dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 149 z 194
Pokaż wyniki od 2.961 do 2.980 z 3873
  1. #2961
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mimona
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał channel8 Zobacz post
    Dziewczyny, mam prośbę: nie wiem co dać na okno - wykusz. Jest to okno w mojej sypialni a wychodzi wprost na ulicę, mieszkam na parterze. Mieszkanie i pokój urządzane klasycznie. Wrzucam zdjęcia dla poglądu - lubię firany, zasłony, żaluzje...Problemem jest fakt, że okna prawie przylegają do sufitu.


    Uploaded with ImageShack.us


    Uploaded with ImageShack.us
    ja bym dala zdecydowanie plisy! dla tych którzy są nieprzekonani powiem tyle, że właśnie zamontowaliśmy żaluzje drewniane, rolety rzymskie z mat bambusowych i plisy. Bałam się trochę plis ale teraz mogę stwierdzic że to świetna sprawa. Kolorystyka i wzory w bardzo dużym wyborze i podstawa - regulacja w dowolnym miejscu.
    Dla ciebiechannel8 uważam idealne. Nam też wychodzi okno balkonowe z sypialni na podwórko sąsiada i teraz mamy przysłonięte od dołu na trochę ponad połowę. Można sobie nawet w gaciach przelecieć i nikt nie podgląda a światło w pokoju jest

  2. #2962

    Domyślnie

    a ja mam taki problem: zamierzam podiweszać w salonie sufit na około +podswietlenie taśma led. I nie wiem co z karniszem na zasłonki. Czy może odsunąć to pdowieszenie od okna o te ok 20cm i zostanie miejsce na karnisz chowany za tym powieszeniem, czy może podwiesic normalnie na około i wtedy karnisz przymocowac od spodu do tego podwieszenia , czym wiecej o tym mysle tym bardziej nie wiem co zadecydowac, prosze o opinie i pomocccc

  3. #2963
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mimona
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    396
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał w33497 Zobacz post
    a ja mam taki problem: zamierzam podiweszać w salonie sufit na około +podswietlenie taśma led. I nie wiem co z karniszem na zasłonki. Czy może odsunąć to pdowieszenie od okna o te ok 20cm i zostanie miejsce na karnisz chowany za tym powieszeniem, czy może podwiesic normalnie na około i wtedy karnisz przymocowac od spodu do tego podwieszenia , czym wiecej o tym mysle tym bardziej nie wiem co zadecydowac, prosze o opinie i pomocccc
    jak dla mnie schowany karnisz za podwieszeniem będzie wyglądał niezbyt dobrze. Zdecydowanie przytwierdź go tak by był widoczny.

  4. #2964

    Domyślnie

    Witam, przeglądam ten wątek i zastanawiam się nad karniszami białymi montowanymi na suficie bądź metalowymi coś w tym sylu http://www.sklep-karnisze.net/1583,K...3|120|1|24|1:0 Ale wydaje mi się że te rurkowe będą lepsze ponieważ jest możliwość zawieszania zasłon na różne sposoby np wkładane w rurę, zawieszane na kółeczkach (kwadracikach) które mogą również być z żabkami ????? Dobrze myślę???? Za nim zamieszkałam na swoim, jeździłam po wielu "kątach" i w związku z tym uzbierałam kilka różnych zasłon.... więc może wybrać rurki ?????

  5. #2965

    Domyślnie

    Super to wygląda. U mnie przy oknach też zmiany - kupiłam zasłony/firany panelowe z Ikea. Przesuwają się jak drzwi szafy wnękowej .

  6. #2966

    Domyślnie

    declever świetny i bardzo ciekawy pomysł! Możesz napisać coś więcej. Jak to działa? Takie okna mi się szalenie podobają. Czy ja dobrze widzę że kanapa jest szara? Na moim monitorze rolety też wyglądają na szare. Może wrzuciłbyś swoje wnętrze w wątku z szarościami. O tu:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...czów-D/page47
    Mógłbyś zainspirować dużo osób bo okna wyglądają naprawdę fajnie Ach no i mógłbyś pokazać więcej zdjęć jestem zaintrygowana tą cegiełką na ścianie
    Kłopotliwy salon mamy - proszę o pomoc w aranżacji



    Mieszkanko nasze pierwsze - czyli kto kogo wykończy


    Narożnikowy zawrót głowy

    Nigdy nie mów nigdy
    Jeżeli nie godzisz się z rzeczywistością...to ją zmień

  7. #2967

    Domyślnie

    declever no pytając jak to działa miałam na myśli w jaki sposób roleta przylega do ściany a nie odstaje. Może to głupie pytanie ale nie znam się za specjalnie na tych mechanizmach widziałam na żywca rolety rzymskie ale na normalnych oknach. Kawałek materiału na szynie i można było złapać i odchylić więc przy pochylonym oknie materiał by odstawał. A u Ciebie to przylega i jestem ciekawa w jaki sposób
    Kłopotliwy salon mamy - proszę o pomoc w aranżacji



    Mieszkanko nasze pierwsze - czyli kto kogo wykończy


    Narożnikowy zawrót głowy

    Nigdy nie mów nigdy
    Jeżeli nie godzisz się z rzeczywistością...to ją zmień

  8. #2968

    Domyślnie

    Coś czułam że to jakieś niespotykane rozwiązanie myślałam na początku o linkach właśnie ale na zdjęciu nie mogłam się ich dopatrzeć. Fajnie że pojawi się nowy system. Będzie to świetna alternatywa dla plis i rolet
    Kłopotliwy salon mamy - proszę o pomoc w aranżacji



    Mieszkanko nasze pierwsze - czyli kto kogo wykończy


    Narożnikowy zawrót głowy

    Nigdy nie mów nigdy
    Jeżeli nie godzisz się z rzeczywistością...to ją zmień

  9. #2969

    Domyślnie

    declever oż Ty! Teraz żałuję jeszcze bardziej że nie mam takiego okna kolankowego! Bardzo chciałam kupić mieszkanie z sypialnią na poddaszu z takim właśnie oknem. Niestety cena nie do przeskoczenia ale może w przyszłości....póki co będę ten pomysł sprzedawać znajomym i zachwycać się realizacjami których mam nadzieję nie zabraknie
    Kłopotliwy salon mamy - proszę o pomoc w aranżacji



    Mieszkanko nasze pierwsze - czyli kto kogo wykończy


    Narożnikowy zawrót głowy

    Nigdy nie mów nigdy
    Jeżeli nie godzisz się z rzeczywistością...to ją zmień

  10. #2970
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ewerolka
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    166
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Gdzie kupiłaś te zasłony? Ściany w salonie masz białe czy złamane jakąś szarością? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

    Cytat Napisał jaksie Zobacz post
    sophia ja mam zasłony na przelotkach, firanki też. Ale od początku miały pełnić funkcję tylko dekoracyjną. Gdybym miała codziennie układać ładnie te fałdy, krew by mnie zalała. Mam rolety zewnętrzne.

  11. #2971

    Domyślnie

    Przychodzę z takim dylematem Otóż...czy to normalne zjawisko jeśli plisa zamontowana na oknie lekko się wygina jak okno jest duże? Chodzi mi o ten profil poziomy. W końcu przymocowana jest tylko po bokach...

    Edit. Już doczytałam że "Dla szerokości powyżej 100 cm może wystąpić wygięcie profila w lekki łuk tzw. „uśmiech plisy”
    Ostatnio edytowane przez Korozja ; 28-06-2012 o 15:27
    Kłopotliwy salon mamy - proszę o pomoc w aranżacji



    Mieszkanko nasze pierwsze - czyli kto kogo wykończy


    Narożnikowy zawrót głowy

    Nigdy nie mów nigdy
    Jeżeli nie godzisz się z rzeczywistością...to ją zmień

  12. #2972

    Domyślnie

    Cytat Napisał Korozja Zobacz post
    Postanowiłam szarpnąć się na plisy do kuchni i może sypialni dostałam wstępną cenę i nie wiem czy to dużo czy mało. Plisa o wymiarach 123cm x 109 cm (wys x szer), biała z tkaniny kreszowanej - 2 szt oraz o wymiarach 32 cm x 130 cm - 1 szt. Cena 550 zł (z montażem i pomiarem).

    Co sądzicie?

    A chcesz mieć te plisy montowane w świetle szyby czy może być montaż bezinwazyjny? Bo takie ma w swojej ofercie Vidella i są dużo tańsze http://www.decomax.com/vidella-comfortino-plisa.html . Sprzedają też na allegro, wydaje mi się że gdzieś czytałam że mogą przyciąć te plisy pod wymiar.

  13. #2973

    Domyślnie

    Korozja
    dawno już badałam temat, ale mi się ta cena nie wydaje wysoka. dla pewności zrób wycenę u konkurencji (ale wkalkuluj pomiar i montaż profesjonalny).
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  14. #2974

    Domyślnie

    Ania000 dzieki za link. Cena rzeczywiście fajna ale u nas montowanie bezinwazyjne odpada. Przyjrzałam się tym uchwytom na których jest zamontowana plisa i są to uchwyty tego samego typu które kupiłam do zazdrostki. Nie da rady ich zawiesić u nas na oknie (z jednej strony, z drugiej jest ok) bo mamy okucia na skrzydle okiennym i nie wciśnie się tam uchwytu. W życiu bym o tym nie pomyślała. Nacięłam się na to dopiero przy montowaniu zazdrostki (dlatego radzę wszystkim spr okna przed kupnem takich zaczepów żeby się nie ździwić jak ja )
    Druga sprawa że dla mnie te uchwyty są za duże i za bardzo rzucają się w oczy i to mi sie nie podoba. Poza tym nie podoba mi się tez materiał tej plisy Widziałam coś tego typu w casto i zupełnie mi nie w moim stylu. No i kolory nie takie jak chciałam heh maruda ze mnie, wiem

    duś no ja już kiedyś też tak ogólnie obczajałam sprawę plis i widziałam że drogo. Na jakiś czas temat zostawiłam. Ale zrobili mi przy zajezdni sklep z oczojebnym napisem "ROLETY" obok którego codziennie przechodziłam i tak mnie kusiło że weszłam. Pan miły i cierpliwy wysłuchał mojego marudzenia, odpowiedział na wszystkie pytania (nawet te głupie), dał zmacać wszystkie rolety, plisy itp. pokazał katalog z tkaninami. Dał cenę i wydała mi się ok. No i się zdecydowałam. To była moja najszybsza decyzja ever! No i żeby się tu nie rozpisywać za dużo napiszę tylko że plisy już mam. Są cudne i jestem mega zadowolona!
    Oczywiście dla spokoju ducha spr ceny w innych miejscach i tańszej oferty nie znalazłam
    Kłopotliwy salon mamy - proszę o pomoc w aranżacji



    Mieszkanko nasze pierwsze - czyli kto kogo wykończy


    Narożnikowy zawrót głowy

    Nigdy nie mów nigdy
    Jeżeli nie godzisz się z rzeczywistością...to ją zmień

  15. #2975

    Domyślnie

    o masz, super! tak czasem najlepiej decydować
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  16. #2976

    Domyślnie

    Cytat Napisał Korozja Zobacz post
    . Poza tym nie podoba mi się tez materiał tej plisy Widziałam coś tego typu w casto i zupełnie mi nie w moim stylu. No i kolory nie takie jak chciałam heh maruda ze mnie, wiem
    A mogłabyś mi powiedzieć co z materiałem tych plis jest nie tak? bo rozważam zakup tych własnie plis a nie mam w pobliżu castoramy żeby podejść i obejrzeć je na żywo

    Jaki kolor masz tych plis? w miarę dobrze osłaniają przed słońcem? no i czy dobrze chronią wnętrze wieczorem, jak w dom pali się światło-mieszkam przy drodze i nie chciałabym żeby wieczorni i nocni spacerowicze widzieli coś więcej jak poruszające się cienie

  17. #2977

    Domyślnie

    Ania000 ja nie napisałam że z tym materiałem jest coś nie tak tylko że mi się taki nie podoba W linku który podałaś zdjęcia plis są bardzo małe i ciężko stwierdzić jak dokładnie wyglądają ale wydały mi się takie same jak te z casto. Pogrzebałam w necie i znalazłam zbliżenie tych plis (mam nadzieje że to te same ale ręki uciąć sobie nie dam ):




    Z tej strony:http://www.floorwood.cz/latkova-role...ena/?compare=1

    I brązowe:
    http://www.floorwood.cz/latkova-role...no-mini-hneda/

    Moje natomiast wyglądają tak:



    Ja jestem zadowolona plisy chronią przed słońcem ale nie zaciemniają. Jak widać na zdjęciu one maja taki perłowy połysk i to niby zatrzymuje promienie słoneczne żeby się nie nagrzewał pokój heh w nocy jak są zasunięte chronią dobrze, widać tylko cienie jak sie bliżej okna podejdzie.
    W sklepie widziałam też tzw. plisy podgumowane i one już zupełnie zaciemniają pomieszczenie w nocy zaś zasłaniają tak że nawet cieni nie widać

    Oczywiście cała ta przyjemność trochę kosztuje więc sama musisz zdecydować ile chcesz kasy wydać i jakie plisy Ci się bardziej podobają. Te z Twojego linka maja taką cenę że myślę że można zaryzykować, kupić jedną i zobaczyć czy Ci taka pasuje a potem w razie co dokupić na resztę okien
    Kłopotliwy salon mamy - proszę o pomoc w aranżacji



    Mieszkanko nasze pierwsze - czyli kto kogo wykończy


    Narożnikowy zawrót głowy

    Nigdy nie mów nigdy
    Jeżeli nie godzisz się z rzeczywistością...to ją zmień

  18. #2978

    Domyślnie

    Dzięki Ci dobra kobieto Super ta strona, dokładniej widać fotki tych plis i nie wydają się być najgorsze. Niestety teraz nie mam kasy na takie porządne plisy więc zaryzykuję i kupię te. Tak mi się nawet wydaje, że materiał jest strukturą podobny jak w roletach tych zwykłych a teraz taką mam i mi to wystarcza.

    Ja to nie umiem szukać na nie-polskich stronach, wszystko mi wychodzi w google na polskich stronach

  19. #2979
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Venus_m
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    15.874

    Domyślnie

    Fantastyczne rozwiązanie na to okno (nawet nie wiem jak się fachowo nazywa) loftowe z roletami rzymskimi
    Nowy wymiar - serdecznie zapraszam! SOMEPLACENICE by Ven

    Mirabelka Justyny i Roberta - mieszkamy od 09.04.2011r. fotki strona 2

    Nie możesz wysłać PW? Spróbuj tutaj [email protected]

    "Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału - tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień"

  20. #2980

    Domyślnie

    Witam
    Zwracam się z prośbą o radę.
    To jeszcze odległa przyszłość, ale chciałabym już sobie zaprojektować dokładnie salon.
    Przedstawię w skrócie o co mi chodzi
    Mam tylko dwa zdjęcia salonu:


    Jest jedno okno tarasowe i 3 podwójne okna(jak na zdjęciu,tylko tego 3 nie widać). Kominek będzie w kolorystyce kremu-beżu. 3 Pozostałe ściany (te z oknami) będą też w podobnej kolorystyce co kominek natomiast ściana z kominkiem będzie albo brązowa albo taka jak reszta ścian (ehh dylematy).
    I teraz problem jakie firanki ewentualnie zasłony. Myślałam na te mniejsze okna dać zwykle gładkie białe firanki podpięte po bokach, a na tarasowe?? Albo jedną długa białą firankę i dwie zasłonki po bokach, albo grubsze firanki a'la zasłony podpięte po bokach, o coś takiego:


    Mam nadzieję, że zrozumieliście coś z tego Łatwiej pewnie będzie nad tym rozmyślać jak już będzie wszystko gotowe,pomalowane i podłogi położone...

Strona 149 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony