dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 142 z 189
Pokaż wyniki od 2.821 do 2.840 z 3768

Temat: DEKORACJA OKNA, okien: firany, zasłony, rolety, żaluzje - wątek zbiorczy

Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

Domyślnie

Z netu:
    Woal – cienka, mleczno prześwitująca tkanina o splocie włosowo-wątkowym. Produkowany z bawełny, włókien sztucznych (np. poliestrów lub poliamidów) lub z ich mieszanki.
    Sprzedam agregat Endress 6000 - 5kw - NOWY
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Moje mieszkanie
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Cedryka budowanie czyli nasz dziennik (cdn.)
    Komentarze

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar czarownicaaa
    Kod pocztowy
    26-600

Domyślnie

Cytat Napisał duś Zobacz post
    przyznam szczerze, że nie bardzo wiem o czym myślisz czarownicooo
    jak słyszę organza kolorowa i kryształki to jestem na nie, podobnie hasło "okno balkonowe na 4,5 m ścianie" może oznaczać wiele.
    wrzuciłaś gdzieś zdjęcie tej ściany/wnętrza/tego o czym myślisz?
    niestety fotki nie posiadam wiec sprobuje wytlumaczyc jesli chodzi o "okno balkonowe na 4,5 m ścianie" to typowa balkonówka tylko w drewnianej ramie z parapetem. Z jednej strony mam wolnej ściany 60 cm z drugiej 120 cm. Wydaje mi sie że firanki (oczywiscie tylko ozdobne nie funkcjonalne) sie nie wkomponuja przez te dyspoporcje w scianach. Pomysłałam więc o połączeniu dwóch materiałow typu organza szary na ścianie 120 a biały kolor na resztę sciany. Na szarym zawieszone 3 sznury girland z krysztalkami. Mam gipsoscianke wiec karnisza i mocowac firna/zaslon nie bedzie widac. Początkowo mysłalam o samej firanie z bialego batystu, ktore by nie pomniejszala pomieszczenia, ale potem stwierdzialam ze moze bedzie za "golo".
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	krysztalki.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	6,1 KB
ID:	96196   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	organza2.jpg
Wyświetleń:	96
Rozmiar:	42,7 KB
ID:	96197  

3. Podłoga drewniana, panele laminowane i winylowe. Jaką podłogę wybrać? Zasady projektowania kuchni. Wybór zabudowy, funcje wyspy kuchennej, odpowiednie oświetlenie Jak urządzić małą kuchnię? Pomysł na funkcjonalne i przestronne wnętrze Jak elegancko podjąć gości: robimy wrażenie!
    Kod pocztowy
    26-600

Domyślnie

mam jeszcze jedno pytanie mozecie polecic jakis sklep lub sprzedawce w neciku ktory maja dobrej jakosci makarony najlepiej zdobione miejscowo koralikami.
    Szukalam stacjonarnie ale jest z tym u mnie w miescie problem albo nie ma (tlumaczenie to sie tak placze) tak jest faktycznie? Albo marketowy jakiej takie cieniutkie.

STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniula_bl
    14

Domyślnie

oto dwa zdjęcia naszego okna w salonie z perspektywy wewnątrz i zewnątrz
    oraz propozycja projektanta dotycząca firanek w salonie

Nazwa:	6.jpg
Wyświetleń:	845
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	96781   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	1094
Rozmiar:	102,1 KB
ID:	96782   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7.jpg
Wyświetleń:	1370
Rozmiar:	52,2 KB
ID:	96783  

14

Domyślnie

oraz kilka propozycji do powyższego okna, które najbardziej bierzemy pod uwagę
    chociaż ja przyznam, że mnie najbardziej podoba się wzór na zdjęciu numer 1. - szara firanka
    co myślicie ???

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	1657
Rozmiar:	45,0 KB
ID:	96784   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	1700
Rozmiar:	64,9 KB
ID:	96785   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.JPG
Wyświetleń:	1619
Rozmiar:	29,1 KB
ID:	96786   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.JPG
Wyświetleń:	1545
Rozmiar:	85,6 KB
ID:	96787  

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99

Domyślnie

Jestem totalnie niedoświadczona w tym temacie ... a znalazłam piękny materiał z którego chciałabym aby ktoś wyczarował roletę rzymską do Sonii do pokoju. W moim małym miasteczku w sklepach nie szyją z materiałów przyniesionych (tylko z własnych). Czy roletę taką może uszyć mi najzwyklejsza krawcowa czy tylko ktoś kto się tym specjalnie zajmuje ? Panie w sklepie coś mi opowiadały o jakimś drogim specjalnym systemie za ... 200 pln. Co to za systemy ? Do okna szerokiego na metr i wysokiego też coś koło tego nie wystarczy jakiś zwykły, łańcuszkowy ?

A materiał ... to jest bawełna 100%, czy jezeli okaże się, ze jest za cieki to można jakąś podszewkę dać ?Czy powinnam rozglądać się za specjalnym materiałem na rolety rzymskie (chciałąm aby były średniozaciemniające).
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    190

Domyślnie

aniula_bl jestem za wersją 2 lub 3, ale nie całkowicie zasłaniającą te piękne okna. Mam nadzieję, że nie musisz (i nie lubisz) zasłaniać całych okien?

Acha, te szerokie to są okna, czy drzwi?
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99

Domyślnie

Cytat Napisał jaksie Zobacz post
    Jak widzę, co te zdolne koleżanki wyprawiają z maszyną ... to mam stracha tam wchodzić .
    Ale dzięki, podczytam sobie jeszcze.
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

14

Domyślnie

Cytat Napisał Ania i Bartek Zobacz post
    aniula_bl jestem za wersją 2 lub 3, ale nie całkowicie zasłaniającą te piękne okna. Mam nadzieję, że nie musisz (i nie lubisz) zasłaniać całych okien?

Acha, te szerokie to są okna, czy drzwi?
    wersja 2 lub 3 to mówisz o kolejności wyświetlania, czy o numerze zdjęcia na dole rysunku?
    to są okna balkonowe i jakoś tak mówię o nich, że to po prostu okna
    te makarony to mój Luby wymyślił, że się będzie najwygodniej przemknąć na ogród (mnie się też wcale nie widzą - nawet na całej długości okna)
    a mnie się coś czuje, że Wam się podoba łagodna wersja lejących firan, podobnie jak na projekcie architekta ???

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    190

Domyślnie

No tak, teraz spojrzałam na nr zdjęć. Chodziło mi o kolejność wyświetlania, czyli 2 i 3, a wg numerów na zdjęciach, to 1 (chyba najbardziej) i 3.
    Myślę, że firanki dobierzesz do wystroju całego wnętrza, mebli, stylu, ale ja nadal będę za tym, żeby nie zasłaniać za bardzo okien/drzwi Sama też mam duże okno + drzwi tarasowe i nadal nie ma przy nich nawet karniszy Tylko moja babcia patrzy na mnie niby pytająco, niby stwierdzająco..."a firan to nie będziesz miała, acha..."
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

Domyślnie

Jako, że to wątek o dekoracjach okien, a żaluzje za takowe uważam, proszę o pomoc. Szukam takich żaluzji, jak na załączonym obrazku, przeszukałam forum i google i allegro i nic. Nie wiem jaką one mogą mieć nazwę, nie wiem z czego są wykonane. Chodzi o to, że one dają efekt weneckiego lustra, ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...

[IMG][/IMG]
    Ostatnio edytowane przez Izuuś ; 24-01-2012 o 11:25

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar barto307cc
    42

Domyślnie

Cytat Napisał czarownicaaa Zobacz post
    mam jeszcze jedno pytanie mozecie polecic jakis sklep lub sprzedawce w neciku ktory maja dobrej jakosci makarony najlepiej zdobione miejscowo koralikami.
    Szukalam stacjonarnie ale jest z tym u mnie w miescie problem albo nie ma (tlumaczenie to sie tak placze) tak jest faktycznie? Albo marketowy jakiej takie cieniutkie.
    Ja kupowałam tu:
    http://allegro.pl/firanki-firany-mak...069371186.html

Mam te z zielonym i z pomarańczowym
    Co do plątania się to jest z tym tak,że jak ściągniesz z okna i ładnie złożysz i zwiążesz w paru miejscach to się plątac nie będą,a jak je złozysz bez związania to będą poplatane strasznie,wiem coś o tym bo tak zrobiłam ))

Kod pocztowy
    26-600

Domyślnie

Cytat Napisał barto307cc Zobacz post
    Ja kupowałam tu:
    http://allegro.pl/firanki-firany-mak...069371186.html

Mam te z zielonym i z pomarańczowym
    Co do plątania się to jest z tym tak,że jak ściągniesz z okna i ładnie złożysz i zwiążesz w paru miejscach to się plątac nie będą,a jak je złozysz bez związania to będą poplatane strasznie,wiem coś o tym bo tak zrobiłam ))
    dziekuje za namiar i wskazuwki co do uzytkowania
    i poprosze o wiecej bo akurat calych bialych lub przeplatanych czernia lub szaroscia u tego sprzedawcy nie zauwazylam

42

Domyślnie

Znalazłam jeszcze takie:
    http://allegro.pl/paski-makarony-szn...071464404.html
    http://allegro.pl/firanki-makarony-c...065154169.html
    http://allegro.pl/firany-makarony-sz...068353768.html
    http://allegro.pl/160x300cm-firany-m...055181377.html
    http://allegro.pl/250x145cm-firany-m...052701037.html
    http://allegro.pl/firanki-makarony-z...051153429.html

A masz gdzieś koło siebie Castoramę???bo u mnie w castoramie są takie makarony z koralikami w róznych kolorach,fakt,że droższe niż na allegro,ale przynajmniej przed zakupem zobaczyłam je sobie na żywo bo są rozwieszone

Domyślnie

Szukam inspiracji do wykusza, może ktoś pomoże?

42

Domyślnie

Cytat Napisał Synthia Zobacz post
    Szukam inspiracji do wykusza, może ktoś pomoże?
    Ja u siebie mam teraz takie:

Mam jeszcze takie:

Też szukam pomysłu na nowe

Domyślnie

witam
    to moja dekoracja wykuszu
    pozdrawiamKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nowe 006.jpg
Wyświetleń:	1042
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	97436

Strona 142 z 189