dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 186 z 194
Pokaż wyniki od 3.701 do 3.720 z 3873
  1. #3701

    Domyślnie

    Cytat Napisał Casuall Zobacz post
    No to styl dworkowy na pewno u mnie odpada Raczej pójdę w klasyczny, docelowo zasłony, ale muszę mieć też coś do przysłonięcia okien czasem w dzień (jak słońce za mocno operuje ) no i w nocy, przed ciekawskimi. To już nic mi nie zostaje innego niż roleta ?
    Wg mnie okna ze szprosami najładniej wyglądają właśnie z samymi zasłonami. Dodatkowe elementy to już trochę za dużo szczęścia... Żaluzje czy rolety na pewno nie. Ale może rolety rzymskie? Co prawda nie widziałam takiego połączenia "w naturze", ale... może? PS. rozumiem, że szprosy są miedzy szybami?

  2. #3702
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marysia Ro Zobacz post
    Fajnie to wygląda, chyba się zdecyduję na takie rozwiązanie, bo jednak żaluzje drewniane są za drogie. A czy można takie rolety zrobić podwójne? To znaczy jedna część na dzień (delikatna, firankowa), a druga na noc (zasłony)?
    Można, bo wlasnie cały czas nad takim myślę
    Ja sie dołączę z pytaniem czy mechanizm takich podwójnych roleti wytrzyma codzienne zasłanianie /odsłanianie ??

  3. #3703
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniula_bl
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hot chocolate Zobacz post
    Witam Was i bardzo proszę o pomoc w „ubraniu” moich dwóch okien, każde o wymiarze 300x235… „ubranko” ma stanowić osłonę przed sąsiadami w ciągu dnia
    Kompletnie nie znam się na materiałach, w sklepie spodobał mi się len (brak wzorków, delikatna faktura materiału, matowy tzn. niebłyszczący materiał), ale nie wiem czy jest to praktyczny materiał na panele/firany
    Interesuje mnie prosta, nowoczesna aranżacja. Opcje są dwie (być może więcej?!? ale mi są one nieznane )
    - panele (przykładowe zdjęcie z internetu) – ile sztuk paneli i jaka szerokość pojedynczego panela – szerokość pojedynczej „ściany” okiennej = 389cm i 410cm?
    Załącznik 275787
    - zasłona (przykładowe zdjęcie z internetu)
    Załącznik 275788

    „Problemy”: pomieszczenie jest stosunkowo wysokie ok. 3,10m a materiały dostępne w sprzedaży są podobno na max szer. 3,0m – stąd też pojawiła się opcja paneli i cięcia materiału wzdłuż, ale czy wg Was będzie to dobrze wyglądało (miejsce na szynę jest ukryte w podwieszanym suficie)?
    Kolor BIAŁY... i moje okienka
    Załącznik 275789
    świetne te zasłony! i do tego obłędne kanapy

  4. #3704
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    IKaWu

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-214
    Posty
    17

    Domyślnie

    Witam
    Mało piszę , dużo czytam i ujawniam się, bo potrzebuję porady:
    otóż mam karnisze metalowe naścienne rzymskie i salon z oknem tarasowym i wykuszem
    nad wykuszem sufit obniżony i dylemat : firanki mają być tej samej długości czy karnisz w tej samej odległości od sufitu?
    proszę o sugestie prooszęęę , bo tak myślę i myślę



    Ostatnio edytowane przez IKaWu ; 07-12-2014 o 21:20

  5. #3705

    Question Jakie rolety polecicie

    Witam

    Mam taki problem jak na zdjęciach.

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...75a2873f6.html

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...a87cfc24a.html

    Czy są jakieś rolety z mniejszym mechanizmem ta która jest ma 50mm i robi dziurę w ścianie .

    Jak by ktoś wiedział to niech napisze jak się nazywają.

    Z góry dziękuję .

  6. #3706

    Domyślnie

    tu możesz sobie sam zaprojektować wszystkie dekoracje okienne: www.miniroom.pl , masz do wyboru mnóstwo tkanin i ceny pokazuja się na bieżąco, wprawdzie półka wysoka, bo tkaniny są angielskie, ale ja lubię sobie poprzeglądać co teraz jest modne, podpatrzeć światowy design, a moze i cenowo wyjdzie dobrze, ja przeglądałam tkaniny dla dziewczynek i do kuchni, fajna zabawa w projektanta, polecam

  7. #3707

    Domyślnie

    Drogie Panie co się teraz wiesza w oknach w wersji minimalistycznej?
    Jak już troszkę przeszło się etap różnych, bardziej skomplikowanych dekoracji, nie przepada się za "zwykłą" firanką, ale szuka się czegoś uniwersalnego.

    ps. AsiaMariusz pozdrawiam serdecznie! Bardzo mi tu brakuje Twoich inspiracji
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  8. #3708

    Domyślnie

    IkaWu- mam identyczny układ w salonie.
    W oknie tarasowym powiesiłam karnisz linkowy pod samym sufitem- i tu mam lniane zasłony białe, w oknie w wykuszu z obniżonym sufitem tez karnisz linkowy- nie rzuca się w oczy i powiesiłam te same w kolorze lekko szaro-beżowym-jaśniutkie, z tym ,że salon mam pomalowany na biało, do tego biała sofa, podłogę mam jaśniutko beżowe -płytki i do tego dodatki w kolorze niebieskiego denim-dywany, poduszki. zrobię w tym tygodniu fotki to Ci prześlę lub pokażę na forum.
    Dla chcącego nic trudnego!

  9. #3709
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marysia Ro
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Podgórze
    Posty
    250

    Domyślnie

    Cytat Napisał hh Zobacz post
    Marysiu,
    My często naszym Klientom, którzy mają okna jak Ty, proponujemy rolety rzymskie (dwie oddzielne). Kiedy zamontujemy je do sufitu i uszyjemy z niewielką odległością między szprosami, taka roleta po zwinięciu zmieści się w nadprożu- by można było swobodnie korzystać z balkonu i pozostałych okien- załączam zdjęcia.

    Załącznik 289529Załącznik 289530Załącznik 289531Załącznik 289532Załącznik 289533
    Przymierzam się do zamówienia rolet rzymskich duo. Ale nie wiem, jaki rozmiar zamówić?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	roleta.jpg
Wyświetleń:	247
Rozmiar:	14,8 KB
ID:	299081

    Co będzie ładniejsze i bardziej praktyczme? Wersja A wydaje się fajniejsza, ale czy nie będzie dziwnie wyglądać to, że roleta na oknie nie będzie wyśrodkowana (więcej materiału z prawej strony)?
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 15-02-2015 o 18:56

  10. #3710
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marysia Ro
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Podgórze
    Posty
    250

    Domyślnie

    Aha, teraz zauważyłam na dekorii, że maksymalna szerokość rolety to 200cm, a mój pokój ma szer. 354cm, więc wersja A odpada, bo na drzwi musiałaby być roleta ok. 115cm, a na okna jakieś 235cm... Co z tym fantem zrobić? Poradźcie, proszę!


    edit: Pokój ma 304cm, nie 354cm, ufff.
    Ostatnio edytowane przez Marysia Ro ; 16-01-2015 o 07:11

  11. #3711
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    digi21

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cześć
    co byście zrobili z oknem gdzie wiszą rolety dzień-noc w kolorze jasny ecru? Ściany w kolorze stepy ben galu z duluxa wklejam tez fotki sypialniKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150113_130405.jpg
Wyświetleń:	512
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	299201Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150113_121323.jpg
Wyświetleń:	451
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	299202
    Ostatnio edytowane przez digi21 ; 15-01-2015 o 23:56

  12. #3712

    Domyślnie

    Cytat Napisał digi21 Zobacz post
    Cześć
    co byście zrobili z oknem gdzie wiszą rolety dzień-noc w kolorze jasny ecru? Ściany w kolorze stepy ben galu z duluxa wklejam tez fotki sypialniKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150113_130405.jpg
Wyświetleń:	512
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	299201Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150113_121323.jpg
Wyświetleń:	451
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	299202
    Założylibyśmy zasłony żeby ocieplić sypialnię

  13. #3713

    Domyślnie

    Czy ma ktoś z Was na jednym oknie jednocześnie plisy i roletę rzymską?

  14. #3714
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    yaro09

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    152

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Moglibyście mi doradzić jak przystroić okno? Wrzucam poglądowy projekt (mebli jeszcze nie mam).
    Wszystkie ściany + sufit białe (ramy okna również), podłoga kremowa.
    Meble dół = wenge matowy, góra = biały połysk.

    Macie pomysł ne te okno? Ja myślałem o pojedynczym karniszu wenge (na nim krótka firanka do połowy okna)
    a na szybach (nie na całych oknach, tylko szybach) roleta typu noc / dzień.

    Nie mam pomysłu na te okno.. doradzicie coś?
    Aha, kuchnia jest na parterze w domku jednorodzinnym, a zaraz za oknem jest droga piesza.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	foto.jpg
Wyświetleń:	407
Rozmiar:	79,1 KB
ID:	299562

  15. #3715

    Domyślnie

    Acca5 -czekam z niecierpliwością na Twoje zdjęcia - karnisze liniowe

  16. #3716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marysia Ro Zobacz post
    Aha, teraz zauważyłam na dekorii, że maksymalna szerokość rolety to 200cm, a mój pokój ma szer. 354cm, więc wersja A odpada, bo na drzwi musiałaby być roleta ok. 115cm, a na okna jakieś 235cm... Co z tym fantem zrobić? Poradźcie, proszę!


    edit: Pokój ma 304cm, nie 354cm, ufff.
    ja właśnie wyceniałam u nich roletę na szerokość 215 cm, więc napisz maila, może i na 235 Ci uszyją?

    edit. nie zrozumiałam za pierwszym razem z Twojego edit, że się mieścisz w 200
    ale może komuś takie info się przyda na przyszłość
    Ostatnio edytowane przez andja_z99 ; 19-01-2015 o 10:46 Powód: dopisek

  17. #3717
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marysia Ro
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Podgórze
    Posty
    250

    Domyślnie

    Cytat Napisał andja_z99 Zobacz post
    ja właśnie wyceniałam u nich roletę na szerokość 215 cm, więc napisz maila, może i na 235 Ci uszyją?

    edit. nie zrozumiałam za pierwszym razem z Twojego edit, że się mieścisz w 200
    ale może komuś takie info się przyda na przyszłość


    Ja po opiniach przeczytanych tu na forum na razie zrezygnowałam z dekorii, napisałam do forumowej Asi.
    Daj znać, jak u Ciebie wyjdą rolety i czy jesteś zadowolona.

  18. #3718

    Domyślnie

    Czy ktoś ma białe żaluzje do ciemnych okien ? Jeśli tak to proszę się pochwalić

  19. #3719

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaro09 Zobacz post
    Witam serdecznie.
    Moglibyście mi doradzić jak przystroić okno? Wrzucam poglądowy projekt (mebli jeszcze nie mam).
    Wszystkie ściany + sufit białe (ramy okna również), podłoga kremowa.
    Meble dół = wenge matowy, góra = biały połysk.

    Macie pomysł ne te okno? Ja myślałem o pojedynczym karniszu wenge (na nim krótka firanka do połowy okna)
    a na szybach (nie na całych oknach, tylko szybach) roleta typu noc / dzień.

    Nie mam pomysłu na te okno.. doradzicie coś?
    Aha, kuchnia jest na parterze w domku jednorodzinnym, a zaraz za oknem jest droga piesza.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	foto.jpg
Wyświetleń:	407
Rozmiar:	79,1 KB
ID:	299562
    Roleta rzymska nie lepsza? Jeden koszt mechanizmu a tkaninę możesz zmienić kiedy zechcesz, roleta dzień i noc nadaje się do biura, a krótkie firany to najgorsze rozwiązanie, ale to wg mojego gustu

  20. #3720
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    LenaMagda

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    26-001
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam Was Dziewczyny.
    Przejrzałam cały wątek (dużo tego ) bo chyba nareszcie dojrzałam do zawieszenia czegoś w moich oknach w salonie. Jakoś zawsze byłam przeciwniczką wieszania czegokolwiek w oknach, ogólnie nie przepadam za ozdobami itp. ale jakoś tak pusto, surowo jest. Kompletnie mam wizji co by to miało tam wisieć. Wiem tylko tyle że na pewno nie będą to firany w całych oknach. Myślałam bardziej o czymś co by przypominało zasłony ale z delikatnego materiału - cienki len, batyst itp. Kolor? Sama nie wiem - ogólnie cały dom jest w szarościach, bieli i czerni, więc pewnie albo białe albo szare by pasowały.
    No i chyba największy i podstawowy problem - karnisze. Podobają mi się apartamentowe, takie właśnie

    ale nie bardzo sobie mogę wyobrazić jak będzie wyglądała upięta na nim sama zasłonko-firanka. Najbardziej chyba do samych zasłon pasują te okrągłe karnisze i przelotki.
    Pomóżcie, doradźcie. Plisssss Oto i okna
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	karnisz-apartamentowy-2013-pojedynczy-chrom-mat-czarny-.jpg
Wyświetleń:	478
Rozmiar:	7,9 KB
ID:	300754   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2373.jpg
Wyświetleń:	738
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	300755   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2374.jpg
Wyświetleń:	647
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	300756   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2375.jpg
Wyświetleń:	621
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	300757   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2376.jpg
Wyświetleń:	574
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	300758  


Strona 186 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony