dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 185 z 194
Pokaż wyniki od 3.681 do 3.700 z 3873
  1. #3681
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marysia Ro
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Podgórze
    Posty
    250

    Domyślnie

    Szperam w tym wątku od kilku dni, ale nie znalazłam odpowiedzi - co jest najlepszym rozwiązaniem dla okna balkonowego połączonego ze zwykłymi oknami? Podobają mi się rolety rzymskie DUO, ale wtedy rozumiem, że nie otworzę drzwi na balkon? Firanki woalowe mi się bardzo podobają, ale pod oknem bezpośrednio ma stać biurko, więc bez sensu... Niedługo wchodzi ekipa remontowa i chcę już wiedzieć, czy mają np. montować płytę GK czy nie... Pomóżcie!

    Oto zdjęcie pokoju:


  2. #3682

    Domyślnie

    Marysia, drewniane żaluzje montowane na ramie okiennej

  3. #3683
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marysia Ro
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Podgórze
    Posty
    250

    Domyślnie

    Ha! Idealnie trafione! Po tym jak napisałam post, zaczęłam szperać w Internecie i zakochałam się w białych drewnianych żaluzjach 50mm. Wchodzę tutaj i patrzę, że proponujesz mi to samo

    Tylko czy takie 50mm będą OK? I czy ewentualnie montowanie na suficie wchodzi w grę? Wtedy przy wyjściu na balkon trzeba by je po prostu albo podnieść do góry, albo jakoś przecisnąć się między nimi?

    To mi się baaardzo podoba:


  4. #3684
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    zobacz czy zmieszcza Ci sie nad oknem takie zaluzje, srednio zajmuja jakies +/- jakies 15% wysokosci po ściągnięciu do gory

  5. #3685
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    asc

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Łowicz
    Kod pocztowy
    02-200
    Posty
    281

    Domyślnie

    Jaki jest sposb wyliczenia ilości potrzebnego materiały na firany i zasłony??
    Przykładowo okno ma 150cm szerokosci
    zatem firany potrzeba 2-3x szerokosć okna??Chodzi o upiecie
    a zasłony wystarczą 2sztuki po ok 70-80cm

  6. #3686

    Domyślnie

    Białe drewniane żaluzje są fantastyczne

  7. #3687
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Casuall
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    535

    Domyślnie

    A jak się mają żaluzje drewniane do szprosów w oknach? Planowane żaluzje białe drewniane 25mm, okna są białe, szprosy również, szerokie na 18mm.

    Chodzi mi o wygląd Ktoś doradzi,? Pokaże zdjęcia?

  8. #3688
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Casuall
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    535

    Domyślnie

    No właśnie, też mi się wydaje, że to kiepski pomysł A poprosiłam już o wycenę tych żaluzji i czar prysł kiedy sobie uświadomiłam, że mam te szprosy
    Zostają mi już chyba tylko rolety albo rolety plisowane Ech...

  9. #3689
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Casuall
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    535

    Domyślnie

    No to styl dworkowy na pewno u mnie odpada Raczej pójdę w klasyczny, docelowo zasłony, ale muszę mieć też coś do przysłonięcia okien czasem w dzień (jak słońce za mocno operuje ) no i w nocy, przed ciekawskimi. To już nic mi nie zostaje innego niż roleta ?

  10. #3690
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kamamia

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-180
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam,

    Poszukuje inspiracji firankowo-zasłonowych do salonu. Nie mam w ogóle koncepcji na to. Karnisz który mamy ma 3,5 metra....mam wrazenie, ze na tak długim karniszu nic nie bedzie ładnie wyglądało. Chciałabym zeby zasłony i firanki tworzyły jedną całość i były jakoś podpięte...

  11. #3691

    Domyślnie

    Poradźcie proszę!

    Przy suficie będę mieć zabudowę k-g zasłaniającą szyny. Pytanie - jakie dać wymiary żeby to fajnie wyglądało.

    I co ważniejsze - jakie szyny i systemy mocowania firna zastosować żeby mieć ładne równe fale?
    Takie jak tu np:


    Bardzo proszę, pomóżcie.

    Dodam tylko, że okno balkonowe i nie mam tam na ścianie kaloryfera...

  12. #3692

    Domyślnie

    Proszę Was o pomoc
    Mam okno balkonowe dwuskrzydłowe i to nie na środku pokoju, tylko tak nijak. Dlategoż mam problem z dobraniem zasłon - a szczególnie wymiarem. Załączam paintową wizualizację, proszę o jakieś sugestie, czy kupić materiał na metry dwa razy dłuższy, bo mam wrażenie że będą całkiem inaczej zmarszczone po tych dwóch stronach... Dodam, że zasłony mają również pełnić funkcję nie tylko ozdobną, ale i praktyczną .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jpegg.JPG
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	21,8 KB
ID:	285905  

  13. #3693

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrianad Zobacz post
    Poradźcie proszę!

    Przy suficie będę mieć zabudowę k-g zasłaniającą szyny. Pytanie - jakie dać wymiary żeby to fajnie wyglądało.

    I co ważniejsze - jakie szyny i systemy mocowania firna zastosować żeby mieć ładne równe fale?
    Takie jak tu np:


    Bardzo proszę, pomóżcie.

    Dodam tylko, że okno balkonowe i nie mam tam na ścianie kaloryfera...
    To jest system Wawe

  14. #3694

    Domyślnie

    To i ja się zgłoszę z prośbą o porady, nie mam pomysłu na moje okna. A muszę szybko je zasłonić, mamy blisko sąsiadów i wieczorem wszystko widzą, co się u nas dzieje...
    Przepraszam za brudne okna. To 3 witryny + jedno okno balkonowe otwierane do wewnątrz. Wrzucam tez podglądową fotkę salonu.

    Co radzicie? Rolety + firanki? Firanki+ zaslonki? Czy jeszcze inne cuda... Jakie karnisze najlepiej dobrac?

    I czy pojsc w styl romantyczny (delikatne kolory, lekkie tkaniny, kwiaty) czy w skandynawskie naturalne lub geometryczne wzory?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	OKNO 1.jpg
Wyświetleń:	429
Rozmiar:	68,7 KB
ID:	286461   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	okno 2.jpg
Wyświetleń:	384
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	286462   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SALON.jpg
Wyświetleń:	369
Rozmiar:	53,8 KB
ID:	286463  

  15. #3695

    Domyślnie

    Jak wybrać firmę do montażu plis?

    Pełno jest tego teraz wszędzie, czym się kierować przy wyborze? Na co zwrócić uwagę? Są lepsze i gorsze plisy?

    Gdyby ktoś miał kogoś do polecenia to interesuje mnie trójmiasto.

  16. #3696
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lenibawełna

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Zawady
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich, trafiłam na to forum ponieważ interesuję się dekoracją okna. Szyję sla siebie oraz dla rodziny i znajomych. Zaczynam myśleć o tym bardziej poważnie dlatego " badam konkurencję". Mam wrażenie, że sklepy z firanami oferują dekoracje bardzo tandetne, odpustowe. Mnóstwo falban, błyszczących lamówek, gipiur. Wiem,że to kkwestia gustu ale mnie to strasznie razi. Szyję proste, skromne długie firany i zasłony. Do zdobienia używam ładnych podpięć czy przelotek. Używam bawełny,lnu, batystów, szerokim łukiem omijam błyszczące tkaniny, jak już to zasłonowe. Jak myślicie czy mój pomysł na dekorację okna ma rację bytu? Jakie dekoracje najbardziej wam się podobają?Czekam na wasze opinie i sugestie.

  17. #3697
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar reggie
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Sokołów Podlaski
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam!!!

    Bardzo podobają mi się takie zasłony


    Proszę o pomoc, ponieważ nie wiem gdzie mogę zakupić taki materiał.
    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	firana.jpg
Wyświetleń:	730
Rozmiar:	24,7 KB
ID:	289465   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	firana2.jpg
Wyświetleń:	441
Rozmiar:	16,7 KB
ID:	289471  

  18. #3698

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marysia Ro Zobacz post
    Szperam w tym wątku od kilku dni, ale nie znalazłam odpowiedzi - co jest najlepszym rozwiązaniem dla okna balkonowego połączonego ze zwykłymi oknami? Podobają mi się rolety rzymskie DUO, ale wtedy rozumiem, że nie otworzę drzwi na balkon? Firanki woalowe mi się bardzo podobają, ale pod oknem bezpośrednio ma stać biurko, więc bez sensu... Niedługo wchodzi ekipa remontowa i chcę już wiedzieć, czy mają np. montować płytę GK czy nie... Pomóżcie!

    Oto zdjęcie pokoju:




    Marysiu,
    My często naszym Klientom, którzy mają okna jak Ty, proponujemy rolety rzymskie (dwie oddzielne). Kiedy zamontujemy je do sufitu i uszyjemy z niewielką odległością między szprosami, taka roleta po zwinięciu zmieści się w nadprożu- by można było swobodnie korzystać z balkonu i pozostałych okien- załączam zdjęcia.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0011.JPG
Wyświetleń:	1028
Rozmiar:	83,7 KB
ID:	289529Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0037.JPG
Wyświetleń:	1007
Rozmiar:	74,0 KB
ID:	289530Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0015.JPG
Wyświetleń:	995
Rozmiar:	73,8 KB
ID:	289531Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0074.jpg
Wyświetleń:	860
Rozmiar:	21,9 KB
ID:	289532Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0092.JPG
Wyświetleń:	767
Rozmiar:	62,0 KB
ID:	289533

  19. #3699
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marysia Ro
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Podgórze
    Posty
    250

    Domyślnie

    Fajnie to wygląda, chyba się zdecyduję na takie rozwiązanie, bo jednak żaluzje drewniane są za drogie. A czy można takie rolety zrobić podwójne? To znaczy jedna część na dzień (delikatna, firankowa), a druga na noc (zasłony)?

  20. #3700

    Domyślnie

    A możesz wrzucić jakieś zdjęcie tego, co szyjesz?

Strona 185 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony