie jeśli chodzi o rodzaj filtracji. Na rynku też jest już obecna nowa generacja węża chowanego w ścianie - Retraflex. Cenowo wychodzi tak samo ale jest przystosowana do budownictwa europejskiego gdzie ściany są zazwyczaj murowane. Poprzedni system był stworzony dla rynków gdzie przeważa budownictwo szkieletowe. Posiadał kilka mankamentów, które w nowym systemie już wyeliminowano.
    Mam założony u siebie ten system z mankamentami i nie mam z nim żadnych problemów, co do ceny to chyba coś ci się kolego pomyliło bo instalację kompletna Hide a hose ( oryginalny system z USA ) można już kupić za 1300 zł i sprzedaje to sam dystrybutor systemu Retraflex?

    Wciskacie każdemu co chce usłyszeć, sam zacząłem sprzedawać odkurzacze centralne w okolicach Wrocławia i montowałem to u ludzi, rok temu to Hide a hose był najlepszy, nie miał wad i był nie zawodny. Po tym jak wszystko staniało, wszyscy dystrybutorzy przeszli na retraflexa bo wiadomo jest na czym zarobić

  19. #179
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Ai*ka
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Chotomów
    Kod pocztowy
    05-123
    Posty
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patryk_urban Zobacz post
    Mam założony u siebie ten system z mankamentami i nie mam z nim żadnych problemów, co do ceny to chyba coś ci się kolego pomyliło bo instalację kompletna Hide a hose ( oryginalny system z USA ) można już kupić za 1300 zł i sprzedaje to sam dystrybutor systemu Retraflex?

    Wciskacie każdemu co chce usłyszeć, sam zacząłem sprzedawać odkurzacze centralne w okolicach Wrocławia i montowałem to u ludzi, rok temu to Hide a hose był najlepszy, nie miał wad i był nie zawodny. Po tym jak wszystko staniało, wszyscy dystrybutorzy przeszli na retraflexa bo wiadomo jest na czym zarobić
    Polecam zapoznać się z produktem.

    Jestem zaprzyjaźniony z kilkoma konkurencyjnymi firmami z Warszawy i wszyscy widzą wyraźną różnicę w nowym systemie, który posiada kilka zupełnie nowych rozwiązań ułatwiających montaż instalatorowi całego sytemu.

    Serdecznie pozdrawiam
    tel: 796 559 499

  20. #180
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Patryk_urban

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-001
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirVac Polska Zobacz post
    Polecam zapoznać się z produktem.

    Jestem zaprzyjaźniony z kilkoma konkurencyjnymi firmami z Warszawy i wszyscy widzą wyraźną różnicę w nowym systemie, który posiada kilka zupełnie nowych rozwiązań ułatwiających montaż instalatorowi całego sytemu.

    Serdecznie pozdrawiam
    Zapoznałem się bardzo dobrze z systemem, jedyną nowością jest dostosowanie do grubości tynku i dużo większa cena dla klienta - funkcja systemu? bez zmian.

    A moje rozgoryczenie jest związane tylko i wyłącznie z faktu że kupuje wszystko u pośrednika i po wejściu nowego systemu zwrot był o 180 st., Hide a hose od razu spadł na drugi plan bo podobno pojawiły się towar z kilku źródeł i cena spadła a system Retraflex stał się najlepszym, jedynym w swoim rodzaju.

    Ja wole te 2000 zł zaoszczędzone u klienta, wydać na mocną dwu-silnikową jednostkę niż drzeć go na początku a później montować mu Wielkie G. i wmawiać że da rade.

Strona 9 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony