Cytat Napisał ane3ka1
Bardzo proszę was o pomoc w dekoracji okna. Okno jak na zdjęciu poniżej. Jest dość duże i problematyczne z uwagi na łuk. Dodatkowo pomiędzy sufitem a nadprożem jest niewiele miejsca na zamontowanie karnisza. Myślę o roletach rzymskich w jakimś neutralnym kolorze (złamanej bieli, ecru), ale raczej na pozostałe okna. Przy oknie półokrągłym w grę wchodzi jedynie montaż rolety na ścianę lub na szelkach na karniszu. Wydaje mi się jednak, że jeśli przy oknie obok zamontuję roletę na innej wysokości może to całościowo razić w oczy. Może zasłony? Czy nie będą kolidowały z roletami obok.
Dodam jeszcze, że nie przepadam za firanami, w szczególności tymi falbaniastymi i wzorzystymi. Jeśli już to całkiem gładkie. Bardziej odpowiada mi prosty styl skandynawski.
Będę wdzięczna za wszelkie rady
Pozdrawiam
ane3ka

Na oknie półokrągłym też może byc roleta rzymska, ale wtedy wszystkie rolety zamontowałabym na uchwytach do sufitu, a zasłony zawsze fajnie wyglądają w zestawieniu z roletami rzymskimi, nawet jeśli wiszą na osobnym oknie lub na jednym w komplecie z roletą.