dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 62 z 194
Pokaż wyniki od 1.221 do 1.240 z 3873
  1. #1221

    Domyślnie

    ja chyba musze się wyleczyc z ekranów do salonu wybrałam sobie firanke za 150 zł mb, a ja musze miec do salonu 12 sztuk ekranów! chyba mnie na to nie stac

  2. #1222
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgos2
    Olga, daj mi lepiej znac, co Ci potrzeba, ale tak wiesz... jak lajkonikowi mi wytlumacz... Moge kiedys zawadzic o praktikera, to Ci kupie.
    Jak lajkonikowi, proszszszsz:
    1.
    2.
    Taśma marszcząca do zasłon 2 fałdy (motyl), marszczenie 1:2 (200%), co najmniej 7 cm szerokości. Najlepiej bawełniana (nr 1), ale i z żyłkową (nr 2) sobie poradzę, byle szeroka była (najlepiej 8-10 cm)

    Ale mocno wątpię, bo widzę, że ogólnie na rynku jest wszędzie to samo i do 5 cm szerokości jest pełen wybór, a powyżej 5 cm to tylko firanowe, czyli jakieś smoki, sroki i insze szachownice, względnie sztywnik do przelotek

    Jeszcze podjadę do 2-3 bardziej specjalistycznych sklepów i potem zacznę molestować Asię
    Względnie poszukam alternatywy

  3. #1223

    Domyślnie

    KOCHANE przeczytajcie i oddajcie głos...bo wiadomo że pomysł jest genialny...chodzi o AKCJĘ ŚWIĄTECZNĄ.....Zelijka wymyśliła zeby w tym roku była dla naszego Forumowego twardziela Frania Walecznego- synka Agnes....
    http://forum.muratordom.pl/post3788735.htm#3788735
    piszcie tam i głosujecie ....oczywiście ZA...inaczej nie wolno

  4. #1224

    Domyślnie



    Czy ktoś mi pomoże w sprawie uszycia takiej firanki

    Możesz mi poradzić ile nałożyć te firany (jedna na drugą) żeby to wyszło coś tak jak na tym zdjęciu powyżej. Mam karnisz 1,80 m i nie wiem ile założyć żeby to dobrze wyglądało. W tym samym pokoju mam też okna 90cm i nie wiem czy jak na dużym oknie założę np 40 cm to na małym tyle samo czy proporcjonalnie wyliczyć?

    Proszę może ktoś się wypowie?

  5. #1225
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Betka, wg mnie na różnych oknach trzeba proporcjonalnie - tzn. albo całość, albo połowę szerokości, 1/3 itd.
    A jak daleki chcesz mieć zakład, to chyba już sama musisz zdecydować. Im głębszy zakład, tym bardziej zasłonięte masz okno - bo po pierwsze, na większej powierzchni jest podwójny materiał, a po drugie, niżej się rozchodzą na dole te firany No i tym więcej tkaniny potrzebujesz...
    Jaki efekt chcesz uzyskać?

    Ciężko jest doradzić, co Ci bardziej pasuje, skoro nawet nie wkleiłaś fotek własnych okien

    Asia gdzieś wcześniej opisywała, jak wymierzyć potrzebną ilość materiału do takiego upięcia. Kup materiału na całkowity zakład i sprawdź, jak Ci najbardziej pasuje

  6. #1226

    Domyślnie

    OK dzieki za odzew. Prawdę powiedziawszy to nie wiem jak daleko chcę mieć to założenie bo nie wiem jak będzie dobrze wyglądać. Chciałabym zszyć te 2 części na stałe, a jak zszyję to już kaplica.
    OK dobrze radzisz że im większy zakład tym bardziej przysłonięte okno. Zadałam to pytanie bo może są jakieś standardy w takich firanach że np 1/3 czy 1/4?
    Ostatnio chodzę i patrzę ludziom w okna i niektóre firanki są takie jakieś rozlezione, nie zakładaja sie ładnie i nie chcę zrobić czegoś takiego u siebie.

    Materiału na cały zakład nie będę kupować bo by mnie to fortunę wyszło. W salonie mam 6 okien. Jak dla mnie to by to dużo kosztowało.

    OK dzięki za odzew, pozdrawiam!

  7. #1227
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Betka, po prostu nie zszywaj na stałe od razu - kup więcej tkaniny i zobacz, jak Ci najbardziej pasuje. Trochę z tym będziesz miała roboty, ale przynajmniej najlepiej zrozumiesz o co biega Jak już się upewnisz, co chcesz mieć, to zawsze możesz przeszyć na stałe, ewentualnie obcinając nadmiar tkaniny.

    Ja na początku założyłam jakieś 50% i dla mnie to było za dużo - i bez tego mam dość ciemne mieszkanie. Teraz jest założone na 3 żabki i jest dobrze - po prostu nie rozjeżdżają mi się na boki, a w zależności jak wysoko je upnę/zwiążę - taki mam efekt.

  8. #1228

    Domyślnie

    Betka, ja bym tej firany nie zszywała, łatwiej ją będzie potem prasować.

  9. #1229
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar galka
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.783

    Domyślnie

    Cytat Napisał BetkaWi
    OK dzieki za odzew. Prawdę powiedziawszy to nie wiem jak daleko chcę mieć to założenie bo nie wiem jak będzie dobrze wyglądać. Chciałabym zszyć te 2 części na stałe, a jak zszyję to już kaplica.
    OK dobrze radzisz że im większy zakład tym bardziej przysłonięte okno. Zadałam to pytanie bo może są jakieś standardy w takich firanach że np 1/3 czy 1/4?
    Ostatnio chodzę i patrzę ludziom w okna i niektóre firanki są takie jakieś rozlezione, nie zakładaja sie ładnie i nie chcę zrobić czegoś takiego u siebie.

    Materiału na cały zakład nie będę kupować bo by mnie to fortunę wyszło. W salonie mam 6 okien. Jak dla mnie to by to dużo kosztowało.

    OK dzięki za odzew, pozdrawiam!

    Najproście bedzie uszyć każdą z części na osobnej taśmie.
    wtedy próbujesz sobie jaki zakład Ci pasuje i tak upinasz ale masz tez możliwość upięcia na styk-bez nakładania jednej części na drugą pozdrawiam
    Wszystko jest trudne nim stanie się proste

  10. #1230
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cytat Napisał galka
    Cytat Napisał BetkaWi
    OK dzieki za odzew. Prawdę powiedziawszy to nie wiem jak daleko chcę mieć to założenie bo nie wiem jak będzie dobrze wyglądać. Chciałabym zszyć te 2 części na stałe, a jak zszyję to już kaplica.
    OK dobrze radzisz że im większy zakład tym bardziej przysłonięte okno. Zadałam to pytanie bo może są jakieś standardy w takich firanach że np 1/3 czy 1/4?
    Ostatnio chodzę i patrzę ludziom w okna i niektóre firanki są takie jakieś rozlezione, nie zakładaja sie ładnie i nie chcę zrobić czegoś takiego u siebie.

    Materiału na cały zakład nie będę kupować bo by mnie to fortunę wyszło. W salonie mam 6 okien. Jak dla mnie to by to dużo kosztowało.

    OK dzięki za odzew, pozdrawiam!

    Najproście bedzie uszyć każdą z części na osobnej taśmie.
    wtedy próbujesz sobie jaki zakład Ci pasuje i tak upinasz ale masz tez możliwość upięcia na styk-bez nakładania jednej części na drugą pozdrawiam
    Właśnie też jestem zwolennikiem takiego rozwiązania

  11. #1231
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Jutro około południa pomogę Wam odpowiedzieć na kilka pytań.
    OK.
    Jutro odwiedzam 3 sklepy w Łodzi z którymi współpracuję i zobaczę tą taśmę.
    Dam znać przed wieczorem.
    Pozdrawiam.[/i]
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  12. #1232

    Domyślnie

    czy wiecie gdzie w internecie moge zobaczyc firany firmy Margo Textil ? na ich stronie nie ma zdjec a własnie tej firmy firany na panele wybrałam tylko szukam ze może w necie bedzie coś taniej.

  13. #1233

    Domyślnie

    Cytat Napisał sysia
    czy wiecie gdzie w internecie moge zobaczyc firany firmy Margo Textil ? na ich stronie nie ma zdjec a własnie tej firmy firany na panele wybrałam tylko szukam ze może w necie bedzie coś taniej.


    Podaj symbol firany to może coś zaradzę
    DEKORACJE OKIEN I WNĘTRZ TKANINAMI

  14. #1234

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sdesign
    Cytat Napisał sysia
    czy wiecie gdzie w internecie moge zobaczyc firany firmy Margo Textil ? na ich stronie nie ma zdjec a własnie tej firmy firany na panele wybrałam tylko szukam ze może w necie bedzie coś taniej.


    Podaj symbol firany to może coś zaradzę
    nie wiem czy dobrze spisałam jest to chyba symbol zasłony a firanka jest biała/ecri w czarne "paski" - frauke 6518

  15. #1235

    Domyślnie

    Cytat Napisał sysia
    Cytat Napisał Sdesign
    Cytat Napisał sysia
    czy wiecie gdzie w internecie moge zobaczyc firany firmy Margo Textil ? na ich stronie nie ma zdjec a własnie tej firmy firany na panele wybrałam tylko szukam ze może w necie bedzie coś taniej.


    Podaj symbol firany to może coś zaradzę
    nie wiem czy dobrze spisałam jest to chyba symbol zasłony a firanka jest biała/ecri w czarne "paski" - frauke 6518
    Wysłałam wiadomośc na priv. Pozdrawiam
    DEKORACJE OKIEN I WNĘTRZ TKANINAMI

  16. #1236
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cytat Napisał AsiaMariusz
    Jutro około południa pomogę Wam odpowiedzieć na kilka pytań.
    OK.
    Jutro odwiedzam 3 sklepy w Łodzi z którymi współpracuję i zobaczę tą taśmę.
    Dam znać przed wieczorem.
    Pozdrawiam.[/i]
    Będę dozgonnie wdzięczna

  17. #1237
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    OK.
    Daj mi nr telefonu na pv, prześlę Ci zdjęcia tej taśmy co znalazłam dla Ciebie. Zrobiłam je telefonem. Stąd moja prośba o telefon.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  18. #1238
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Poszło

  19. #1239
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    I niestety nie udało mi się w dzień tutaj zajrzeć. Byłam dziś na aranżacjach w dwóch domach. Ale nie przypuszczałam, że w domu ktoś może mieć 26 okien!!!!! I jak tu teraz zrobić dekorację od ręki, a do tego wszystko powymierzać. Co się nie robi dla okienek. Ale jak tu teraz to wszystko umyć?
    Dobrze, że my w nowym domku mamy o ponad połowę okien mniej, ale i tak już mi się gorąco robi na samą myśl o ich myciu.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  20. #1240
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Jessssuuu, mi się gorąco robi, jak pomyślę, ile kasy na to trzeba wydać
    A liczę tylko koszt materiałów, bez szycia Nawet najtańszych Ja mam tylko trzy okna i się nadziwić nie mogłam, ile mnie to kosztuje

    Już pomijam prasowanie tego tałatajstwa potem

Strona 62 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony