dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 183 z 194
Pokaż wyniki od 3.641 do 3.660 z 3873
  1. #3641

    Domyślnie

    ja też chętnie zobaczę
    zastanawiam się właśnie nad tymi które ty zamówiłaś albo nad innym woalem w lokalnym sklepie
    powiedz, proszę czy przez twoje przelatuje powietrze i prześwituje światło (chcę je również dać do pokoju dzieci) ? czy mną się bardzo?

  2. #3642
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o rolety podgumowane, to jakość jest bez zastrzeżeń i mogę firmę naprawdę polecić

    http://www.decorative.pl/
    Tylko mój kolor jest nieudany I dlatego póki co leżą zarówno rolety jak i nowe firanki. Nie miałam czasu się tym zająć ani nie mam pomysłu, czy powiesić takie jakie są ( i wkurzać się na ich kolor), czy też wybulić znów kasę i wymienić w roletach samą tkaninę na białą.


    niureczka

    One nie przepuszczają w pełni światła (co mnie akurat pasuje). Znalazłam taką fotkę producenta, widać na ile zasłaniają :



    Nie wiem, jak to jest z przepuszczaniem powietrza. Na pewno trzeba je będzie przeprasować po praniu.

    Tak bez prasowania to by musiała być chyba tkanina kreszowana, np.
    http://archiwum.allegro.pl/oferta/et...628608889.html

  3. #3643

    Domyślnie

    Cytat Napisał piu Zobacz post
    Jeśli chodzi o rolety podgumowane, to jakość jest bez zastrzeżeń i mogę firmę naprawdę polecić

    http://www.decorative.pl/
    Tylko mój kolor jest nieudany I dlatego póki co leżą zarówno rolety jak i nowe firanki. Nie miałam czasu się tym zająć ani nie mam pomysłu, czy powiesić takie jakie są ( i wkurzać się na ich kolor), czy też wybulić znów kasę i wymienić w roletach samą tkaninę na białą.
    Dziękuję, chociaż w tym katalogu tylko na karniszach się skupili


    Duś, jak Twoi fachowcy zrobili tę zabudowę gk karnisza na 4 cm? Moi mówią, że minimum 5,5 cm

  4. #3644

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dsc02350.jpg
Wyświetleń:	404
Rozmiar:	80,5 KB
ID:	278995Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dsc02351.jpg
Wyświetleń:	392
Rozmiar:	72,6 KB
ID:	278996Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dsc02367.jpg
Wyświetleń:	370
Rozmiar:	76,1 KB
ID:	278997

    Poradźcie mi co z tymi oknami
    1 zdjęcie widok z kuchni na salon jest to jedno pomieszczenie podzielone scianą
    2 zdjęcie wnętrze kuchni z częścią jadalni
    3 zdjęcie widok z salonu na jadalnie+ kuchnia


    Na dużych oknach chce dac woal + zasłona, ale z tymi w części jadalnianej sie pogubiłam
    chce dać na każdym po kolei woal do ziemi tylko okno przy zlewie roleta

    i teraz dawać zasłony w jadalni? muszę jakoś trochę się zasłonić czy roleta pod firanke?
    może widzicie to jakieś rozwiązanie? chodzi mi najbardziej o ZDJ 3
    boję się że jak dam zasłony to będzie za ciężko i zmniejszy to miejsce przy stole
    czy dawać na każde okno karnisz czy na te 2 w szczycie (krótkie i długie) dać jeden dlugi

    pogubiłam się tu zupełnie...

  5. #3645

    Domyślnie

    Cytat Napisał duś Zobacz post
    jak to ci nie powiem, ale wiem, że najmniejszy profil wykorzystywali. ma 4 cm z jakimiś milimetram
    Już zrobione , na 4 cm

  6. #3646

    Domyślnie

    Cytat Napisał Flawia Zobacz post
    Już zrobione , na 4 cm
    Pokaż koniecznie fotkę Ja się biję z myślami, czy w salonie robić maskownice. Podwyższając wejścia uzyskałam efekt wyższych pomieszczeń. Boję się, że ten efekt zaprzepaszczę maskownicami.

  7. #3647
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mi_mała
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Posty
    2.085
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Flawia, pokaż koniecznie proszę
    .

  8. #3648

    Domyślnie

    Dziewczyny, wstawiam fotki, ale nie udało mi się zrobić dobrego zdjęcia , zwłaszcza z daleka, bo słońce w okno świeciło, a nie ma czym zastawić na razie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0027.jpg
Wyświetleń:	600
Rozmiar:	82,5 KB
ID:	279914 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0028.jpg
Wyświetleń:	384
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	279913 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0029.jpg
Wyświetleń:	356
Rozmiar:	75,7 KB
ID:	279912

  9. #3649

    Domyślnie

    O, super! To ja jeszcze poproszę o odległość od ściany i wysokość maskownicy Jaka jest wysokość pomieszczenia?

  10. #3650

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    O, super! To ja jeszcze poproszę o odległość od ściany i wysokość maskownicy Jaka jest wysokość pomieszczenia?
    Wysokość 12 cm, odległość od ściany 25 cm. A pokój ma wysokość 269 cm, będzie pomniejszony o 21 mm podłogi.

  11. #3651

    Domyślnie

    Poradźcie - chcę w pokoju syna powiesić firanę i zasłony do parapetu. Parapet odstaje od ściany na 5 cm, bardziej za to grzejnik - na 12 cm, pod oknem będzie biurko, odsunięte od ściany (właśnie ze względu na grzejnik) o 15 cm. Szukam czarnego karnisza na 2 szyny, z żabkami. Na ile powinien odstawać od ściany tor na firanę? Możecie polecić jakiś tego typu karnisz?

  12. #3652

    Domyślnie

    Proszę o pomoc w doborze wystroju okien w salonie i kuchni. Przejrzałam cały wątek i teraz to już naprawdę mam mętlik w głowie. Kuchnia jest otwarta na salon ( przedziela je tylko barek) a wiec wystrój musi być spójny. Okno w kuchni ma 90 cm szerokości, dalej jest barek i drzwi balkonowe dwuskrzydłowe otwierane o szerokości 180 cm a na prostopadłej ścianie kolejne okno- 120cm szerokości. Wystrój raczej nowoczeny ale ocieplony elementami drewna dębowego (podłoga, blat w kuchni) meble w salonie także będą dębowe, ale bardzo proste i minimalistyczne. Na pewno chcę aby drzwi balkonowe miały zasłony po boku np na przelotkach, ale potrzebuję coś jeszcze aby załonić przed wścibskimi sąsiadami i przed ostrym słońcem, to samo przydałoby się na pozostałę okna. Co waszym zdaniem pasowałoby bardziej do tego wnętrza białę drewniane żaluzje montowane na zewnątrz wnęki okiennej czy rolety rzymskie. A może macie jeszcze jakieś inne pomysły? Z góry dziękuję.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	STH71394.JPG
Wyświetleń:	483
Rozmiar:	48,1 KB
ID:	280132   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	STH71415.jpg
Wyświetleń:	540
Rozmiar:	27,7 KB
ID:	280133   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	STH71417.JPG
Wyświetleń:	514
Rozmiar:	62,5 KB
ID:	280134  

  13. #3653
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    Cytat Napisał Flawia Zobacz post
    Dziękuję, chociaż w tym katalogu tylko na karniszach się skupili


    Duś, jak Twoi fachowcy zrobili tę zabudowę gk karnisza na 4 cm? Moi mówią, że minimum 5,5 cm
    To jest ten sam sprzedawca, ale o rolety podgumowane trzeba zapytać :
    http://allegro.pl/listing/user/listing.php?order=qd&us_id=17505495

    Są świetne, ale kolor ecru (brudna kremowa szarość) jest ohydny. Córka stwierdziła, że firany na ich tle wyglądają, jakby w domu było kilkoro palaczy! Gdybym wzięła białe, byłabym pewno zachwycona, całkowicie zasłaniają światło. Na pewno wymienię tę tkaninę, ale już po zimie.
    Gdybym teraz zamawiała, to byłby to także chyba inny mechanizm, mianowicie vegas. Miałam go wcześniej i jakoś bardziej mnie przekonuje, nie używa się w nim dwustronnej taśmy samoprzylepnej tylko metalowe zawieszki:

    http://allegro.pl/wyprzedaz-roleta-rolety-mini-vegas-podgumowana-i4609872046.html

  14. #3654

    Domyślnie

    Cytat Napisał piu Zobacz post
    To jest ten sam sprzedawca, ale o rolety podgumowane trzeba zapytać :
    http://allegro.pl/listing/user/listing.php?order=qd&us_id=17505495

    Są świetne, ale kolor ecru (brudna kremowa szarość) jest ohydny. Córka stwierdziła, że firany na ich tle wyglądają, jakby w domu było kilkoro palaczy! Gdybym wzięła białe, byłabym pewno zachwycona, całkowicie zasłaniają światło. Na pewno wymienię tę tkaninę, ale już po zimie.
    Gdybym teraz zamawiała, to byłby to także chyba inny mechanizm, mianowicie vegas. Miałam go wcześniej i jakoś bardziej mnie przekonuje, nie używa się w nim dwustronnej taśmy samoprzylepnej tylko metalowe zawieszki:

    http://allegro.pl/wyprzedaz-roleta-rolety-mini-vegas-podgumowana-i4609872046.html
    piu, dziękuję , zapisałam sobie sprzedawcę.
    Na pewno wezmę białą roletę, żadne ecru

    Natomiast mam wątpliwości co do tego mechanizmu, teraz mam właśnie takie (tylko niepodgumowane) i one się przesuwają na oknie W ogóle myślałam o takich w kasecie, ale nie miałam nigdy.

  15. #3655
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    Flavia

    Te się nie przesuną, bo się zawieszki przykleja. Ale nie zawsze mi się to udało za pierwszym razem, więc przydała się dodatkowa taśma .
    Mechanizmy żyłkowe wyrzuciłam, nie były potrzebne.
    A tak poza tym, to te firany z woalu sable są naprawdę gęste i nie wiem, czy czasem nie wystarczyłyby mi takie zwykłe rolety

  16. #3656
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariolan_za

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-080
    Posty
    38

    Domyślnie

    mi się podobają klasycłzne gładkie białe zasłony i równie proste zasłony do tego. Ważne żeby były długie i gładkie.

  17. #3657

    Domyślnie

    witam serdecznie.do wykończeniówki jeszcze trochę,ale rozpoczynam oficjalnie okres "planowania". Na pierwszy ogień idą okna w salonie, bo z nimi będę mieć chyba największy problem - choć są tym elementem,który mnie urzeka prosze o wszelkie sugestie co z nimi zrobić, aby wieczorami mój salon nie wygladał jak scena teatru ? sąsiadów blisko nie mam,ale droga ktoś przejeżdżać może...



    firanek nie chcę, okna w dzień mają pełnić funkcję "żywych obrazów",żaluzji ani rolet, poza zewnętrznymi, o takich wymiarach nie znajde ( 290 cm szerokości), pozostaja chyba jakieś zasłony. Myslałam o maskownicy z kg i zwykłej szynie,ale nie wiem,czy na wysokości 290cm taka maskownica będzie dobrze wyglądać?
    Ostatnio edytowane przez fafulja ; 03-10-2014 o 08:38

  18. #3658

    Domyślnie

    Wracam z tematem firan Po długich poszukiwaniach wybrałam materiał (i zmieniłam kolor )… teraz mam jeszcze pytanie odnośnie szyn sufitowych. Sprzedawca polecił mi szyny CM 2-torowe (są jeszcze do wyboru 3-torowe, ale nie wiem do czego są potrzebne aż 3 tory? Czy jest to rzeczywiście potrzebne - planuję wyłącznie firany... może kiedyś jak zmienię zdanie to dodatkowo zasłony, ale tylko z 1 strony). Niestety ze względu na szerokość wnęki muszą one być łączone. Czy fakt, że te szyny będą łączone wyklucza zastosowanie firany w 1 kawałku Czy jest technicznie możliwe zawieszenie 1 sztuki firanki na całej szerokości okna na łączonych szynach?
    Dodatkowo do wyboru mam taśmę WAVE i MAGAM 1:1,5. Którą wybrać? Różnica cenowa za całość jest niewielka (150zł).

    ........................
    Odnośnie białych firanek... "poprzymierzałam" mnóstwo wzorników do moich białych ścian i właśnie te białe firany uzmysłowiły mi, że nie mam białych ścian Białe firany odrzuciłam bo niestety obawiałam się efektu "brudnych" ścian w takim zderzeniu kolorystycznym. W moim przypadku najlepszy był kolor "nature" - jaśniejszy od ecru, ale ciemniejszy od białego... jeśli macie możliwość sprawdzcie sobie ten kolor bo jest przyjemny dla oka w konfiguracji z 'białymi' ścianami
    Ja się finalnie zdecydowałam na szare firany...

  19. #3659

    Domyślnie

    Można powiesić jedną firanę na szynach łączonych, ale warto się zastanowić nad tym od strony praktycznej ( pranie, prasowanie). Zobacz jak szare firany wyglądają od strony podwórka - niekoniecznie dobrze.

  20. #3660

    Domyślnie

    Duś czy mogę prosić o namiary na Twoją galerię? Pisałam w Twoim wątku ale nie dostałąm żadnej wiadomości

Strona 183 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony