dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 193 z 194
Pokaż wyniki od 3.841 do 3.860 z 3873
  1. #3841
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    dabrowska.kamila-65

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-204
    Posty
    5

    Domyślnie

    Mi panele tez się podobają, ale kiedy chcesz odsłonić to musisz mieć po bokach na nie miejsce, roleta rzymska jest bardziej praktyczna bo możesz ją podciagnąć do góry i nikomu nie wadzi.
    Dzień noc u nas odpadł bo mężowi się nie podobają w ogóle.

    Jeśli nowoczesne i proste lubisz to jak najbardziej do salonu polecam rolety rzymskie najprostszy fason a do sypialni proste zasłony na karniszy sufitowej, takiej metalowej białej. My też tak mamy, jednak w sypialni przydaje się opcja zasłaniania zasłon.
    My te rzymskie tu zamówiliśmy http://www.firanelle.pl/rolety-rzymskie

    One słabo zaciemniają,są uszyte z grubszej firany. Możesz wybrać i z zasłony.

  2. #3842

    Domyślnie

    Mam pytanie do użytkujących rolety rzymskie z tkanin delikatnych "firankowych". Jak macie rozwiązane tuneliki na patyki? Czy lepsze są tuneliki z tkaniny czy doszyte z takiej specjalnej taśmy? I czy praktyczniejsze są doszyte kółeczka do przewleczenia sznurka czy wspomniania taśma z oczkami?

    Chyba będę musiała zamówić nowe rolety do salonu, bo moje dotychczasowe skurczyły się po wypraniu :-I Nie wiem czy pracownia krawiecka uzna reklamację... Sądząc po wystających patykach to odeszło z czerokości ok. 3-4 cm na raolecie...

  3. #3843

    Domyślnie

    I jeszcze pytanie o mechanizmy do rolet rzymskich łączone pod kątem, do okna w wykuszu. Czy macie coś takiego i czy to się sprawdza? Czy sznurek się nie płącze? Jedna pani powiedziała mi, że tego nie poleca, bo się nie sprawdza, że lepiej trzy oddzielne mechanizmy i trzy rolety. Z kolei druga powiedziała, że to super rozwiązanie...

  4. #3844
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jako, że z zasłonami pożegnałam się jeszcze w czasach kiedy do wyboru były tylko żabki na szynie, mam pytanie do bardziej doświadczonych w tej materii o to jak wybrać zasłony, upięcie i karnisz.

    Z tego, co widzę karnisze okrągłe są w dwóch rozmiarach 16 i 19 mm.
    Zastanawiam się nad zasłoną na przelotkach - średnica karnisza ma znaczenie?
    Czy przelotki mają jakieś wady eksploatacyjne? Nie chcę żabek, bo nie lubię upinać fałd.

  5. #3845

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Jako, że z zasłonami pożegnałam się jeszcze w czasach kiedy do wyboru były tylko żabki na szynie, mam pytanie do bardziej doświadczonych w tej materii o to jak wybrać zasłony, upięcie i karnisz.

    Z tego, co widzę karnisze okrągłe są w dwóch rozmiarach 16 i 19 mm.
    Zastanawiam się nad zasłoną na przelotkach - średnica karnisza ma znaczenie?
    Czy przelotki mają jakieś wady eksploatacyjne? Nie chcę żabek, bo nie lubię upinać fałd.
    ja mam zasłonki prawie wszystkie na tunelach.
    Bo żabek nie lubię
    Przelotki chyba nie bardzo pasują do mojego stylu. Ale - Grubsze karnisze lepiej wyglądają i patrz na średnice przelotek. Cienkie szyny na grubszych przelotkach.. wyglądają biednie. Suwanie zasłon - musi być luz ale bez przesady.

  6. #3846
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ech, a ja nawet nie wiem jakie zasłony będę miała mieć (w sensie tych otworów)

  7. #3847
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    widzik

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    okolice Poznania
    Posty
    27

    Domyślnie

    Jednym z rozwiązań z tej sytuacji jest zasłona na taśmie tunelowej, nie potrzebne są kółka, nie ma żabek, szelek, zakładki układają się same. Taśma ma też różne szerokości dostosowane do szerokości karnisza, użytkuję takową 3 lata i jestem zadowolona, przeszłam już szelki (wszystko ok jak się je ładnie ułoży i nie rusza), kółka mają ten plus że po zsunięciu na boki same tworzą zakładki, żabek też nie trawię.


























    9pozdrawiam

  8. #3848
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a jak jest z codziennym przesuwaniem na takiej taśmie? Wydaje mi się, że w efekcie tarcia nie da ich się lekko odsunąć jedną ręką. Bo to mają być zasłony do sypialni.

  9. #3849

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    a jak jest z codziennym przesuwaniem na takiej taśmie? Wydaje mi się, że w efekcie tarcia nie da ich się lekko odsunąć jedną ręką. Bo to mają być zasłony do sypialni.
    Mam tunele.
    W sypialni , gdzie mam grubsze karnisze, suwanie... tak sobie, ale mam tylko bawełniane zasłonofirany i nie mam potrzeby zasłaniania
    ew trochę słońca , ale od tego mam roletki.
    Jeśli jest w miarę luźno jest w porządku. Wszystko zależy od średnicy tunelu, taśmy do tunelu: wysokość - ok 5 cm i średnicy samego karnisza, pewnie "śliskość " czy raczej gładkość materiału także ma znaczenie.

  10. #3850
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    widzik

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    okolice Poznania
    Posty
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    a jak jest z codziennym przesuwaniem na takiej taśmie? Wydaje mi się, że w efekcie tarcia nie da ich się lekko odsunąć jedną ręką. Bo to mają być zasłony do sypialni.
    Tak jak pisała ave zależy od tkaniny, ja mam grubą, trochę sztywną typu blackout, suwa się bez problemu, taśma nie stawia oporu, w porównaniem z zasłonami na kółkach zajmują więcej miejsca po zsunięciu, ja mam tunel 10cm, średnica karnisza 19

  11. #3851
    Banned
    crle

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Wielkie Gowino
    Kod pocztowy
    22-065
    Posty
    65

    Domyślnie

    Ja równiez mam tunele

  12. #3852

    Domyślnie

    Co do rolety, która Ci się sprały, prawdopodobnie miały w sobie bawełnę. My przed uszyciem rolet, zasłon z tkanin zawierajacych w składzie bawełnę zawsze je dekatyzujemy, czyli pierzemy przed uszyciem by nie dochodziło do takich sytuacji.

    Jeśli chodzi o to jakie taśmy/tunele na szprosy zastosować w przypadku rolet z firan to polecam tradycyjne taśmy poziome wszywane na lewej stronie rolety lub ewentualnie szprosy zaszyte po lewej stronie. Szprosy zaszywane na prawej stronie w przypadku firany nie sprawdzają się, mogą być widoczne dziurki przeszycia.

    W razie pytań proszę o kontakt: [email protected]
    Rolety rzymskie możesz zaprojektować i zamówić na naszej stronie http://www.firanelle.pl/rolety-rzymskie
    http://www.firanelle.pl/rolety-rzymskie
    wystrój okna tak jak lubisz

  13. #3853

    Domyślnie

    Cytat Napisał bettka Zobacz post
    Mam pytanie do użytkujących rolety rzymskie z tkanin delikatnych "firankowych". Jak macie rozwiązane tuneliki na patyki? Czy lepsze są tuneliki z tkaniny czy doszyte z takiej specjalnej taśmy? I czy praktyczniejsze są doszyte kółeczka do przewleczenia sznurka czy wspomniania taśma z oczkami?

    Chyba będę musiała zamówić nowe rolety do salonu, bo moje dotychczasowe skurczyły się po wypraniu :-I Nie wiem czy pracownia krawiecka uzna reklamację... Sądząc po wystających patykach to odeszło z czerokości ok. 3-4 cm na raolecie...
    Co do rolety, która Ci się sprały, prawdopodobnie miały w sobie bawełnę. My przed uszyciem rolet, zasłon z tkanin zawierajacych w składzie bawełnę zawsze je dekatyzujemy, czyli pierzemy przed uszyciem by nie dochodziło do takich sytuacji.

    Jeśli chodzi o to jakie taśmy/tunele na szprosy zastosować w przypadku rolet z firan to polecam tradycyjne taśmy poziome wszywane na lewej stronie rolety lub ewentualnie szprosy zaszyte po lewej stronie. Szprosy zaszywane na prawej stronie w przypadku firany nie sprawdzają się, mogą być widoczne dziurki przeszycia.

    W razie pytań proszę o kontakt: [email protected]
    Rolety rzymskie możesz zaprojektować i zamówić na naszej stronie http://www.firanelle.pl/rolety-rzymskie
    http://www.firanelle.pl/rolety-rzymskie
    wystrój okna tak jak lubisz

  14. #3854

    Domyślnie

    Cytat Napisał ave! Zobacz post
    Mam tunele.
    W sypialni , gdzie mam grubsze karnisze, suwanie... tak sobie, ale mam tylko bawełniane zasłonofirany i nie mam potrzeby zasłaniania
    ew trochę słońca , ale od tego mam roletki.
    Jeśli jest w miarę luźno jest w porządku. Wszystko zależy od średnicy tunelu, taśmy do tunelu: wysokość - ok 5 cm i średnicy samego karnisza, pewnie "śliskość " czy raczej gładkość materiału także ma znaczenie.
    Fajne, też zamiast tuneli wygląda taśma przelotowa, która ułatwia suwanie po drążku, zdjęcie poniżej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	018.jpg
Wyświetleń:	402
Rozmiar:	71,3 KB
ID:	368759
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	020.jpg
Wyświetleń:	290
Rozmiar:	56,9 KB
ID:	368760
    wystrój okna tak jak lubisz

  15. #3855

    Domyślnie

    Bardzo proszę o doradę jak uzyskać takie ułożenie firan - http://wnetrza-ze-smakiem.pl/wp-cont...e-interior.jpg
    Czy to tylko zwykły tunel i czy sprawdzi się tutaj woal? Jak tego typu firany wykończyć dołem, by były równe z podłogą? Będę wdzięczna za wszelkie porady i pomysły
    Pozdrawiam

  16. #3856
    Banned
    crle

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Wielkie Gowino
    Kod pocztowy
    22-065
    Posty
    65

    Domyślnie

    Witam. Proszę o pomoc w dobrze odpowiedniej firanki do salonu. W pokoju brakuje mi jakiejs ładnej ozdoby na oknie ( na dole zdjęcie pomieszczenia). Zależałoby mi głównie na tym aby zakryć ten brzydki kaloryfer
    Na oku mam takie trzy firanki:
    https://firaneo.net/firanka-zakardow...ub-250-cm-n437
    https://firaneo.net/firany-na-metry/...80-250-cm-n902
    http://allegro.pl/woal-gladki-gotowa...612292083.html
    Co będzie lepsze?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7103594_mieszkanko.jpg
Wyświetleń:	211
Rozmiar:	48,7 KB
ID:	379033  

  17. #3857
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    akluj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-282
    Posty
    10

    Domyślnie

    Drodzy forumowicze, czy ktoś z Was zmierzył się z problemem tkaniny na szerokie zasłony tzn. takich, które mają szerokość pow. 280 cm, dzięki czemu można ten wymiar uznać za długość i docelowa szerokość nie ogranicza nas wtedy szerokością brytu?

    Może trochę to zawile opisuję, w każdym razie mam do zasłonięcia okno ze ścianą o szerokości powyżej 5 m i zależy mi na zasłonach, które nie będą zszywane z kilku brytów. Wg mnie to jakaś paranoja, że większość tkanin zasłonowych ma szerokość 140-160 cm:/
    Jak już znalazłam kilka salonów z takimi tkaninami, to ceny /zaczynają się od 110 zł/m + oczywiście koszt szycia. A jeśli doliczyć do tego fakt, że chce mieć zasłony na fleksach, to już w ogóle niemożliwe jest znaleźć firmę, która mi zrobi to za mniej niż 1600zł;/

    Czy są tu jacyś zasłonowicze, którzy poradzą, gdzie szukać?

  18. #3858
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Tutaj przykład w wyszukiwarce zaznaczyłam szer pow 160.Ta ma 280 za 69zł

    https://www.tkaniny.net/04-canvas280...-280-cm-4.html przykład szer w wyszukiwarce zaznaczyłam szer pow 160.

    Kupowałam tu jedną tkaninę firankową przesyłka szybka z Niemiec można zamówić próbki

  19. #3859
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    akluj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-282
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dzięki, jeśli nie znajdę firmy która sprzedaje tkaniny od razu z szyciem na mikrofleksach, to będę musiała u nich pokombinować. Fajnie że mają duży wybór kolorów.

  20. #3860
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał akluj Zobacz post
    Dzięki, jeśli nie znajdę firmy która sprzedaje tkaniny od razu z szyciem na mikrofleksach, to będę musiała u nich pokombinować. Fajnie że mają duży wybór kolorów.
    Ja teraz takie szyłam, ale usługa z materiałem i wąskie w okolicy Tarnowskich Gór nie wiem czy szyją z powierzonego materiału ale to prywatna pracownia nie żadna sieciówka.

Strona 193 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony