dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 45 z 194
Pokaż wyniki od 881 do 900 z 3873
  1. #881
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar josephine
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    301

    Domyślnie

    Fajne te kryształki, i panele zasłonowe też mają ciekawe.

  2. #882

    Domyślnie

    [quote="sukieneczka"]
    Cytat Napisał AsiaMariusz
    Witajcie dziewczyny. Trafiłam na ten wątek niedawno, i przeczytałam wszystko od początku z wypiekami na twarzy oglądając te piękności.
    Asia, ja byłabym bardzo chętna na zdjęcia z szycia tej firany. Jeśli udałoby Ci się je zrobić, to byłabym ogromnie wdzięczna. Nie wiem jak się robi ten lambrekin, czy jest to po prostu kawalek materiału złożony na pół, i przyszyta taśma? Czy może jest uszyty jakoś inaczej, że tak fajnie się układa?

  3. #883

    Domyślnie





    Asiu, a czy mogłabyś zrobić zdjęcie jak wygląda druga strona rolety od strony okna, jaka musi być taśma, jak te sznurki przełożyć, i zaczepić na dole, czy przywiązujesz na dole, czy masz specjalne zapinki?

  4. #884

    Domyślnie

    Witam
    Ktoś się pytał jak znoszą pranie firanki sznurkowe. Polecam prać w poszewce od jaśka. Przetestowałam i polecam ten sposób, nie ma prawa nic złego się z nimi dziać.

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  5. #885
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    KasiaC79
    Kasiu, już tak wiele osób pytało o tą firanę, ze za jakiś czas porobię chociaż rysunki jak się wszywa taśmę do tej firanki aby otrzymać właśnie taki kształt.
    Jeśli chodzi o ten lambrekin to jest to bardzo trudne i pracochłonne. Nawet na zdjęciach nie będę Ci tego potrafiła wytłumaczyć. W tej chwili mam bardzo dużo pracy ale może pod koniec czerwca jak mi przypomnisz to pomalutku pomogę wyjaśnić szycie tego lambrekinu.

    Co do rolet rzymskich.
    Sznurek, który jest z tyłu rolety wychodzi z mechanizmu. Na dole zawiązany jest na ostatnim kółeczku. Wszystkie sznurki muszą być tej samej długości w przeciwnym razie roleta będzie krzywa.
    Z tyłu doszywam poziomo taśmę o szerokości 2 cm, do której doszywane są kółeczka przez które pionowo przechodzi sznurek. Na następny tydzień jak będę szyła roletę to zrobię zdjęcie i sobie dokładnie sprawdzisz. Prześlę je na pv.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  6. #886

    Domyślnie

    Chcialam Wam pokazac rolety i firanke uszyte wlasnorecznie dzieki pomocy i wskazowkom Asi. Zdjecia nie sa moze najlepsze, ale obiecalam wiec wklejam.
    To jest kuchnia




    A to w salonie




    I moje przelotki


    Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam Cie Asiu serdecznie.

  7. #887

    Domyślnie

    Martkaw1 świetnie!! Gratuluję!!
    Ciężko było z przelotkami?
    Rozumiem, że masz otwartą kuchnię na salon? Ta firana wygląda super i w "tradycyjnym powieszeniu" z przelotkami i jako panel w kuchni

    Ja za chwilkę biorę się za swoje, bo moja produkcja została zawieszona na dwa miesiące, ale już chyba znajdę na to wolny czas.
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  8. #888

    Domyślnie

    Aha! jedno pytanko - co masz wsadzone w tuneliki w firanie panelowej?
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  9. #889

    Domyślnie

    martkaw1 śliczne
    Zdolna z Ciebie osóbka fiu,fiu
    moja magnolia
    mama dw@jeczki

  10. #890

    Domyślnie

    Dokladnie, kuchnia widoczna z salonu i dlatego rolety musialy byc takie same- tworzyc jedna calosc. Najwiecej problemow sprawilo mi... prasowanie! koszmar! Tu prasujesz tam sie zagniata, cos strasznego. I jeszcze jedno nie wiem jak bym fastrygowala zaprasowywala to i tak brzegi firany mam zawsze krotsze. Jak wy to robicie dziewczyny, ze sa rowne z czloscia i nie ciagna do gory?
    W tunelikach mam takie plastikowe fiszbiny byly do kompletu z mechanizmem rolety, ktory zamawialam na Alledrogo, ale nie mialam innego dojscia.

  11. #891

    Domyślnie

    Martkaw nie przejmuj się! Wygląda super! Nic nie widać, że boki są krótsze
    U mnie jest dokładnie tak samo - przy panelowych firanach, obojętnie z jakiej tkaniny boki są pofalowane, ciągną się itd. Może Asia zdradzi nam jak to zrobić, żeby było dobrze
    Ja w tunelik wkładałam plastikowe albo metalowe rureczki kupione w obi
    A prasowanie, szczególnie organtyny.. brrr koszmar, nie mogłam doprasować naszytych wstążek, bo przy odrobinkę większej temperaturze żelazka już łapała się firanka Ostatnio po praniu i leciutkim wirowaniu powiesiłam ją mokrą.
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  12. #892

    Domyślnie

    martkaw1 <oklaski> . Pięknie udały Ci się firany.
    Co do brzegów firany, to może masz za grubą igłę do tego materiału, lub za bardzo naciągniętą nitkę w maszynie?

    Besta77 jeśli masz brzegi pofalowane, to być może materiał cięłaś lekko ze skosa, i stąd to pofalowanie.

  13. #893

    Domyślnie

    Cytat Napisał KasiaC79
    Besta77 jeśli masz brzegi pofalowane, to być może materiał cięłaś lekko ze skosa, i stąd to pofalowanie.
    Całkiem możliwe. Kompletnie nie znam się na szyciu I materiał może być lekko krzywo ucięty i igła za gruba albo coś się ściągnęło przy szyciu...
    Ale wiszą a za bardzo się im nie przyglądam to tego pofalowania tak nie widzę
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  14. #894
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar inches
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    410
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał KasiaC79
    martkaw1 <oklaski> . Pięknie udały Ci się firany.
    Co do brzegów firany, to może masz za grubą igłę do tego materiału, lub za bardzo naciągniętą nitkę w maszynie?

    Besta77 jeśli masz brzegi pofalowane, to być może materiał cięłaś lekko ze skosa, i stąd to pofalowanie.
    martkaw1 śliczne te firanki, uwielbiam połączenie brązu z pomarańczem.
    Co do pofalowanych boków to zmora wszystkich krawcowych, materiał delikatny, a nawet nitka najcieńsza i tak minimalnie ściągnie. Wyjściem jest specjalny ścieg overlockowy (bez zawijania) ale to już chyba overlocki przemysłowe. Wyjciem są taż takie specjalne ozdobne obciążniki które przypina się na dolnych narożnikach. Materiał wtedy się lekko naciąga i wygląda super.

  15. #895

    Domyślnie

    Dzieki dziewczyny! ja tez juz nie widze tych bokow, ale tak sobie mysle, ze to chyba wina skracania tkaniny - troche krocej ucielam pewnie i tyle. Najwazniejsze ze moge zaslonic wieczorkiem okna. Pozdrawiam i milego wypoczynku.

  16. #896

    Domyślnie

    Cytat Napisał chopinetka
    Witam
    Ktoś się pytał jak znoszą pranie firanki sznurkowe. Polecam prać w poszewce od jaśka. Przetestowałam i polecam ten sposób, nie ma prawa nic złego się z nimi dziać.

    pozdrawiam
    Dzięki Usłyszałam jeszcze jedną radę, żeby do prania związać je w jeden supeł, bo ponoć strasznie się zaplatują

  17. #897

    Domyślnie

    Witajcie
    A ja odradzam firanki sznurkowe rodzinom z małymi dziećmi...no może nie wszystkim...Znajomej córeczka (3latka)zaplątała się w takie sznureczki,przewróciła i dosłownie podcięła sobie szyję na długość 10cm.Na szczęście nie głęboko,ale szrama była porządna.
    Może nie powinnam tego pisać ,ale to ku przestrodze...bo sama mam małe dzieci

  18. #898

    Domyślnie

    Witam serdecznie i z góry przepraszam że mieszam w temacie.
    Proszę o radę, moja żona w dwuskrzydłowych drzwiach wyjściowych na taras zawiesiła coś w tym stylu:

    z tym że firanki zachodzą na siebie ok 30 cm. Wygląda OK, ale wyjście na taras - koszmar. Zawsze się zaplątuję, i trzeba się schylac. Czy można by zawiesic coś takiego na podwójnym karniszu aby dało się rozsuwac przy wyjściu? Boję się że jak zmienię karnisz to przesunięcie jednej firanki względem drugiej nie będzie ładnie wyglądało a wtedy moja żona... ...

  19. #899
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Witam bardzo serdecznie.
    To co dziś tu zobaczyłam wprawiło mnie o bardzo dobry, gdzie tam - super bardzo dobry humor. Nawet nie wiecie jak dobrze ogląda się firanki czy inne rzeczy, które same uszyłyście. Tymbardziej mi miło, że ktoś skorzystał z moich rad i zdjęć i sam doskonale dał sobie radę z szyciem. Chodzi mi tu o martkaw1. Super uszyłaś i tą roletę (teraz zapewne wiesz, że nie jest to takie proste) i firankę na przelotkach. Jestem pod ogromnym wrazeniem. Szczere gratulacje.
    Słońca. Jeśli chodzi o te brzegi w firankach czy zasłonach, które zazwyczaj są pomarszczone lub krótko mówiąc krótsze to w dużej mierze zależy to od rodzaju tkaniny. Tą tkaninę, która jest np. kreszowana (czyli pracuje, naciąga się swobodnie gdy ją rozciągamy) można a nawet trzeba lekko naciągać podczas podszywania boków. Jednak trzeba bardzo uważać aby nie przesadzić w drugą stronę, czyli aby nie rozciągnąć boków. Jest to często spotykany błąd.
    Natomiast tkanina, która nie pracuje całkiem inaczej reaguje na szycie.
    Prawda jest natomiast taka, że podczas szycia mamy do czynienia z ingerencją w tkaninę za pomocą dwóch nitek. Nawet jeśli ścieg jest odpowiednio nastawiony to i tak pomiędzy środkiem np. zasłony a jej brzegiem powstanie różnica od kilku milimetrów do 1 cm. Tego nie da się uniknąć i jak mówię nawet dobrze nastawiony ścieg i tak lekko ściągnie tkaninę. Oczywiście z overlokiem (obrzuca brzeg tkaniny aby się nie "siepała") jest całkiem inna sprawa. Tutaj nitki pracują całkiem inaczej i opowiedni ścieg nie ma szans na ściągnięcie tkaniny.
    Zasada jest jedna, podczas podszywania boków w tkaninach sztywnych trzeba dobrze naciągnąć ten bok i wtedy przeszyć.

    Aby równo wykroić tkaninę po wysokości wystarczy ją lekko naciąć i wyciągnąć nitkę. W tym przypadku rysuje się bardzo dobrze linia cięcia. Jutro zrobię kilka zdjęć wyciągania nitki i cięcia, może wtedy będzie to lepiej wyraziste.

    ceem666
    Niespełna kilka postów wcześniej odpowiadałam jednej forumowiczce na temat umieszczenia właśnie takiej firanki lekko zachodzącej na siebie środkiem, na oknie tarasowym. Mając na uwadze ten fakt zdecydowanie odradzałam taką firanę na okno tarasowe przede wszystkim właśnie z takich samych powodów o których piszesz. Pisałam, ze podczas wychodzenia na taras trzeba będzie się wręcz schylać aby wyjść przez drzwi. I zobacz, wszystko potwierdzasz. Nie ma tu znaczenia czy karnisz jest pojedyńczy, czy podwójny. Ten fason nie nadaje się na okna tarasowe, przez które mamy zamiar wychodzić. Z doświadczenia wiem, ze najprostsza firana przecięta na pół najlepiej funkconuje na takim oknie. Jeśli karnisz jest podwójny to w Twoim przypadku na jednej z rurek można zawiesić dekorację w formie lambrekinu aby wzbogacić taka prostą firanę. Możliwości jest wiele. Ale wiem jakie są kobiety......więc masz trudne zadanie aby przekonać żonę o zmianie firanki, jeśli oczywiście masz taki zamiar.
    Najlepszy sposób: kochanie pamiętasz, kiedyś mówiłaś o takiej firance (tu wymyślasz jaką chcesz) którą moglibyśmy zawiesić właśnie na to ok no tarasowe. I wiesz co, miałaś super pomysł, uważam że taka firana może przydać się nam na zmianę.......Nawet jeśli powie Ci, ze nic takiego nie mówiła to i tak powiedz, ze jej pomysły są super i własnie ten chcesz zrealizować . Zadziała, stawiam na 10 w skali od 1 do 10.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  20. #900

    Domyślnie

    Cytat Napisał AsiaMariusz

    ceem666
    Niespełna kilka postów wcześniej odpowiadałam jednej forumowiczce na temat umieszczenia właśnie takiej firanki lekko zachodzącej na siebie środkiem, na oknie tarasowym. Mając na uwadze ten fakt zdecydowanie odradzałam taką firanę na okno tarasowe przede wszystkim właśnie z takich samych powodów o których piszesz. Pisałam, ze podczas wychodzenia na taras trzeba będzie się wręcz schylać aby wyjść przez drzwi. I zobacz, wszystko potwierdzasz. .
    A ja nawet pomyślałam czy to czasami ta żona, nie pytała się wcześniej o tą firankę

Strona 45 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony