dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 145 z 194
Pokaż wyniki od 2.881 do 2.900 z 3873
  1. #2881
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    jaksie Twoje przelotki i dekoracje mam w swoich "inspiracjach", w osobnym katalogu
    mam też już beżowe merete'y, czekają na karnisze i powieszenie
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  2. #2882

    Domyślnie

    No to lepiej uważaj i sie zastanów, bo w podobnym wątku dowiedziałam się, że nie mam pojęcia o dekorowaniu okien

  3. #2883
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    To w takim razie mi się to Twoje NIE-POJĘCIE bardzo podoba
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  4. #2884

    Domyślnie

    Witam raz jeszcze,

    czy ktos moze doradzic jak najlepiej przy

    Okno ma wymiar - dluzsza czesz 190cm, krotsza 40cm.

    Jest to okno w sypialni. Chcemy zrobic firani i zaslony do ziemi.

    Myslimy badz nad karniszami badz nad szynami schowanami za listwami ozdobnymi.

    Do karniszy osobiscie nie jestem przekonany.

    Cale mieszkanie lacznie z sypialnia jest/bedzie w barwach jasnych tylko podloga jest ciemniejsza.

    Bylbym wdzieczny za sugestie.

    Pzdr

    Ln
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0860.JPG
Wyświetleń:	379
Rozmiar:	46,0 KB
ID:	100178   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0861.JPG
Wyświetleń:	283
Rozmiar:	46,3 KB
ID:	100181  

  5. #2885

    Domyślnie

    szyna sufitowa będzie wyglądać fajnie, o ile chciałoby się wam ją zabudować (ja tym plastikowym maskownicom z marketów budowlanych mówię nie), no i weźcie poprawkę, że będziecie potrzebowali "narożnika", więc na firankę oglądać będziecie nie tylko od przodu ale i od boku (dlatego jestem za estetyczną zabudową).
    mam to rozwiązanie u siebie i uważam, że efekt jest wart zachodu
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  6. #2886

    Domyślnie

    W kwestii tej limonki piszę. Czy to mam być materiał ze wzorem czy gładki? mogę przesłać parę zdjęć tylko nie wiem czy będą wiarygodne kolory. Cena te z niezła 32 zł/140cm szerokie

  7. #2887

    Domyślnie

    Mam nadzieje ze mi pomozecie z dekoracja okna w sypialni.
    Musimy miec rolety - i myslalam o tych co mozna podniesc od dolu - zasloni to co trzeba ale mozna zawsze wpuscic troche swiatla gora. pozatym jakies zaslony i moze jednak firanka ? kolor scian to taka zlamana biel.
    sypialnia wyglada tak -


    lampy wiszace po bokach lozka sa kupione, beda takie
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  8. #2888

    Domyślnie

    najpierw będzie offtop - chrystuniu, jaki wy macie majdan na parapecie!

    a teraz to rzeczy

    rozumiem, że funkcją rolet ma być zaciemnianie na noc i po drugie zapewnienie prywatności wtedy, kiedy światło się zapala a za oknem już ciemno. natomiast zasłona czy firanka ma pełnić funkcję wyłącznie ozdobną, dodającą wnętrzu nieco ciepła.
    na twoim miejscu:
    na oknach zamontowałabym najzwyklejszą roletę - w zależności od preferencji zaciemniającą totalnie lub co nieco przepuszczalną (nawet przy zapalonym świetle nie pozwalają ciekawskim podejrzeć co się dzieje wewnątrz, natomiast rano budzisz się "za szarego"). nie wiem czy są rolety które można przesuwać dowolnie góra-dół. jesli tak - przypuszczam, że to droższy mechanizm - moim zdaniem zbędny wydatek, jeśli roleta ma być używana do spania właśnie (ja znam ten patent w związku z plisami, a one pasują raczej do minimalistycznych nowoczesnych wnętrz, podczas gdy ty strzeliłaś sobie bogatą, barokową tapetkę. plisy + twoja tapetka = nie). zresztą ja każdą roletę traktuję jak praktyczne zło konieczne a nie ozdobę. stąd - roleta przyzwoitej jakości, ale bez szaleństw cenowych.

    ubranie tego okna i upiększenie to z kolei rzecz zasłon i firan, do których ja osobiście (ku mojemu własnemu zdziwieniu) będę namawiać. opcja 1+2 podoba mi się bardzo, zwłaszcza że masz duże okno, które jest symetryczne lub prawie symetryczne czyli idealne do zasłon. ponieważ masz ozdobną tapetę, która jest bardzo mocnym akcentem we wnętrzu - na oknie nie robiłabym jej konkurencji. firanę wybrałabym więc maksymalnie prostą i śnieżnobiałą (żeby gwarantowała minimum prywatności przy przebieraniu się za dnia - dosyć gęsto upiętą) i proste zasłony. przyznam szczerze, że od razu pomyślałam o szarym welurze, ale z drugiej strony - chyba byłby zbyt oczywisty. stalowa tafta czy jedwab wyglądałyby dużo lżej, a delikatny połysk byłby wystarczającą ozdobą tkaniny i ładnym tłem dla lamy - no i kolor stalowego słonia nie zaciemniłby pomieszczenia.

    oczywiście tapeta narzuca styl na bogato - nie widzę przeszkód, żeby ozdobę okna zrobić również "na bogato" i zaszaleć z jakimś lambrekinem czy fantazyjnym upięciem, ale powiem szczerze, że nie mam aż tyle wyobraźni, żeby z całą odpowiedzialnością doradzać w tym kierunku.
    Ostatnio edytowane przez duś ; 20-02-2012 o 23:51
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  9. #2889

    Domyślnie

    Dus - dzieki wielkie za obszerny wywod. Parapet zaiste.... - ale tymczasowo parapety sluza jako polki i duuuzo rzeczy sie tam poniewiera!
    zaiste myslalam o pliskach, ktore owszem nie do konca mi tam pasuja z ta tapeta, ale myslalam ze majac tego typu pliski moge miec sypialnie i przysloniona od sasiadow ale jednoczesnie miec wpuszczone swiatlo gora. i nie bede musiala zaslaniac/odslaniac kazdego dnia. i to mna glownie kierowalo. jakos wiem ze nie bedize mi sie chcialo latac i zaslaniac zaslon a potem rano budzic sie w ciemnosci [wole jak jest troche swiatla dziennego].
    Biale zaslony moze nie, ale cos podobnego do koloru scian albo jasnego koloru tapety, ale opcja jasnych zaslonek mi pasuje
    jesli firanka to gladziutka tylko..... i tu musze sie zaznajomic z materialami bo nic nie wiem w tym temacie!

    a co do karnisza - to przelotki chyba odpadaja prawda? jakos mi sie nie podobaja bardzo [i tutaj ich nei widze] wiec nawet sie uciesze z tego

    Przyznam ze podoba mi sie dekoracja okna u MarJel w sypialni - choc ona nei ma firanki....
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  10. #2890

    Domyślnie

    ale powiedz nicolku, jaka w ogóle opcja cię interesuje:
    roleta + zasłony (roleta do zasłaniania, zasłona ozdobna)
    roleta + firana + zasłony (roleta do zasłaniania, firanka i zasłony o funcji ozdobnej)
    firana + zasłony (firana ozdobna, zasłona do zaciemniania)

    może masz jakąś inspirację, która odzwierciedla twój pomysł na to.

    śmietankowe, delikatne biele na zasłonach będą ładnie wyglądać. tylko że uzyskasz efekt całej "białej" ściany wtedy.

    kompozycja marjeki pasuje klimatem do twojej tapety. choć nie ma firanki, to nie problem - takie bogate kompozycje można połączyć z roletą rzymską.
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  11. #2891

    Domyślnie

    białe zasłony lub rolety rzymskie. Albo zasłony sznurkowe (spory wybór na dekoria)

    http://www.dekoria.pl/offer/group/26...y-sznurkowe-50

  12. #2892
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    katrinn

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    Poszukuję szyn sufitowych do firan. Czy możecie polecić coś konkretnego, producenta? Chciałabym aby były dobrej jakości, bo będę je musiała łączyć.
    Mam sufit podwieszany, więc będą za nim schowane.
    Jedyne jakie dotąd widziałam to z Leroya, ale chciałabym mieć porównanie z innymi.
    Dzięki

  13. #2893
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar monikaa13
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.898
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    A Ikea?

  14. #2894

    Domyślnie

    @katrinn
    ja swoje listwy kupowalam w castoramie lub nomi - przypuszczam, ze to ta sama firma, co leroy (nazwy nie pamietam, ale jakbyś rzuciła nazwą, to bym skojarzyła). mam je połączone (jedna ma 4.20, druga - 3.60, trzecia - 2.80) i wszystko przesuwa się bez problemu. sekret tkwi w dokladnym połączeniu wszystkiego przed montażem. na suficie cieżko zrobić to dokładnie
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  15. #2895
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    katrinn

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dziewczyny, dzięki za wskazówki. W Leroyu są dwie firmy: Karten i Gardinia. Te drugie wyglądają na porządniejsze, w środku są wypełnione, dzięki temu mają być sztywniejsze. Porównam jeszcze z Castoramą i Nomi, i będę kupować.

  16. #2896

    Domyślnie

    o właśnie. gardinia to jest to, co "zawisło" u mnie
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  17. #2897

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka Rybka Zobacz post
    białe zasłony lub rolety rzymskie. Albo zasłony sznurkowe (spory wybór na dekoria)

    http://www.dekoria.pl/offer/group/26...y-sznurkowe-50
    hehe... reklama srednia plus jakos nie widze zaslon sznurkowych u siebie z tymi tapetami...tzn w ogole ich u siebei nie widze....
    Mieszkamy od 8.12.2011 w szeregówce a pomału zbieramy się do budowy domu parterowego [z ewentualnym poddaszem do adaptacji], zatem rozglądam się i doradzam lepiej poinformowanych.

  18. #2898
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Witam serdecznie za oknami prawie wiosna i naszła mnie wizja zmiany firan postanowilam uszyc nowe....niestety niesama bo mam lewe ręce do szycia choc bardzo mnie korci...tym razem mają byc to firany na przelotkach ktorych potrzebuje coś kolo 130 sztuk na moje 5 okien w salonie cena troche mnie przeraza i mam pytanie techniczne czy uzywał ktoś tasmy z przelotkami ostanio znalazlam taką na Alledrogo 40 mb tasmy z przelotkami za 99 zl wszywa sie jak zwyklą tasme wycina sie dziurki przy tej cenie to i wycinak do dziur sie oplaca zakupić i wtyka przelotki..wszytsko łądnie pieknie tylko jak jest naprawdę?Czy uzywał juz ktoś takiego rozwiazania i czy sprawdza się?
    Cenowo roznica dosc spora tasmy ma moje okna potrzeba ok 23 mb czyli cos kolo 60 zl+wszycie tasmy ok 23 mb x 1,5 zl=35 zl razem cos kolo 100 zl a tradycyjne przelotki 130 szt x 1,90=247 zl+nabicie 130 szt x 3 zl=520 razem 637 zl roznica 537 zl to w zasadzie za roznice kupie firanę.Prosze o opinie na temat tej tasmy.
    Aha na plus moim zdaniem sa te plastikowe zaczepy ktore szczepiaja faldy na stale'czyli podczas przesuwanie odleglosci fald od siebie sa takie same...wiem wiem to wszystko teoria a praktyka moze byc inna......

    A tak wyglada ta tasma zdjecia zaporzyczone z alledrogo...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dsc05925z.jpg
Wyświetleń:	107
Rozmiar:	37,3 KB
ID:	104716Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dsc063291.jpg
Wyświetleń:	104
Rozmiar:	74,5 KB
ID:	104717Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dsc063231.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	56,2 KB
ID:	104718Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mini02.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	38,6 KB
ID:	104719
    Ostatnio edytowane przez escape ; 05-03-2012 o 11:11

  19. #2899
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar escape
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Wałcz, Poland
    Kod pocztowy
    78-600
    Dzielnica
    między zachodniopomorskim a wielkopolską
    Posty
    813
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    178

    Domyślnie

    Ponizej wklejam swoje ostatnie firanki....
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2787.jpg
Wyświetleń:	2230
Rozmiar:	56,3 KB
ID:	104721Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2788.jpg
Wyświetleń:	2234
Rozmiar:	50,0 KB
ID:	104722Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2794.jpg
Wyświetleń:	2155
Rozmiar:	66,3 KB
ID:	104724Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2789.jpg
Wyświetleń:	1914
Rozmiar:	39,2 KB
ID:	104723

  20. #2900
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    fontella

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-496
    Posty
    9

    Domyślnie

    @nicol21
    Fajnie wyglądają w sypialniach cienkie woalowe firanki + ciężkie, grube zasłony. Wszystko w długości do ziemi. W ten sposób zasłonicie sobie kaloryfer który z pewnością nie jest ozdobą w waszym domku Może taka opcja cię zainteresuje?

Strona 145 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony