dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 86 z 194
Pokaż wyniki od 1.701 do 1.720 z 3873
  1. #1701

    Domyślnie

    Witam

    Checmy zakupic firany ozodobne http://www.swiat-firan.pl/25,barcelona.html



    moze ktos je ma ? i mamy dylemat jakiej szerokosci kupic dla okien ktorych wneka okna ma szerokosci 150 cm jedno i drugie 180 cm. Mozecie poradzic jakiej szerokosci kupic te friany aby ladnie wygladaly

  2. #1702
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie

    Cytat Napisał kijanka9
    To ja mam pytanie odnośnie okna w łazience. W projekcje mam to nieszczęsne okno od strony frontowej i jest ono dosyć wysokie - prawie do podłogi. Sedes natomiast wychodzi mi dokładnie na wprost tego okna.

    Czym i jak je zasłonić? Chciałabym, żeby od drogi wnętrze łazienki było niewidoczne ale jednocześnie żeby to okno wpuszczało trochę światła do środka.
    Kijanka powtórzę co napisałam w wątku o szarościach arici


    Cytat Napisał aricia
    HELP!!! macie może jakieś pomysły na aranżację okna w łazience? znajduje się nad wanną, naprzeciw drzwi (dębowe). jest dość duże (ok.1,5m x 1,5m) drewniane, dębowe. glazura i terakota będą w kolorze betonowo-szarym.
    dzięki za jakieś fajne focie .pzdr.
    Cytat Napisał joola




    aricia W łazience prócz rolety czy zwykłych żaluzji (lub firanek) możesz użyć folii na okno. Foila może być biała lub we wzorki-coś w stylu foto-tapety ale foliowej. Sama mam taką folię (białą w białe kwiatki) na veluxach w swojej łazience. Nakleiłam ją tylko do połowy okna-bo tylko do połowy okna sięgał wzrok sąsiada i jego budowlańców Taka folia ma tą zaletę, że przepuszcza światło dzienne.
    ps.mam nadzieję, że pomogłam
    Dzień dobry, zastałem Jolkę?
    Budowa domu jest trudniejsza niż przybicie galaretki do ściany

  3. #1703

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sdesign
    Cytat Napisał ane3ka1
    Bardzo proszę was o pomoc w dekoracji okna. Okno jak na zdjęciu poniżej. Jest dość duże i problematyczne z uwagi na łuk. Dodatkowo pomiędzy sufitem a nadprożem jest niewiele miejsca na zamontowanie karnisza. Myślę o roletach rzymskich w jakimś neutralnym kolorze (złamanej bieli, ecru), ale raczej na pozostałe okna. Przy oknie półokrągłym w grę wchodzi jedynie montaż rolety na ścianę lub na szelkach na karniszu. Wydaje mi się jednak, że jeśli przy oknie obok zamontuję roletę na innej wysokości może to całościowo razić w oczy. Może zasłony? Czy nie będą kolidowały z roletami obok.
    Dodam jeszcze, że nie przepadam za firanami, w szczególności tymi falbaniastymi i wzorzystymi. Jeśli już to całkiem gładkie. Bardziej odpowiada mi prosty styl skandynawski.
    Będę wdzięczna za wszelkie rady
    Pozdrawiam
    ane3ka

    Na oknie półokrągłym też może byc roleta rzymska, ale wtedy wszystkie rolety zamontowałabym na uchwytach do sufitu, a zasłony zawsze fajnie wyglądają w zestawieniu z roletami rzymskimi, nawet jeśli wiszą na osobnym oknie lub na jednym w komplecie z roletą.
    Te okno łukowe to jest jak w projekcie czy powiększaliście je bo jakoś mi nie pasuje do pozostałych okien.

  4. #1704

    Domyślnie

    dziewczyny potrzebuje pomocy co pasuje do tych okien w salonie?
    napewno chce w kolorze czekoladowych ewentualnie paski-pomożcie

    salon


    a tutaj okna tarasowe

  5. #1705

    Domyślnie

    Cytat Napisał dominika161
    dziewczyny potrzebuje pomocy co pasuje do tych okien w salonie?
    napewno chce w kolorze czekoladowych ewentualnie paski-pomożcie

    salon


    a tutaj okna tarasowe
    Ja dałabym wszędzie tylko zasłony, w formie ozdoby na krótkich karniszach , a druga opcja to- na oknach krótkich rolety rzymskie, a na balkon zasłony ,ale to tylko moja propozycja.
    DEKORACJE OKIEN I WNĘTRZ TKANINAMI

  6. #1706

    Domyślnie

    mam rowniez gorącą prośbę gdzie w Krakowie mozna kupic ładne i nie zbyt drogie rolety rzymskie?

  7. #1707
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ane3ka1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    2.222

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damro
    Te okno łukowe to jest jak w projekcie czy powiększaliście je bo jakoś mi nie pasuje do pozostałych okien.
    Okno jest dokładnie takie jak w projekcie. Z zewnątrz wygląda tak:
    POMOC DLA NELLI SZA

    Nasza Paprotka - galeria zdjęć

    ----------------------------------------------------------------------
    If you want to make God laugh, tell him about your plans - Woody Allen

  8. #1708
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dorotkawf

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam.
    Od jakiegoś czasu podczytuję Wasze forum i szukam inspiracji Postanowiłam się ujawnić i poprosić o pomoc,bo nie moge się za bardzo na nic zdecydować i od pół roku mam puste okna,które przyznam szczerze już mi się znudziły
    Bardzo prosze o radę co mogłabym powiesić w tych oknach (oprócz rolet rzymskich) i w jakim kolorze?Czy moga to być długie zasłony czy nie za bardzo w kuchni?
    Normalnie sofa stoi pod oknem tylko teraz na okres zimowy ja przesunęłam żeby odsłonić kaloryfer.
    BĘDĘ NAPRAWDĘ WDZIĘCZNA


  9. #1709
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    Dorotkawf o oknach nic nie napiszę, sama zerkam żeby podpatrzeć, ale muszę powiedzieć że podoba mi się Twoje wnętrze i właśnie fajnie że sofa stoi w poprzek ,a nie wzdłuż ścian. Tak wydaje się z perspektywy miejsca tego zdjęcia.
    REKLAMA

  10. #1710
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dorotkawf

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Mangolia Dziękuję Z perspektywy zdjęcia może tak ale telewizor jest z boku i tak troche dziwnie sie oglada
    Czy ktoś mi pomoże z tymi oknami pliss

  11. #1711

    Domyślnie

    Cytat Napisał AsiaMariusz
    Cytat Napisał aniaitomek
    Cytat Napisał Darcy
    Cytat Napisał alfa003


    Super!!! Gdzie takie kupie??
    Ja będę takie szyć do kuchni. Tylko nie mam pojęcia, jak te zasłony "przykleić", aby nie było widać żadnego karnisza, listwy etc.
    JA również myślę o tego typu zasłonach i właśnie zalezałoby mi na umieszczeniu w oknie a nie na ściane.
    Na rzep do ramy okiennej?- będzie przekszadzać przy otweiraniu/uchylaniu Czy do ramy skrzydła okiennego - wtedy nie ten efekt.
    Przedstawię Wam jeden sposób. Są w sprzedaży listwy wykończeniowe wykonane ze styropianu. Ich wybór jest dość bogaty i tu polecam te z tych szerszych. Można je przykleić na klej do takich listw lub silikon (tu nie jestem przekonana do końca ale warto w sklepie zapytać). Należy dokleić je do wnęki na wierzch, ale trzeba wziąć pod uwagę otwieranie okna. Czyli mniej więcej wychodzi, że taka listwa powinna wchodzić na światło okna około 3 cm.
    Należy jednak zwrócić tutaj uwagę na zasadniczą rzecz. Na jednym oknie powinna wisieć tylko jedna roleta, gdyż jest ona zawieszona na jednym skrzydle. Jeśli mamy okno dwuskrzydłowe to ta opcja raczej odpada, ponieważ pozostanie przerwa pomiędzy dwoma roletami. No chyba, że same sie na to zgodzicie, to co innego.
    Czy dobrze rozumiem, "firankę" =materiał przykelić do listwy i liswtę do muru-we wnęce okiennej????
    A co z praniem/czyszczeniem firanki/rolety, wszystko odklejać???
    Trochę kłopotliwe.

  12. #1712
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kotek999
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    507
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arctica
    A ja mam pytanie odnośnie takich zasłon



    u góry to widać, że są kółeczka na obu materiałach razem, a dół...
    czy jest to razem zszyte?, jak nie to jak zrobić, żeby ten wierzch się tak ładnie rozszerzał dołem? , jakiś sztywnik? aaaa... u mnie nie mają być "za długie"

    i jeszcze czysto konstrukcyjne pytanie, żeby dół wierzchu był równy to trzeba go wyciąć na półokrągło? bo jak damy na prosto to boki się uniosą przecież

    z góry dziękuję za odpowiedzi na nurtujące mnie pytania

    Hej jestem posiadaczką tych zasłon - nie są one takie jak na zdjęciu, nie mają kółek tylko zwykłe obszycie - kupiłam i nie jestem z tego powodu szczęśliwa


    Pozdrawiam

  13. #1713

    Domyślnie

    Kilka stron wcześniej zamieszczane były zdjęcia dekoracji okien nietypowych (okrągłych, półokrągłych, trójkątnych), a AsiaMariusz zapowiadała podobną dekorację okna w swoim nowo budowanym domku

    Moje pytanie do wszystkich znawców tematu: w przypadku okien półokrągłych - na czym te firany są mocowane??????

    Mam u siebie cztery tego typu okna i moja wyobraźnia zastrajkowała
    Jak to zrobić, pomóżcie!!!!
    ewa78_2005

  14. #1714

    Domyślnie

    joola dzięki za podpowiedź
    A jak ci się zachowuje ta folia w łazience? Nie ma z nią problemów przy takim wilgotnym powietrzu?

  15. #1715

    Domyślnie

    Cytat Napisał Helios
    Kilka stron wcześniej zamieszczane były zdjęcia dekoracji okien nietypowych (okrągłych, półokrągłych, trójkątnych), a AsiaMariusz zapowiadała podobną dekorację okna w swoim nowo budowanym domku

    Moje pytanie do wszystkich znawców tematu: w przypadku okien półokrągłych - na czym te firany są mocowane??????

    Mam u siebie cztery tego typu okna i moja wyobraźnia zastrajkowała
    Jak to zrobić, pomóżcie!!!!
    Zazwyczaj montuję karnisz, który jest gięty proporcjonalnie jak łuk okna. Można też zamontować nad wnęka prosty zwykły karnisz, ale wtedy w pomieszczeniu cały urok okna pryska .
    DEKORACJE OKIEN I WNĘTRZ TKANINAMI

  16. #1716

    Domyślnie

    Sdesign

    Bardzo proszę, przybliż temat
    Jakiego rodzaju karnisz można wygiąć w łuk?
    Jak na takim karniszu zamocować firanę, przecież siła ciążenia będzie ściągała wszystko w dół???

    Jeżeli masz doświadczenia w tym temacie, podziel się z innymi, ten temat interesuje nie tylko mnie
    ewa78_2005

  17. #1717

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniaitomek
    Cytat Napisał AsiaMariusz
    Cytat Napisał aniaitomek
    Cytat Napisał Darcy
    Cytat Napisał alfa003


    Super!!! Gdzie takie kupie??
    Ja będę takie szyć do kuchni. Tylko nie mam pojęcia, jak te zasłony "przykleić", aby nie było widać żadnego karnisza, listwy etc.
    JA również myślę o tego typu zasłonach i właśnie zalezałoby mi na umieszczeniu w oknie a nie na ściane.
    Na rzep do ramy okiennej?- będzie przekszadzać przy otweiraniu/uchylaniu Czy do ramy skrzydła okiennego - wtedy nie ten efekt.
    Przedstawię Wam jeden sposób. Są w sprzedaży listwy wykończeniowe wykonane ze styropianu. Ich wybór jest dość bogaty i tu polecam te z tych szerszych. Można je przykleić na klej do takich listw lub silikon (tu nie jestem przekonana do końca ale warto w sklepie zapytać). Należy dokleić je do wnęki na wierzch, ale trzeba wziąć pod uwagę otwieranie okna. Czyli mniej więcej wychodzi, że taka listwa powinna wchodzić na światło okna około 3 cm.
    Należy jednak zwrócić tutaj uwagę na zasadniczą rzecz. Na jednym oknie powinna wisieć tylko jedna roleta, gdyż jest ona zawieszona na jednym skrzydle. Jeśli mamy okno dwuskrzydłowe to ta opcja raczej odpada, ponieważ pozostanie przerwa pomiędzy dwoma roletami. No chyba, że same sie na to zgodzicie, to co innego.
    Czy dobrze rozumiem, "firankę" =materiał przykelić do listwy i liswtę do muru-we wnęce okiennej????
    A co z praniem/czyszczeniem firanki/rolety, wszystko odklejać???
    Trochę kłopotliwe.
    Jeszcze raz podnosze powyższą kwestię, jak zamonotwać firany/rolety jak na zdjęciu?!

  18. #1718

    Domyślnie

    Cytat Napisał Helios
    Sdesign

    Bardzo proszę, przybliż temat
    Jakiego rodzaju karnisz można wygiąć w łuk?
    Jak na takim karniszu zamocować firanę, przecież siła ciążenia będzie ściągała wszystko w dół???

    Jeżeli masz doświadczenia w tym temacie, podziel się z innymi, ten temat interesuje nie tylko mnie
    pytanie nie do mnie,przepraszam
    np
    http://www.swiatfiran.pl/product-pol...16-25-mm-.html

  19. #1719
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie

    Cytat Napisał kijanka9
    joola dzięki za podpowiedź
    A jak ci się zachowuje ta folia w łazience? Nie ma z nią problemów przy takim wilgotnym powietrzu?
    Odpukać od trzech lat spokój, nie odkleja się a jak zacznie, to zerwę i przykleję nową, bo to jest jakaś taniocha z castoramy Naprawdę polecam takie rozwiązanie, bo folia nie zabiera światła a zasłonki jakoś nie widzą mi się w łazience
    Dzień dobry, zastałem Jolkę?
    Budowa domu jest trudniejsza niż przybicie galaretki do ściany

  20. #1720
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorotkawf
    Witam.
    Od jakiegoś czasu podczytuję Wasze forum i szukam inspiracji Postanowiłam się ujawnić i poprosić o pomoc,bo nie moge się za bardzo na nic zdecydować i od pół roku mam puste okna,które przyznam szczerze już mi się znudziły
    Bardzo prosze o radę co mogłabym powiesić w tych oknach (oprócz rolet rzymskich) i w jakim kolorze?Czy moga to być długie zasłony czy nie za bardzo w kuchni?
    Normalnie sofa stoi pod oknem tylko teraz na okres zimowy ja przesunęłam żeby odsłonić kaloryfer.
    BĘDĘ NAPRAWDĘ WDZIĘCZNA

    Ja bym powiesiła same zasłony, proste do ziemi w kolorze sofy lub fotela. Albo kolorowe plus podobne poduchy czy dodatki.
    Dzień dobry, zastałem Jolkę?
    Budowa domu jest trudniejsza niż przybicie galaretki do ściany

Strona 86 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony