dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 85 z 194
Pokaż wyniki od 1.681 do 1.700 z 3873
  1. #1681

    Domyślnie

    Cytat Napisał JaMajaD
    poszukuję materiału w kolorze jasnym szarym lub srebrnym bez wzorów, miałoby to być coś jak płótno, na rolety rzymskie, możecie mi coś doradzić? szukałam już w wielu sklepach i nie mogę dostać w odpowiednim rozmiarze szerokość min 1,65 od biedy 1,6 też by mogło być
    OOO! Też myślę o czymś jak szare płótno, tylko że szare nie jest szare tylko brudno brązowe i trochę za sztywne na dekorację okna. I też nic nie znalazłam.

  2. #1682

    Domyślnie

    www.decoria.pl - materiał jupiter mam próbki i szary jest fajny, można zamówić próbki.
    Dla chcącego nic trudnego!

  3. #1683
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał MichAsiek
    Hej
    AsiaMariusz mam do Ciebie (lub innych dziewczyn jesli sie orientujecie) pytanie:
    czy w Łodzi znasz jakis fajny sklep pasmanteryjny lub jakos hurtownie?????
    Już pisze o co chodzi:
    kupiłam piekny materiał na zasłony/firanki i wymyśliłam do niego grafitowa lamówkę a potem jeszcze grafitowe, bo ja wiem, takie paski do podciągania chyba z czegos w stylu wstążki ok. 3cm szerokie i zwisające na calej długości zasłonki.
    Ogólnie chodzi mi o efekt jaki uzyskała monah w swojej biało-czarnej łazience (monah pieknie to wyglada!!!!) -biała zasłonka z czarnymi wstązkami do podwiązywania.
    O matko czy ja sie klarownie wysławiam?
    I tu zonk Okazuje sie, że czarne lub jasnoszare lamówki itp. to ja sobie moge kupić,ale GRAFITOWE!!!! O nie, no way!
    I co teraz
    Wymysliłam wiec, ze skoro jade w przyszlym tygodniu do Łodzi to moze w tym zaglebiu odzieżowym jest jakis lepszy wybór i beda mieli moje grafitowe dodatki
    Przez internet jakos tez nie bardzo moge to znaleźć, poza tym tutaj jakos nie jestem pewna koloru (wolałabym to zobaczyc na własne oczy, bo kolor kolorowi nie równy ).
    Czy ktos moze cos mi podpowiedziec. Moze znacie jakies pasmanteryjny sklepy w necie?
    Od razu sie przyznaje, ze ja jestem komplenty laik krawiecki, wiec zaszalałam głównie przez Was i ten wątek
    Bardzo proszę o radę
    Witaj. Wczoraj odpisałam Ci na : jak stworzyć..........................
    Mam nadzieję, że zdążyłam
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  4. #1684
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał MichAsiek
    Hej
    AsiaMariusz mam do Ciebie (lub innych dziewczyn jesli sie orientujecie) pytanie:
    czy w Łodzi znasz jakis fajny sklep pasmanteryjny lub jakos hurtownie?????
    Już pisze o co chodzi:
    kupiłam piekny materiał na zasłony/firanki i wymyśliłam do niego grafitowa lamówkę a potem jeszcze grafitowe, bo ja wiem, takie paski do podciągania chyba z czegos w stylu wstążki ok. 3cm szerokie i zwisające na calej długości zasłonki.
    Ogólnie chodzi mi o efekt jaki uzyskała monah w swojej biało-czarnej łazience (monah pieknie to wyglada!!!!) -biała zasłonka z czarnymi wstązkami do podwiązywania.
    O matko czy ja sie klarownie wysławiam?
    I tu zonk Okazuje sie, że czarne lub jasnoszare lamówki itp. to ja sobie moge kupić,ale GRAFITOWE!!!! O nie, no way!
    I co teraz
    Wymysliłam wiec, ze skoro jade w przyszlym tygodniu do Łodzi to moze w tym zaglebiu odzieżowym jest jakis lepszy wybór i beda mieli moje grafitowe dodatki
    Przez internet jakos tez nie bardzo moge to znaleźć, poza tym tutaj jakos nie jestem pewna koloru (wolałabym to zobaczyc na własne oczy, bo kolor kolorowi nie równy ).
    Czy ktos moze cos mi podpowiedziec. Moze znacie jakies pasmanteryjny sklepy w necie?
    Od razu sie przyznaje, ze ja jestem komplenty laik krawiecki, wiec zaszalałam głównie przez Was i ten wątek
    Bardzo proszę o radę
    Witaj. Wczoraj odpisałam Ci na : jak stworzyć..........................
    Mam nadzieję, że zdążyłam
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  5. #1685
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał MichAsiek
    Hej
    AsiaMariusz mam do Ciebie (lub innych dziewczyn jesli sie orientujecie) pytanie:
    czy w Łodzi znasz jakis fajny sklep pasmanteryjny lub jakos hurtownie?????
    Już pisze o co chodzi:
    kupiłam piekny materiał na zasłony/firanki i wymyśliłam do niego grafitowa lamówkę a potem jeszcze grafitowe, bo ja wiem, takie paski do podciągania chyba z czegos w stylu wstążki ok. 3cm szerokie i zwisające na calej długości zasłonki.
    Ogólnie chodzi mi o efekt jaki uzyskała monah w swojej biało-czarnej łazience (monah pieknie to wyglada!!!!) -biała zasłonka z czarnymi wstązkami do podwiązywania.
    O matko czy ja sie klarownie wysławiam?
    I tu zonk Okazuje sie, że czarne lub jasnoszare lamówki itp. to ja sobie moge kupić,ale GRAFITOWE!!!! O nie, no way!
    I co teraz
    Wymysliłam wiec, ze skoro jade w przyszlym tygodniu do Łodzi to moze w tym zaglebiu odzieżowym jest jakis lepszy wybór i beda mieli moje grafitowe dodatki
    Przez internet jakos tez nie bardzo moge to znaleźć, poza tym tutaj jakos nie jestem pewna koloru (wolałabym to zobaczyc na własne oczy, bo kolor kolorowi nie równy ).
    Czy ktos moze cos mi podpowiedziec. Moze znacie jakies pasmanteryjny sklepy w necie?
    Od razu sie przyznaje, ze ja jestem komplenty laik krawiecki, wiec zaszalałam głównie przez Was i ten wątek
    Bardzo proszę o radę
    Witaj. Wczoraj odpisałam Ci na : jak stworzyć..........................
    Mam nadzieję, że zdążyłam
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  6. #1686
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa003


    Super!!! Gdzie takie kupie??
    pozostawiam wiadomość na pv, nie będę się tu reklamować
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  7. #1687
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał barto307cc
    Ja bym takie chciała do salonu tylko muszę wykombinować jak to uszyć,żeby materiał nie poszedł na marne
    Są dwa sposoby.
    Uszycie takiej firany jest bardzo proste przynajmniej w tłumaczeniu
    Otóż musisz najpierw uszyć prostą firankę potem około 5 cm nad dołem od lewego boku doszywasz taśmę na skos idąc ku górze do górnego prawego rogu. Tutaj kończysz doszywanie tuż przy taśmie ściągającej.
    Potem marszczysz taśmę doszytą po skosie. Dodatkowo możesz zasłonić taśmę marszczącą jakąś szerszą wstążką. Tak jak pokazuje zdjęcie.

    Drugi sposób to taki, że nie doszywasz taśmy lecz dokładnie tak samo po skosie upinasz firankę i w górnym prawym rogu zaczepiasz szerszą tasiemkę i wiążesz ją na karniszu u góry. Oczywiście musi być ona dość długa, dokładnie taka jak pokazuje zdjęcie. W tym przypadku z takiej firanki masz cztery dekoracje:
    1. podwiązanie jak na zdjęciu.
    2. firanka wisząca na prosto.
    3. firanka złapana do boku na haczyk w ścianie
    4. możesz przez sam środek lub nawet w dwóch miejscach dać magnesy i podnieść firankę w górę w tych punktach.
    Jak widać rozwiązanie bez doszywania taśmy jest lepsze z racji możliwości zrobienia kilku dekoracji z jednej firanki. Opcja pierwsza natomiast gwarantuje Ci piękne ułożenie firanki (woda, fala) , które nie zawsze uzyskasz przy zwykłym złapaniu samą tasiemką. Zwłaszcza przy wąskiej dość firance efekt może nie byc zadowalający.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  8. #1688
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniaitomek
    Cytat Napisał Darcy
    Cytat Napisał alfa003


    Super!!! Gdzie takie kupie??
    Ja będę takie szyć do kuchni. Tylko nie mam pojęcia, jak te zasłony "przykleić", aby nie było widać żadnego karnisza, listwy etc.
    JA również myślę o tego typu zasłonach i właśnie zalezałoby mi na umieszczeniu w oknie a nie na ściane.
    Na rzep do ramy okiennej?- będzie przekszadzać przy otweiraniu/uchylaniu Czy do ramy skrzydła okiennego - wtedy nie ten efekt.
    Przedstawię Wam jeden sposób. Są w sprzedaży listwy wykończeniowe wykonane ze styropianu. Ich wybór jest dość bogaty i tu polecam te z tych szerszych. Można je przykleić na klej do takich listw lub silikon (tu nie jestem przekonana do końca ale warto w sklepie zapytać). Należy dokleić je do wnęki na wierzch, ale trzeba wziąć pod uwagę otwieranie okna. Czyli mniej więcej wychodzi, że taka listwa powinna wchodzić na światło okna około 3 cm.
    Należy jednak zwrócić tutaj uwagę na zasadniczą rzecz. Na jednym oknie powinna wisieć tylko jedna roleta, gdyż jest ona zawieszona na jednym skrzydle. Jeśli mamy okno dwuskrzydłowe to ta opcja raczej odpada, ponieważ pozostanie przerwa pomiędzy dwoma roletami. No chyba, że same sie na to zgodzicie, to co innego.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  9. #1689

    Domyślnie

    [quote="AsiaMariusz"]
    Cytat Napisał alfa003
    super, naprawdę

  10. #1690
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał JaMajaD
    poszukuję materiału w kolorze jasnym szarym lub srebrnym bez wzorów, miałoby to być coś jak płótno, na rolety rzymskie, możecie mi coś doradzić? szukałam już w wielu sklepach i nie mogę dostać w odpowiednim rozmiarze szerokość min 1,65 od biedy 1,6 też by mogło być
    Eurofirany mają piękną taftę srebrną, ma ona wysokość 2,80 i jej cena to okolice 37,00 zł za 1 mb. Szyłam z niej rolety rzymskie. Chyba kilka stron wcześniej klientka umieściła zdjęcia, ale mogę się mylić.

    Zobacz jeszcze firmę Polontex lub Polder i Rajder. Tam też podobne widziałam.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  11. #1691
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Generalnie zawsze pasy w roletach rzymskich wyglądają "malinowo". Osobiście dla mnie są przepiękne, obojętnie jakie są pasy, ich ułożenie po ściągnięciu rolety robi wrażenie. Przynajmniej na mnie.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  12. #1692
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Arctica
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1357

    Domyślnie

    A mnie przegapiłaś Asiu

    Cytat Napisał Arctica
    A ja mam pytanie odnośnie takich zasłon



    u góry to widać, że są kółeczka na obu materiałach razem, a dół...
    czy jest to razem zszyte?, jak nie to jak zrobić, żeby ten wierzch się tak ładnie rozszerzał dołem? , jakiś sztywnik? aaaa... u mnie nie mają być "za długie"

    i jeszcze czysto konstrukcyjne pytanie, żeby dół wierzchu był równy to trzeba go wyciąć na półokrągło? bo jak damy na prosto to boki się uniosą przecież

    z góry dziękuję za odpowiedzi na nurtujące mnie pytania

  13. #1693

    Domyślnie

    To jeszcze jedna dekoracja okna w pasy:



    A cały apartament - po prostu miodzio. Ze styczniowego numeru "Werandy".

  14. #1694

    Domyślnie

    Aby nie być gołosłowną, jeszcze jeden kadr z tego apartamentu:



    I zbliżenie na tkaninę w oknie:


  15. #1695

  16. #1696

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darcy
    Ostatnie znalezisko - pasy w delikatniejszym wydaniu:
    (...)
    Przepiękne. Uwielbiam jasności.

  17. #1697

    Domyślnie

    To ja mam pytanie odnośnie okna w łazience. W projekcje mam to nieszczęsne okno od strony frontowej i jest ono dosyć wysokie - prawie do podłogi. Sedes natomiast wychodzi mi dokładnie na wprost tego okna.

    Czym i jak je zasłonić? Chciałabym, żeby od drogi wnętrze łazienki było niewidoczne ale jednocześnie żeby to okno wpuszczało trochę światła do środka.

  18. #1698
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ane3ka1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    2.222

    Domyślnie

    Bardzo proszę was o pomoc w dekoracji okna. Okno jak na zdjęciu poniżej. Jest dość duże i problematyczne z uwagi na łuk. Dodatkowo pomiędzy sufitem a nadprożem jest niewiele miejsca na zamontowanie karnisza. Myślę o roletach rzymskich w jakimś neutralnym kolorze (złamanej bieli, ecru), ale raczej na pozostałe okna. Przy oknie półokrągłym w grę wchodzi jedynie montaż rolety na ścianę lub na szelkach na karniszu. Wydaje mi się jednak, że jeśli przy oknie obok zamontuję roletę na innej wysokości może to całościowo razić w oczy. Może zasłony? Czy nie będą kolidowały z roletami obok.
    Dodam jeszcze, że nie przepadam za firanami, w szczególności tymi falbaniastymi i wzorzystymi. Jeśli już to całkiem gładkie. Bardziej odpowiada mi prosty styl skandynawski.
    Będę wdzięczna za wszelkie rady
    Pozdrawiam
    ane3ka
    POMOC DLA NELLI SZA

    Nasza Paprotka - galeria zdjęć

    ----------------------------------------------------------------------
    If you want to make God laugh, tell him about your plans - Woody Allen

  19. #1699

    Domyślnie

    [quote="AsiaMariusz"]
    Cytat Napisał JaMajaD
    poszukuję materiału w kolorze jasnym szarym lub srebrnym bez wzorów, miałoby to być coś jak płótno, na rolety rzymskie, możecie mi coś doradzić? szukałam już w wielu sklepach i nie mogę dostać w odpowiednim rozmiarze szerokość min 1,65 od biedy 1,6 też by mogło być
    -
    Eurofirany mają tkaninę o nazwie Prisma wys. 2.80 piękny szary kolor z gatunku bawełna -szyłam z niej rolety rzymskie, no ale akurat tej dekoracji nie posiadam na zdjęciach.
    DEKORACJE OKIEN I WNĘTRZ TKANINAMI

  20. #1700

    Domyślnie

    Cytat Napisał ane3ka1
    Bardzo proszę was o pomoc w dekoracji okna. Okno jak na zdjęciu poniżej. Jest dość duże i problematyczne z uwagi na łuk. Dodatkowo pomiędzy sufitem a nadprożem jest niewiele miejsca na zamontowanie karnisza. Myślę o roletach rzymskich w jakimś neutralnym kolorze (złamanej bieli, ecru), ale raczej na pozostałe okna. Przy oknie półokrągłym w grę wchodzi jedynie montaż rolety na ścianę lub na szelkach na karniszu. Wydaje mi się jednak, że jeśli przy oknie obok zamontuję roletę na innej wysokości może to całościowo razić w oczy. Może zasłony? Czy nie będą kolidowały z roletami obok.
    Dodam jeszcze, że nie przepadam za firanami, w szczególności tymi falbaniastymi i wzorzystymi. Jeśli już to całkiem gładkie. Bardziej odpowiada mi prosty styl skandynawski.
    Będę wdzięczna za wszelkie rady
    Pozdrawiam
    ane3ka

    Na oknie półokrągłym też może byc roleta rzymska, ale wtedy wszystkie rolety zamontowałabym na uchwytach do sufitu, a zasłony zawsze fajnie wyglądają w zestawieniu z roletami rzymskimi, nawet jeśli wiszą na osobnym oknie lub na jednym w komplecie z roletą.
    DEKORACJE OKIEN I WNĘTRZ TKANINAMI

Strona 85 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony