dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 36 z 194
Pokaż wyniki od 701 do 720 z 3873
  1. #701

    Domyślnie

    Kiedyś gdzieś znalazłam takie:











  2. #702
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar INWESTORKA71
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    216

    Domyślnie

    Proszę oto moje okna w kuchni Bardzo wygodne i polecam DUETKI


  3. #703
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar INWESTORKA71
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    902
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    216

    Domyślnie

    I żaluzje w salonie,niestety nie mam zdjęcia zasłoniętych


  4. #704
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    Dzięki za instrukcje Asiu- próbuje wkleić moje niesforne okno kuchenne:
    [img][/img]
    REKLAMA

  5. #705
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    Chyba się udało- ja widzę zdjęcie. pamiętacie- żaliłam się na to okno że nie wiem co z nim. Pod nim bedzie zlew i blat kuchenny. Duża szyba to fix, otwiera się tylko mała. Acha- ma byc maksymalnie prosto, nawet z lekka surowo.
    Dzięki ( Asiu jestes super!)
    REKLAMA

  6. #706
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    MAGNOLIA
    BRAWO.
    Nie myślałam, że zrozumiesz dokładnie moje wyjaśnienia na temat wklejania zdjęć. Oczywiście bez urazy dla ciebie, ale byłam przekonana, że troszkę pogmatwałam w tym temacie. A tu masz, zdjęcie kuchni, i to jakie zdjęcie Nawet nie wiesz jak mi miło z tego powodu.
    Może znajdę troszkę czasu do środy i wkleję coś co moze pomóc Ci w pomyśle na te okno. Karnisz możesz kupić z łącznikiem kątowym, za pomocą którego połączyć można dwie rurki pod określonym kątem. Zapytasz w sklepie to zapewne wyjaśnią wszystko.

    Zdjęcie kuchni.............super
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  7. #707
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Czego maksymalnie prosto? Właściwie dlaczego nie.
    Masz dwie opcje.
    Karnisz tylko jeden nad fiksem, lub to samo plus kawałek rurki nad małym oknem. Na tym krótkim odcinku możesz powiescić inną dekorację, to znaczy niby zasłonkę w innym kolorze lub z innej tkaniny, upiętą na kilka sposobów. Możliwości jest wiele, zaś wybór zależy od Ciebie.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  8. #708
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Besta77
    Szacuneczek ogromny dla Twoich dekoracji. Uwierz mi, są dosłownie profesjonalne.

    AgaboBik.
    Odejdź od tych maszyn i napisz co nowego ostatnio szyłaś.
    Moje klientki powieszą dopiero nowości na Święta więc dopiero po zajączku powklejam kilka zdjęć. Pokażę Wam co najlepiej schodzi u moich klintek.
    Tymczasem uciekam odpisywać na emaile. Serdecznie pozdrawiam i nie przemęczajcie się koleżanki zbytnio podczas świątecznych porządków. Po Świętach też można wiele rzeczy zrobić.
    Joanna.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  9. #709
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    Hej Asiu
    Nawet nie wiesz jak mi się dobrze zrobiło, jak zobaczyłam że jednak umiem te zdjęcia wklejać. Bo myślałam że taki ze mnie głąb komputerowy że nie mam szans- czytałam te objaśnienia na forum i zawsze gdzieś utykałam. A Ty tak po babsku- tu kliknij, tu prawym klawiszem mysz... świetne!
    REKLAMA

  10. #710

    Domyślnie

    Witajcie - moze Wy mi poradzicie jak samodzielnie zamontować "przelotki" żeby zasłony ładnie się układały?
    Czy ktoś samodzielnie szył takie zasłony? Tam ponoć trzeba usztywnić ten "pas" z kółkami, na jakiej wysokości to zrobić przy zasłonka na ok 2,40 cm wysokich?

    Czy ja logicznie zadaję pytania, bo miewam wątpliwości właśnie...

  11. #711
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Dakar.
    do całkowitej długości jaką chcesz otrzymać musisz dodać minimum 18 cm tkaniny (góra tkaniny) plus na podwinięcie dołu według uznania.
    Teraz tłumaczę, uwaga
    zaczynając od góry zasłonki, zaprasować plisę na 2 cm (bezpieczniej), potem od zaprasowanego już kantu ponownie na 12,5 cm. Oczywiście po szerokości zasłonki. Czyli razem zabieramy od góry 14.5 cm. Dlaczego na 12,5 cm? Dlatego, że klejonka mgiełka, którą wkładasz pod zaprasowaną plisę ma szerokość 12 cm i żeby podczas zaprasowywania było te 0,5 cm zapasu na to, aby klejonka nie wystawała z zaprasowanej plisy i żeby nie przyklejała się do zelazka.
    Masakra, jak to ktoś zrozumie co napisałam to dużżeeeeeeee gratulacje. Teraz podkładamy klejonkę tak aby złączyła zasłonkę z zaprasowaną plisą. Te dwie warstwy muszą się ze sobą skleić. Ma to wyglądać tak, jakbyśmy od lewej strony patrząc podwijali dół najpierw na 2 cm a potem robili tunel na 12,5 cm.

    Teraz należy przestębnować dół podwinięcia na wypadek jakby w praniu czy użytkowaniu klejonka chciała się odkleić.
    Tak przygotowną górę szykujemy do wycięcia otworów.
    UWAGA. ILOŚĆ OTWORÓW POWINNA BYĆ PARZYSTA. JEST TO BARDZO WAŻNE GDYŻ NAKŁADAJĄC KÓŁKA NA KARNISZ JEDEN I DRUGI BOK SKIERUJE SIĘ NAM ALBO W STRONĘ OKNA (PRAWIDŁOWE NAŁOŻENIE NA KARNISZ) ALBO W STRONĘ POKOJU. Jeżeli liczba kółek będzie nieparzysta wtedy każdy z boków ułoży się w inną stronę.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  12. #712
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Środek kółka zaznaczamy mniej więcej co 14 cm, wtedy zasłona ładnie się ułoży na karniszu. Natomiast od góry zaznaczamy odległość 6 cm. Wycinamy otwory i nabijamy kółka. Najważniejsza rzecz, wysokość zasłonki mierzy się od wewnętrznej górnej części kółka. Zanim nabijemy kółka to można wyliczyć, że do całkowitej długości trzeba górą dodać 4 cm. Oczywiście po cakowitym zaprasowaniu i podklejeniu plisy. Jest to odcinek od góry zasłonki do górnej wewnętrznej części kółka.
    podsumowanie:
    2 cm mała plisa lewa strona
    12,5 duża plisa lewa strona
    4 cm prawa strona.
    Na tym odcinku zaczyna się wnętrze kółka, od którego mierzymy właściwą długość zasłonki (plus podwinięcie dołu).
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  13. #713

    Domyślnie

    Asiu - dziekuję, dużo mi wyjaśniłaś!
    Interesuje mnie ta "mgiełka" - czyli nie może być zwykła fizelina?

    Przemyślę to i jak nie dam rady to pójdę do krawcowej z Twoim opisem!

  14. #714

    Domyślnie

    Cytat Napisał AsiaMariusz
    Besta77
    Szacuneczek ...
    Dzięki
    chociaż do wersji profesjonalnej to mi jeszcze baaardzo daleko

    Asiu czytam Twoje uwagi odnośnie przelotek, chociaż pytała o to Dakar, ale dla mnie to też problem mocno aktualny. Na razie wszystko qmam
    Natomiast mam pytanie takie - czy na górny pasek materiału, pod przelotki, muszę dawać tą mgiełkę klejoną? Czy szantung będzie wystarczająco sztywny?
    Trochę się boję tego usztywniacza, że się "zwichruje" przy praniu w pralce.
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  15. #715

    Domyślnie

    Asiu, a jaki wybrać karnisz do przelotek, 20 starczy czy grubszy?

  16. #716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Joani
    Asiu, a jaki wybrać karnisz do przelotek, 20 starczy czy grubszy?
    Joani zanim zjawi się Asia to dorzucę swoje 3 grosze

    Ja mam karnisz 18mm i mam nadzieję, że będzie ok, chociaż grubszy może wyglądać ładniej

    Zamawiałam ostatnio przelotki i zastanawiałam się o ile większa ma być przelotka od średnicy karnisza - Pan, z którym rozmawiałam powiedział, że generalnie stosuje się przelotkę większą (nawet dużo większą).
    Tak dla orientacji - na tym zdjęciu jest karnisz 16mm i przelotki 35 mm, czyli dużo większe. Można mniej więcej zobaczyć jak to do siebie pasuje.

    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  17. #717

    Domyślnie

    Cytat Napisał Besta77
    Cytat Napisał Joani
    Asiu, a jaki wybrać karnisz do przelotek, 20 starczy czy grubszy?
    Joani zanim zjawi się Asia to dorzucę swoje 3 grosze

    Ja mam karnisz 18mm i mam nadzieję, że będzie ok, chociaż grubszy może wyglądać ładniej

    Zamawiałam ostatnio przelotki i zastanawiałam się o ile większa ma być przelotka od średnicy karnisza - Pan, z którym rozmawiałam powiedział, że generalnie stosuje się przelotkę większą (nawet dużo większą).
    Tak dla orientacji - na tym zdjęciu jest karnisz 16mm i przelotki 35 mm, czyli dużo większe. Można mniej więcej zobaczyć jak to do siebie pasuje.

    a jak się montuje te przelotki? Można jakoś samemu czy gdzieś trzeba się udać?

  18. #718
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Koteczki.
    Jeśli jutro nie padnę na twarz z przepracowania to obiecuję:
    1. Zrobię zdjęcia rozmiarów przelotek, jakie można kupić
    2. Zrobię zdjęcie mgiełki pod przelotki
    3. Zrobię zdjęcie jak wycinam otwory pod przelotki
    4. Zrobię zdjęcie montowania przelotek
    W ogóle umieszczę Wam na zdjęciach cały proces.

    Słońca.
    mgiełkę podkleja się szczególnie tylko po to, aby złączyć ze sobą dwie warstwy tkaniny, aby podczas wycinania otworów tkanina nie wariowała we wszystkie strony. Druga ważna sprawa to taka, że ten lkawałek pod przelotki musi być usztywniony dla otrzymania właściwego jakościowego efektu. Jeśli chodzi o to podklejenie normalną klejonką to mam pewne obawy, ale jak pójdziecie gdzieś z tym dalej to zapewniam, że zedrą z Was słodkie pieniądze. Wniosek taki, w domowych warunkach spokojnie można podkleić klejonką ale nie taką sztywną co " stoi na podłodze jak postawimy" tylko taką cieniutką, prawie przezroczystą.

    UWAGA:
    Przy podklejaniu szantungu lub np. tafty występuje taki problem.
    Żelazko musi być chociaż troszkę nagrzane aby przykleić jakąkolwiek klejonkę. Logika. Istnieje problem, że miejsce podklejania może wyglądać na lekko ściągnięte. To jest specyfika takich tkanin. Tego raczej nie unikniemy.
    Natomiast jeśli chodzi o moje prywatne zdanie na temat podklejenia szantungu, to ja zdecydowanie jestem za. Proponuję jednak zrobić próbę na malutkim kawałku i zobaczyc jak usztywniona będzie tkanina po podklejeniu.

    Teraz sprawa wielkości przelotek do grubości karnisza.
    Przelotka musi być znacznie większa od grubości karnisza gdyz wtedy i tylko wtedy można ją swobodnie przesuwać po karniszu. Uwierzcie mi, doświadczenie mnie tego nauczyło. Nawet jeśli nie wygląda to zbyt estetycznie jak na zdjęciu powyżej, jednak jest to jak najbardziej prawidłowo dobrane. Jeśli przelotka będzie odrobinę większa to nie przesuniemy ją swobodnie po karniszu z jednego powodu. Podczas przesuwania przelotka układa się pod pewnym kątem, to ułożenie krępuje ruch przelotki i znacznie zwalnia jej przesunięcie. Stąd powinna być ona znacznie większa od karnisza.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  19. #719

    Domyślnie

    Asiu! Trzymam kciuki, żebyś dzisiaj "nie padła" i czekam na zdjęcia! Wczoraj przyszły mi przelotki i "urządzenie" do robienia tych dziurek (btw pochwała dla rzeczy prostych i nieskomplikowanych - to kawałek jakiejś blachy zwiniętej w kawałku plastiku, w który, jak mniemam. wali się młotkiem).
    I ruszam na poszukiwania mgiełki klejonki!

    Drogie Panie wiosna idzie!!

    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  20. #720

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alunek
    Witajcie,

    Przedstawiam moje "okna"





    Pozdrawiam
    Alunek
    jestem pod wrażeniem - prześliczne !! uwielbiam prostotę
    always look on the bright side of life

    serdecznie pozdrawiamy
    Ania i Tomek

Strona 36 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony