dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 152 z 194
Pokaż wyniki od 3.021 do 3.040 z 3873
  1. #3021

    Domyślnie

    piękne.
    Proszę podaj namiary na Rasie

  2. #3022
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basia_KRK Zobacz post
    Mam pytanie o mechanizmy w roletach rzymskich - są otwarte i zamknięte:

    System zamknięty - sznureczki podciągające zamontowane na stałe;
    System otwarty - istnieje możliwość wypięcia sznureczków podciągających.

    AsiaMariusz pisała kiedyś na ten temat, ale nie mogę znaleźć... Z tego, co pamiętam system otwarty był lepszy, bo łatwiej było z praniem (ściąga się roletę ze sznurkami i do prania), a przy zamkniętym trzeba wyplatać ze sznurków ? Czy ktoś może to potwierdzić?
    Witam,
    w systemie zamkniętym nie ma możliwości wypinania sznurków i jest to problem w momencie zdejmowania rolety do prania lub np. wymiany tkaniny.
    Jeżeli zakupimy mechanizmy z białymi sznurkami bo mamy jasną tkaninę na pierwsze rolety to w późniejszym okresie, kiedy zmieniamy tkaninę
    na ciemniejszą to jest dość duży problem z wymianą sznurków na ciemniejsze. Tak samo przy praniu, przecież sznurki też się brudzą i warto byłoby
    je przeprać ale w systemie zamkniętym jest to bardzo utrudnione i trzeba wypleść ten sznurek.
    W systemie otwartym wymiana i wypięcie sznurków trwa kilka sekund.
    Cenowo oba mechnizmy są bardzo zbliżone.
    Pozdrawiam
    Asia

    a tutaj informacja ze zdjęciami na innym wątku:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dekoracj%C4%99
    Ostatnio edytowane przez AsiaMariusz ; 11-10-2012 o 21:28 Powód: dopełnienie postu
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  3. #3023
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    Inka cudnie!!! Jeszcze dziś napiszę do Asi. Chcę dokładnie takie same
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  4. #3024
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Beasza

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Dzielnica
    Pisarzowice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Inka piękne to masz Asia jestem pełna podziwu dla Ciebie. Super !!! Na czym zamontowane są u Ciebie rolety Inka? Czy to jakiś niewidoczny karnisz czy jakaś specjalna listwa do rolet?

    Pozdrawiam

  5. #3025

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez Inka 14 ; 11-10-2013 o 16:47

  6. #3026
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Beasza

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Dzielnica
    Pisarzowice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Dzięki Inka. Muszę uśmiechnąć się do Asi i zapytać czy znajdzie czas na kolejne zlecenie.

  7. #3027

    Domyślnie

    Inka super. Podoba mi się że firany nie są od sufitu. Planuję tak u siebie a teraz wiem jak to będzie wyglądać w odpowiednim czasie też się do Asi będę musiała uśmiechnąć
    Kłopotliwy salon mamy - proszę o pomoc w aranżacji



    Mieszkanko nasze pierwsze - czyli kto kogo wykończy


    Narożnikowy zawrót głowy

    Nigdy nie mów nigdy
    Jeżeli nie godzisz się z rzeczywistością...to ją zmień

  8. #3028
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Limonka78

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-984
    Posty
    33

    Domyślnie

    Czy moglibyście polecić mi producenta, sklep w Warszawie z dobrymi karniszami? Interesują mnie metalowe czy też aluminiowe, w inoxie.
    Nie mam doświadczenia z karniszami więc muszę Was dopytać- u mnie długość na jedno okno będzie ok. 280 cm. Większość producentów ma 240. Czy zastosowanie tych przedłużek nie jest kłopotliwe w użytkowaniu karnisza? Ja potrzebuję dwie rurki - na firanki rurkę gdzie w środku są żabki czy też haczyki, na zasłony zwykła rurka z kółkami. Jeśli zastosuję łączenie to czy przy suwaniu nie będą się zaczepiały firanki lub zasłonki? Wiem, że są łączniki co wkłada się w środek ale i tak boję się, że karnisz nie będzie działał sprawnie. Może macie doświadczenie w tym temacie?

  9. #3029

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirela99 Zobacz post
    pomocy !
    Kupiłam zasłony do salonu w Ikei. Materiał raczej z tych grubszych. Założyłam przelotki i ... na tym koniec . Powiesiliśmy je dzisiaj aby sprawdzić jak z długością - i wymiękam. Okazało się, że nawet jak równo (od linijki) pozaznaczam sobie ich wysokość - to całość wygląda krzywo. Nie wydaje mi się, aby to byłą wina sufitu (nie mamy takich nierówności), wydaje mi się raczej, że to materiał jest różnie ponaciągany. I moje pytanie - jaką zostawić w nich długość ? Podoba mi się idealnie, do ziemi, ale z tego co widzę, to trudno je tak skrócić. Poza tym po bokach brzydko odstają (dół zasłony jest dużo szerszy - zobaczcie foto), są poprzypinane szpilkami. Czy dać do nich jakieś obciążniki ? Mogłam w sumie zostawić je leżące na ziemi - ale koty ... muszę je skrócić.
    Mirela, nie wiem czy nie za późno ale jak bedziesz je skracała to pamiętaj, że ikeowskie zasłony / obrusy lubią się mocno zmniejszać i defasonować niestety. . I tak jak Venus_m mówi są niestety krzywe. Mój obrus przestał być prostokątny (chociaż był przed praniem) a zasłon w sypialni boję się prać bo nie wiem co z tego wyniknie.
    Mowa o tych zasłonach http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40173918/ Macie z nimi jakieś doświadczenie ?

  10. #3030
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Beasza

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Dzielnica
    Pisarzowice
    Posty
    312

    Domyślnie dekoracja okna i nieszczęsne grzejniki

    Witam,

    Obserwuję ten wątek od dawna i postanowiłam zapytać o radę. Mam problem z dekoracją okna tarasowego... nie pomyslałam wcześniej i teraz pojawił się kłopot.
    Okno tarasowe jest duże na 270 cm (3x 90) , po jego bokach są dwie ściany szerokości 80 cm, na których wiszą grzejniki
    Motam się teraz jakiej dugości karnisz powiesić, czy tylko na szerokość okna tarasowego czy też na długość całej ściany z oknem. Jesli na szerokość całej ściany to latem nie ma problemu, ale zimą będę zasłaniać grzejniki firanami lub zasłonami. Szukałam inspiracji, niestety bez skutku. Czy możecie wypowiedzieć się i coś doradzić? Będę wdzięczna za każdą radę.

    Pozdrawiam
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno taras.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	71,1 KB
ID:	145806

  11. #3031
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar dorisp84
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Lublin
    Posty
    42
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam, mam ogromny dylemat! Urządzam pokój dla synka który ma się pojawić za ok miesiąc, i nie mam pojęcia co zrobić z tymi oknami, a dokładnie co na nie dać? Nie chciałabym rolet, myślałam o jakiś firankach/zasłonkach żeby się zrobiło przytulniej. Przeszukałam google ale nic nie znalazłam. Może macie jakieś pomysły??? Byłabym baaaaaaardzo wdzięczna!!!
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMGP8543_zmniejszacz-pl_690909.jpg
Wyświetleń:	346
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	146190  

  12. #3032
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Beasza

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Dzielnica
    Pisarzowice
    Posty
    312

    Domyślnie

    Wrzuć sobie w wyszukiwarkę google hasło dekoracja okna dachowego - w grafice wyświetli się mnóstwo pomysłów np:


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	87154276_th.jpg
Wyświetleń:	594
Rozmiar:	3,9 KB
ID:	146213[ lub Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sdc10432sh.jpg
Wyświetleń:	504
Rozmiar:	25,5 KB
ID:	146214 i wiele innych.

    Pozdrawiam

  13. #3033
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar dorisp84
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Lublin
    Posty
    42
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beasza Zobacz post
    Wrzuć sobie w wyszukiwarkę google hasło dekoracja okna dachowego - w grafice wyświetli się mnóstwo pomysłów np:


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	87154276_th.jpg
Wyświetleń:	594
Rozmiar:	3,9 KB
ID:	146213[ lub Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sdc10432sh.jpg
Wyświetleń:	504
Rozmiar:	25,5 KB
ID:	146214 i wiele innych.

    Pozdrawiam
    Hej. dzięki za odpowiedź. Tak jak pisałam wcześniej google już przejrzałam, wiekszośc pomysłów to rolety, których nie chce. A co do zdjęć które wrzuciłaś to sa one z jednym oknem, ja mam 2, jedno pod drugim i raczej takie rozwiązania też nie za bardzo widzę. no nic, będę szukać dalej

  14. #3034

    Domyślnie

    Inka, Asia - jak jest mocowana ta roleta rzymska do ściany - czy tam jest ukryty jakiś karnisz?
    Cudnie to wygląda Też bym chciała taką jedną, można poprosić o koszt na priva - wymiar okna 120/200.

    I mam pytanie do wszystkich.
    Chciałabym na kilku oknach zalożyć 5cm żaluzje. Czy może ktoś z War polecić jakiegoś Wykonawcę (jestem z okolic Wawy). Te oferty, które do tej pory zebrałam, mają jakiś straszny rozstrzał cenowy i nie wiem ile powinny kosztować.

    Okna o wym.
    2x 240/220
    1x 120/220
    1x 230/110

    Czy żaluzje na takich oknach da sie bez wielkiego wysiłku otworzyć zsunąc czy powinny być raczej elektryczne ?
    Druga sprawa. Ile cm powinny zachodzić na wnękę okienną takie żaluzje - czy 5cm wystarczy?

  15. #3035
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał sheenaz Zobacz post
    Inka, Asia - jak jest mocowana ta roleta rzymska do ściany - czy tam jest ukryty jakiś karnisz?
    Cudnie to wygląda Też bym chciała taką jedną, można poprosić o koszt na priva - wymiar okna 120/200.

    I mam pytanie do wszystkich.
    Chciałabym na kilku oknach zalożyć 5cm żaluzje. Czy może ktoś z War polecić jakiegoś Wykonawcę (jestem z okolic Wawy). Te oferty, które do tej pory zebrałam, mają jakiś straszny rozstrzał cenowy i nie wiem ile powinny kosztować.

    Okna o wym.
    2x 240/220
    1x 120/220
    1x 230/110

    Czy żaluzje na takich oknach da sie bez wielkiego wysiłku otworzyć zsunąc czy powinny być raczej elektryczne ?
    Druga sprawa. Ile cm powinny zachodzić na wnękę okienną takie żaluzje - czy 5cm wystarczy?
    Witam,
    Roleta rzymska mocowana jest na specjalnym mechanizmie łańcuszkowym a on mocowany do ściany
    za pomocą specjalnych uchwytów.
    Koszt takiej roletki jaką potrzebujesz wyślę na priv.
    Pozdrawiam
    Joanna
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  16. #3036
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Venus_m
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    15.874

    Domyślnie

    Dorisp ja proponuję zamontować mini karnisze po dwóch stronach okna na górze i na dole, uszyć zasłonki z tunelem na górze i na dole i będzie super
    Nowy wymiar - serdecznie zapraszam! SOMEPLACENICE by Ven

    Mirabelka Justyny i Roberta - mieszkamy od 09.04.2011r. fotki strona 2

    Nie możesz wysłać PW? Spróbuj tutaj [email protected]

    "Sukces nigdy nie jest efektem słomianego zapału - tu trzeba przejść przez prawdziwy ogień"

  17. #3037
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marek_57

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Posty
    4

    Domyślnie

    drodzy mozecie polecic jakis sklep lub sprzedawce (najlepiej w internecie), ktory ma dobrej jakosci makarony najlepiej zdobione miejscowo koralikami?

  18. #3038

    Domyślnie

    Czy roletka u Inki uszyta jest z woalu?
    Rottweiler to morderca....bo pożera ludziom serca. Tylko raz popatrz na niego, a już zawsze będziesz jego

  19. #3039

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez Inka 14 ; 11-10-2013 o 16:45

  20. #3040

    Domyślnie

    To moja dekoracja okna. Może zbyt tradycyjne i oklepane ale mnie się podoba
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	STA50113.jpg
Wyświetleń:	1204
Rozmiar:	41,1 KB
ID:	149755

Strona 152 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony