dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 65 z 194
Pokaż wyniki od 1.281 do 1.300 z 3873
  1. #1281

    Domyślnie

    Sprawdziłam w wyszukiwarce;
    Etamina, czyli markizeta to lekka przejrzysta tkanina zrobiona z wielokrotnych nitek mocno skręconych, nieznacznie szorstka przy dotyku. Płócienny splot. Bywa jednobarwna, biała, haftowana lub drukowana.
    i może być wykonana z bawełny, mieszanki ze sztycznym lub w całości ze sztucznego...

    Zrobilam próbę spalania. Wynik - nitka się nie palila tylko stopiła, więc pewnie sztuczne Pozdrowienia, Małgosia

  2. #1282

    Domyślnie

    Cześć dziewczyny
    Kiedyś pokazywałyście sprzęt do montowania przelotek? tak się to nazywa? Może wiecie gdzie to kupić kiedyś chyba na aalegro było teraz nie widzę

  3. #1283
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  4. #1284

    Domyślnie

    o dzięki

    a taki efekt to taśma?

  5. #1285
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Myśle że tak choc moge sie mylić bo ja sie na tym nie znam
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  6. #1286

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikopiko
    o dzięki

    a taki efekt to taśma?
    A zobacz tu ,znalazłam to może to na takiej taśmie?

    http://www.pega.cz/webpl/8197-pl-zac...l-stuhy-10.htm
    mam na myśli tę na dole

  7. #1287

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikopiko
    Cześć dziewczyny
    Kiedyś pokazywałyście sprzęt do montowania przelotek? tak się to nazywa? Może wiecie gdzie to kupić kiedyś chyba na aalegro było teraz nie widzę
    Mikopiko to było na 10 stronie tego wątku - ja to kupowałam razem z przelotkami w tej firmie, do której link podała Mayland.

    A ta taśma to może coś takiego?


    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  8. #1288
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Besta, to raczej ta druga taśma, tylko przyszyta "do góry nogami" - gdzieś widziałam fotki, daje różny efekt w zależności od tego którą w którą stronę się ją przyszyje. Ostatnio przeszłam szybki kurs w zakresie taśm marszczących

    Asiu, bardzo dziękuję za fotki - faktycznie z tym przeszyciem wygląda to świetnie

  9. #1289

    Domyślnie

    Dzięki uprzejmości Irma załączam zdjęcia rolet wykonanych, mam wrażenie, z mojego batystu. Chyba się wreszcie wezmę do roboty... :wink





    [img]

  10. #1290
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziutkowa
    Besta77 piękne woreczki!Super pomysł na zapakowanie drobiazgów ,albo jako wizytówki przy stole wigilijnym
    AsiaMariusz temat kryzy i przelotek zrozumiały w 100%,nawet dla mnie Napisałaś na pryw.o tym że ppanele można od tyłu usztywnić taśmą,zapytam jeszcze raz ,może komuś się przyda.A gdyby do panela u góry wsadzić listewkę i do rogów panela już tak usztywnionego od tyłu przyszyć np.kółeczka jakie przyszywa się do rolet rzymskich,żeby potem za nie zaczepić żabki,to będzie ok?
    ziutkowa według mnie żabki nie będą dobrze trzymały tych kółek, kółka są śliskie, grubsze znacznie od taśmy więc i przyczepność żabek znacznie się "obniży".
    Zadzwoń do mnie (tel. podam na pv) i dokladnie Ci wytłumaczę jak to uszyć. Próbowałam wszystko napisac krok po kroku ale za dużo czytania. Szybciej wytłumaczę poprzez rozmowę.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  11. #1291

    Domyślnie

    Asiu, zamieszczam na publicznym, aby inni też się upewnili:
    Ile tkaniny na przelotki?
    Jeżeli karnisz ma np. 2,00 mtr to ja daję jeszcze raz tyle + 50 cm, a nawet 100 cm jeśli klient sam sobie tego zarzyczy. Wtedy "fałdy" pomiędzy przelotkami układają się niesamowicie. Pamiętaj o tym, że jak np. masz zasłonę o szer. 1,50 mtr na przelotkach, to po całkowitym rozłożeniu na karniszu nie będzie miała ona juz 1,50 mtr ale około 1,20 mtr.
    Jeśli tkanina ma szerokość 150cm, to po zawieszeniu na przelotkach będzie miała około 120cm? Przyznam, że nie zrozumialam pierwszej części twojej wypowiedzi (tej z karniszem).

  12. #1292

    Domyślnie

    Ja mam pytanie z innej beczki- do Pań szyjących- co Panie robią z resztkami tkanin? Mam na myśli drobne i większe skrawki po docinaniu firanek- czy ewentualnie byłaby możliwość odkupienia takich ścinek?

  13. #1293

    Domyślnie

    Cytat Napisał Besta77
    A tak przy okazji - ostatnio zaczęłam z resztek firanek, organzy itd szyć malusie i większe torebeczki na różne różności na malutki czy trochę większy prezencik, jako fajne opakowanie czekoladek, na upchanie w tym pachnącego pout pourri i wsadzenie do szafy... generalnie upycham je wszędzie i każdemu

    przecudowne woreczki ... idealne na prezenty czy na bizuterie ... szkoda ze ja takich nie umiem robic

    co do karniszy to udalo nam sie wymienic na podwojny taki sam teraz trzeba powrocic do sprawy firanek i zaslonek ... koniec wymowek

  14. #1294
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał AsiaMariusz
    Coś dla naszej Ziutkowej
    Przelotki, odległość pomiędzy nimi (dokładnie środkami) wynosi w tym przypadku 11 cm. Chodziło o to, aby zasłona nie dotykała tylnej rurki. Wyszło ok.
    Przelotki.
    Ta zasłona przed nabiciem przelotek miała szerokość 140 cm. Po nabiciu przelotek, założeniu na karnisz i rozciągnięciu (rozłożeniu) straciła już na szerokości i ze 140 cm zrobiło się dokładnie 125 cm. Dlaczego? Przelotki na karniszu jeśli rozłożymy taką zasłonę - układają się pod pewnym kątem. Nie ma możliwości ich wyprostowania i tu jest przyczyna zguby tych 15 cm. Natomiast po ściśnięciu (ułożeniu) zasłony, osiągnęła ona dekoracyjną szerokość 65 cm - 70 cm, czyli 1:2. Natomiast dam jeszcze raz przykład wyliczania bo może rzeczywiście mogłam coś pomieszać. Zmęczenie robi swoje. Oto przykład.
    Mamy karnisz o szerokości 100 cm. Aby zasłonić okno na takim karniszu potrzeba tkaniny o szer. 100 cm, ale pod warunkiem, że wisi ona prosto i bez jakichkolwiek zmarszczeń i ściągnięć. Teraz, jeśli mamy taśmę 1:2, która z 200 cm po doszyciu zmarszczy nam tkaninę na 100 cm. to taki odcinek wystarczy na zasłonięcie okna. Spokojnie.
    Natomiast z przelotkami jest tak. Dokładnie tyle samo potrzeba tkaniny, ale tu jest jeden zasadniczy problem, ponieważ gustów jest tyle ile klientów i mogę tylko zwrócić uwagę na ważne sprawy.
    1. Jeśli na ten sam karnisz (100 cm) chcemy zawiesić tkaninę na przelotki, to nie możemy przeznaczyć na to 100 cm szerokości tkaniny. Musimy dodać jeszcze około 40-50 cm. I dopiero taki odcinek po nabiciu kółek i rozciągnięciu na karniszu osiągnie 110-115 cm i tkanina pomiędzy przelotkami nie będzie układała się w fałdy lecz raczej będzie prosta. Stąd bardzo często klienci sami decydują o dodaniu jeszcze dodatkowych cm, aby tkanina pomiędzy przelotkami jednak powodowała fałdy, nawet jeśli okno jest właśnie zasłonięte. Jeśli przelotki nabijemy w większej odległości (około 14-15 cm od środka kółka do środka nastepnego kółka) to zgubimy znacznie szerokość zasłony. Po ściśnięciu nie będzie jej tak dużo jakby się wydawało.
    Przelotki polecam przeważnie w sytuacji gdzie zasłony nie tworzą funkcji zasłonięcia lecz tylko dekoracji. Ułożone raz przelotki nie wymagają każdorazowo ułożenia, bo poprostu nikt tego nie dotyka. Powiem szczerze, że zasłanianie takich zasłon na przelotkach po jakimś czasie doprowadza wręcz do szaleństwa. Stąd nie polecam przelotek do zasłon przeznaczonych na zasłanianie.
    Uff. Niby to proste ale jak tu "po ludzku" ująć słowa.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  15. #1295
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał zoan25
    Ja mam pytanie z innej beczki- do Pań szyjących- co Panie robią z resztkami tkanin? Mam na myśli drobne i większe skrawki po docinaniu firanek- czy ewentualnie byłaby możliwość odkupienia takich ścinek?
    Jeśli o mnie chodzi to zawsze oddaję resztki klientom. Natomiast gdy nie mają życzenia zabierać ich ze sobą to bywa z tym różnie. Albo rozdaję rodzince albo znajomym. Kto pierwszy
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  16. #1296
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał galka
    Asia piszesz o zaszywaniu na stałe kontrafałdy ,która powstaje po sciagnięciu taśmy,to dobry sposób ale spotkałam taśmę,ktora osiąga podobny sposób bez zszywania Może ją znasz,zamiast dwóch ,ma trzy sznureczki,po ściągnięciu dwóch robi sie kontrafałda ,a trzecim,który jest u góry jakby zaprasowuje i spłaszcza się tę kontrafałdę .Wygląda to dobrze,fałdki są równe i oszczędza trochę szycia za to jest napewno droższa niż smok czy inne
    Właśnie zdjęcia takiej taśmy wysłałam OK na pv. Tyle, że przeważnie marszczy ona 1:2,5 a przy sztywnych tkaninach to jednak za dużo. Ale ogromny ukłon i wielkie dzięki
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  17. #1297
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał 11małgosia
    Witajcie. Rok temu kupiłam resztkę pięknej organzy nadrukowanej czerwonymi różami bo zakochalam się w tej tkaninie. Kupiłam z myślą o zrobieniu ekranów... Chciałam dobrać do tej resztki inny gładki materiał i tydzień temu dokupiłam beżowy batyst - tkaninę z której w łódzkim salonie Eurofirany zrobionych jest mnóstwo dekoracji okiennych w formie ekranów. Poszyłam z tego batystu bazę na ekrany, powiesiłam prowizorycznie w oknach i ...lipa - wygląda to jak szmata - nie mogę doprasować żelazkiem nastawionym na syntetyki, ekran trochę marszczy się też w miejscach przeszycia...Wiem, pewnie trzeba było mocniej naciągać przy szyciu....

    Doszłam do wniosków:
    1. batys z organzą nie pasują,
    2. trzeba dokupić organzy do róż i zrobić z tego dekorację okien na zimę - jest bardziej luksusowa, przez organzę wpada więcej światła...
    3. batyst trzeba będzie inaczej wykończyć - może zamiast dużych ekranów porobić mniejsze, przez co obciążenie wykończeniem będzie lepiej naciągać tkaninę... przyznam się też, że nie mogłam patrzeć na tą szmatkę, związałam jej dół i wygląda to znacznie lepiej niż na gładko.

    Doświadczona w tak niemiły sposób prosiłabym o jakieś sugestie na temat doboru tkanin. Nie chodzi oczywiście o kolory - tu każdy ma swoje zdanie. Czy są jakieś zasady? Jaką dekorację robić z tkanin sztywniejszych, wyglądających na naturalne (np. batyst), a jaką z lekkich i mgiełkowatych...
    Podkreślę raz jeszcze, że nie chodzi mi o wykonanie firany, lecz innych dekoracji np. ekranów (uważam, że tu się można wykazać twórczo niewielkim kosztem, jeśli ktoś nie boi się zrobić tego sam... ).

    Podpowiedzcie na co zwrócić uwagę szyjąc batyst. Jakieś akcesoria - taśmy, żeby się nie marszczyło, elastyczne nici...
    A może też jak wyprasować tą tkaninę - zawsze byłam w tym kiepska...

    Napiszcie, proszę, czy batyst jest dobrym materiałem na roletę rzymską. Może uszyję rolety?
    GOSIULKA 11
    Co tam z tym batystem? Powiem szczerze, że nie powinnaś mieć z tym problemu jeśli chodzi o sam batyst. Natomiast nikomu nie polecam takich połączeń jak batystu z organzą bo jest to zabójstwo dla kogoś, kto na co dzień nie szyje. Jest to strasznie trudne, aby tak różne tkaniny (raport, nitka) połączyć ze sobą. Ja osobiście odradzam połączenia dwóch innych tkanin ale przede wszystkim dlatego, że każda z nich inaczej może się zachować podczas prania w tej samej temperaturze. Panie często o tym zapominają. I bardzo ważna sprawa dotycząca tkanin gdzie widać w nich przeploty, hafty z innych nitek. Warto w sklepie zapytać o temp. prania takich tkanin. Często okazuje się, że takie tkaniny należy prać chemicznie. Trzeba pytać, nie bać się.
    A z tym co Ci wyszło to wpadnij do mnie koniecznie, zobaczymy ścieg, obejrzymy i poprawimy. Absolutnie. Podpowiem Ci tajniki szycia takich wynalazków, a i kawkę jakąś wypijemy
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  18. #1298

    Domyślnie

    Jeśli o mnie chodzi to zawsze oddaję resztki klientom. Natomiast gdy nie mają życzenia zabierać ich ze sobą to bywa z tym różnie. Albo rozdaję rodzince albo znajomym. Kto pierwszy :D[/quote]

    chodzi mi bardziej nie o kawałki materiału orgaznzy, woalu itd. , a kilku centymetrowe ścinki. Jeżeli byłaby możliwość odkupienia to jestem chętna

  19. #1299

    Domyślnie

    Mam pytanie do ekspertów .
    Mam kuchnię otwarta na salon , w salonie duże okno balkonowe i w wykuszu trzy okna do podłogi.
    I teraz, czy powinnam wszystkie okna dekorowac w jednym stylu czy okno kuchenne moge zrobic inaczej,zeby jakos oddzielic kuchnie od salonu.
    W salonie planuje w wykuszu rolety, bo bedzie tam częśc jadalna i wydaje mi sie,ze firanki będą zachaczały o krzesła i przeszkadzały. Na oknie balknowowy rolety oraz zasłony, aby zaakcentowac okno, a nie je zakrywac.
    I nie wiem co z ta kuchnia w połowie grudnia beda meble i tak mysle,ze wtedy cos mi sie rozjasni. A meble w kuchni czekoladowo-białe. Rolety w salonie chce kawa z mlekiem lub cos takiego, na scianach ma kolor capuccino, sofa bedzie oliwkowa, zasłony tez cos w ten odcien - raczej ciemniejsze.
    Mieszkamy od 30 grudnia 2009 )

  20. #1300
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tasha
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Przejrzałam trochę to forum i czuję się zainspirowana

Strona 65 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony