dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 77 z 194
Pokaż wyniki od 1.521 do 1.540 z 3873
  1. #1521

    Domyślnie Re: dla IzaM i dorothy

    Cytat Napisał Iwa_P
    Cytat Napisał IzaM
    Iwa_P o ile się nie mylę to masz Faworyta czy możesz pokazać okna w wykuszu jak zrobiliście?

    Będę wdzięczna mieszkam prawie rok (zrobiliśmy drewniane żaluzje) i dalej brak mi koncepcji na salon właśnie przez ten wykusz.

    Pozdr IzaM

    ------------------------------

    Moj wykusz jest bez dekoracji
    Okna w wykuszu mam powiekszone, tj. obnizone ku dolowi, z mysla, by nie robic tam firanek. Sa wiec zaluzje plisowane oraz oswietlenie schowane za pleksa nad wykuszem. Minimalizm ponad wszystko
    Nie sadze bym mogla w dekoracji tego miejsca pomoc...





    Iwa_P bardzo dziękuję za umieszczenie zdjęć pomimo iż wykusz pusty to te okna opuszczone do podłogi prezentują się bardzo ładnie.
    Pozdrawiam

  2. #1522

    Domyślnie

    IWA,

    wykusz stylowy, stół i krzesła piękne!

    No i widać kawalątek kuchni

  3. #1523

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaksie
    Dziewczyny nie mam pomysłu na ubranie okna w sypialni. Mam w nim tylko. roletę zewnętrzną.
    Co byście tam widziały?

    Niestety nie mam teraz lepszego ujęcia.
    Tapeta jest szaro-srebrna.


    JAKSIE,

    przepiękną masz tapetę, taka stylowa, elegancka, glamour!
    Zdradzisz, co to za firma/ wzór?

    Ja bym dała same zasłony, gładkie, jednokolorowe, białe lub czarne, podpięte po bokach szarfą, coś jak tamte szare, do których wzdychałyśmy parę postów wyżej

    I poduchy bym takie same zrobiła.

  4. #1524

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaksie
    Dziewczyny nie mam pomysłu na ubranie okna w sypialni. Mam w nim tylko. roletę zewnętrzną.
    Co byście tam widziały?

    Niestety nie mam teraz lepszego ujęcia.
    Tapeta jest szaro-srebrna.

    --------------------

    ja bym powiesila szara lub czarna firanke, ktora podpielabym z jednej strony i podwiazala szafirowa/niebieska kokarda.
    Lozko przykrylabym szaro-srebrna-polyskliwa kape, a na niej ulozylabym czarne poduchy z jednym/kilkoma pasami szaforowymi/niebieskimi.

  5. #1525

    Domyślnie

    Bardzo ciekawe pomysły

    Anjzzielonego (też ją kocham ) to ta tapeta

    http://www.decorador.pl/catalog/tape...58cb42bbfcce18

  6. #1526

    Domyślnie

    Boszeszsz ponad 6 stówek za rolkę tapety.

  7. #1527

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jola z Melisy
    Boszeszsz ponad 6 stówek za rolkę tapety.
    Ale to chyba nie temat do dyskusji tutaj

  8. #1528

    Domyślnie

    ASIU,

    bardzo Ci dziękuję za obszerny i dokładny wykład nt. karniszy, długości i szerokości zasłon



    Mam jeszcze jedno pytanie:

    jeśli szerokość jednej zasłony ma wynosić 4 metry (tak ma być u mnie w salonie), to czy lepiej:

    - kupić tkaninę o szerokości 150 cm i zszyć dwie całe szerokości tkaniny i jeszcze kawał trzeciej (150 + 150 + 100),

    - czy lepiej szukać materiałów o szerokości/ wysokości 300 cm i do 3 m " dosztukować" wówczas tylko 1 m?

    Czy przy tafcie to ma znaczenie i czy będzie widoczne?

    Znacznie większy wybór tkanin jest z szerokości 150 cm.

  9. #1529
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaksie
    Dziewczyny nie mam pomysłu na ubranie okna w sypialni. Mam w nim tylko. roletę zewnętrzną.
    Co byście tam widziały?

    Niestety nie mam teraz lepszego ujęcia.
    Tapeta jest szaro-srebrna.



    jak dla mnie za dożo dzieje si w tym pokoju.............wszystkie elementy wystroju---tapeta---zagłówek----meble ---------piękne tylko jak dla mnie nie pasują do siebie i jeszcze te ciemne belki nie dokładnie widzę w jakim sa kolorze czarne jak tapeta czy w brązie.....myślę że nie gniewasz się za moją krytykę........


    a co do zasłon to dla mnie powinny byc jasne no i chyba krótkie bo żadne inne nie pasuja , byc może jakaś roleta rzymska w jasnym kolorze.........

  10. #1530

    Domyślnie

    Oczywiście, że się nie gniewam, choć nie zgadzam

    Belka jest czarna, tak jak aksamit na tapecie. Meble w rzeczywistości nie są czerwonawe, ale nie potrafię tam zrobić udanego zdjęcia. Zagłówek jest w oryginalnym kolorze, wiem. Bezpieczniej byłoby, gdyby był np. czarny. Ale ja właśnie tego chciałam uniknąć.

    W dalszym ciągu czekam na inne propozycje ubarnia okna, wszystkie analizuję. szkoda, ze nie umiem robić wizualek.

  11. #1531

    Domyślnie okno

    A koniecznie chcesz coś dawać? Z tego co widzę masz rolety więc nie będziesz podglądana Poza tym okno jest dosć małe więc szkoda zasłaniać. No i pojawi sie pościel, pewnie jakies lampki nocne itp. - pokój się zapełni i może być wszystkiego za dużo. Ja bym nic nie dawała ale ja jestem minimalistka
    basia228

  12. #1532

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaksie
    Dziewczyny nie mam pomysłu na ubranie okna w sypialni. Mam w nim tylko. roletę zewnętrzną.
    Co byście tam widziały?

    Niestety nie mam teraz lepszego ujęcia.
    Tapeta jest szaro-srebrna.

    Wnętrze udane i z charakterem.
    Skoro:
    -wzór jest
    -kolory są
    -symetria vs wzór jest
    -akcent kolorystyczny jest
    I linie belek, zagłówka, mebli wyznaczają proste kontury, to do okna pasuje również dekoracja o prostej formie:
    - prosty, choć ciekawy materiałem panel zasłonowy
    - prosta zasłona
    - prosta roleta rzymska
    Kolor:
    - jednorodny
    - oczywiście któryś z użytych już we wnętrzu.
    Żadne podpięcia łukowate i dekoracje wiązane wg mnie tu nie pasują.

    Super skomponowane wnętrze, jaksie.

  13. #1533

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anjazzielonego
    ASIU,

    bardzo Ci dziękuję za obszerny i dokładny wykład nt. karniszy, długości i szerokości zasłon



    Mam jeszcze jedno pytanie:

    jeśli szerokość jednej zasłony ma wynosić 4 metry (tak ma być u mnie w salonie), to czy lepiej:

    - kupić tkaninę o szerokości 150 cm i zszyć dwie całe szerokości tkaniny i jeszcze kawał trzeciej (150 + 150 + 100),

    - czy lepiej szukać materiałów o szerokości/ wysokości 300 cm i do 3 m " dosztukować" wówczas tylko 1 m?

    Czy przy tafcie to ma znaczenie i czy będzie widoczne?

    Znacznie większy wybór tkanin jest z szerokości 150 cm.



    -----------------------

    Ja bym ich nie zszywala, lecz zsuwala. Duzo latwiej i wyprac, i ewentualneie wyprasowac w kawalkach , niz w jednym wielkiim.

  14. #1534

    Domyślnie

    Dziękuję Vanacus

    Basiu228, mam bardzo blisko sąsiadów i to takich wysiadujących przed oknem, a to jednak sypialnia A nie wyobrażam sobie mieć tez ciągle spuszczonych rolet zewnętrznych.

  15. #1535

    Domyślnie okna

    No tak, to zmienia postać rzeczy.
    basia228

  16. #1536
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    katarzynap3

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Jaksie, a jakbyś wybrała jednolity materiał koloru tła tapety? i ten sam materiał na przykrycie łóżka? Może to rozjaśniłoby sypialnię, no i niebieskie dwie poduchy jak sugerowała Iwa byłyby odjazdowe Czy łóżko masz dosunięte do okna? Bo jeśli tak, to chyba ładnie wyglądałyby te pliski, które ma Iwa....
    Iwa, a gdzie je można kupić, bo nie spotkałam ich jeszcze w sklepie

  17. #1537

    Domyślnie

    Katarzynop3 łózko chcę właśnie przykryć kapą jasno szarą - taką jak ściany i tło tapety. Tylko to okno mnie męczy.

  18. #1538

    Domyślnie

    JAKSIE,


    skoro narzuta będzie jasno szara, to może zasłony też w identycznej tonacji.

    W pokoju już dużo się dzieje, przez tapetę i zagłówek łóżka; jednolita narzuta i zasłony, do tego kilka poduch, wprowadziłoby ładną harmonię

  19. #1539

    Domyślnie

    Cytat Napisał katarzynap3
    Jaksie, a jakbyś wybrała jednolity materiał koloru tła tapety? i ten sam materiał na przykrycie łóżka? Może to rozjaśniłoby sypialnię, no i niebieskie dwie poduchy jak sugerowała Iwa byłyby odjazdowe Czy łóżko masz dosunięte do okna? Bo jeśli tak, to chyba ładnie wyglądałyby te pliski, które ma Iwa....
    Iwa, a gdzie je można kupić, bo nie spotkałam ich jeszcze w sklepie
    =============
    Jaksie ma juz zaluzje

    =============

    moje zakladalam przez firme, ale zanim to zrobilam 'zwiedzilam' te strone: http://zaluzjeroletki.pl/Plisy___zal...sowane,10.html .
    Ja mam model AB23.

  20. #1540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iwa_P
    Cytat Napisał Anjazzielonego
    ASIU,

    bardzo Ci dziękuję za obszerny i dokładny wykład nt. karniszy, długości i szerokości zasłon



    Mam jeszcze jedno pytanie:

    jeśli szerokość jednej zasłony ma wynosić 4 metry (tak ma być u mnie w salonie), to czy lepiej:

    - kupić tkaninę o szerokości 150 cm i zszyć dwie całe szerokości tkaniny i jeszcze kawał trzeciej (150 + 150 + 100),

    - czy lepiej szukać materiałów o szerokości/ wysokości 300 cm i do 3 m " dosztukować" wówczas tylko 1 m?

    Czy przy tafcie to ma znaczenie i czy będzie widoczne?

    Znacznie większy wybór tkanin jest z szerokości 150 cm.



    -----------------------

    Ja bym ich nie zszywala, lecz zsuwala. Duzo latwiej i wyprac, i ewentualneie wyprasowac w kawalkach , niz w jednym wielkiim.

    IWA,

    ale myślisz, że to będzie ładnie wyglądało?
    Rozsuwanie takich " pojedynczych" zasłon, by przesłonić okno, chyba zepsuje cały efekt, tego się boję....
    Musiałabym mieć sześć pojedynczych zasłon na jednym karniszu!!!
    Obecnie mam w jednym pokoju zasłony o szerokości 300 cm, zszywane z dwóch kawałków po 150 cm, wyglądają ładnie....

Strona 77 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony