dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 190 z 194
Pokaż wyniki od 3.781 do 3.800 z 3873
  1. #3781

    Domyślnie

    Marysia, oglądałam kiedyś karnisze apartamentowe i one były tak zrobione, że żabki jeździły do samego końca.

  2. #3782
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marysia Ro
    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Podgórze
    Posty
    250

    Domyślnie

    Poszperałam w grafice google i znalazłam taką fotkę:



    To chyba rozwiązuje mój problem - wystarczy, że jedno lub dwa kółeczka przełożę na stałe - zgadza się?
    Jeszcze mam jedną wątpliwość - zasłony będą na przelotkach. A co z woalem?

  3. #3783

    Domyślnie

    Witam się i Potrzebuję pomocy na cito!
    w kuchni mam 3 okna, w tym jedno narożne (bez słupka) , brak słupka powoduje problem w założeniu rolet dzień/noc które bardzo chciałam.
    to znaczy- okien rogowych nie będzie można uchylać (albo tylko minimalnie) , a otworzyć będzie można tylko do pewnego kąta ( na tyle, że dam radę je umyć)
    Nie chcę zakładać żaluzji (bo taka była pierwsza opcja) bo w świetle szyby mam wrażenie, że będą ciężko wyglądać. ( no i cena)

    Mam następujący wybór, albo zrobić plisy sterowane łańcuszkiem ( nie mam parapetów, blat jest do okna i łańcuszek musi być, bo inaczej musiałąbym wchodzić za każdym razem na blat, żeby je dać do góry lub na dół) i wtedy problemu otwierania, uchylania nie ma, albo zdecydować się na ten dzień / noc ( o wiele bardziej mi się podobają-nie wykluczają powieszenia ewentualnie zazdrostki) mogę wpuścic sobie tyle światła ile będę chciała) kosztem tego otwierania. dodam, że w domu jest rekuperator ,
    także wiadomo jak to z tym wietrzeniem. co robić?
    co robić? HELP>
    Ostatnio edytowane przez endka ; 16-03-2015 o 13:23

  4. #3784

    Domyślnie Wystrój okien w salonie. Prośba o pomoc

    Witam. Mam prośbę o radę Forumowiczów. Mianowicie mam problem z doborem firanek, bądź zasłon do salonu, wynikający z tego, że salon połączony jest z jadalnią i kuchnią. Okien w tych pomieszczeniach jest dużo i różnej wielkości. Wnętrza będą w stylu klasycznym-w salonie ściany kolor taupe, podłoga ciemna sapelle, sofy pikowane, kominek marmur crema marfil; jadalnia klasyczne krzesła medaliony, w kuchni białe meble z czarnymi blatami. Myślałam o roletach austriackich z dodatkiem firanek- podobne jak w inspiracji, ale ja nie mam wnęki na szynę tylko będą u mnie karnisze. Załączam rzut pomieszczeń z wymiarami okien, inspirację zapożyczona z internetu oraz zdjęcie z wcześniejszego etapu budowy przedstawiającego wykusz, w którym będzie jadalnia. Prosze o jakieś rady i propozycje. Pozdrawiam!







    Ostatnio edytowane przez awoya ; 16-03-2015 o 12:13

  5. #3785

    Domyślnie

    Cytat Napisał bratkaf Zobacz post
    ok tak jak obiecałam pokazuję zdjęcia żaluzji drewnianych białych, montowanych do sufitu, żaluzje montowane na taśmie, szerokość jednej listewki 5cm.

    Wysokość mojego pomieszczenia to standardowe 250cm, cokół nad oknem ma 26cm. (ale do wywietrznika jest jeszcze ok 2cm), jakbym nie miała wywietrznika lub żaluzje byłyby o jedną listewkę krótsze, to spokojnie by się wszystko mieściło. Zdjęcia obrazują zwiniete żaluzje trochę opadnięte, wystają wtedy 2cm poza cokół, jak są całkowicie zwinięte, trzymam wtedy za sznurek to spokojnie się balkonik otwiera.

    Żaluzje z boku po zwinięciu, wyglądają jakby były trochę niedomalowane, ale po rozwinięciu już tego nie widać. Nie mam również zamontowanej maskownicy u góry.
    ...
    dzięki!! super zdjęcia, wszystko widać
    wygląda na to że w sklepie mówili mi co innego

    250cm żaluzji po zwinięciu zajmuje u Ciebie te 26-28cm a nie 50-60cm jak mi mówiono... to ogromna różnica!!
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  6. #3786

    Domyślnie

    przy 50/60cm na pewno bym się nie zdecydowała, bo wtedy już okna na pewno nie da się otworzyć. Zadzwoń do tej firmy co polecałam lub jeszcze do jakiejś innej oni przez telefon mi wszystko wyjaśnili. Ja sama mierzyłam i u mnie o jedną listewkę mogło być mniej, ale męża w domu nie było a ja w gorącej wodzie kąpana to zamówiłam.

    Postaram się zrobić zdjęcia w weekend dla Agatah, bo ostatnio słońca nie było i nie można było pokazać jak zaciemniają pomieszczenie, może w ten weekend się uda

  7. #3787

    Domyślnie

    napisałam do tej firmy od Ciebie i mi odpisali że te 50mm zajmą 29cm lub 26cm (taśma lub drabinka) po zwinięciu... a 25mm zajmą 38cm (drabinka)

    ciągle myślę... bo na okno mi wejdą 7cm, to już nie otworzę normalnie okna latem, tylko zawsze na uchylnie jedynie...
    nie wiem czy tak chcę... matko ale trudne decyzje
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  8. #3788
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz69karolina Zobacz post
    napisałam do tej firmy od Ciebie i mi odpisali że te 50mm zajmą 29cm lub 26cm (taśma lub drabinka) po zwinięciu... a 25mm zajmą 38cm (drabinka)

    ciągle myślę... bo na okno mi wejdą 7cm, to już nie otworzę normalnie okna latem, tylko zawsze na uchylnie jedynie...
    nie wiem czy tak chcę... matko ale trudne decyzje
    Karola a ty masz rekuperacje ??
    Ja okna otwieram tylko do mycia tak to uchylone jesli już

  9. #3789

    Domyślnie

    nie mam
    coś tam na tej zasadzie, że nadmuch jest - ma być... kiedyś tam

    teraz mam wszędzie pouchylane bo mam za gorąco a w pokojach nieużywanych otwarte całkiem
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  10. #3790
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz69karolina Zobacz post
    nie mam
    coś tam na tej zasadzie, że nadmuch jest - ma być... kiedyś tam

    teraz mam wszędzie pouchylane bo mam za gorąco a w pokojach nieużywanych otwarte całkiem
    samo tak sie nagrzało czy tak ogrzewanie podkręciłaś

  11. #3791

    Domyślnie

    tzn sami nie wiemy... niemożemy się wstrzelić w odpowiednią mocą grzania jeszcze i w domu ciepło i duszno, dlatego otwarte okna
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  12. #3792
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz69karolina Zobacz post
    tzn sami nie wiemy... niemożemy się wstrzelić w odpowiednią mocą grzania jeszcze i w domu ciepło i duszno, dlatego otwarte okna
    poustawiacie i będzie idealnie

  13. #3793

    Domyślnie

    liczę na to kiedyś
    koloromaniaczka

    _________________________
    na sprzedaż NOWE białe i grafitowe pojemniki Brabantia, idealne do szuflady - mają okienko w pokrywce, jak również drugie dodatkowo na boku
    więcej info na pw


  14. #3794

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marysia Ro Zobacz post
    Aha, teraz zauważyłam na dekorii, że maksymalna szerokość rolety to 200cm, a mój pokój ma szer. 354cm, więc wersja A odpada, bo na drzwi musiałaby być roleta ok. 115cm, a na okna jakieś 235cm... Co z tym fantem zrobić? Poradźcie, proszę!


    edit: Pokój ma 304cm, nie 354cm, ufff.
    na firanelle.pl rolety rzymskie można zamawiać do 300 cm szerokie...

  15. #3795

    Domyślnie

    Plisy świetnie sprawdzają się w kuchni, mogą być bez łańcuszka, tylko z uchwytami do rozsuwania, zssuwania "góra-dół"

  16. #3796

    Domyślnie

    Czy orientujecie się gdzie można kupić drewnianego żurawia / czaplę w rozmiarze, który nadaje się do postawienia na parapecie? Wszystkie, które znajduje są w rozmiarach "ogrodowych"

    Dziękuję za pomoc!

  17. #3797

    Domyślnie

    My w większosci pomieszczeń mamy zasłony ale zona zaczyna "chorować" na rolety rzymskie. Ładnie prezentuja się w klasycznych wnętrzach.

  18. #3798
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    meniado

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Kamionna
    Kod pocztowy
    32-732
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie, od dawna podczytuję forum ale mało piszę. Na etapie urządzania salonu trafiłam na zagwostkę - co dać w oknach, tzn. jakie rolety/zasłony, żaluzje. W salonie są 2 okna, jedno duże balkonowe ( drzwi przesuwne) z małym uchylnym - wychodzące na południe i małe balkonowe -wychodzące na zachód. Co gorsza są one różnej wysokości. Z rozpędu zainstalowaliśmy już karnisze ale jak coś to mogą być do usunięcia. Przy tym dużym balkonowym po lewej stronie będzie zabudowa kuchenna - praktycznie tak jak widać płytki. Będę naprawdę wdzięczna za wszelkie pomysły, propozycje jak udekorować okna, bo jakoś nie mogę nic wymyślić.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11130293_930193143698197_2334856019813420524_n.jpg
Wyświetleń:	802
Rozmiar:	45,8 KB
ID:	313910
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11133805_930192080364970_6318157447584962717_n.jpg
Wyświetleń:	654
Rozmiar:	41,3 KB
ID:	313911Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	11050847_930192053698306_357793070224317835_n.jpg
Wyświetleń:	655
Rozmiar:	34,9 KB
ID:	313912

  19. #3799

    Domyślnie

    Jestem na etapie aranżacji okna w mojej sypialni i chciałbym Was prosić o poradę. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0913.jpg
Wyświetleń:	925
Rozmiar:	86,8 KB
ID:	314367

    Po bokach planuję mieć szare grube zasłony, które wieczorem mają zasłaniać okno przed ciekawskimi z pobliskiego bloku, natomiast pozostaje mi problem z oknem bo nie wiem czy zastosowac tu białe drewniane żaluzje, czy może jakieś lekkie prześwitujące rolety w jedniliitym kolorze? Ewentualne żaluzje/rolety mają w ciągu dnia jedynie ograniczac dopływ światła.

    Będę wdzięczny za wszystkie ciekawe rady i pomysły.

  20. #3800
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kredka007

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Zamosc
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    79

    Domyślnie

    Biale drewniane zaluzje fajnie by pasowaly chociaz roleta rowniez. Nie wiem tylko czy te szare grube zaslony sa dobrym pomyslem, nie wiem czy nie bedzie zbyt ciezko i przytlaczajaco z racji tego, ze plytki nad lozkiem (ktore swoja droga wygladaja super) sa juz bardzo wyrazistym elementem i takie szare grube zaslony moglyby odebrac im nieco uroku... ale zaden ze mnie dekorator, to tylko moje wrazenia Jesli mozesz to zdradz co to za plytki i gdzie mozna takie dostac bo efekt bardzo fajny, moglabym je nawet wykorzystac u siebie Mysle, ze bardzo fajnie by graly z jakims kolorem w dodatkach.

Strona 190 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony