dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 194
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 3873
  1. #201
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Proponowałam żółte tło dla równowagi wysokości prysznica – dla mnie to poprawiłoby proporcje oraz miało za zadanie być ważnym akcentem dekoracyjnym – widocznym . Oczywiście, myślałam też o tym jasnym beżu – jeśli ma się ochotę na wtopienie dekoracyjności w całość – będzie dobry by tylko delikatnie zaistnieć... to kwestia wyboru – jedna i druga koncepcja jest słuszna . A wybierze i tak Beatka.. poza tym, może być on wyższy i zasłaniać całość... wykonany np. z naturalnego płócienka nie będzie przysłaniał zbyt mocno światła dziennego – no i można go w każdej chwili zsunąć na bok.
    Siedzę nad projektami i zamiast skupić się na pracy zaglądam na forum – nie mogę bez Was wytrzymać ani chwili, dziewczyny : co Wy w sobie macie ???
    Buzial

  2. #202

    Domyślnie

    Osowa, właśnie takie cieniutkie płócienko miałam na myśli. Ja nawet gdzieś widziałam ostatnio taki parawan.
    Pomysły masz super, jak widać aż się wylewają z Ciebie więc taka parawanowa odskocznia od innych projektów z pewnością im nie zaszkodzi

  3. #203

    Domyślnie

    Maluszku przed chwila czytałam wątek "rolety czy żaluzje", Ez pisze o roletach montowanych na oknach z gwarancją.
    Ekrany można zamontować na takich prowadnicach jak żaluzje pionowe i odsuwać je w stronę wanny.
    Ja na Twoim miejscu nie obawiałabym się żółtego kolorku, dodawanie innego jest niepotrzebne. Pozostaje wybór beżu i białego - to dla mnie takie biurowe, jak wspominano, kolorki.
    Zasłonki w nowoczesnej łazience nie pasują, bardziej do stylu wiejskiego, rustykalnego jakieś firaneczki.
    Przeczytałam teraz wątek do końca jeżeli masz duzo czereśni to może okiennice drewniane w kolorze czereśni montowane wewnątrz pomieszczenia już na ścianie, na wysokość całego okna, albo jak pisze Osowa o parawaniku ( ! ) do pewnej wysokości.
    Pozdrawiam

    Okiennice mozna zrobić z czterech części tak żeby nie było kłopotu ze składaniem.

  4. #204

    Domyślnie

    Specjalne podziękowania dla Agusi-rum za namiary na makrame!
    O ilu rzeczach człowiek jeszcze nie ma pojęcia!
    Dziękuję. pozdrawiam.

  5. #205
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie


    Osowa, Marto, Dorotaele
    - dzięki ogromniaste za rady

    Joasiu - ja od zawsze twierdzę, że masz super pomysły Bardzo mi się ten pomysł z parawanikiem podoba Muszę tylko jeszcze swego małża do niego przekonać.

    A jak taki parawanik samemu zrobić?

    O okiennicach myślałam ale mój mąż jakoś nie może przetrawić tego pomysłu. W sprawie rolet - dzwoniłam do producenta okien i oni stwierdzili, że mogę je zamontować na oknach na własną odpowiedzialność. W przypadku jakichkolwiek pęknięć tracę gwarancję.

    Macie może jeszcze jakieś inne pomysły?

  6. #206

    Domyślnie

    Maluszku, wiem, że nie lubisz rolet, ale może coś takiego jednak jak poniżej Ci się spodoba (bo zwykłych zasłonek to ja jakoś nie widzę w tej łazience). No i zamontowane jest nad oknem. Ja nie wiem, co to jest na tym pierwszym zdjęciu, ale taka roletka z naturalnego płócienka na przykład ładnie się prezentuje. Taka delikatniutka, jaśniejsza nawet niż ściany.



    nawet zwykłe bambusowe ślicznie potrafią wyglądać.

    P.S. Zmieniłam zdjęcie kuchni bo ta zdecydowanie bardziej mi odpowiada

  7. #207
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał *marta*
    ... Ja nie wiem, co to jest na tym pierwszym zdjęciu, ..
    Wydaje mi się, że to też roletka babusowa ....
    Pozdrówka

  8. #208

    Domyślnie

    Joasiu mi też się tak wydaje, ale można spojrzeć na nią jak na nie bambusową. Gdzieś widziałam takie materiałowe (naturalne), jak znajdę w domu zdjęcie, to zeskanuję.

  9. #209
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Powiem, że to na pewno jest bambusowa, sama mam podobną.
    Taka roletka służy li tylko do ozdoby okna, bo funcje praktyczne tzn. osłaniające są żadne. Widać wszystko i z zewn. do wnętrza i odwrotnie.
    Jedynie latem dają trochę cienia.
    Zreszta zobaczcie.



    P.S. Mam nadzieję, ze córki nie pogniewaja się na mnie za pokazanie ich wizerunku.

  10. #210

    Domyślnie

    O kurcze rzeczywiście przez nie wszystko widać! Ale są bardzo ładne roletki z cieniuteńkich deseczek w kolorach najróżniejszych (pewnie czereśnia też) i przez nie nie wszystko widać .

    P.S. Edziu, śliczne warkocze! (nie wiem, jak one się fachowo nazywają, ale chodzi mi o to, co macie pomiędzy balami ). I jakie piękne pęknięcia!

  11. #211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Marto - w łazience roletki bambusowe odpadają bo wszystko przez nie widać A szkoda bo takie roletki mi się bardzo podobają

  12. #212

    Domyślnie

    Hmmm, no to szkoda A takie z cieniutkich deseczek? Też są fajne. Ostatnio widziałam też drewniane żaluzje przymocowane nie do ramy okna, ale tak jak te rolety, nad oknem do ściany. Może tak? Kurcze a co ja powieszę w łazience???

  13. #213
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Pisałam już że chciałam drewniane rolety ale one muszą być zawieszone jakieś 20 cm nad oknem (żeby można było je otworzyć) i nie wiem czy to dobrze będzie wyglądało.

  14. #214
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Hmm... raczej nie – bo będą nad linią okalającą całość – zburzą harmonię ...

  15. #215
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Właśnie tego się obawiałam i zrezygnowałam z drewnianych rolet

    Joasiu - masz może jeszcze jakiś pomysł co z tym oknem zrobić?

  16. #216
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Beatko właśnie przyszło mi do głowy takie coś ...
    materiał naciągnięty jak ekran z tunelikiem w dole do usztywnienia ( wsuniesz tam listewkę) wieszany na takich uchwytach- kijkach jak do ręczników czyli :
    -zamocowałbym je( sztuk dwie) po bokach okna na ścianie w wysokości linii kafelków tak by łączenie wypadło w połowie szerokości okna ( takie materiałowe okiennice)
    Myślę, że to będzie pasować – nie trudne w mocowaniu , nie koliduje z ogólną koncepcją ... nowoczesne i proste . A gdy masz potrzebę – odchylasz na bok i wolny dostęp do okna masz bez kłopotu
    Buzial

  17. #217
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Joasiu - jesteś genialna Rewelacyjny pomysł

    Mam tylko jeden z tym problem bo jak wczoraj w nocy przeczytałam Twój post to szybciutko pobiegłam do łazienki, żeby sprawdzić czy pomiędzy kabiną prysznicową a oknem będzie na tyle miejsca, żeby można było to zainstalować. Miejsce jest ale nie będę mogła otworzyć tej jedej okienniczki na całą ścianę (jedna taka okienniczka musiałaby mieć 60 cm - a odległość od okna do kabiny to jakieś 40 cm) tylko będzie się zatrzymywała na kabinie Czy to nie będzie przeszkadzało tzn. nie będzie źle wyglądał, że jedna połówka otwiera się całkowicie a druga tylko do pewnego momentu?

    I jeszcze jedno pytanie - jak zrobić samej taki ekran?

  18. #218
    Guest

    Domyślnie

    Maluszku-a może jakąś piekną firankę- dość grubą, żeby nie było widać?
    Rolety są fajne, ale sama piszesz, że u ciebie dość kłopotliwe do zawieszenia. Chyba, że dałabyś taka rolete, której mechanizm zawiesza sie zaraz nad oknem (roleta z materiału) Mam taka w kuchni. Jak mi się uda wkleje zdjęcie
    Ja w łazience zawiesiłam firankę


    No niestety nie mam lepszego zdjęcia- na tym niezbyt widać o co mi chodzi. W każdym razie roleta jest przymocowana do ściany na listwie

  19. #219
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWA POETKA (I Wicemiss Forum 2005) Avatar osowa
    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    2.477
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Znalazłam w swojej szafie jeszcze takie rozwiązanie – to okno w pokoiku dzieciaczków...
    Wycięłam wzór po liniach obrazków i obrzuciłam overlokiem. Całość uszyłam na szelkach – wieszane bezpośrednio na karniszu . Mam też węższą część – zazdroskę mocowaną w połowie wysokości szyby ... ale nie mam fotki w całości. Niemniej jej wykonanie wygląda tak samo ...tanio,łatwo i szybko .


  20. #220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    gorgu - a czy mogłabyś z bliska zrobić zdjątko tej swojej rolety, żebym mogła zobaczyć jak ona jest przymocowana?

Strona 11 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony