dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 58 z 194
Pokaż wyniki od 1.141 do 1.160 z 3873
  1. #1141

    Domyślnie

    Cytat Napisał AsiaMariusz
    Nasz_Dom.
    Z karniszami zawsze jest problem. Powiem Ci z doświadczenia jak najlepiej montować i na co zwrócić uwagę. Mam nadzieję, że z tego choć troszkę skorzystasz.
    ......
    Serdecznie dziekuje za cenne sugestie ktore pozwola mi uniknac bledow podczas wieszania karniszy i faktycznie zapomnialem w swoich tez wlasnych pomiarach o parapecie jak jest gleboko jest wysuniety a nawet raczej kaloryfer ktory nie jest przykryty calym parapetem.

    OK ale zabraklo mi jeszcze jednej podpowiedzi jak wysoko montowac nad oknem karnisz ? Firany zawyczaj sa w rozmiarach 150, 160 cm itd czyli jak mam okno wysokie 138 cm czyli przyjmujac 140 cm to karnisz na wyskosci 15 cm nad oknem bedzie ok ? przyjmuje 5 cm na zabki i 10 cm firany ktora zasloni sciane nad oknem, wiec firanka 150 cm bedzie prawie do parapetu. Jak pisalem wczesniej mam 45 cm szerokosc od krawedzi okna do sufitu.

  2. #1142
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał basiakgk
    Cytat Napisał BetkaWi
    BetkaWi ja niestety Ci nie pomoge, bo nie mam pojecia o szyciu, ale takie firaneczki tez mi sie bardzo podobaja i chcialabym takie w pokoju u dziewczynek i stad moje pytanie:

    Jaki material jest najlepszy na takie firanki? to musi byc chyba cos miekkiego zeby se ladnie ukladalo? czy marszczenie 2:1 to nie bedzie za duzo w takim wypadku (bo przeciez beda sie marszczyc dwie warstwy firany i czy nie bedzie za grubo, moze lepiej 1:1,5)? i juz ostatnie, jaka powinna byc wysokosc takiej firanki na oknie 150 cm (szer 180 cm) taka jak okna, czy firanka dluzsza i to podwiaanie na wysokosci parapetu?

    Już dokładnie napiszę jak to wyliczyć. Do takiej dekoracji przeważnie nadaje się woal lub organza (albo coś w tym stylu). Jeżeli tkanina jest gładka to absolutnie musimy dobrać jej jeszcze raz tyle co szerokość karnisza. Ale jeśli mówimy już konkretnie o tej dekoracji. Załóżmy, że karnisz ma 1 mb. Firanka założona jest jedna na drugą od lewej do prawej strony karnisza. Obie firanki muszą mieć przed szyciem po 2 mb szerokości. Gwarantuję, że nie będzie za grubo to wyglądać. Jeżeli np. chcemy ją tak podwiązać do boku to musi byc ona znacznie dłuższa. Zobaczcie sobie np firankę przy podwiązaniu patrząc od środka. Tu na zdjęciu karnisz jest akurat wąski i spokojnie tej firanki wystarczy na upięcie. Ale jeśli karnisz będzie miał np 3 mb szerokości to już jest problem i jeśli dobrze nie wyliczymy to przy upięciu zabraknie nam firanki. Przy karniszu o szerokości 150 albo 180 to spokojnie firanka musi być dłuższa. Najlepszy sposób na wyznaczenie wysokości takiej firanki: zawiesić sznurek na ostatniej (np. z lewej strony) żabce i dokładnie przewiesić go w prawą stronę tak, jak będzie przebiegała firanka. Przymocować go czymkolwiek do ściany na wysokości podwiązki i potem zaznaczyc jeszcze wysokość. Już wyjdzie nam wysokosć firanki jak zmierzymy sznurek. Podwiązki najlepiej wyglądają jak są przymocowane do haczyków w ścianie za firanką. Najlepiej przy krótszych firanach nad parapetem, przy dłuższych tuż pod parapetem.

    pomozcie babeczki, bo nie wiem co kupic!
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  3. #1143
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał AsiaMariusz
    Cytat Napisał malgos2
    Hej, skoro mamy tu specjalistke utytulowana, to ja osmiele sie o cos zapytac... Mam wysoki sufit (3,90), ale dosc male okna, wiec wymyslilam, ze zawiesze zaslony prawie pod samym sufitem. Potrzebuje tkaniny, ktora bedzie po pierwsze biala (ewentualnie lekko zlamana) i na tyle przeswitujaca, zeby wpuszczala swiatlo, ale na tyle "czysta", zeby uporzadkowala mi przestrzen, krotko mowiac - zeby byla gladka. Bedzie tego jakies 3,70 na dlugosc, wiec powinno byc chyba dosc sztywne. Dziewczyny proponowaly danis. Moze masz jakis inny pomysl?
    Malgos2. A dlaczego zasłony pod samym sufitem? Zmiłuj się nad nami. 3,70?
    Normalnie jak Cię złąpię to chyba uduszę. Nie potrzebne są aż tak wysokie zasłony!!! Jak powiesisz tak wysokie zasłony to z 3,90 pomieszczenie zrobi się optycznie wysokie na 4,50!!! Dawaj te zdjęcia to zobaczysz jaką wywołasz burzę . A z tą tkaniną to się zgadzam ale wklej zdjęcia jeśli mogę Cię prosić.
    No wlasnie mnie nie zalezy na optycznym obnizaniu pomieszczenia - caly jego urok w tym, ze jest wysokie... A okno niestety jest nieproporcjonalnie male. Do tego dochodza szpetne rury, ktore chce ukryc za zaslonami i pod nimi zamontowac oswietlenie, zeby spod zaslon delikatnie sie saczylo. Myslalam o podwieszeniu ich pod tym podciagiem...





    A w ogole to chyba telepatia, bo wlasnie zgrywalam zdjecia.

  4. #1144
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    malgos2
    Ja i tak obstaję przy swoim. Jeszcze jedna rzecz nasunęła mi się na uwagę. Jeśli tak się upierasz (uparciuch jeden) to dobra, pod tym podciągiem karnisz na dwie rurki, a na jednej z nich sam lambrekin. Obojętnie w jakim stylu. Może być np. woda.

    Nie mówię, ze to konkretnie, ale spójrz tu: masz środek biały natomiast lambrekin na górze jest w jakimś kolorze. Dokładnie to mam na myśli. Tutaj woda rozszerza optycznie okno. Uważam, ze Twoje okno o to woła .
    Nie dawaj uparciuchu samej białej tkaniny. Zrobisz jak uważasz. Ja i tak jestem za tym aby jakąś dekorację połączyć z tą tkaniną, białą tkaniną. Ale wtedy raczej ta sztywna nie będzie pasowała. I co? Musisz sama podjąć decyzję.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  5. #1145
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Przejrzałam kilka stron wstecz i jeśli kogoś ominęłam to proszę koniecznie dać znać.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  6. #1146
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    A istnieja jakies nowoczesne lamberkiny?

  7. #1147
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    malgos2.
    Przeglądam zdjęcie tego okna i chyba mimo to Cię uduszę.
    Karnisz nad oknem, ale nie tak wysoko. Ty jednak jesteś tu sędzią i wyrok Ty ogłosisz.
    Serdecznie pozdrawiam.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  8. #1148
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Lambrekinów jest masa. Wpisz sobie w google albo na innej stronie "lambrekiny" a zobaczysz co się pojawi. Jeśli nic nie znajdziesz to koniecznie powiedz. Coś poszukam, ale nie teraz. Bardzo Cię przepraszam, ale jeszcze odpisywanie na emaile mnie czeka.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  9. #1149
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał AsiaMariusz
    malgos2.
    Przeglądam zdjęcie tego okna i chyba mimo to Cię uduszę.
    Karnisz nad oknem, ale nie tak wysoko. Ty jednak jesteś tu sędzią i wyrok Ty ogłosisz.
    Serdecznie pozdrawiam.
    Jejku, na co ja sie narazam?

    W ogole mam z tymi oknami 7 swiatow...

    W gabinecie...



    W sypialni (tez wysoko, ale podciag wypada w innym miejscu)



    I w kuchni - 2. Tu chyba jakas roleta by sie przydala...





    A powiedz, przychodzi Ci jakas taka sztywna tkanina, ale przepuszczajaca swiatlo oprocz danisa? Tak na wszelki wypadek?

  10. #1150
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgos2
    A istnieja jakies nowoczesne lamberkiny?
    Powiem Ci że się uśmiałam jak to przeczytałam. Tak cichutko Ci powiem, że tego typu lambrekiny wracają do poprzedniej ery. Ale nic już nie piszę bo sporo ludzi wpisze mnie na listę strat.
    Muszę już uciekać.
    Pa.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  11. #1151
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał AsiaMariusz
    Cytat Napisał malgos2
    A istnieja jakies nowoczesne lamberkiny?
    Powiem Ci że się uśmiałam jak to przeczytałam. Tak cichutko Ci powiem, że tego typu lambrekiny wracają do poprzedniej ery. Ale nic już nie piszę bo sporo ludzi wpisze mnie na listę strat.
    Muszę już uciekać.
    Pa.
    Ja nie mam z tym problemu, zeby cos u mnie bylo z poprzedniej ery. Ide szukac.

  12. #1152
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Tafta, ale nie jest za sztywna jeśli mówimy o jej przezroczystości.
    Malgos2, jutro coś podpowiem.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  13. #1153
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał AsiaMariusz
    Tafta, ale nie jest za sztywna jeśli mówimy o jej przezroczystości.
    Malgos2, jutro coś podpowiem.
    Dzieki.

  14. #1154
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Małgoś, ja mam specjalnie dla Ciebie nowoczesne lambrekiny prosto z muzeum

    Może trza im tylko nieco łodpruć

    Sorki za jakość

  15. #1155
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    O, nie pojawiala sie, a jak sie juz pojawila to od razu z pompa. Faktycznie niezle sa.

  16. #1156
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    A powiedz mi, jaką szerokość ma u Ciebie to okno, bo mam coś co pewnie by Ci pasowało
    Jeśli Ci zieleń malachitowa pasuje

  17. #1157
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał OK
    A powiedz mi, jaką szerokość ma u Ciebie to okno, bo mam coś co pewnie by Ci pasowało
    Jeśli Ci zieleń malachitowa pasuje
    No tos mi zadala pytanie teraz... Musze pomierzyc te okna, wiem. Zieleni nie planowalam w tym pokoju, ale moze w sypialni, a tam podobny problem.

  18. #1158

    Domyślnie

    Cytat Napisał AsiaMariusz
    W chwili obecnej wśród moich klientek przoduje ta dekoracja z firmy Polder i Rajder. Bardzo dużo jej szyję.

    Osobiście uwielbiam tą firaneczkę z tymi panelami z tyłu.
    Gdzie można dostać taki materiał na panele?

  19. #1159
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgos2
    Cytat Napisał OK
    A powiedz mi, jaką szerokość ma u Ciebie to okno, bo mam coś co pewnie by Ci pasowało
    Jeśli Ci zieleń malachitowa pasuje
    No tos mi zadala pytanie teraz... Musze pomierzyc te okna, wiem. Zieleni nie planowalam w tym pokoju, ale moze w sypialni, a tam podobny problem.
    Do sypialni to na pewno styknie
    O takim lambrekinie mówię

  20. #1160

    Domyślnie

    Cytat Napisał AsiaMariusz
    basalek
    Stawiam również na ten pomarańcz. Nawet w takim mocnym odcieniu. Do tego wnętrza (mam na myśli wszystkie kolory, które podałaś) wniesie odrobinę (no właśnie odrobinę czego? ) blasku. Tylko broń B... abys pomyślała, że masz smutne wnętrze. Brakuje mi odpowiedniego słowa aby właściwie to ująć. Ale wiesz o co mi chodzi (jak ja bym chciała mieć takie smutne wnętrze.... mówię serio). Zastanawiałam się jeszcze nad wrzosem ale nie za ciemnym. Groszkowy też pasuje. No to teraz Ci namieszałam, że szok. Ale powiem, najbardziej pomarańcz. Zobacz sobie groszkową dekorację.

    A może zamiast trójkątów taką dekorację zrób?
    Dzięki za pomoc - będzie pomarańcz

    Korzystając z okazji jeszcze zapytam (muszę bo będzie to druga firanka którą szyję ....)

    Czy woal na tej dekoracji jest prostokątny czy ma inny kształt?

Strona 58 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony