dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 41 z 194
Pokaż wyniki od 801 do 820 z 3873
  1. #801

    Domyślnie

    Monia wydaje mi się, że taśma 1 i 3 są typowo do marszczenia firan od góry, albo jakichś marszczonek pionowych i że aż tak gęste "sfałdowanie" rolety może nie wyjść jej na dobre, bo jeśli ją podciągniesz całkiem do góry to zrobi Ci się taki wielki wałek pod karniszem/szyną. Na pewno taśma 2 jest typowo do roletek. A jeśli chciałabyś, żeby fałdki były troszkę mniejsze niż na tej taśmie to chyba można pomiędzy tymi już przyszytymi kółeczkami doszyć jeszcze dodatkowe, wtedy zamiast fałdy 10 cm będziesz miała np. 5 cm.
    Na pierwszym zdjęciu Czandry tak na oko te fałdki mają po ok. 10 cm długości.
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  2. #802

    Domyślnie

    Witam, ja mam pytanko w sprawie rolet rzymskich. Chciałabym takie zawiesić na oknach w wykuszu, ale muszą dobrze chronić przed słońcem bo okna mam od południa i strasznie mocno tam grzeje a ja tam planuję zrobić jadalnię. Bardzo mi się podobają takie z lekkiego prześwitującego materiału, ale wtedy musiałabym dodatkowo zawieszać jakieś zasłony przed tym słońcem. Ktoś mi powiedział jednak, że przy roletach rzymskich kiepsko wygląda jak się uchyli okno. Ponoć coś tam odstaje. Faktycznie, jak bym zawiesiła te rolety nie na samej ramie okiennej, tylko na ścianie powyżej, to okna bym nie mogła uchylić przy zasłoniętych roletach. Sama już nie wiem. A czy w ogóle same rolety rzymskie z nieprześwitującego materiału będą dobrze wyglądały?
    W tym samym pokoju na oknie tarasowym chciałam zawiesić zasłony z tego samego materiału co rolety i nic więcej, bo tam słońce nie grozi.
    Co wy na te pomysły?

  3. #803

    Domyślnie

    Cześć dziewczyny,
    ja kupiłam na allegro mechanizmy do rolety rzymskiej razem z dodatkami, wszystko przycięte na wymiar tj z obciążnikiem na dół rolety, plastikowymi prętami, sznurkiem i taśmą przezroczystą (ta taśma ma tunel na wsunięcie plastikowego drutka i dodatkowo pętelki przez które można przeciągnąć sznurek). Do cienkich tkanin ta taśma wydaje mi się za sztywna, ale jakoś to wygląda. Fajna jest ta taśma z kółeczkami!
    Jeżeli chodzi o fałdki na rolecie to AsiaMariusz poradziła, żeby każda natępna fałda była dłuższa, bo lepiej się będzie układać. Ja zrobiłam różnicę o 4 cm, czyli po złożeniu każda fałdka wystaje 2 cm. Można też zrobić jednakowo szerokie.
    Na takie duże okna jak u Oliwii to wydaje mi się, że ładnie wyglądałyby proste ekrany. Oliwia a szynę sufitową masz jedno- czy dwu-torową?

  4. #804

    Domyślnie

    Cytat Napisał duśka
    Witam, ja mam pytanko w sprawie rolet rzymskich. Chciałabym takie zawiesić na oknach w wykuszu, ale muszą dobrze chronić przed słońcem bo okna mam od południa i strasznie mocno tam grzeje a ja tam planuję zrobić jadalnię. Bardzo mi się podobają takie z lekkiego prześwitującego materiału, ale wtedy musiałabym dodatkowo zawieszać jakieś zasłony przed tym słońcem. Ktoś mi powiedział jednak, że przy roletach rzymskich kiepsko wygląda jak się uchyli okno. Ponoć coś tam odstaje. Faktycznie, jak bym zawiesiła te rolety nie na samej ramie okiennej, tylko na ścianie powyżej, to okna bym nie mogła uchylić przy zasłoniętych roletach. Sama już nie wiem. A czy w ogóle same rolety rzymskie z nieprześwitującego materiału będą dobrze wyglądały?
    W tym samym pokoju na oknie tarasowym chciałam zawiesić zasłony z tego samego materiału co rolety i nic więcej, bo tam słońce nie grozi.
    Co wy na te pomysły?
    Duśka ja mam w pokojach rolety rzymskie z nieprześwitujących tkanin, powieszone bezpośrednio na ramie, do tej pory były zasłaniane na noc, żeby w środku nie było światła z ulicy, teraz coraz częściej zasłaniamy je ze względu na słońce. Nie ma problemu, żeby uchylać i otwierać okna bez względu na to czy są zwinięte na górze czy rozwinięte. Oczywiście jak okno uchylisz to wpada światło. A oprócz rolet mam normalnie firany. Przy mocowaniu na skrzydle, kiedy taka roleta ma szerokość od ramy do ramy, same rolety mogą wyglądać niezazbytnio ale to oczywiście kwestia gustu. Dla mnie było za pusto na tych oknach i jednak zawisły karnisze. Poza tym weź pod uwagę, że po odsłonięciu takich rolet zostaje Ci gołe okno - i znowu kwestia gustu czy tak Ci się podoba, druga sprawa - czy pod oknem ktoś przechodzi, czy widać wszystko z ulicy itd A jeśli rolety zamocujesz na ścianie nad oknem to faktycznie jest problem z otwieraniem okien, no i miejsca nad oknem a pod karniszem musi być odpowiednio dużo, żeby zmieściła się tam zwinięta roleta.
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  5. #805

    Domyślnie

    Witam ja mam szyne 2 torowa mam taki pomysl aby na oknie balkonowym zrobic roletke i obok rowniez roletke tylko szersza w sumie bo mam 2 okna szerokie na 140 cm a wysokie na 1 metr a na pierwszej szynie po bokach bede miala zaslonki takie jak na zdjeciach myslalam o roletkach z organtyny albo czegos takiego cienkiego bo mam zrobiona firanke z woalu bialego i ciemno tak jakos w mieszkaniu mam

    pozdrawiam serdecznie Monia

  6. #806

    Domyślnie

    Cytat Napisał Besta77
    Cytat Napisał duśka
    Witam, ja mam pytanko w sprawie rolet rzymskich. Chciałabym takie zawiesić na oknach w wykuszu, ale muszą dobrze chronić przed słońcem bo okna mam od południa i strasznie mocno tam grzeje a ja tam planuję zrobić jadalnię. Bardzo mi się podobają takie z lekkiego prześwitującego materiału, ale wtedy musiałabym dodatkowo zawieszać jakieś zasłony przed tym słońcem. Ktoś mi powiedział jednak, że przy roletach rzymskich kiepsko wygląda jak się uchyli okno. Ponoć coś tam odstaje. Faktycznie, jak bym zawiesiła te rolety nie na samej ramie okiennej, tylko na ścianie powyżej, to okna bym nie mogła uchylić przy zasłoniętych roletach. Sama już nie wiem. A czy w ogóle same rolety rzymskie z nieprześwitującego materiału będą dobrze wyglądały?
    W tym samym pokoju na oknie tarasowym chciałam zawiesić zasłony z tego samego materiału co rolety i nic więcej, bo tam słońce nie grozi.
    Co wy na te pomysły?
    Duśka ja mam w pokojach rolety rzymskie z nieprześwitujących tkanin, powieszone bezpośrednio na ramie, do tej pory były zasłaniane na noc, żeby w środku nie było światła z ulicy, teraz coraz częściej zasłaniamy je ze względu na słońce. Nie ma problemu, żeby uchylać i otwierać okna bez względu na to czy są zwinięte na górze czy rozwinięte. Oczywiście jak okno uchylisz to wpada światło. A oprócz rolet mam normalnie firany. Przy mocowaniu na skrzydle, kiedy taka roleta ma szerokość od ramy do ramy, same rolety mogą wyglądać niezazbytnio ale to oczywiście kwestia gustu. Dla mnie było za pusto na tych oknach i jednak zawisły karnisze. Poza tym weź pod uwagę, że po odsłonięciu takich rolet zostaje Ci gołe okno - i znowu kwestia gustu czy tak Ci się podoba, druga sprawa - czy pod oknem ktoś przechodzi, czy widać wszystko z ulicy itd A jeśli rolety zamocujesz na ścianie nad oknem to faktycznie jest problem z otwieraniem okien, no i miejsca nad oknem a pod karniszem musi być odpowiednio dużo, żeby zmieściła się tam zwinięta roleta.
    Dzięki Besta. Czy byłoby możliwe, żebyś wkleiła zdjęcia swoich okien ?
    Mój domek stoi na razie na odludziu, więc firanki nie są konieczne, przynajmniej do czasu aż na sąsiednich działkach ktoś się nie wybuduje.

  7. #807

    Domyślnie

    Duśka nie chciałabym zaśmiecać forum tymi samymi zdjęciami
    Proszę Cię rzuć okiem na stronę 10 (poprzednią) tego wątku - tam w postach z 26 marca zobaczysz te okna - na pierwszym "beżowym" z dużego pokoju zobaczysz pod firankami te rolety zwinięte do góry, widać je też trochę na zdjęciach z zielonymi ścianami (teraz zobaczyłam, że krzywo wiszą ) i jeszcze niżej sypialnia z bordowymi firanami - tam na jednym oknie są troszkę opuszczone.

    Jakby coś jeszcze brakowało to pisz
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  8. #808

    Domyślnie

    Dziewczyny , podaję link, gdzie jest duzo fajnie przystrojonych okien
    http://www.ardeko.pl/IMGallery/galeria.php?kategoria=

  9. #809
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Witam wszystkich zaglądających i czytających nasze wypocinki. Troszkę mnie nie było ale odpoczywałam po Świętach. A potem mój synuś zachorował tak, ze dziś skonczyło się wizytą w szpitalu. Na szczescie wróciliśmy razem do domu. Uff. Groźne zapalenie uszu. Szok, kto przeżył to wie co to za ból. Teraz Antoś śpi więc chwilkę pobędę. Dziś zrobiłam zdjęcia rolet, które szyłam przed Świętami. zobaczcie sobie i pytajcie w razie zainteresowania. Widziałam, ze powyżej coś pisałyście na temat rolet, ale nawet nie miałam siły na jakiekolwiek skupienie nad tematem. Zatem proszę pytać jeszcze raz jeśli chcecie, wytłumaczę wszystko.

    moje rolety:
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  10. #810
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie



    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  11. #811
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie



    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  12. #812
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Te rolety uszyłam ze starej firanki klientki.
    Tkanina firankowa jest bardzo dobrej jakości.

    rolety zamontowane zostały na ramie okna w kuchni.


    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  13. #813
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie





    Wszystkie powyższe rolety uszyte są tak jak szyją wszystkie firmy. Innymi słowy po ściągnieciu rolety do góry wszystkie fałdy kończą się na jednym poziomie. Osobiście szyję całkiem inaczej rolety, jednak takie właśnie zażyczyła sobie klientka. Wiem, ze w moich roletach patyczki nie są umieszczone w jednakowych odstępach ale za to roleta ładnie się układa i nie "pieje" jak spojrzymy na nią z boku. Podam Wam dwa zdjecia i zobaczcie jakie są odstępy pomiędzy fałdami po ściągnięciu rolety do góry.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  14. #814
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie


    Fałdy na jednym poziomie





    generalnie takie szyję, ale oczywiście klient sam podejmuje decyzję.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  15. #815
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    W następnym tygodniu zrobię kilka zdjęć ekranów oraz innych pokombinowanych firanek z ekranów. Jak zobaczycie to zrozumiecie co mam na myśli.

    Koleżanki. czy któraś z Was uszyła juz coś na przelotki według mojej instrukcji???
    Ja czekam na Wasze zdjęcia
    Tymczasem uciekam do malutkiego mężczyzny a Was serdecznie pozdrawiam.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  16. #816

    Domyślnie

    Witam boskie masz te roletki zazdroszcze Ci szyjesz bardzo pięknie może za pare lat mnie sie uda zrobić takie cuda a narazie mam pytanie którą mozna tasme zastosowac do roletek
    (wczesniej wkleiłam 3 tasmy i czy mogłabyś cos doradzić )
    Chciałabym te roletki uszyc na moje okna mam 3 okna 1 balkonowe i 2 okna szer 1,40a wysokie na 1 metr chciałabym zawiesic je na szynie a nie na oknie tylko niewiem jak mam usztywnic ta roletke czy kupic jakies patyczki czy moze jak bym zrobila jakies kieszonki to moglabym fiszbinem tylko niewiem czy mozna poniewaz dostaje fiszbin zwiniety i niewiem czy nie bedzie falowalo sie pozdrawiam serdecznie Monia

  17. #817

    Domyślnie

    Asiu witaj
    No cudowne te Twoje roletki są

    Zdrówka dla Antosia życzę

  18. #818

    Domyślnie

    Miło Cię "widzieć" Asiu
    cudne rolety!

    Ja niestety przelotkowe firanki odłożyłam na razie na bok niestety praca i goniące mnie terminy nie mogą poczekać

    Pozdrawiam cieplutko! I życzę zdrówka dla Antosia!
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  19. #819

    Domyślnie

    Asiu jak tam Antoś, wyzdrowiał? Pięknie Ci wyszły te rolety, Francja elegancja ... Nie kontaktuję się bo pochłonął mnie ogród...

  20. #820

    Domyślnie

    Cytat Napisał AsiaMariusz
    Czy ktoś wie gdzie dostanę taką firankę?

Strona 41 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony