dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 194
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 3873
  1. #1001

    Domyślnie

    nooo dobra, chociaż nigdzie nie prezentowałam swoich wnętrz, nie są takie piękne jak prezentowane na FM, ale zaryzykuję, jak tylko zrobię fotkę to wrzucę zdjęcie
    Maja

  2. #1002

    Domyślnie

    Cytat Napisał JaMajaD
    nooo dobra, chociaż nigdzie nie prezentowałam swoich wnętrz, nie są takie piękne jak prezentowane na FM, ale zaryzykuję, jak tylko zrobię fotkę to wrzucę zdjęcie
    JaMaja wklejaj koniecznie!!!
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  3. #1003

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sdesign
    Powyższe tkaniny są z Eurofiran i posiadam je w swojej ofercie.
    Sdesign - czy możesz powiedzieć GDZIE one są? i czy wielką tajemnicą byłyby ceny?
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  4. #1004
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    JaMaja, ja również czekam niecierpliwie na Twoje zdjęcia.
    A mówiłam, ze ta tkanina jest z Eurofiran....
    Nastka79, witaj. Widziałam Cię w Muratorze Bardzo fajny wywiad i zdjęcie.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  5. #1005

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie tkanin zasłonowych.
    Poszukuję grubszej , najchetniej bawełnianej tkaniny na zasłony-kotary do sypialni. Możecie coś polecić ?

  6. #1006

    Domyślnie

    Witam, pomóżcie proszę W jakim kolorze mam uszyć sobie panele do tych ścian ? Pośrodku okna zamierzam powiesić białe makarony a po bokach po jednym panelu. Okno jest duże 3 skrzydłowe, mnie po głowie chodzi kolor oliwkowy
    sofa kolor jasny beż, zamierzam kupić jeszcze malutki dywanik pod stolik do kawy w kolorze ? zasło?, meble wenge

  7. #1007

    Domyślnie

    Cytat Napisał AsiaMariusz
    JaMaja, ja również czekam niecierpliwie na Twoje zdjęcia.
    A mówiłam, ze ta tkanina jest z Eurofiran....
    Nastka79, witaj. Widziałam Cię w Muratorze Bardzo fajny wywiad i zdjęcie.
    Asiu dzięki!! nie wiem jak mi to umknęło..
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  8. #1008

    Domyślnie

    Sdesign - czy możesz powiedzieć GDZIE one są? i czy wielką tajemnicą byłyby ceny?
    _________________


    Witam Besta


    tkanina firankowa jest po 140 zł jest 3 m wysoka ( cena też trochę wysoka) a tkanina zasłonowa bodajże szeroka na 140 cm i cena coś koło 70 zł jak się nie mylę dokładniej mogę powiedziec Ci w piątek jak będę w salonie.
    Ale jeśli mam być szczera to razem nie zestawiłabym tych dwóch tkanin. Szyłam z firany ekrany - cudne , i firanke ale zasłony bardziej delikatne do tej tkaniny. A jesli chodzi o zasłonówkę poszukałabym do niej coś innego ( wzory obu podobne ale w zestawieniu na żywo tkanin razem coś mi nie gra
    A co do lokalizacji tkaniny -hurtownia Eurofiran Żywiec.
    Pozdrawiam
    DEKORACJE OKIEN I WNĘTRZ TKANINAMI

  9. #1009
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał AsiaMariusz
    JaMaja, ja również czekam niecierpliwie na Twoje zdjęcia.
    A mówiłam, ze ta tkanina jest z Eurofiran....
    Nastka79, witaj. Widziałam Cię w Muratorze Bardzo fajny wywiad i zdjęcie.
    Dzięki. Ja już przymierzam się do wklejenia zdjęć z roletami, które uszyłaś mi do łazienki i pralni, ale ciągle nie mam ich jeszcze zrobionych. Całe lato próbowałam zrobić, ale w dzień słońce świeciło w okna i nic nie było widać, a wieczorem wychodziły za ciemne. Teraz jak dni są takie szare, to może to jakoś lepiej wyjdzie...

  10. #1010

    Domyślnie

    Przymierzam się do samodzielnego uszycia rolet rzymskich wg podanego w tym wątku "przepisu osowej". Mam oczywiście mnóstwo dylematów:

    1. Jak rozpoznać materiał "dobry" na rolety rzymskie. Widziałam wiele rolet na ekspozycjach i wiele z nich nie układało się po złożeniu zbyt ładnie. Poza kłębieniem się materiału i nierównym składaniem roleta tworzy po złożeniu taką bułę, której bym bardzo nie chciała. Marzą mi się takie "schodki", ale nie znam tajemnicy jak je uzyskać.

    2. Czy roletę o wymiarach 1,5 x 1,5 metra można jeszcze mocować na rzep czy to już będzie za ciężko?

    3. Czy tuneliki do listewek zrobić poprzez przeszycie podwójnie złożonego materiału czy poprzez naszycie od drugiej strony tasiemki tworzącej tunel.

    4. Czy "wypukłość z listewką ma być z przodu rolety czy z tyłu?

    5. Czy ładniejsze są listewki płaskie czy rurki?

    6. Czy ktoś już wyprał swoją roletę? Bo mnie niepokoi, że po pierwszym praniu roleta się nieco zbiegnie i przestanie pasować do okna. Chyba trzeba materiał wyprać przed szyciem? Czy ją krochmalić i maglować?

    Bardzo proszę o odpowiedź, choć na któreś pytanie.

  11. #1011

    Domyślnie

    właśnie wczoraj skończyłam jedną roletkę rzymską w pokoju córki, uszytą wg wskazówek z tego forum

    roletka jest 150x150 na rzepie na drewnianej listwie do tego kupiłam mechanizm blokujący sznurek, listewki okrągłe, z przodu rolety, materiał jest w duże kwiaty i wydawało mi się, że lepiej jak będą z przodu niż z tyłu, bo tak przynajmniej wzór kwiatowy nie będzie się przecinał, roletka już wisi, wg mnie prezentuje się ładnie i dobrze się układa
    Maja

  12. #1012

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania
    Przymierzam się do samodzielnego uszycia rolet rzymskich wg podanego w tym wątku "przepisu osowej". Mam oczywiście mnóstwo dylematów:

    1. Jak rozpoznać materiał "dobry" na rolety rzymskie. Widziałam wiele rolet na ekspozycjach i wiele z nich nie układało się po złożeniu zbyt ładnie. Poza kłębieniem się materiału i nierównym składaniem roleta tworzy po złożeniu taką bułę, której bym bardzo nie chciała. Marzą mi się takie "schodki", ale nie znam tajemnicy jak je uzyskać.

    2. Czy roletę o wymiarach 1,5 x 1,5 metra można jeszcze mocować na rzep czy to już będzie za ciężko?

    3. Czy tuneliki do listewek zrobić poprzez przeszycie podwójnie złożonego materiału czy poprzez naszycie od drugiej strony tasiemki tworzącej tunel.

    4. Czy "wypukłość z listewką ma być z przodu rolety czy z tyłu?

    5. Czy ładniejsze są listewki płaskie czy rurki?

    6. Czy ktoś już wyprał swoją roletę? Bo mnie niepokoi, że po pierwszym praniu roleta się nieco zbiegnie i przestanie pasować do okna. Chyba trzeba materiał wyprać przed szyciem? Czy ją krochmalić i maglować?

    Bardzo proszę o odpowiedź, choć na któreś pytanie.
    Aniu postaram się pomóc na ile mogę (oczywiście jako totalny amator ), ale też szyłam roletki według przepisu Osowej.

    1. Ja część rolet mam z tafty i układają się fajnie, bo tafta jest stosunkowo sztywna i robią się ładne schodki. Część mam z mniej sztywnego materiału, jakieś kryształki czy coś (tak pani w sklepie mówiła) i te niestety są zbyt podatne, za miękkie i robią się jakieś głupie fałdy. W kwestii materiału musiałaby podpowiedzieć jakaś specjalistka np. Nasza Nieoceniona Asia albo AgaboBik Co do samych schodków - odległości pomiędzy poszczególnymi tunelikami muszą być różne, wtedy poszczególne fałdy rolety będą się kończyły na różnej wysokości i zrobią właśnie te fałdy tzn. patrząc od dołu rolety - do pierwszego tunelu robisz np. 35 cm, potem od 1 do 2 tunelu 32 cm, od 2 do 3 - 29 itd. (nie wiem czy to zrozumiale napisałam, ale na wcześniejszych stronach wątku Osowa chyba też o tym pisała).

    2. Co do rzepu - nie wiem - ja mam zrobione je dokładnie tak jak pisała Osowa czyli na samej górze mam w tunelu większą rureczkę, która haczykami jest zaczepiona na ramie okna.

    3. Ja tuneliki robiłam przeszywając podwójnie materiał (wygląda raczej ok, chociaż widać miejsce zszycia materiału).

    4. Wypukłość mam z tyłu rolety, czyli od strony okna (z przodu mogłaby niefajnie wyglądać).

    5. U mnie są cienkie, okrągłe patyczki, nie wiem jak wyglądałoby z płaskimi

    6. Prałam, nic się z nimi nie stało, ale to na pewno zależy od rodzaju materiału (w ogóle o tym nie pomyślałam, że mogą się zbiegnąć, więc mają szczęście ) i nie prałam materiału przed szyciem, ale jakbyś miała wątpliwości czy materiał się po praniu nie zbiegnie to chyba lepiej będzie uprać go przed szyciem.

    Może na początek odrobinkę pomogłam, a jak wpadną tu specjalistki to dopowiedzą resztę
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  13. #1013

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie odnośnie tych cudnych rolet prezentowanych przez Asię: ile minimalnie centymetrów potrzeba do sufitu, aby móc podciągnąć roletę całkowicie do góry, żeby móc otworzyć okno? Tzn. ile zajmuje roleta po jej całkowitym ściągnięciu? mam bardzo niskie mieszkanie - od konca okna do sufitu u mnie jest ok. 23cm, i nie wiem czy tyle wystarczy na taką roletę mocowaną "po wierzchu". Marzę o takich roletach, są boskie
    [/quote]

  14. #1014

    Domyślnie

    Żeby roleta sie ładnie składała dół rolety odszywam podwójnie na wysokości 12 cm od dołu rolety robię tunel i w niego daje aluminiową listwę która służy za obciążenie i przy zbieraniu rolety nie tworzą sie górki i pagórki
    DEKORACJE OKIEN I WNĘTRZ TKANINAMI

  15. #1015

    Domyślnie

    Cytat Napisał anja-bo
    Witam
    Mam pytanie odnośnie tych cudnych rolet prezentowanych przez Asię: ile minimalnie centymetrów potrzeba do sufitu, aby móc podciągnąć roletę całkowicie do góry, żeby móc otworzyć okno? Tzn. ile zajmuje roleta po jej całkowitym ściągnięciu? mam bardzo niskie mieszkanie - od konca okna do sufitu u mnie jest ok. 23cm, i nie wiem czy tyle wystarczy na taką roletę mocowaną "po wierzchu". Marzę o takich roletach, są boskie
    [/quote]

    Minimalnie potrzeba 23 cm , w zależnosci jakie będziesz robić odstępy między usztywnieniami jak masz mało miejsca to zamontuj mechanizm do sufitu.
    DEKORACJE OKIEN I WNĘTRZ TKANINAMI

  16. #1016

    Domyślnie

    Dzięki, czyli jest dla mnie nadzieja?

  17. #1017

    Domyślnie

    Akurat nie mam dobrego zdjęcia na wprost okna, ale wklejam żeby pokazać moją sytuację - roletę chciałabym dać na podciągu (nie we wnęce), i ma on ok. 23 cm.
    Sdesign, radzisz mocować system do sufitu?

  18. #1018

    Domyślnie

    I jeszcze jedno pytanie - czy możliwe że rolety rzymskie na takie okno jak moje (dł. ok. 3,0 m) mogą kosztować 1,5 tys? wiem że zależy to od materiałów, ale mimo wszystko cena wydaje mi się dosyć wysoka. A może jest to normalna cena?

  19. #1019

    Domyślnie

    Cytat Napisał anja-bo
    Akurat nie mam dobrego zdjęcia na wprost okna, ale wklejam żeby pokazać moją sytuację - roletę chciałabym dać na podciągu (nie we wnęce), i ma on ok. 23 cm.
    Sdesign, radzisz mocować system do sufitu?

    Zamontuj mechanizm do sufitu . Wysłałam reszte wiadomosci na priv.
    DEKORACJE OKIEN I WNĘTRZ TKANINAMI

  20. #1020

    Domyślnie

    [quote="AsiaMariusz"]





    Witam.Chciałam uszyć takie firany i zasłony na przelotkach.Mam pytanie ile materiału potrzeba na firanę na przelotkach która zawiśnie na karniszu o długości 270 cm?O ile więcej trzeba.Jeszcze jedno dotyczące zasłon czy 130 cm wystarczy szerokości? No i najważniejsze w jakiej odległości te przelotki robić?
    Bardzo proszę o pomoc.

Strona 51 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony