dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 189 z 194
Pokaż wyniki od 3.761 do 3.780 z 3873
  1. #3761

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz69karolina Zobacz post
    jak ktoś poleca żaluzje to w zasadzie zawsze są podawane drewniane... a dlaczego właśnie te? czemu nie metalowe?

    byłam w sklepie oglądać jedne i drugie, dopytać i skłaniam się ku opcji że te drewniane to jednak porażka... bo:
    przy oknie balkonowym/tarasowym gdy żaluzja jest zamontowana w suficie bądź na ścianie (nie na oknie) to po podciągnięciu ich całkiem do góry zajmują ponad 60cm! czyli nie da się otworzyć okna balkonowego, bo będzie zawadzało o żaluzje...
    zakładam że również bo mycia okna też nie jest zbyt wygodnie...

    przy metalowych będzie lepiej, bo zajmą zwinięte połowę wysokości drewnianych, albo i jeszcze mniej

    ciekawi mnie to... bo żaluzje wyglądają pięknie, mi się bardzo podobają... ale czy to jednak jest praktyczne, bo coś wątpię...

    może się mylę?
    może jakiś użytkownik się wypowiedzieć jak to jest?
    ja się wypowiem, bo już rok użytkuję żaluzje drewniane, radziłam się tutaj na forum i firmę też wybrałam polecaną tutaj. Żaluzje montował mój mąż sam, wystarczyło przykręcić do sufitu.

    Moje żaluzje są białe, mają grubsze listewki (chyba 5cm) i są montowane na taśmie. Mam mieszkanie, a żaluzje montowane były na dużym oknie w salonie, jedna strona jest nieotwierana, duża witryna do podłogi, druga to drzwi na balkon, i z boku mam jeszcze drzwi ala balkonowe.

    Sama się zastanawiałam, czy żaluzje zmieszczą się w tym cokoliku nad drzwiami i powiem wam że źle nie jest, żaluzje po zwinięciu wystają tylko kilka cm (żaluzje się zwija i ona tak jakby potem troszkę odskakuje/opada). Nie trzeba za każdym razem całkowicie podciągać żaluzji, żeby wyjść na balkon, ja przesuwam lekko i wychodzę. Całkowicie balkon otwieram przeważnie latem lub gdy chcę umyć okna. Po prostu podciągam żaluzję całkowicie i przytrzymuję na chwilę ten sznurek, żeby nie odskoczył, otwieram balkon i puszczam żaluzję.

    Dla mnie nie jest to uciążliwe. Postaram się w weekend zrobić dokładnie zdjęcia i wam wkleję, Ja polecam.

    Z myciem okna to na prawdę nie jest problem, one nie wystają na 60cm, jest to raptem kilka cm. Mogę zmierzyć dokładnie.

    Wydaje mi się, że jakbym w oknie balkonowym nie miała wywietrznika to żaluzje już w ogóle by się swobodnie otwierały.

    Zdjęcia moich okien znajdują się tu: http://forum.muratordom.pl/showthrea...40#post6453240

  2. #3762

    Domyślnie

    To i ja czekam na zdjęcia tych drewnianych białych żaluzji bo chyba czeka nas taki zakup do kuchni
    Karolina, ja mam żaluzje w gabinecie, ale aluminiowe. One się całkiem ładnie podwijają pod sufit. Drewniane są pewnie grubsze..

  3. #3763

    Domyślnie

    bratkaf super opis - ale poczekam na fotki żaluzji całkiem podciągniętych do góry
    i powiedz ile masz cm od okna do sufitu?? i jaką masz wysokość pomieszczenia??


    ja mam nad oknem 22cm i już sufit... z tego co mi powiedzieli w sklepie drewniane żaluzje o długości 250cm zajmą po zwinięciu około 60cm... więc prawie 40cm będzie nachodzić na okno - i to mnie zastanawia czy to prawda

    oliwka ale masz pewnie krótkie? ja potrzebuję takie na ponad 2m długie i tu robi się problem...
    choć coraz bardziej skłaniam się jednak ku aluminiowym - cena też robi swoje, ponad połowę tańsze będą
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  4. #3764

    Domyślnie

    okno ma 150 wysokości, a roleta jest montowana pod sufitem, cala ma ok. 170/ Przed chwilą zwinęłam ją do góry na maxa, na oko (bo nie chciało mi się tam włazić ) zajmuje max. 15 cm, powiedziałabym nawet że 10 Ale to aluminiowa...

  5. #3765

    Domyślnie

    WItam, a czy ktoś może mieszka na parterze i ma doświadczenie - jak zasłonić wnętrza przez wzrokiem ciekawskich, aby nie wieszać firanek ani zasłon (dziecko alergik) no i mnie też się nie podobają firanki

    Czy tez zaluzje dzień- noc dobrze zasłaniają w ciągu dnia widok do wnętrza mieszkania? Proszę o rady, kto korzysta z takich żaluzji?

  6. #3766
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Możesz zrobić drewniane shuttersy, ale to drogo. Można stawiać parawan. Są też folie okienne, które nie pozwalają zajrzeć do środka, a od wewnątrz jakby ich nie było.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  7. #3767

    Domyślnie

    Cytat Napisał ivy17 Zobacz post
    Karolina zaluzje metalowe wyglądaja tak trochę biurowo Chociaż w niektóry domkach/aranzacjach jest całkiem ok i tez bardzo pasują
    Myśle ze drewniane na oknie balkonowym( montowane do sufitu) to przy przesuwce tylko, ze nie robi to różnicy ze kawałek zostanie na górze zasłoniety , przy otwieranych normalnie to faktycznie bez sensu ale chyba nikt ne robi sobie takiego kuku na zwykłym oknie.
    praktyczność do mycia- chyba i jedne i drugie sa odrobinkę upierdliwe do umycia
    Zgadzam się z Ivy, żaluzje metalowe kojarzą się z biurem a w domu chodzi o to aby nadać mu przytulny wygląd. Posiadm żaluzje drewniane montowane w ramie okna i jeśli chodzi o mycie okna to nie ma problemu, ponieważ żaluzje te są wypinane. Bardzo podobają mi się żaluzje 50 mm na taśmie montowane na glifie okna, ale mam podwójne drzwi balkonowe otwierane a nie przesuwane więc ten pomysł musiałąm odrzucić. Nie wyobrażam sobie podciągać żaluzji za każdym razem gdy chcę wyjść na balkon, ale ostatecznie moje 25mm żaluzje montowane w ramie okna też fajnie wyglądają.

  8. #3768
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hisia Zobacz post
    . Nie wyobrażam sobie podciągać żaluzji za każdym razem gdy chcę wyjść na balkon, ale ostatecznie moje 25mm żaluzje montowane w ramie okna też fajnie wyglądają.
    A możesz pokazać jak to wygląda na oknie balkonowym ???

  9. #3769

    Domyślnie

    ok tak jak obiecałam pokazuję zdjęcia żaluzji drewnianych białych, montowanych do sufitu, żaluzje montowane na taśmie, szerokość jednej listewki 5cm.

    Wysokość mojego pomieszczenia to standardowe 250cm, cokół nad oknem ma 26cm. (ale do wywietrznika jest jeszcze ok 2cm), jakbym nie miała wywietrznika lub żaluzje byłyby o jedną listewkę krótsze, to spokojnie by się wszystko mieściło. Zdjęcia obrazują zwiniete żaluzje trochę opadnięte, wystają wtedy 2cm poza cokół, jak są całkowicie zwinięte, trzymam wtedy za sznurek to spokojnie się balkonik otwiera.

    Żaluzje z boku po zwinięciu, wyglądają jakby były trochę niedomalowane, ale po rozwinięciu już tego nie widać. Nie mam również zamontowanej maskownicy u góry.

    zdj. 1

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150308_121919.jpg
Wyświetleń:	541
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	307687

    zdj. 2

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150308_122303.jpg
Wyświetleń:	534
Rozmiar:	88,5 KB
ID:	307688

    zdj. 3

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150308_122339.jpg
Wyświetleń:	516
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	307689

    zdj. 4

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150308_122359.jpg
Wyświetleń:	429
Rozmiar:	88,7 KB
ID:	307690

    zdj. 5

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150308_122431.jpg
Wyświetleń:	362
Rozmiar:	94,9 KB
ID:	307691

  10. #3770
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kredka007

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Zamosc
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    79

    Domyślnie

    Dziewczyny macie jakies pomysly co zrobic z takimi oknami o nierownych podzialach: dwa rozne okna plus pojedyncze drzwi balkonowe tuz obok? Nie mam pojecie jak zaaranzowac ta sciane aby wygladala jak najlepiej...zaslony? rolety rzymskie?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	untitled - 2.jpg
Wyświetleń:	369
Rozmiar:	88,8 KB
ID:	307739

  11. #3771

    Domyślnie

    kredka007 abstrahując od tematu, co to za podloga co u Ciebie lezy, gres czy panele? jaka firma? Jaka wysokość tego pokoju 260?

  12. #3772
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kredka007

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Zamosc
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał pruss Zobacz post
    kredka007 abstrahując od tematu, co to za podloga co u Ciebie lezy, gres czy panele? jaka firma? Jaka wysokość tego pokoju 260?
    Sa to panele drewniane firmy Whiteriver, kolor Monolan Oak lakierowane na mat. Kupione na irlandzkim rynku wiec nie wiem czy w Polsce sa dostepne.
    Wysokosc pokoju to 246 do sufitu glownego i 234 do sufitu podwieszanego. Wiem, ze dosyc nisko ale odcinek przy oknie byl juz oryginalnie nizszy, nie mozliwy do likwidacji wiec trzeba bylo kombinowac jak go zsynchronizowac z reszta. Dlatego tez zdecydowalismy pociagnac podwieszany sufit dookola

  13. #3773

    Domyślnie

    Dziekuje....ja zmagam się z problemem paneli w korytarzu i kuchni....nie wiem czy dobrze zrobie, jak je tam poloze zamiast gresu...bo się inaczej nie da.

  14. #3774
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    Cytat Napisał bratkaf Zobacz post
    ok tak jak obiecałam pokazuję zdjęcia żaluzji drewnianych białych, montowanych do sufitu, żaluzje montowane na taśmie, szerokość jednej listewki 5cm.

    Wysokość mojego pomieszczenia to standardowe 250cm, cokół nad oknem ma 26cm. (ale do wywietrznika jest jeszcze ok 2cm), jakbym nie miała wywietrznika lub żaluzje byłyby o jedną listewkę krótsze, to spokojnie by się wszystko mieściło. Zdjęcia obrazują zwiniete żaluzje trochę opadnięte, wystają wtedy 2cm poza cokół, jak są całkowicie zwinięte, trzymam wtedy za sznurek to spokojnie się balkonik otwiera.

    Żaluzje z boku po zwinięciu, wyglądają jakby były trochę niedomalowane, ale po rozwinięciu już tego nie widać. Nie mam również zamontowanej maskownicy u góry.

    zdj. 1

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150308_121919.jpg
Wyświetleń:	541
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	307687]
    Bratkaf, napisz proszę gdzie zamawiałaś zaluzje i jak one zaciemniają?
    Może jakieś zdjęcie w słoneczny dzień?

  15. #3775

    Domyślnie

    Żaluzje zamawiałam u tej firmy: http://zaluzjedrewniane.pl/

    Firma polecana z tego forum, byłam bardzo zadowolona, bardzo szybko i sprawnie poszło całe zamówienie, no i przede wszystkim canowo bardzo korzystnie, bo wyceniałam też w sklepie stacjonarnym. Tylko wiadomo, że trzeba samemu montować, ale na prawdę, nie jest to problem. Na stronie mają też podane jak dokładnie wymierzyć okno/żaluzję.

    Zdjęcia mogę robić tylko w weekend, bo teraz na co dzień mieszkam w innym mieście, ale zaciemniają bardzo dobrze, nie widać wtedy bloku z naprzeciwka. To jest bardzo jasne, słoneczne mieszkanie i żaluzje dają radę. Jak nadal będziesz chciała zdjęcie zaciemnienia, to w przyszły weekend pokażę.

  16. #3776
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar agatah
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Civitas Kielcensis
    Posty
    2.343

    Domyślnie

    Z montażem problemu nie będzie, poradzimy
    Jesli to nie będzie kłopot to poprosze o zdjęcie

  17. #3777

    Domyślnie

    nie to nie problem, zrobię w przyszły weekend, miejmy nadzieję, że będzie słonecznie

  18. #3778

    Domyślnie

    Cytat Napisał ivy17 Zobacz post
    A możesz pokazać jak to wygląda na oknie balkonowym ???
    Ivy to drzwi balkonowe z białymi drewnianymi żaluzjami montowanymi w ramie drzwi.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150309_102704_Richtone(HDR).jpg
Wyświetleń:	1032
Rozmiar:	63,7 KB
ID:	307822  

  19. #3779
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hisia Zobacz post
    Ivy to drzwi balkonowe z białymi drewnianymi żaluzjami montowanymi w ramie drzwi.
    Bardzo dziękuję, bardzo ładnie

  20. #3780
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marysia Ro
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Podgórze
    Posty
    250

    Domyślnie

    Dziewczyny, zdecydowałam się w końcu na zasłony i na woal.
    Zasłony będą takie:

    http://img05.allegroimg.pl/photos/or.../46/5103924679

    Ale mam teraz problem z wyborem karnisza. Jak widzicie, okno balkonowe jest bardzo blisko lewej ściany i obawiam się, że standardowy karnisz z ikei się nie sprawdzi, bo zasłony nie dosięgną lewej strony, przez co nie całe okno będzie zasłonięte. Czy mam rację?
    Aha, no i jak podzielić zasłony - na dwie równe części czy na takie, by łączyły się na tej ściance między oknami?

    Przypominam wygląd okien:

    Załącznik 306330

Strona 189 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony