dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 50 z 194
Pokaż wyniki od 981 do 1.000 z 3873
  1. #981

    Domyślnie

    znaczy ja już znalazłam stronę gdzie są takie rzeczy..tylko że niestety nie w moim rozmarze i jednak trochę drogie..Asiu pomóż coś wymyśleć, podaję link:
    www.arteego.pl. ...
    ale tam nic na 180cm szer.nie ma......

  2. #982
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniahubi
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał kordzina
    ale tam nic na 180cm szer.nie ma......
    Ja też potrzebuję roletę rzymską na szer. 180 cm - czy jest duży wybór tkanin w tej szerokości? Szukam brązowego, zasłonowego...

  3. #983
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Magjja

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magjja
    Kobietki Kochane

    proszę o pomoc - co zrobić z tym wykuszem? Lubię go bardzo, i chciałabym powiesić po bokach długaśne zasłony. Jak tu wpasować karnisz, biorąc pod uwagę to oswietlenie pośrodku?
    Myslałam już o króciutkich karniszach tylko po bokach, a nie przez całą długość, ale waham się ... Będę przewdzięczna za pomoc!


    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...1c59c19f7.html

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...1066b511c.html

    Pozdrawiam
    Magjja
    A może jeszcze jakieś inne pomysły Wam się kreatywnie pojawiły?
    Miałyście doświadczenia z podobnymi oknami? Jak je zaaranżować tkaninowo?

    Pozdrawiam środowo

    Magjja

  4. #984

  5. #985
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Witam forumowiczki, zwłaszcza te "bidulki" co mają jakieś problemiki. Och te firaneczki, zasłoneczki.
    Ale zabieram sie mam nadzieję do pomocy.
    Moje zdanie na temat tych obrusów co pisze o nich Kordzinkajest takie, że śmiało można je zastosować na okno ale musicie wiedzieć, że to zaciemni Wam wnętrze, bo taka gęsta tkanina nie przepuszcza za dużo światła.
    Więc wybór jest taki, na oknie wisi coś na co mam ochotę patrzeć ale za to np. w kuchni mam mało światła. Tak to wygląda. Jest jeszcze jedna bardzo ważna sprawa. Na takich bieżnikach lub obrusach są wyhaftowane wzory i zanim cos zaplanujemy z tego zrobić musimy dobrze wiedzieć zarys szerokości i długości np. takiej firanki czy nawet rolety rzymskiej. O co w tym chodzi? Chodzi właśnie o to aby krojenie czy nawet szycie nie wyszło nam właśnie na samym hafcie. Przyznacie, że nie będzie to gustownie wyglądać. I taki jest z tym problem: mamy ograniczone pole wykroju poprzez haft oraz zaciemnione pomieszczenie. Natomiast powiem szczerze, że pomysł z roleta rzymską bardzo mi się spodobał i nawet na to nie wpadłam. Bardzo dziękuję za podpowiedź. Jak widzicie jak też mogę się od Was wiele nauczyć. Zresztą całe życie się uczymy.
    Chciałam zaglądnąć na tą stronę arteego ale nic mi się nie chce otworzyć. Jutro rano spróbuję zaglądnąć, bo nie wiem co tam oferują.
    Magjja. Czy koniecznie chcesz tam te zasłonki?
    Powiem co ja bym zrobiła. Zamiast zasłon (trochę za małe odcinki na ścianie na zawieszenie zasłonek) na samych oknach fajne imitacje (tanie) roletek.
    Na tym linku powyżej (bardzo fajny) jest takich kilka i powiem, że są świetne. A w tego typu oknach bardzo ładnie się prezentują. A jak jeszcze dobierzesz ciekawa tkaninę to już całkiem fajnie. Napisz jeszcze dokładnie, w którym miejscu miałyby wisieć te zasłony. Troszkę już nie myślę ze zmęczenia. Wspólnie coś wymyślimy, wiesz Święta Bożego Narodzenia się zbliżają więc musimy się spieszyć.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  6. #986

    Domyślnie

    AsiuMariusz - w nawiązaniu do obruso-bieżników, zajrzyj pod ten link:
    http://www.allegro.pl/item751475166_...a_140_180.html
    ewa78_2005

  7. #987
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Magjja

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    AsiaMariusz: Myślałam właśnie o roletach rzymskich mocowanych na ramie okna, każdego osobno, zbliżonych do koloru ściany (łosoś / pudrowy róż), a po bokach (właśnie tylko na tych ok. 50-60 cm odcinkach) bardzo ciemne fioletowe zasłony (ściana naprzeciw okna ma głęboki ciemno-buraczkowy kolor). Uparłam się na oświetlenie nad oknem i teraz ono mi rozkłada na łopatki każdy pomysł ;-/

    Dzięki za odzew! Jakby Ci się coś rzuciło do głowy, to czekam niecierpliwie ;-D

    Pozdrawiam październikowo
    Magjja

  8. #988

    Domyślnie

    oj Aska dzięki...ja się nie obawiam zasłonięcia bo właśnie o to mi chodzi, w tej górnej części okna, bo wschodznie słońce uniemożliwia mi funkcjonowanie i wypicie w spokoju porannej herbaty... ale dzięki bo jeśli wynajdę coś z metra to zwrócę uwagę na to haftowanie...roleta z takiego materiału bardzo by mi się podobała no ale takich nie ma...chyba że Asia wiesz coś o tym???dzięki za podpowiedź...że też mnie Bozia poskąpiła tego talentu w życiu sobie sama nie uszyję... kompletnie mnie maszyna, igła i nitka nie cierpi- z wzajemnością.....

  9. #989

    Domyślnie

    Kordzina, a znalazłas takie bieżniki, które maja lewą i prawą stronę taką samą?
    Kiedyś podobny pomysł mi zaświtał, ale coż z tego jak haft znajdował sie tylko na jednej ze stron, tej powiedzmy prawej, a druga strona (ta co mialaby lezec na stole) była po prostu nieciekawa.
    Potrzebowałam wtedy rozwiązania tymczasowego, bo już mieszkałam, ale nie miałam pomysłu na wystrój okna, więc zakupiłam ladne ściereczki kuchenne , powiesiłam jako zazdrostki (klejone do ramy okiennej, żeby można było łatwo się ich pozbyć) i pracowały jako wystrój wnętrza, do momentu zakupu własciwych.

  10. #990

    Domyślnie

    Cytat Napisał leli1
    Kordzina, a znalazłas takie bieżniki, które maja lewą i prawą stronę taką samą?
    Kiedyś podobny pomysł mi zaświtał, ale coż z tego jak haft znajdował sie tylko na jednej ze stron, tej powiedzmy prawej, a druga strona (ta co mialaby lezec na stole) była po prostu nieciekawa.
    Potrzebowałam wtedy rozwiązania tymczasowego, bo już mieszkałam, ale nie miałam pomysłu na wystrój okna, więc zakupiłam ladne ściereczki kuchenne , powiesiłam jako zazdrostki (klejone do ramy okiennej, żeby można było łatwo się ich pozbyć) i pracowały jako wystrój wnętrza, do momentu zakupu własciwych.
    a ja się nawet nad tym nie zastanawiałam... ta niby lewa będzie od strony szyby i średnio mnie ochodzi jak będzie wyglądać, ile tam będzie jej widać przez okno firankę tak ale haft....a i tak najbardziej to podobają mi te skromne raptem z 1 motywem lub koronką...nie widzę problemu...
    a patent ze ścierczkami fajny, tylko że u mnie cały czas jest 1 problem to okno ma 180cm trudno poszukać taki rozmiar 180na np.40wysoki

  11. #991
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Witam.
    Przepraszam, ze nie mam czasu na szybkie odpisywanie. Przynajmniej raz w tygodniu otwieram tą stronę i powiem, że jak czytam o tym, że same walczycie z maszynami i tkaninami to nisko chylę głowę przed Wami. Nawet jeśli nie zawsze coś wychodzi to i tak liczą się chęci. Wasze rozwiązania są dla mnie również nauką. A te ściereczki też mnie urzekły.
    Z tym haftem jest tak. Jeśli tkanina ma wyszysty haft na maszynie hafciarce to nie ma możliwości takiej, ze i lewa i prawa strona będzie identyczna. Taki jest urok tych maszyn i ściegu, jakim wykonuje się haft. Natomiast haft wyszywany ręcznie ma mniej takich uchybień. Osoba wyszywająca stara się raczej by obie strony były jednakowe. Różnice są niewielkie. Ot, taka malutka uwaga.
    Magjja. Twój pomysł na okna jest dobry. Nie wiem tylko dlaczego to oświetlenie przeszkadza Ci w jego realizacji. Jak spoglądam na zdjęcia to widzę, że to oświetlenie jest dosyć daleko od okien. Przynajmniej tak mi się wydaje. Wiesz jestem już niemyśląca więc mogłam pominąć jakiś wątek z tym związany.
    Acha. Ta rada to dla wszystkich zainteresowanych doborem kolorystycznym zasłon i firan. Jest tak, że nie powinno się dobierać w kolorze ścian ani zasłon ,ani firan. Dlaczego? Ponieważ tak dobrana tkanina zlewa się ze ścianą. Kolor tkanin i firanek dobieramy albo do mebli, albo do innych dodatków, które mamy w pokoju.
    Jeśli natomiast spodoba się nam kolor, jakiego nie mamy w danym pokoju to nic takiego. Możemy uszyć jaśki z takiej tkaniny, kupić wazonik, albo obrazek z takim właśnie kolorem i już mamy odniesienie do zasłon czy firan. Odważne i bardzo ciekawe jest dobieranie kolorów kompletnie innych niż całe wnętrze. Nasze przyzwyczajenia do standardowych kolorów nie pozwalają na odrobinę szaleństwa, a szkoda. Zapewniam Was, ze odrobina szaleństwa w kolorach daje urok całemu wnętrzu. Zasłony i firany po wejściu do pokoju muszą zwracać na siebie uwagę. Przynajmniej powinny. I nie bójcie się dobierać mocnych kolorów. To co mamy dziś na rynku to istne szaleńswto i w kolorystyce i we wzorach. Warto to wykorzystać. Zachęcam.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  12. #992
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dabell

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.426
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Asiu
    piszę zmotywowana tym co napisałas powyżej.
    Chcę uszyć (sama - trochę lat juz z maszyną walczę ) dekorację okien.

    Domek jest w kolorach beży i brązów - jak na zdjęciach. Jedynie ściana kominka jest pomalowana na ciepły ciemny pomarańcz. Dodatki - doniczki również.

    Meble - wypoczynek jest ciemnobrązowy, meble na razie też, ale myslę o jaśniejszych kolorach - w okolicach stolarki drzwiowej . Na oknach są żaluzje drewniane 2,5cm - trochę ciemnejsze niz drzwi (podobne do okleiny orzech na oknach PCV).
    Wypoczynek - skóra nie jest nowoczesny - ma miękkie kształty i poduchy, lampy też raczej bliżej klasyki niż nowoczesnych kształtów.
    Myślałam o zasłonach, bo podwójne ozdoby czyli firana + zasłony ze względu na te żaluzje mi nie pasują, i poza tym szkoda mi ich, bo zdobią okno, i są często używane.
    Ale te zasłony- jakie? Na przelotkach chyba nie, raczej marszczone puszczone luzem?
    Zastanawiałam się nad kolorem - może jakaś terakota? Ale troche sie boję, że ze względu na dużą ilośc okien (dwa okna 180*150 w ramach salonu i to tarasowe 270*230, będzie to zbyt intensywne doznanie. Że zdominuje cały pokój, a nie bedzie dodatkiem. A może jakiś ciemny beż wpadający w miodowy (żeby sie odciąć od jasno mlecznej kawki na ścianach).



    Mam też zgryz z oknem na klatce schodowej - coś by trzeba z nim zrobić - ale chyba raczej coś wąskiego, co nie wyjdzie poza okno. Myślałam o firanie z woalu np. kreszowanego, spiętego klamrą z drewna po środku. Ale kolor - ecri czy biały? Chyba biały, bo się ecri zleje ze ścianą.
    Podpowiedz proszę .

  13. #993

    Domyślnie poszukuję takiej firany...

    Witam,
    przeglądając różne posty natknęłam się na to zdjęcie:



    te firanki idealnie pasowałyby do mojego domu... pytanie: gdzie je mogę dostac?

  14. #994

    Domyślnie

    witajcie. ja tez mam dół domku w beżach i brązach: jadalnia i kominek to kawa z mlekiem, sciany obok kominka taki lniany kolorek, no i jeszcze czekoladowa belka,. Straszliwie podoba mi się połączenie zieleni z brązem i beżem. Tylko myslę sobie,ze jak dam dodatki w takim kolorze, to moze tego wszystkiego będzie po prostu za duzo....

    co do firan: z braku funduszy kupiłam zwykłe białe, z małym wzorkiem na dole, mam wrazenie,ze jakos tak mdło jest...

    no i jeszcze jeden problem: w sypialni mam małe okno balkonowe, niestety, zamonontowanie klasycznego karnisza nie wchodzi w grę, bo zaraz obok okna mam skos. no i co z tym zrobic? dodam, ze baaardzo chciałabym miec tam firany.
    kupiłam taki karnisz linkowy, moze zamocujemy go po obu stronach do skosów, tylko nie wiem, jak to bedzie wyglądało...

  15. #995
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Mam wielką prośbę. Gdyby ktoś natknął się na taką tkaninę, albo podobną w jakimś internetowym sklepie, to proszę o informację.

    [img]
    [/img]

  16. #996

    Domyślnie

    To ja się jeszcze raz przypomnę z pytaniem gdzie kupić taką tkaninę? i tą firankową i zasłonową



    kiedyś pojawiła się tu na forum jakaś osóbka, która mówiła, że coś takiego ma w swojej ofercie, ale więcej się nie odezwała...
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  17. #997
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    zobaczcie w Eurofiranach, wydaje mi się że tam widziałam. Dzisiaj oglądnę próbki i jeśli taką znajdę to podam symbol.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  18. #998

    Domyślnie

    Powyższe tkaniny są z Eurofiran i posiadam je w swojej ofercie.
    DEKORACJE OKIEN I WNĘTRZ TKANINAMI

  19. #999

    Domyślnie

    wpadłam tylko podziękować piszącym w tym wątku, a w szczególności AsiMariusz, dzięki Wam wyszły mi piękne zasłony na przelotkach
    Maja

  20. #1000
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał JaMajaD
    wpadłam tylko podziękować piszącym w tym wątku, a w szczególności AsiMariusz, dzięki Wam wyszły mi piękne zasłony na przelotkach
    To wklejaj

Strona 50 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony