dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Łukasz_81
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    11

    Domyślnie

    Ociekacz jest małym problemem, bo można go położyć w drugą stronę na zmywarkę. Bardziej się zastanawiam, jak wpuścić zlew żeby jednak szafkę po lewej móc jakoś wykorzystać sensownie... Myślałem, że się zmieścimy w tej przestrzeni między blatami, ale wtedy zlew musiałby być bardzo mały - max 30 cm. No i to jest właśnie mój główny problem.

    Jeśli chodzi o uchwyty, to plan był, żeby zrobić frez, bez uchwytów, potem żeby złamać kolor wymyśliliśmy, że zrobimy uchwyty aluminiowe. No i jak pojawił się problem z otwieraniem zmywarki, to jakoś mi zabrakło koncepcji... chyba się zafiksowałem po prostu. Bo te listy to bardzo fajna opcja.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz_81 Zobacz post
    Ociekacz jest małym problemem, bo można go położyć w drugą stronę na zmywarkę. Bardziej się zastanawiam, jak wpuścić zlew żeby jednak szafkę po lewej móc jakoś wykorzystać sensownie... Myślałem, że się zmieścimy w tej przestrzeni między blatami, ale wtedy zlew musiałby być bardzo mały - max 30 cm. No i to jest właśnie mój główny problem.

    Jeśli chodzi o uchwyty, to plan był, żeby zrobić frez, bez uchwytów, potem żeby złamać kolor wymyśliliśmy, że zrobimy uchwyty aluminiowe. No i jak pojawił się problem z otwieraniem zmywarki, to jakoś mi zabrakło koncepcji... chyba się zafiksowałem po prostu. Bo te listy to bardzo fajna opcja.
    Szafka na sensowny zlew z ociekaczem to 50cm na komorę. A wiem, bo taki mam, włąśnie z ociekaczem skierowanym na zmywarkę A mikroskopijnej komory to też nie ma co brać jeśli nie musisz, bo w standardowym gospodarstwie domowym w takim zlewie musi być miejsce na opłukanie dużego garnka a nie tylko na nalewanie wodu do czajnika elektrycznego...

    Maksymalne wykorzystanie przestrzeni jest wtedy, kiedy masz pojedynczą szafkę na komorę zlewu i kosz na śmieci pod nią. A u Ciebie nie bardzo da sie to wcielić w życie w aktualnym ustawieniu, bo nie ma miejsca na dołączenie ciagów zakręcających. Gdyby zrezygnować z szafek węższych zakręcających to ścianę można zabudować szafka 120cm krótszy bok czyli 60cm + 50cm szafka na zlew + 60cm zmywarka +20cm cargo na środki czystości (tabletki do zmywarki, zapas płynu do naczyń, ścierki itd.) (chyba że nie możesz tak daleko pociągnać instalacji wodnej).

    Ale z tego co pamiętam, nie chciałeś robić kuchni w L, więc chyba musisz pogodzić się z poświęceniem pewnej ilości miejsca w ten narożnej 90cm.
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 23-03-2012 o 12:33
    Jak wkleić zdjęcie do postu (i to duże)? Zajrzyj do instrukcji spisanej przez Elfir i uzupełnionej dzięki forumowiczom tutaj: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ęcie-na-forum

    Aranżacja BIAŁEJ kuchni - drewno ociepla, a więcej inspiracji tutaj http://muratordom.pl/kuchnia/projekt...,123_6925.html i oczywiście tutaj http://forum.muratordom.pl/showthrea...lizacje-opinie

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Łukasz_81
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    11

    Domyślnie

    No muszę, muszę. Jak zlikwiduję wąskie szafki, to gary na podłodze będę układał A to słaba opcja raczej. Dzięki wielkie za pomoc i podpowiedź.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony