dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 122 z 194
Pokaż wyniki od 2.421 do 2.440 z 3873
  1. #2421

    Domyślnie

    to już musisz podpytać specjalistów - jak montowałam żaluzje drewniane, okazało się ten margines musi wynosić około 15-20% długości zasłanianej powierzchni. nie roleta rzymska to zakup "na przyszłość"
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  2. #2422
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    to już musisz podpytać specjalistów - jak montowałam żaluzje drewniane, okazało się ten margines musi wynosić około 15-20% długości zasłanianej powierzchni. nie roleta rzymska to zakup "na przyszłość"
    Zgadzam się np. przy drewnianej żaluzji margines wynosi 15-20%. Weźmy 20% - wysokość drzwi powiedzmy 210cm, z tego 20% to 42cm, sporo. Pewnie przy rzymskich jest mniej ale musisz się dowiedzieć.
    My mamy nad oknem ok. 20cm i musieliśmy niestety zrezygnować z drewnianych żaluzji w salonie, bo właśnie mamy drzwi balkonowe i by się porpstu nie otworzyły.

  3. #2423

    Domyślnie

    Cytat Napisał pasie Zobacz post
    mam 45cm nad drzwiami tarasowymi - więc chyba wejdzie
    Wejdzie na pewno i będzie nawet luz.
    DEKORACJE OKIEN I WNĘTRZ TKANINAMI

  4. #2424
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar pasie
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    10.475
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sd***gn Zobacz post
    Wejdzie na pewno i będzie nawet luz.
    to dobrze bo już zamówiłam
    Piszę / Gadam
    1%
    Mieszkamy od grudnia 2010


  5. #2425

    Domyślnie

    Witam serdecznie.

    W czerwcu przeprowadzam się z rodzinką do nowego mieszkania. W którym będzie pokój z aneksem kuchennym, mniejszy pokój dla córki, łazienka i korytarzyk. Mieszkanie małe, ale większe od tego co mamy, obecnie od 2 lat mieszkamy w małej klitce ok.30 m, z jednym oknem dachowym.
    W nowym mieszkaniu bedzie jedno dość duże okno w pokoju córki, natomiast w pokoju z kuchnią wyjście na podwórko, coś takiego:

    http://img855.imageshack.us/i/beztytuuxzc.jpg/


    I moja prośba - pytanie, co tam powiesić. Na samo okno tylko, na drzwi też? Napewno będzie karnisz. Przeglądałam troche allegro, i wszędzie te makarony.
    Myślicie że takie coś by tam pasowało?


    Będę wdzięczna za wszelkie zdjęcia lub sugestie.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez okruszka ; 17-04-2011 o 14:25

  6. #2426
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał okruszka Zobacz post
    Witam serdecznie.

    W czerwcu przeprowadzam się z rodzinką do nowego mieszkania. W którym będzie pokój z aneksem kuchennym, mniejszy pokój dla córki, łazienka i korytarzyk. Mieszkanie małe, ale większe od tego co mamy, obecnie od 2 lat mieszkamy w małej klitce ok.30 m, z jednym oknem dachowym.
    W nowym mieszkaniu bedzie jedno dość duże okno w pokoju córki, natomiast w pokoju z kuchnią wyjście na podwórko, coś takiego:

    http://img855.imageshack.us/i/beztytuuxzc.jpg/


    I moja prośba - pytanie, co tam powiesić. Na samo okno tylko, na drzwi też? Napewno będzie karnisz. Przeglądałam troche allegro, i wszędzie te makarony.
    Myślicie że takie coś by tam pasowało?


    Będę wdzięczna za wszelkie zdjęcia lub sugestie.

    Pozdrawiam.
    Za makarony zaraz Ci się oberwie Mnie się tam podobają ale zależy w jakim otoczeniu. My mamy takie same okno w salonie. Tzn. okno 150x150 i obok niego zaraz wyjście na balkon 80x210. Przede wszystkim zaciemniające rolety na oba okna co by nas sąsiedzi nie podglądali Potem najprawdopodobniej pójdą panele zasłonowe ale takie z firany (zamiast tradycyjnej firany). Po bokach planuje grube zasłony ala Ikea.

    Taką mam wizję na nasze okno.

  7. #2427
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mhk
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    2.829
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał molus Zobacz post
    Ja z całkiem innej beczki. Czy możliwe jest ściągnięcie przelotek z gotowej zasłony i zastąpienie ich innymi (chodzi mi o kolor). Czy istnieje jakieś urządzenie do ich ściągania?
    Hm ja sama robiłam sobie przelotki i jezeli wszystkie maja taka sama konstrukcje to wystarczy po prostu rozgiac to srubokretem lub nozyczkami i sie odpianaja od siebie te koleczka - mysle ze nie bedzie z tym problemu - tylko zebys pozniej znalazla przelotki takiej samej srednicy

  8. #2428

    Domyślnie

    Cytat Napisał ane3ka1 Zobacz post
    W Dekorii jak uszyli tak spakowali, materiał nie nadaje się na zasłony, niestarannie uszyte, a zasłony zamówione na dł. 265cm są o 5cm krótsze. Nie chodzi o pieniądze, ale zamawiałam tak, żeby były równo do podłogi, a wyszły trochę za krótkie.
    Zamówiłam rolety w Dekorii, szybko zrobili ale są pewne kłopoty. Wykonanie właściwie dobre ale u mnie też były krótsze kilka cm niż podałam w zamówieniu, do tego ja trochę źle zmierzyłam więc wyszły około 10 cm za krótkie. Podłużę doszywając jakieś frędzle. Więkkszym kłopotem jest że nie mają już tego materiału a ja chciałam jeszcze zamówić z niego zasłonę na okno balkonowe, wczśniej myślałam że dam tzw. makaron bo to wygodniejsze na okno balkonowe ale doszłam ( za późno) do wniosku że lepiej będzie pasować zasłona z tego samego materiału. W rezultacie dokupiłam w Leroy pdobny materiał ale wg mnie nie pasuje, jak znajdę beżowy makaron to jednak kupie.
    Do głowy mi nie przyszło że mogą nie mieć już tego materiału w sprzedaży.
    Ostatnio edytowane przez Anna Broc ; 27-04-2011 o 08:30
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  9. #2429
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar pasie
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    10.475
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    265

    Domyślnie

    ja przed świętami dostałam swoje rolety z Dekorii i jest z nimi wszystko oki zamówiłam na wszystkie okna w salonie nawet nad drzwi balkonowe

    tak wyglądają z bliska


    niestety aparat chwilowo padł więc inne ujęcia wrzucę potem....
    Piszę / Gadam
    1%
    Mieszkamy od grudnia 2010


  10. #2430

    Domyślnie

    pasie, jaki koszt jednej rzymskiej na okno podwójne?

  11. #2431
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar pasie
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    10.475
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał KamillaDeMon Zobacz post
    pasie, jaki koszt jednej rzymskiej na okno podwójne?
    tak dokładnie nie pamiętam - za wszystko zapłaciłam 1300zł, okna 4 po 120cm a 2 po 160cm, mechanizmy koralikowe
    Piszę / Gadam
    1%
    Mieszkamy od grudnia 2010


  12. #2432

    Domyślnie

    Pasie,
    piękne rolety
    A czy mogłabyś zrobić zdjęcie zbliżenia tkaniny?

  13. #2433
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar pasie
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    10.475
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anjazzielonego Zobacz post
    Pasie,
    piękne rolety
    A czy mogłabyś zrobić zdjęcie zbliżenia tkaniny?
    dziekuję i proszę
    to zbliżenie


    a tak wyglądają w świetle dziennym
    Piszę / Gadam
    1%
    Mieszkamy od grudnia 2010


  14. #2434
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mhk
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    2.829
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    87

    Domyślnie

    Te niskie parapety sa śliczne, a rolety dodaja jeszcze wiekszego uroku

  15. #2435
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar pasie
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    10.475
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    265

    Domyślnie

    Dzięki
    Piszę / Gadam
    1%
    Mieszkamy od grudnia 2010


  16. #2436

    Domyślnie

    Pasie,
    cudnie, zgadzam się, wykusz z poduchami do przesiadywania boski!!
    Ale, ale, co Ty tam masz za cudne poduszki???

  17. #2437
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar pasie
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    10.475
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anjazzielonego Zobacz post
    Pasie,
    cudnie, zgadzam się, wykusz z poduchami do przesiadywania boski!!
    Ale, ale, co Ty tam masz za cudne poduszki???
    dzieki

    jeżeli chodzi o te


    to kupiłam w tkmaxx
    Piszę / Gadam
    1%
    Mieszkamy od grudnia 2010


  18. #2438

    Domyślnie

    Niskie parapety naprawdę ładne, zawsze cos takiego mi się marzyło. O, i świateczna dekoracja jak ładna

  19. #2439

    Domyślnie

    babki-szwaczki
    leże sobie i się gapię na moje okno w sypialni i sobie myślę, że chyba już przyszła pora na te zasłonki. mam panią krawcową która je uszyje - sprawdzona, niedroga, nie oddam - ale u niej niestety nie mam zbyt dużego wyboru materiałów.

    stąd prośba (a może już coś takiego było - przewertowałam z grubsza cały wątek i nie dostrzegłam) - może któraś specjalistka zrobi małe zestawienie tkanin i efektu, jaki się z nimi uzyska (że welur jest gruby i ciężki to wiemy, ale jak sobie przeglądam jakieś www i widzę "flok" czy jakieś inne coś, to głupieję).
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  20. #2440

    Domyślnie

    Duś,
    a o jaki efekt Ci chodzi?

    Bo wiesz, są:
    - lny, bawełny - tkaniny naturalne, miękkie, "przyjazne", sprawiające wrażenie "domku na wsi", no, generalnie idealnie do aranżacji w stylu skandynawskim, do dziecięcego pokoju, raczej dość przezroczyste/ przejrzyste, nie zaciemniają zupełnie, choć oczywiście to zależy od koloru; czasem są cholernie trudne do prasowania, zwłaszcza len - to koszmar koszmarów;
    - tafty - eleganckie i szlachetnie, są dość plastyczne, dobrze się układają, idealne, jeśli ktoś planuje zasłony leżące na podłodze (tj. około 50 cm dłuższe, niż wysokość karnisza), 90% dostępnych taft to poliester, takie są świetne do prania (w pralce), często w ogóle nie wymagają prasowania po upraniu;
    - welur, aksamit - ciężkie, dość grube, raczej zaciemniające, mogą przytłaczać całe wnętrze, dobre do stylu klasycznego; wymagają prania w pralni chemicznej

    - organzy, organtyny, woale - leciutkie, delikatne, zwiewne, w zasadzie pełnią wyłącznie funkcję dekoracyjną, są przeważnie przezroczyste.

Strona 122 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony