dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 130 z 194
Pokaż wyniki od 2.581 do 2.600 z 3873
  1. #2581
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar bradykardia1
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał ulkap Zobacz post
    Wielkie dzięki za info. Czy Ty zamawiałaś/łeś u nich firany?
    Akurat szyłam sama , ale co do wyboru to było z czego . Zawsze możesz zapytać czy mają usługę szycia
    pozdrawiam

  2. #2582

    Domyślnie

    Widzieliście zdjęcia moich okien - rolety czy żaluzje?.
    Jak rozmieścić zasłony?. Tzn. zdecydowałem się na pojedynczy karnisz na całej dł. okien myślałem o spiętych zasłonkach na 2 końcach karnisza, co o tym myślicie?.

  3. #2583
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anowi3107

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Sanok
    Kod pocztowy
    38-500
    Posty
    42

    Domyślnie zaluzja Venus

    Witam ponownie - kiedys pytalam o zaluzje typu venus - czy moze jednak ktos ma takie i moze sie wypowiedziec na ich temat - ewentualnie wrzucic fotki
    Z gory dzieki za pomoc

  4. #2584

    Domyślnie

    prosze pomozcie, chce w wykuszu upiac w mniej wiecej taki sposob jak w linkach firanki z woalu, tzn odpowiednio w lewym oknie lewy bok firanki prosty, prawy podpiety na haczyku (czy na rozecie????). ALE: nie chce, aby ta czesc, ktora bede podpinac bardzo sie skrocila, zatem jaka dlugosc powinnam kupic jesli od karnisza do podlogi mam 245 cm? prosze poradzcie. oto linki:

    firanka ma byc mniej wiecej tak, jak zaslona na tym zdjeciu:

    http://www.google.pl/imgres?q=upieta...F_8ndCQ&zoom=1


    czy tu:

    http://www.google.pl/imgres?q=upieta...F_8ndCQ&zoom=1

    ale tutaj zbytnio zaslony poszly w gore jedna strona, a ja chce tego uniknac.


    kolejne;

    http://czterykaty.pl/czterykaty/5,58...irany.html?i=3

  5. #2585
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Madzia 1976
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    765
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    142

    Domyślnie

    Proszę o pomoc jakie firanki, zasłonki, rolety czy cos innego na to okno. Muszę zaznaczyć że okno jest bardzo duże ma szerokość 240 cm. i troszke przeszkadza mi że każdy moze w nie zajrzeć (jest od strony ulicy). Moze ktos ma jakiś pomysł ))

    Uploaded with ImageShack.us

  6. #2586

    Domyślnie

    Madzia1976, ja wiem jakie Ty masz okno (swoje co prawda zmniejszyłam do 200cm) i ja widzę u Ciebie roletę rzymską w jakimś stonowanym kolorze.., raczej nic baaaaaardzo wyzywającego...

    Acha, ja mam u siebie też spore okno i z roletą rzymską fajnie wygląda

  7. #2587
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Madzia 1976
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    765
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    142

    Domyślnie

    Magduska widziałąm Twoją rolete muszę przyznać ze faktycznie wyglada fajnie. Ale u siebie mam problem moja kuchnia jest dosć nowoczesna a salon coś na styl kolonialny mam w salonie zasłony cos w kolorze khaki z e złotem i to wsystko musi ze sobą grać bo jak też i wiesz salon kuchnia i jadalnia w naszych domkach to prawie jedno. Ty kuchnie masz lekko przysłonieta a moja jest całkiem na salon otwarta. A do tego denerwuje mnie ze każdy moze zagladać w okna przez kuchnie i w ten sposób widzi cały salon jadalnie myślałam troszke o przysłonięciu tych okien np. firanki albo zadroski chociaż. Brałąm pod uwagę również zaluzje drewniane ale nie wiem jak to bedzie wyglądało no i mam problem.

  8. #2588

    Domyślnie

    Madzia1976, jakoś zazdrostek u Ciebie nie widzę ze względu na nowoczesną kuchnię. Ja jestem za roletą rzymską - jest tyyyyyyyle materiałów, że można coś dobrać ..coś może stonowanego aaaaaaaalbo po prostu prostą roletę przezroczystą albo z tego samego materiału co w salonie, albo z tej samej kolekcji ale nieco innego...

    U mnie są zasłony kremowe z wytłaczanym wzorem a rolety w pasy kremowo-zielone z wytłaczanym wzorem...

    Jeśli chodzi o żaluzje drewniane to dla mnie będzie za surowo, znaczy się wydaje mi się, że materiał w oknach nadaje takiej przytulności, a my właśnie w takich wnętrzach się lubimy Poza tym ja bym sobie nigdy już żaluzji nie kupiła - miałam i wiecznie je sprzątałam

  9. #2589
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ulkap
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Madzia 1976 Zobacz post
    Brałąm pod uwagę również zaluzje drewniane ale nie wiem jak to bedzie wyglądało no i mam problem.
    Jeśli mogę się wtrącić: mi się osobiście żaluzje drewniane podobają (chociaż nigdy nie miałam i pewnie magduska ma racje, że trzeba je non stop wycierać) ale w kuchni nad zlewem wydaje mi się to ryzykownym pomysłem - będą wiecznie pochlapane... Też jestem za roletami rzymskimi.
    Home sweet home!

  10. #2590

    Domyślnie

    Doradzi ktoś w mojej sprawie ?

  11. #2591
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar czarownicaaa
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    178

    Domyślnie firany w salonie

    witam
    potrzebuje porady drogie Panie w salonie zrobilam sobie scianke maskujaca na karnisz w salonie
    chcialabym uzyskac efekt mocno drapowanych, regularnych mlecznych firan jak w zalaczniku
    jaki karnisz, szyna itp. daje takie efekty? Do jakiego karnisza bedzie ze wzgledu na scianke mozliwie latwy dostep?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11932406557871_6.jpg
Wyświetleń:	922
Rozmiar:	38,2 KB
ID:	80143   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aBa4PokEItaHxBsSHB.jpg
Wyświetleń:	1073
Rozmiar:	60,9 KB
ID:	80145  

  12. #2592

    Domyślnie

    Cytat Napisał czarownicaaa Zobacz post
    witam
    potrzebuje porady drogie Panie w salonie zrobilam sobie scianke maskujaca na karnisz w salonie
    chcialabym uzyskac efekt mocno drapowanych, regularnych mlecznych firan jak w zalaczniku
    jaki karnisz, szyna itp. daje takie efekty? Do jakiego karnisza bedzie ze wzgledu na scianke mozliwie latwy dostep?
    skonsultuj z profesjonalistą jeszcze, ale na moje oko to jest miękka firanka zmarszczona na taśmie ale bez drapowania (drapowanie daje idealnie rowniutkie pliski, które wyglądają jak równe brzuszki, a ja na tym zdjęciu widzę ciasne, ale jednak nie idealnie rowniutkie faldki). żeby uzyskać taki efekt tkanina powinna być lejaca, raczej woalowa niż organzowa

    aha, co do montażu - ja mam u siebie taka sama zabudowę i mam za nią listwę z zabkami. nie narzekam na trudny dostep
    Ostatnio edytowane przez duś ; 19-10-2011 o 21:51
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  13. #2593
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Madzia 1976
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    765
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    142

    Domyślnie

    Dzięki za rady. Tak tez myślałam że tu mic prócz rolety to raczej pasować nie bedzie. No cóż muszę zgrać ją jakoś z całościa salonu.

  14. #2594
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    baba na budowie

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    427
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39
    rany, ale pracy nas czeka
    komentarze
    dziennik

  15. #2595
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    [QUOTE=Madzia 1976;4956714]Proszę o pomoc jakie firanki, zasłonki, rolety czy cos innego na to okno. Muszę zaznaczyć że okno jest bardzo duże ma szerokość 240 cm. i troszke przeszkadza mi że każdy moze w nie zajrzeć (jest od strony ulicy). Moze ktos ma jakiś pomysł ))

    Uploaded with ImageShack.us[/QUOTE

    witam,
    oczywiście koleżanki mają rację proponując do tego okienka i wystroju roletę rzymską. Zastanawiam się jeszcze nad szerokością tego okna.
    Czy tam nie lepiej by było powiesić 2 rolety obok siebie co stworzyłoby wiekszą praktyczność tego okna i oczywiście zwiększyłoby możliwości
    wzajemnego układania rolet. 240 cm to bardzo szeroko więc potrzebny byłby mechanizm z przekładniami do ciężkich materiałów co podwyższa dużo koszty takiej rolety. No i oczywiście estetyka zupełnie inna, jedna ogromna płachta (przy pełnym opuszczeniu) może spowodować efekt spłaszczenia pomieszczenia.
    Poza tym ważną sprawą jest przy podjęciu decyzji o wyborze rolet rzymskich, jaka jest odległość od wnęki okiennej do sufitu. Aby rolety dobrze się układały i można było spokojnie to okienko otwierać (choć ze zdjęcia widać, że może przeszkadzać bateria), ta odległość powinna wynosić minimum 23 - 25 cm.
    Jeżeli jednak nie masz zamiaru otwierać szeroko okna ale tylko uchylać, odległość ta nie ma znaczenia.
    Kolorystyka: oczywiście stonowana
    Pozdrawiam
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  16. #2596
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Verna

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam!
    Zarejestrowałam sie na tym forum, bo potrzebuję pomocy, a widzę że pomysłów w waszych głowach wiele. Mój problem jest jednak nietypowy Jestem studentką i w naszym mieszkaniu sprawa okien wygląda jak na załączonym obrazku. Okna te są umieszczone od strony ulicy, a szyby w drzwiach są duuże i odsłaniają wszystko. Problemem są też karnisze, które są umieszczone dokładnie jak na rysunku..

    Jak uważacie- co zrobić z tymi drzwiami i oknami?
    Nie mam pojęcia jak to wszystko pozasłaniać...no i z racji, że jestem studentką chciałabym, żeby koszty były jak najmniejsze. Oczywiście nie ma mowy o wymianie karnisza itp, bo mieszkanie nie należy do mnie.

    Bardzo proszę o pomoc..
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pokoj.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	20,1 KB
ID:	80509  

  17. #2597

    Domyślnie

    Cytat Napisał AsiaMariusz Zobacz post
    witam,
    oczywiście koleżanki mają rację proponując do tego okienka i wystroju roletę rzymską. Zastanawiam się jeszcze nad szerokością tego okna.
    Czy tam nie lepiej by było powiesić 2 rolety obok siebie co stworzyłoby wiekszą praktyczność tego okna i oczywiście zwiększyłoby możliwości
    wzajemnego układania rolet. 240 cm to bardzo szeroko więc potrzebny byłby mechanizm z przekładniami do ciężkich materiałów co podwyższa dużo koszty takiej rolety. No i oczywiście estetyka zupełnie inna, jedna ogromna płachta (przy pełnym opuszczeniu) może spowodować efekt spłaszczenia pomieszczenia.
    tu się zgodzę - u mnie jest okno 200cm szerokości i już jest szeroko, co prawda nie otwieram tego okna (jest tylko uchylane)
    ..i też wydaje mi się, że dwie roletki będzie w Twoim przypadku praktyczniejsze
    Cytat Napisał AsiaMariusz Zobacz post
    Poza tym ważną sprawą jest przy podjęciu decyzji o wyborze rolet rzymskich, jaka jest odległość od wnęki okiennej do sufitu. Aby rolety dobrze się układały i można było spokojnie to okienko otwierać (choć ze zdjęcia widać, że może przeszkadzać bateria), ta odległość powinna wynosić minimum 23 - 25 cm.
    Jeżeli jednak nie masz zamiaru otwierać szeroko okna ale tylko uchylać, odległość ta nie ma znaczenia.
    Kolorystyka: oczywiście stonowana
    Pozdrawiam
    a może roletę rzymską przymocować do sufitu? bo tak ze zdjęcia to nie wiem czy jest tam 25cm (?) Jednak możliwość otworzenia okna bez kombinacji z roletą powinna być chociażby do mycia - no nie wiem, ale ja okno w kuchni myję częściej niż inne okna w domu (okno mam przy wejściu do domu a od szumnie nazwanej drogi brudzi i kurzy się jak chole... - u Madzi jest to samo, bo.. mamy ten sam projekt)
    ..tylko, że ja nie bardzo się znam na montażu rolet :/ ale chyba jest możliwość zamocowania do sufitu, tylko czy to zabudowy kg? tego już nie wiem :/

  18. #2598
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    ze zdjęcia widać na oko, że jest tam ok. 15 cm od wnęki do sufitu więc roletę należałoby zamontować na spojeniu sufitu ze ścianą.
    Oczywiście nie ma problemu z montażem do płyt gk, a np. zdjęcie rolety do mycia okna to jest ok 2 sek. przy nowoczesnych uchwytach
    do mechanizmów tzw klik- klakach
    pozdrawiam
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  19. #2599

    Domyślnie roleta rzymska duo z dekorii

    Witam!

    Czy ktoś kupował Roletę Duo z Dekorii?
    Czy ten mechanizm się sprawdza? Spodobało mi się, że to jest firanka i zasłonka w jednym.

    Jakie macie doświadczenia z zamawianiem w dekorii i jakością towaru?

  20. #2600

    Domyślnie

    monik22, rolety duo nie widziałam, nie wiem czy taki mechanizm się sprawdza, ale ja jestem zadowolona z towaru zamówionego w dekorii - wcześniej oczywiście zamówiłam sobie próbki
    Na towar czekałam 8 dni.

Strona 130 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony