dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 40 z 194
Pokaż wyniki od 781 do 800 z 3873
  1. #781

    Domyślnie

    Zulka. Zrób zdjęcia i przyślij na forum, a nasze zdolniachy na pewno coś wymyślą....

  2. #782
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Zulka.
    Tak jak radzi Małgosia, zrób zdjęcia i wklej a na pewno coś wymyślimy wspólnie. Natomiast jeśli chodzi dokładnie o tą firankę to w najgorszym przypadku możesz taką umieścić ale nie może firanka tak dużo zachodzic na siebie. Najwyżej 10-15 cm. Mówię tu o środku firanki na górze. Oczywiście problem przy otwieraniu drzwi pozostanie lecz będzie znacznie mniejszy. Za tydzień będę u klientki gdzie ma podobne firanki ale na innych oknach, zrobię zdjęcia to zobaczysz sama jak to wygląda.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  3. #783
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zulka_

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Tak jak mówicie dziewczyny wklejam zdjęcia i może wspólnie coś uradzimy. Na razie wisiały tam zwykłe, długie, białe wolale z braku czasu i pomysłu ale w końcu trzeba to zmienić. Zasłony też były zastępcze i ich kolor do niczego nie zobowiązuje Jedyną rzecz na której dosyć mi zależy to to, żeby w wykuszu wisiało coś przez co będzie można cieszyć się widokiem ogródka ( krótszego, albo właśnie jakieś rozchodzące się firanki ect.)
    Ogólnie to jest jedno pomieszczenie i chciałabym żeby tak pozostało czyli mniej więcej w jednym stylu.

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...08f3f257a.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...db0379646.html

    Wszelkie sugestie bardzo mile widziane
    pozdrawiam

  4. #784

    Domyślnie

    Będzie się lepiej oglądać



    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  5. #785
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar sure
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    8.500
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    499

    Domyślnie

    Cytat Napisał dorotaele
    "Instrukcje" do ciekawszych pomysłów z wklejonych wcześniej zdjęć :


    Kawałki tkanin podkładamy ze wszystkich stron. U góry zaszywamy tunele na drążek. Około 15 cm od obydwu boków wbijamy w regularnych odstępach tzw. remizki - metalowe okucia do wykańczania dziurek w tkaninie (kupuje się je wraz z instrukcją w pasmanteriach). Przewlekamy przez nie sznurki, których górne końce przyszywamy do lewej strony rolety; na dolne nasuwamy koraliki i zawiązujemy supełki. Koraliki powinny ciasno przesuwać się po sznurku - będą blokować podciągniętą roletę
    Znalazłam tę firankę gdzieś głęboko w wątku - i to nawet z instrukcją. Brakuje mi tylko pomysłu na materiał. Co da taki efekt, jak na zdjęciu? Czy to jakaś naturalna tkanina? Zupełnie nie znam się na firankach i zasłonkach, bo dotychczas nie używałam, ta wygląda super i świetnie pasowałaby do mojej sypiali. Ktoś ma pomysł, z czego uszyć?
    pozdrawiam, Agata
    k
    d

  6. #786
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar GGGosik
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał AsiaMariusz
    A ja mam takie pytanko:
    gdzie mogłabym kupić rozety - takie mocowane z boku okna, że by móc zahaczyć
    o nie firanki, zasłonki.... Szukam takich z końcówką wyglądającą jak kryształ... szkło... nie takie zwykłe metalowe Może ktoś widział, ktoś wie....

    Czy ktoś może pomóc naszej koleżance GGGosik?
    Słońce zobacz na allegro, może tam mają, albo w internecie pod hasłem: akcesoria do firanek, zasłon. W chwili obecnej tylko to przychodzi mi do głowy.
    Dzięki, że ktokolwiek zobaczył mojego posta
    Szukałam już na Allegro... Popróbuję w takim razie w necie pod innymi hasłami...
    Widziałam taką rozetę w gazecie, ale nie podali, w jakim sklepie można kupić
    Żyj, jakby nigdy nie było jutra...
    Dziennik GGGosika
    Komentarze do Dziennika

  7. #787
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar GGGosik
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał sure
    Cytat Napisał dorotaele
    "Instrukcje" do ciekawszych pomysłów z wklejonych wcześniej zdjęć :


    Kawałki tkanin podkładamy ze wszystkich stron. U góry zaszywamy tunele na drążek. Około 15 cm od obydwu boków wbijamy w regularnych odstępach tzw. remizki - metalowe okucia do wykańczania dziurek w tkaninie (kupuje się je wraz z instrukcją w pasmanteriach). Przewlekamy przez nie sznurki, których górne końce przyszywamy do lewej strony rolety; na dolne nasuwamy koraliki i zawiązujemy supełki. Koraliki powinny ciasno przesuwać się po sznurku - będą blokować podciągniętą roletę
    Znalazłam tę firankę gdzieś głęboko w wątku - i to nawet z instrukcją. Brakuje mi tylko pomysłu na materiał. Co da taki efekt, jak na zdjęciu? Czy to jakaś naturalna tkanina? Zupełnie nie znam się na firankach i zasłonkach, bo dotychczas nie używałam, ta wygląda super i świetnie pasowałaby do mojej sypiali. Ktoś ma pomysł, z czego uszyć?
    Fantastyczna!!! Ja lubię takie COŚ innego Chyba sobie zrobię taką
    w sypialni.... Piękna...
    Żyj, jakby nigdy nie było jutra...
    Dziennik GGGosika
    Komentarze do Dziennika

  8. #788

  9. #789

    Domyślnie

    Cytat Napisał GGGosik
    Cytat Napisał AsiaMariusz
    A ja mam takie pytanko:
    gdzie mogłabym kupić rozety - takie mocowane z boku okna, że by móc zahaczyć
    o nie firanki, zasłonki.... Szukam takich z końcówką wyglądającą jak kryształ... szkło... nie takie zwykłe metalowe Może ktoś widział, ktoś wie....

    Czy ktoś może pomóc naszej koleżance GGGosik?
    Słońce zobacz na allegro, może tam mają, albo w internecie pod hasłem: akcesoria do firanek, zasłon. W chwili obecnej tylko to przychodzi mi do głowy.
    Dzięki, że ktokolwiek zobaczył mojego posta
    Szukałam już na Allegro... Popróbuję w takim razie w necie pod innymi hasłami...
    Widziałam taką rozetę w gazecie, ale nie podali, w jakim sklepie można kupić
    GGGosik Twój post nie przeszedł bez echa widziałam, szukałam długo, bo wydaje mi się, że gdzieś coś takiego widziałam, niestety nic nie znalazłam jak coś mi się rzuci w oczy natychmiast zamelduję
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  10. #790
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    dopisze sobie wątek
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  11. #791

    Domyślnie

    Zainspirowana tym wątkiem, wklejam zdjęcia rolet i firanek, wykonane własnoręcznie:










  12. #792

    Domyślnie

    WITAM WSZYSTKICH SERDECZNIE OD PEWNEGO CZASU ZAGLĄDAM NA WASZE FORUM I PRZEGLĄDAM WASZE CIEKAWE PROPOZYCJE ZWIĄZANE Z OZDOBIENIEM SWOICH WNETRZ I OKIEN. SKUPIAM SIE JEDNAK NAD ROLETKAMI PONIEWAZ CHCIALABYM SOBIE USZYC MAM KILKA PYTAN ZWIAZANYCH Z TYM PONIEWAZ MIESZKAM W BLOKU I MAMY OKNA 4 MALE ORAZ 1 BALKONOWE CZY MOZNA BYLOBY STWORZYC COS TAKIEGO JAK NA ZDJECIU U CZNDRY TE 1 ROLETKI POZDRAWIAM SERDECZNIE MONIA :lol:
    I CZY DO TYCH ROLETEK UZYWA SIE TASMY Z KOLECZKAMI DO PIONOWEGO MARSZCZENIA BO JA TROCHE O TASMACH WIEM ALE NIEWIEM ZABARDZO JAK JE WYKORZYSTAC W OZDOBIENIU LADNIE OKNA :oops:
    JAK TYLKO BEDE MIALA CHWILKE TO WKLEJE ZDJĘCIA JAK WYGLADAJA MOJE SKROMNE OKIENKA :lol:

  13. #793

    Domyślnie

    Cytat Napisał oliwia07
    WITAM WSZYSTKICH SERDECZNIE OD PEWNEGO CZASU ZAGLĄDAM NA WASZE FORUM I PRZEGLĄDAM WASZE CIEKAWE PROPOZYCJE ZWIĄZANE Z OZDOBIENIEM SWOICH WNETRZ I OKIEN. SKUPIAM SIE JEDNAK NAD ROLETKAMI PONIEWAZ CHCIALABYM SOBIE USZYC MAM KILKA PYTAN ZWIAZANYCH Z TYM PONIEWAZ MIESZKAM W BLOKU I MAMY OKNA 4 MALE ORAZ 1 BALKONOWE CZY MOZNA BYLOBY STWORZYC COS TAKIEGO JAK NA ZDJECIU U CZNDRY TE 1 ROLETKI POZDRAWIAM SERDECZNIE MONIA
    I CZY DO TYCH ROLETEK UZYWA SIE TASMY Z KOLECZKAMI DO PIONOWEGO MARSZCZENIA BO JA TROCHE O TASMACH WIEM ALE NIEWIEM ZABARDZO JAK JE WYKORZYSTAC W OZDOBIENIU LADNIE OKNA
    JAK TYLKO BEDE MIALA CHWILKE TO WKLEJE ZDJĘCIA JAK WYGLADAJA MOJE SKROMNE OKIENKA
    proszę nie krzyczeć

  14. #794

    Domyślnie

    Cytat Napisał RenataS
    Cytat Napisał oliwia07
    WITAM WSZYSTKICH SERDECZNIE OD PEWNEGO CZASU ZAGLĄDAM NA WASZE FORUM I PRZEGLĄDAM WASZE CIEKAWE PROPOZYCJE ZWIĄZANE Z OZDOBIENIEM SWOICH WNETRZ I OKIEN. SKUPIAM SIE JEDNAK NAD ROLETKAMI PONIEWAZ CHCIALABYM SOBIE USZYC MAM KILKA PYTAN ZWIAZANYCH Z TYM PONIEWAZ MIESZKAM W BLOKU I MAMY OKNA 4 MALE ORAZ 1 BALKONOWE CZY MOZNA BYLOBY STWORZYC COS TAKIEGO JAK NA ZDJECIU U CZNDRY TE 1 ROLETKI POZDRAWIAM SERDECZNIE MONIA
    I CZY DO TYCH ROLETEK UZYWA SIE TASMY Z KOLECZKAMI DO PIONOWEGO MARSZCZENIA BO JA TROCHE O TASMACH WIEM ALE NIEWIEM ZABARDZO JAK JE WYKORZYSTAC W OZDOBIENIU LADNIE OKNA
    JAK TYLKO BEDE MIALA CHWILKE TO WKLEJE ZDJĘCIA JAK WYGLADAJA MOJE SKROMNE OKIENKA
    proszę nie krzyczeć
    pokulałam się

    Oliwia07! musisz pisać malutkimi literkami , bo się czujemy pokrzyczane wrzuć zdjęcia tych okienek na pewno roletki jakoś da się zrobić.

    Czandra świetnie to wygląda! wrzuć resztę okien
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  15. #795

    Domyślnie

    Zulka, jak Ci się podoba to co zrobiła Czandra? Przejrzyste rolety rzymskie są na Twój wykusz jak znalazł...W pokoju możnaby je (lub proste ekrany zrobione z tego samego materiału) uzupełnić wymyślnie upiętymi zasłonami, aby pasowalo do kompletu wypoczynkowego...

  16. #796

    Domyślnie

    Cytat Napisał Besta77
    Cytat Napisał RenataS
    Cytat Napisał oliwia07
    WITAM WSZYSTKICH SERDECZNIE OD PEWNEGO CZASU ZAGLĄDAM NA WASZE FORUM I PRZEGLĄDAM WASZE CIEKAWE PROPOZYCJE ZWIĄZANE Z OZDOBIENIEM SWOICH WNETRZ I OKIEN. SKUPIAM SIE JEDNAK NAD ROLETKAMI PONIEWAZ CHCIALABYM SOBIE USZYC MAM KILKA PYTAN ZWIAZANYCH Z TYM PONIEWAZ MIESZKAM W BLOKU I MAMY OKNA 4 MALE ORAZ 1 BALKONOWE CZY MOZNA BYLOBY STWORZYC COS TAKIEGO JAK NA ZDJECIU U CZNDRY TE 1 ROLETKI POZDRAWIAM SERDECZNIE MONIA
    I CZY DO TYCH ROLETEK UZYWA SIE TASMY Z KOLECZKAMI DO PIONOWEGO MARSZCZENIA BO JA TROCHE O TASMACH WIEM ALE NIEWIEM ZABARDZO JAK JE WYKORZYSTAC W OZDOBIENIU LADNIE OKNA
    JAK TYLKO BEDE MIALA CHWILKE TO WKLEJE ZDJĘCIA JAK WYGLADAJA MOJE SKROMNE OKIENKA
    proszę nie krzyczeć
    pokulałam się

    Oliwia07! musisz pisać malutkimi literkami , bo się czujemy pokrzyczane wrzuć zdjęcia tych okienek na pewno roletki jakoś da się zrobić.

    Czandra świetnie to wygląda! wrzuć resztę okien

  17. #797

    Domyślnie

    Witam ponownie krzyczeć juz nie bede
    wklejam link do zdjec moze ktoś podopowie czy uda mi sie zrobić roletki

    http://www.oliwcia2007.republika.pl/1/12.JPG

    http://www.oliwcia2007.republika.pl/1/12a.JPG

    na zdjeciach nie widac ale zamiast karniszy mam szyny plastikowe pozdrawiam serdecznie Monia

  18. #798

    Domyślnie

    Mundzia , Czandra bardzo ładnie przyozdobione są Wasze okna

    Oliwia pomogę ze zdjęciami





  19. #799

    Domyślnie

    Oliwia a czy chciałabyś te roletki powiesić na tych szynach przy suficie? U Czandry wygląda to troszkę inaczej, bo ma je na pojedynczym oknie, a u Ciebie są 3 + balkonowe. Wydaje mi się, że bez względu na miejsce uwieszenia, taka jedna szeroka roleta na 3 okna może wyglądać troszkę dziwnie Bierzesz pod uwagę, że rolety mogą być tak szerokie jak poszczególne skrzydła okna?

    Kurcze przydałaby się Asia, AgaBobik ale dziewczyny pewnie odreagowują po przedświątecznym okiennym zamęcie

    Podejrzewam, że Czandra marszczyła je właśnie tymi taśmami z kółeczkami, o których pisałaś, opcjonalnie da się też wszyć kółeczka "na fałdach" i przepleść przez nie sznureczek. Na dole w tuneliku jakiś obciążnik (ja mam w roletach metalowe albo drewniane rureczki z marketu).
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  20. #800

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedz tak chcialabym powiesic te roletki na tych szynach.A z przodu na szynie bym założyła sobie zasłonki. Zdjęcia nie znalazlam w calosci wiec wkleilam dwa w sumie mam 1 okno balkonowe i 2 okna podwojne jak na tym zdjeciu.


    Mam jeszcze pytanie odnośnie tych taśm poniewaz sprzedaje 3 rodzaje takich tasm do pionowego marszczenia i zastanawiam sie ktore były by lepsze
    ta tasma jest fajna bo mozna miec wiecej tych faldek bo zadziej ma ta niteczke na ktora mocuje sie kółeczka


    ta tasma jest na tyle fajna ze ma juz wszystko i trzeba tylko sznureczek dokupic


    zas ta tasma jest mocniejsza przynajmniej tak mi sie wydaje


    prosze doradzcie może jeszcze pomierze okna w sumie okna mam na ok 4 metrach pozdrawiam serdecznie Monia

Strona 40 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony