dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 35 z 194
Pokaż wyniki od 681 do 700 z 3873
  1. #681

    Domyślnie

    o jak ja cię lubię Asiu normalnie zaczynam się ośmielać ...jeszcze trochę i nauczę się wklejać zdjęcia i to dopiero bedzie czad
    moje fantazjo-wypociny na forum publicznym

    z tymi paniami ze sklepów to radzę uwazać
    współpracuję z kilkoma sklepami i zlecenia szycia od nich w dużej mierze zależą od wyobraznio fantazjo twórczej weny sklepowych ...czyli mówiąc krótko jak klient mało kumaty to pomyślaza za niego a potem ja to muszę wykonać
    czasem to są opołakane wzory często bardzo drogie....
    rada num1;...kontrolujcie co kupujecie wszystko można obliczyć i policzyć
    te firany wiszą w waszych domach to wy za nie płacicie i się potem kazdego dnia na nie gapicie ...ja je tylko szyję
    rada num 2;...nie zawsze wszystko co piękne na zdjęciu
    pięknie wygląda w oknie
    dla mnie zawsze to są dwa wzory (czytaj :dwa sposoby szycia)no i jeszcze prościzny typu szelki ekrany rolety
    zawsze cierpliwie czekam aż się kobitka określi co jej się podoba i wkraczam do akcji ...określam rodzaj tkaniny wyliczam ilość metrów i z kartką moich wyliczeń niczym lwice wyruszają na łowy....
    po kilku dniach witam je w progu i najczęsciej co widzę tkanina zupełnie inna niż miała być metry kupione ile pasowało oczywiście im nie mi i jazda zaczyna się od nowa nowy wzór nowe liczenie....
    rada num 3;...kupujcie materiał jaki wam pasuje w ilościach i cenie takiej żeby małż wam nie fiknął na zawał w sklepie a coś zawsze się wykombinuje
    i rada num4;...szyjcie tylko w ostateczności...przecież my musimy z czegoś żyć
    ja tam w życiu wyznaję kilka prostych zasad...od chleba jest piekarnia od placków cukiernia od forsy banki samochody do mechanika a szycie do krawcowej
    pozdrawiam serdecznie i idę spac bo juz mi się majaczy

  2. #682

    Domyślnie

    Asiu jakoś reklamuj tą przesyłkę bo towaru już pewnie nie odzyskasz
    pewnie jakieś ciocie mają teraz duuużo szycia po rodzinie z twoich tkanin
    a i napisz no na pw .co i gdzie zamawiasz i za ile może też zamówie

  3. #683
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Anisia3.
    Bardzo ładnie wygląda to Twoje okno.
    Ale z tym przeganianiem zimy to masz minusa......... zobacz co dzieje się za oknem. Dziś w Łodzi tam padał śnieg, ze miałam całe auto białe. Dasz wiarę.........Normalnie szokulec.
    Z tą Panią dam sobie spokój. Niech ma coś na Święta ode mnie. Ale drugim razem to tak się nia zakończy.

    Magnolia.
    Gdzie te zdjęcia czekam i czekam i nic.
    Jeśli masz problem z ich wklejeniem to mogę pomóc, nauczył mnie meżuś dlatego taka mądra jestem

    Besta77.
    Jak tam szycie? Nie poddawaj się. Koło gospodyń szyjących (także ja i agaboBik) trzyma za Ciebie kciuki .

    elais.

    I jak am te rolety, czy ktoś Ci pomógł?
    Poproś od nich próbkę tej tkaniny i zobacz w dzień przy oknie, czy mocno przechodzi przez nią światło. Gorzej będzie jak próbka będzie o wymiarach 10x10 cm, to juz sytuacja nie do śmiechu. Postaraj się zebrać jak najwiecej informacji na temat tego, co chcesz kupić, ponieważ szkoda później Twojego rozczarowania i wydanych pieniążków.

    Magpie101
    Czy udałaś się na zakupy?
    Jeśli tak, powiedz co ciekawego kupiłaś i jaką wybrałaś ostatecznie koncepcję.

    agaboBIK
    zgadzam się z Tobą w zupełności na temat wizji, jakie mają Panie sprzedające tkaninę, z całym szacunkiem dla tych Pań. Czasami włos na głowie się jeży patrząc na ich wenę twórczą. Dziś miałam taki zestaw, że jak klientka powiesi to w domu, to zawał gwarantowany. Swojego czasu dzwoniłam do klientek jeśli miałam do czegoś zastrzeżenia i okazywało się, że po mojej interwencji klientka decydowała się na zupełnie coś innego, a potem dziękowała mi. Ale pewnego razu usłyszałam w sklepie, że mam się nie wtrącać i że nie mam prawa dzwonić do klientów. Tak więc skończyłam z dobrą wróżką i szyję co mi karzą.

    Dobra wiadomość.
    Mam nadzieję, że do końca tygodnia wkleję kilka zdjeć nowych rzeczy, które poszyłam, o ile klientki zdążą to wszystko zawiesić. W każdym razie będę systematycznie coś wklejać.

    Pytajcie o wszystko, jak uszyć, ile tkaniny do czego potrzeba, jaką tkaninę a wraz z agąboBIK wam pomożemy.
    Pozdrowionka. Joanna.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  4. #684

    Domyślnie

    AsiaMariusz i Wszystkie Wspierające Kobiety dzięki za doping i pomoc!

    Na razie przygotowuję się psychicznie i technicznie
    Do sypialni już uszyte - tak proste, że aż mi się dziwnie patrzy...
    Kuchnia się kończy, muszę jeszcze zmarszczonki od dołu zrobić.
    A pokój największy z największą ilością okien - w trakcie. Mam białą organzę (albo organtynę), mam kremowy szantung na te pasy (błagam nie mówcie, że szantung się nie nadaje, bo tylko z tego rodzaju był kolor, który mi pasował), będę zamawiać te przelotki na górę, żeby na karnisz całość nadziać i - pomna tych słów Asiu - od razu zamawiam ten wybijak do robienia dziurek.
    Twoją instrukcję czytam i czytam i czytam.. Ufam Twym słowom, że zaprasowanie naprężonej firanki pomoże mi w tym szyciu Jeszcze tego nie próbowałam i już czuję, że będzie z tym bonanza.
    I pytanie techniczne - jakim sposobem wyciąć prosto paski tego szantunga o szer. np. 20 cm i długości 5m?? Do tej pory jak nie próbowałam PROSTEGO wycinania (rozkładanie na podłodze, mierzenie linijkami itp, rysowanie kresek itd, cięcie na żywca - znaczy małż trzyma z jednej strony ja z drugiej, koncentracja maxymalna i cięcie po zagięciu..) i tak zawsze gdzieś się to skrzywi i za choinkę proste nie jest Co innego przy sporej firanie, jak będzie różnica 1 -2cm na długości kilku metrów to dla mnie nie tragedia, ale jak te paski wytnę krzywo, a potem nie daj Boże, skrzywię przy naszywaniu to katastrofa będzie

    Pozdrowionka dla wszystkich szyjących i nieszyjących
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  5. #685
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Besta77
    Jeden sposób to wyciąganie nitki i nacinanie w miejscu jej braku. Osobiście taką metodę stosuję. Ale to za gruba tkanina i raczej ten sposób się nie sprawdzi. Inny to taki, ze misisz sobie odmierzać te 20 cm i niestety ciąć według linii
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  6. #686
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ulinka

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    A ja bym chciała coś takiego. Mam trzy okna 2 metrowe w tym balkon i wszystko w jednej linii



    albo coś takiego



    A moje okna mają taki rozkłada
    salon

    a ty mniej więcej całość z wejścia


    Czy to będzie ładnie wyglądało??? I jak będą się sprawowały na balkonie i jaką powinny mieć długość na nim??? Powinny być w jednym kawałku czy w dwóch kawałkach na jednym oknie???
    POMOCY
    Dziennik Ulinki i komentarze do niego
    PRZEPROWADZENI
    HURA HURA HURA

  7. #687

    Domyślnie

    a ja sie tak zastanawiam jak przystroic swoje okno i jakos nie moge wymyslic. moze mi ktos cos poradzi? mam wysokie wymagania hehe pokoj jest z aneksem. uklad okien to dwa szerokie okna, a miedzy nimi drzwi balkonowe. aneks ma tak jakby jedno okno, a pokoj okno+drzwi. zastanawiam sie czy rozdzielic te dwa pomieszczenia w ten sposob, ze okna inaczej beda przystrojone, np. w salonie jakas delikatna firanka, a aneks zaluzje? czy moze np. i tu i tu taka sama tkanina (okna sa na cala dlugosc dluzszego boku pomieszczenia- w bloku). nie wiem jak sobie poradzic z drzwiami balkonowymi. sa czesto otwierane i denerwuje mnie zawadzajaca za kazdym razem firanka, do ziemi tez nie moze byc, zeby pies sie nie przedzieral przez nia za kazdym razem kiedy bedzie chcial wyjsc na balkon.

    myslalam zeby w oknie pokojowym dac jakas deliktna firanke upieta na bok ale na reszte nie mam pomyslu. moze ktos ma jakies propozycje?

    pozdrawiam

  8. #688

    Domyślnie

    Cytat Napisał ulinka
    A ja bym chciała coś takiego. Mam trzy okna 2 metrowe w tym balkon i wszystko w jednej linii



    albo coś takiego

    Ulinka ja mam podobne - w jednym pokoju właśnie takie z tubką na dole - są trzy na jednym, dość szerokim, oknie, w drugim pokoju podobne, z rurką na dole i podwiązane kokardką - i tu mam jeden kawałek na jednym dwuskrzydłowym oknie. Na tych moich oknach bardziej mi się podoba ten "jeden" niż trzy, bo przy trzech jest tego trochę za dużo. Z kolei ta firanka w jednym kawałku na całe okno jest o tyle niewygodna, że trzeba ją całą odsuwać, żeby np. podlać kwiaty czy otworzyć okno.
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  9. #689

    Domyślnie

    AHA!! Byłam dzisiaj w salonie Eurofiran!!! Po prostu szok, oczopląs i w ogóle Ogromny wybór tkanin, kolorów, wzorów... Ach! gdyby tylko nie te ceny... Chociaż sobie pooglądałam

    Modne makarony w fajnym ujęciu



    Niby takie proste, gładka firanka.. dla mnie bomba



    Tu bardziej zdecydowanie - przy takiej oprawie okno z pewnością gra główną rolę we wnętrzu



    Asiu! o wyciągnięciu jednej nitki w życiu bym nie pomyślała! pomysł świetny! chociaż przy tym materiale raczej faktycznie nie da rady.
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  10. #690
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ulinka

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    BESTA a możesz mi zdjęcia cyknąć tej pojedynczej i tych potrójnych??? Ni i jak to rozwiązać na oknie balkonowym. Dać długa czy taką do połowy??
    A te kremowe są boskie Tylko, że ja nie mogę mieć zasłon, bo nie mam na to warunków. Chociaż na balkonowym by mogły być
    Dziennik Ulinki i komentarze do niego
    PRZEPROWADZENI
    HURA HURA HURA

  11. #691

    Domyślnie

    Cytat Napisał evvellina
    a ja sie tak zastanawiam jak przystroic swoje okno i jakos nie moge wymyslic. moze mi ktos cos poradzi? mam wysokie wymagania hehe pokoj jest z aneksem. uklad okien to dwa szerokie okna, a miedzy nimi drzwi balkonowe. aneks ma tak jakby jedno okno, a pokoj okno+drzwi. zastanawiam sie czy rozdzielic te dwa pomieszczenia w ten sposob, ze okna inaczej beda przystrojone, np. w salonie jakas delikatna firanka, a aneks zaluzje? czy moze np. i tu i tu taka sama tkanina (okna sa na cala dlugosc dluzszego boku pomieszczenia- w bloku). nie wiem jak sobie poradzic z drzwiami balkonowymi. sa czesto otwierane i denerwuje mnie zawadzajaca za kazdym razem firanka, do ziemi tez nie moze byc, zeby pies sie nie przedzieral przez nia za kazdym razem kiedy bedzie chcial wyjsc na balkon.

    myslalam zeby w oknie pokojowym dac jakas deliktna firanke upieta na bok ale na reszte nie mam pomyslu. moze ktos ma jakies propozycje?

    pozdrawiam
    Ja mialam podobny problem. Mam ogromne okna i w kuchni i w salonie, otwierane uchylnie i na boki, firanki musialabym miec kilometry i za kazdym razem przesuwac, zasuwac, same firanki przy takich oknach to za malo musialaby byc jeszcze zaslona, a to juz za duzo dla mnie. Zajmuje miejsca, pranie, wieszanie, prasowanie.......zamontowalam cos takiego: http://www.gamastyl.pl/foto/pokaz.ph...&x=1280&y=1024 . Kolorow i tkanin dziesiatki do wyboru. Lekkie, zwiewne, niektore materialy sa przeznaczone do prania, swiatlo mozna dopuscic od gory, dolu lub przyslonic sie na srodku okna, materialy moga byc takie, ktore bardziej przepuszczaja swiatlo lub z metalizowana powloczka od strony okna zeby odbijaly swiatlo sloneczne. Co kto chce i co komu potrzeba, pomysl uwazam za udany.

  12. #692

    Domyślnie Jakie macie żaluzje, rolety, zasłony itp w oknach łukowych?

    Pytanie jw. , mile widziane także zdjęcia

  13. #693

    Domyślnie

    Plisy sa doskonalym rozwiazaniem, w szczegolnosci do duzych powierzchni okiennych. Bardzo pasuja do wnetrz nowoczesnych...Uwazam, ze sa swietne do okien kuchennych - nie zabieraja miejsca we wnece okiennej. Fajna jest tez funcja zasloniecia srodka okna albo tylko dolu okna. Jesli sie dobrze poszuka mozna dobrac material plisy z zaslonowym, oprocz tego zastosowac jako firanke np proste ekrany, rowniez na oknie kuchennym...

  14. #694

    Domyślnie

    Cytat Napisał ulinka
    BESTA a możesz mi zdjęcia cyknąć tej pojedynczej i tych potrójnych??? Ni i jak to rozwiązać na oknie balkonowym. Dać długa czy taką do połowy??
    A te kremowe są boskie Tylko, że ja nie mogę mieć zasłon, bo nie mam na to warunków. Chociaż na balkonowym by mogły być
    Ulinka to są te moje "tubki" po 3 na jednym oknie - jak już je uszyłam i powiesiłam, to je strasznie znielubiłam Ten wzór firanki - deszczyk - nie pasuje do tego modelu, za dużo tych pionowych pasków, wstążek itd. Ale cóż.. uczę się na błędach





    A to jeden panel na jednym oknie - tu się trudniej otwiera, bo na dole są rurki włożone w tunel w firance





    Na okno balkonowe mam jedną prostą firanko-zasłonę powieszoną jak roletę rzymską, na skrzydle okiennym, więc bez problemów można je otwierać czy uchylać.

    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  15. #695

    Domyślnie

    To dorzucę jeszcze kuchnię



    i sypialnię
    tu widać rolety rzymskie





    Do tych firan od góry wszywałam tą szeroką taśmę wsuwaną bezpośrednio na karnisz.

    Uff! teraz czekam na krytykę co zrobiłam źle i co powinno być inaczej
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  16. #696

    Domyślnie

    ja już kiedyś zadałam takie pytanie i nie uzyskałam odpowiedzi ale nadal szukam inspiracji

  17. #697
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar iza mirek
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    80
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Chyba brak takich okien u forumowiczów bo również szukałam inspiracji i nic nie znalazłam

  18. #698
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ulinka

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Besta czy ja wiem. Te potrójne całkiem mi wpadły w oko. Ja bym musiała mieć podwójne.
    Ach no i byłam wczoraj w jednym sklepie z firanami w Koszalinie. Tragedia. Na okno balkonowe doradzili mi powiesić normalną firanę, a no boki właśnie takie zwijane firaneczki , których koszt notabene wyniósł by ok 700 zł
    Dziennik Ulinki i komentarze do niego
    PRZEPROWADZENI
    HURA HURA HURA

  19. #699

    Domyślnie

    WOW! cena piękna
    Te potrójne nie są złe, ale następnym razem zrobiłabym je z innej firany, nie w takie pionowe paski/wzorki, ładnie przy tym wygląda pas materiału od góry, do którego doszyte są szelki - tak jak na zdjęciu tych kremowych z eurofiran, które wcześniej wrzucałam. I oczywiście możesz zrobić podwójne
    A na balkonowym może bardziej sprawdzi się coś w stylu paneli. Jeśli byłyby montowane bezpośrednio do skrzydła, to nie ma problemu z otwieraniem balkonu.
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  20. #700
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar galka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.783

    Domyślnie

    Besta 77
    Firanki wyszły naprawdę fajnie i korzyść podwójna : zaoszczędzony pieniądz za szycie(cenne) i satysfakcja, że sama dałaś radę ( bezcenne)
    A co do problemów z przesuwaniem tych białych paneli z tunelem u dołu.Wiem ,że na to za póżno ,bo karnisz juz wisi ale myśląc nad tym doszłam do wniosku ze dam mimo wszystko karnisz dwuszynowy ,bo wtedy łatwiej wsunąć jeden panel za drugi.Pomyślałam,że na podwójnym balkonowym oknie zrobię nie trzy ale cztery panele i kiedy będe chciała mieć okno z ''firanką ''będą wisieć w jednym szeregu a kiedy okno ma być odsłonięte-będa wisięc po bokach jeden schowany za drugi jako boczki.Tak się zapętliłam przy tym tłumaczeniu i nie wiem czy wiecie oco mi chodzi
    pozdrawiam dekoratorki
    Wszystko jest trudne nim stanie się proste

Strona 35 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony