dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 83 z 194
Pokaż wyniki od 1.641 do 1.660 z 3873
  1. #1641
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    katarzynap3

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    AVE udało się no to mam nadziję ostatni aporcja - Specjalnie dla Ciebie:




    a to taka mała niespodzianka dla dzieciaków:

    i pojedynczy motyw:

    no to by było na tyle.
    Pozdrawiam K

  2. #1642

    Domyślnie

    Katarzyno. pięknie dziękuję

    a końcowe truskawki tez pasowałyby mi do kuchni wyglądają przeapetycznie

    Trochę daleko mieszkasz.....ode mnie, ale może w czasie letniego urlopowania trza się wybrać na podkarpacie?

  3. #1643

    Domyślnie

    [quote="natali56"]
    [
    Bardzo dziękuje za zdjęcia. Napisz proszę, jak ta roletka jest podciągana, na sznureczkach przewleczonych przez kółeczka?

  4. #1644

    Domyślnie

    Cytat Napisał oliwka2007
    Cytat Napisał ida i jacek
    Bylam, kupilam, powiesilam ... pokoj syna od razu nabral charakteru ...
    Iwa_P jesczze raz dzieki ze pojawilas sie w tym watku
    pokoje dzieciece uwazam tym sposobem za skonczone

    postaram sie wkleic zdjecie wieczorkiem .... szkoda tylko ze sznurki maja szerokosc 90 cm bo to na styk bardzo ...
    CZEKAM CIERPLIWIE NA ZDJĘCIA zgodnie z obietnicą miały byc dawno temu wieczorkiem.
    strasznie mi glupio ze zapomnialam o tych zdjeciach ...
    tyle ostatnio sie dzieje szczegolnie na zewnatrz domu (ach ten snieg ) ze wypadlo mi z glowy ... postaram sie jak najszybciej umiescic zdjecia ...

  5. #1645
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    katarzynap3

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    ave!
    PostWysłany: Nie, 31 Styczeń 2010 12:22 Temat postu:
    Katarzyno. pięknie dziękuję

    a końcowe truskawki tez pasowałyby mi do kuchni wyglądają przeapetycznie

    Trochę daleko mieszkasz.....ode mnie, ale może w czasie letniego urlopowania trza się wybrać na podkarpacie?
    Ave! jasne, że zapraszam
    No i nie ma za co dziękować miło jest wreszcie usłyszeć, że komuś na tym forum podoba się to co i mnie
    Na priv poszła odpowiedź. Pozdrawiam K

  6. #1646

    Domyślnie

    Cytat Napisał katarzynap3
    Ave teraz porcja kwiatów i paseczków - taka ponoć moda a kolory są faktycznie idealnie dopasowane;

    coś w pomarańczach - trochę inne zestawienie ale podobne do moich goździków.
    Rozumiem, że taka moda, ale nie wydaje się Wam, że za dużo tutaj cukru w cukrze?

  7. #1647
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    katarzynap3

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Nie no Darcy po Tobie takiego tekstu bym się nie spodziewała
    a jak się do tego mają te zasłony, które tu przynosisz, to dopiero słodycz i nuda - bez urazy oczywiście
    Ja w tym cukru nie widzę, a we wnętrzu wyglądają tak, że okno zwraca uwagę od razu - no chyba, że ktoś woli okno nie rzucające się w oczy - ale to już inna bajka i oczywiście rzecz gustu o którym sienie dyskutuje
    Pozdrawiam K

  8. #1648

    Domyślnie

    Nudne może, ale słodkie chyba nie są. No chyba, że szarości, beże i kolory ziemi uznać za cukierkowate.

    Okno ubrane w kwiecisto-pasiate zasłony na pewno od razu zwraca uwagę. Mnie nie przekonuje takie zestawienie, szczególnie w wydaniu multikolorowym, ale o gustach się podobno nie dyskutuje.

    A poniżej kolejnych kilka "nudnych" propozycji:















    Więcej pięknych wnętrz z Maison Creative tutaj (możliwość powiększenia fotek): http://maisoncreative.com.pl/projekty.php

  9. #1649

    Domyślnie

    Przepiękne Darcy, jeśli to jest nudne, to kocham nudę

  10. #1650

    Domyślnie

    Cytat Napisał ida i jacek
    Cytat Napisał oliwka2007
    CZEKAM CIERPLIWIE NA ZDJĘCIA zgodnie z obietnicą miały byc dawno temu wieczorkiem.
    strasznie mi glupio ze zapomnialam o tych zdjeciach ...
    tyle ostatnio sie dzieje szczegolnie na zewnatrz domu (ach ten snieg ) ze wypadlo mi z glowy ... postaram sie jak najszybciej umiescic zdjecia ...
    no to mam ... niewiele widac ale chwilowo lepszych zdjec miec nie bede
    Pokoj syna z firankami typu makaron:






    i pokoj corki z zielonymi zaslonkami :




  11. #1651
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał KasiaC79
    Dzięki wielkie Asiu za odpowiedź.

    Mam ogromną prośbę, moje dzieci chcą taką firanę jak poniżej. Jak zrobić to marszczenie na dole tych paneli? I jak zrobić ten "lambrekin ?" , widzę że jest taśma dość gęsto chyba marszcząca, czy dobrze myślę? I od góry wypustka, ale jak zrobić tą część lambrekina poniżej taśmy marszczącej, która się tak układa jakby w łuki?

    Kasiula. Jak już odpisałam Tobie na emaila stawiam się na zawołanie. Jest kilka sposobów uszycia takiego lambrekinu, ale ja podam najprostszy, co nie znaczy, że gorszy, wręcz przeciwnie.
    Tkanina musi być uszyta w tzw. rękaw (rurkę). Jeśli dobrze przyjrzysz się zdjęciu w miejscu gdzie jest taśma to widać, że tkanina jest bardzo, ale to bardzo na taśmie umarszczona. Aby otrzymać taki efekt musisz mieć znacznie wiecej tkaniny niż do uszycia kazdej innej dekoracji. To znaczy, że np. na karnisz 2,0 m musisz mieć dekorację o szerokosci 4,0 m a w tym przypadku potrzeba nawet 6,0m. Taśmę doszywasz nie do brzegu lecz znacznie niżej czyli około 5 cm i tym samym górą otrzymujesz kryzę, która zasłoni żabki. Jeśli tkanina jest w miarę miękka to lepiej pozostawić te 5 cm. Teraz musisz zmarszczyć tą tkaninę na odpowiednią dla Ciebie szerokość. Aby otrzymać taki efekt jak na zdjęciu wyciąga się do przodu i do tyłu dół oraz górę lambrekinu. Innymi słowy musisz zlikwidować płaski dół i płaską górę. Jak spojrzysz na zdjęcie to zrozumiesz co mam na myśli. Tak ułożony zawiesić na karniszu.

    Dół. Tkanina również uszyta na rękaw i taśma doszyta dokładnie na samym środku. Po zmarszczeniu dopiero doszyć do firanki, ale tuż przy górze taśmy bo doszyta dekoracja może się "zaginać".
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  12. #1652
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Co do róż lub innych kwiatków na tkaninach. W jednym z domów pod Warszawą gdzie realizowałam zamówienie klienci mają przepiękne stylowe wnętrze, niezwykle eleganckie, bijące prostotą i spokojem. Dla mnie cudo. Widziałam tam sofę wraz z fotelami pokrytymi tkaniną ecru, na której były delikatne róże. Widziałam wiele wnętrz domów bardzo bogatych ludzi, ale czegoś takiego nie widziałam. Tak mnie to urzekło, że sama teraz szukam podobnej tkaniny i zamierzam wymienić pokrycie na moim narożniku wraz z fotelami. Tym samym stworzę całkiem nowe meble i to całkiem niewielkim kosztem. Także powiem szczerze, że pomogło mi to w podjęciu takiej decyzji.
    Oczywiście, żeby nie było za dużo wzorów dobiorę jednokolorową tkaninę na poduszki. Przy wykończeniu domu brakuje dosłownie na wszystko, ale jeśli mam zmieniać kiedyś meble, to już na coś konkretnego. Na chwilę obecną decyzja o odnowieniu niektórych starości.[/b]
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  13. #1653
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Co do róż lub innych kwiatków na tkaninach. W jednym z domów pod Warszawą gdzie realizowałam zamówienie klienci mają przepiękne stylowe wnętrze, niezwykle eleganckie, bijące prostotą i spokojem. Dla mnie cudo. Widziałam tam sofę wraz z fotelami pokrytymi tkaniną ecru, na której były delikatne róże. Widziałam wiele wnętrz domów bardzo bogatych ludzi, ale czegoś takiego nie widziałam. Tak mnie to urzekło, że sama teraz szukam podobnej tkaniny i zamierzam wymienić pokrycie na moim narożniku wraz z fotelami. Tym samym stworzę całkiem nowe meble i to całkiem niewielkim kosztem. Także powiem szczerze, że pomogło mi to w podjęciu takiej decyzji.
    Oczywiście, żeby nie było za dużo wzorów dobiorę jednokolorową tkaninę na poduszki. Przy wykończeniu domu brakuje dosłownie na wszystko, ale jeśli mam zmieniać kiedyś meble, to już na coś konkretnego. Na chwilę obecną decyzja o odnowieniu niektórych starości.[/b]
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  14. #1654

    Domyślnie

    a propos "moich" róż: mój ulubiony kolor:

    i dopuszczalny wzorek różany (gdyby ktos widział gdzies....)

    a do tego wygodny "czesterfild" (niekoniecznie skórzany - jak w oryginale, ale na pewno stonowany w barwach(tak jak w wyzej ilustracji ilustracji)

    taki styl mi pasuje, ale potrafię zaakceptować i bardziej szalone i wesołe zestawienia

  15. #1655
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Szukaj takich wzorów na Allegro:
    http://tiny.pl/hm4xw Bywają, sprowadzane z Anglii

  16. #1656

    Domyślnie

    dzięki Słoneczko, ma allegro też szukam, mi są potrzebne aż 3 pary i prawdę mówiąc, chciałabym kupon materiału niż gotowe (nie mówiąc o zbadaniu organoleptycznym tkaniny) ten wzorek znalazłam na jakimś...... baaaardzo cudzoziemskim (robaczkami pisali )"allegro"
    Do lata dałam sobie czas - więc będę szukać i oczywiście za wszelką pomoc i wskazówki - dziękuję

  17. #1657
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    katarzynap3

    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    AVE, tak ten motyw jest piękny i nawet wiem gdzie go widziałam.... na zdjęciach angielskiego hotelu z *****. To byłoby idealne dopełnienie stylowego wnętrza.
    Ja jednak zdecydowanie wolę nowoczesność połączoną z romantycznymi kwiatami - chociaż muszę przyznać, że takie zestawienie jak u mnie nie jest typowe - a to już najbardziej mi odpowiada - he he he
    Darcy wnętrza prezentowane przez Ciebie są ciekawe, ale kto dziś stawia dom o wysokości 3,5 m? No i kogo stać na takie wykończenia????
    Ale pomarzyć dobra rzecz i pocieszyć oko

  18. #1658

    Domyślnie

    Witajcie dziewczyny
    Całkiem niedawno przez przypadek zaczęłam czytać ten wątek i jestem pod wielkim wrażeniem Poza tym jestem oczywiście zauroczona tym jakie piekne zasłony mozna sobie sprawić i jakie cuda Wy wymyślacie! A ja dopiero delikatnie wkraczam w ten etap urządzania wnętrza...
    Ale nic to, będę Was gonić, nie ma wyjścia
    A ja naiwna nawet przez jakis czas myslałam, ze moze w domu nie bede dawac żadnych zasłon na okna (ot tak, żeby pokazać jakie są piękne i drewniane )
    No teraz to juz całkowicie przepadła ta opcja
    Pozdrawiam
    Zaczynamy od dachu... bo z górki będzie łatwiej!

  19. #1659
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Arctica
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1357

    Domyślnie

    A ja mam pytanie odnośnie takich zasłon



    u góry to widać, że są kółeczka na obu materiałach razem, a dół...
    czy jest to razem zszyte?, jak nie to jak zrobić, żeby ten wierzch się tak ładnie rozszerzał dołem? , jakiś sztywnik? aaaa... u mnie nie mają być "za długie"

    i jeszcze czysto konstrukcyjne pytanie, żeby dół wierzchu był równy to trzeba go wyciąć na półokrągło? bo jak damy na prosto to boki się uniosą przecież

    z góry dziękuję za odpowiedzi na nurtujące mnie pytania

  20. #1660
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kraania
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    192

    Domyślnie

    Cytat Napisał monah
    na razie w sypialni wykombinowałam takie zasłony na okna dachowe:


    Super pomysł ! monah jak masz na górze zamacowaną tą rurkę? Czy to jest jakaś rurka rozporowa?

Strona 83 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony