dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 91 z 194
Pokaż wyniki od 1.801 do 1.820 z 3873
  1. #1801

    Domyślnie

    najpierw było ściąganie...
    ilości 10 sztuk, rolet rzymskich, z organzy...
    cały proces zajął mi jakieś 40 minut.
    Ale najgorsze miało jeszcze nastąpić
    zakładanie zajęło mi jakieś, bagatela, 1,5h - 2 sztuk
    o co kaman?
    czy ja czegoś nie rozumiem, czy ja nie zostałam wtajemniczona w arkana zakładania tegoż ustrojstwa, czy to tak działa???
    Lalam łzy jak bóbr, bo tych 10 rolet to chyba największa pomyłka w dekoratorskich decyzjach.
    Szanowne Panie - jak sobie radzicie? Czy przeplatanie tych sznurków jest naprawdę takie pracochłonne? Ściągacie kasetki i zakładacie na leżąco, czy wspinacie się na parapety i pracujecie z tym "materiałem" w pionie. Pomóżcie proszę, bo przede mną wieszanie jeszcze rolet ośmiu
    Poza tym, jak przeprowadzić te sznureczki aby wyznaczały pion?

  2. #1802

    Domyślnie Re: okienne inspiracje

    Cytat Napisał oliwka2007
    Może komuś się przyda.
    Więcej fotek tutaj:

    http://deccoria.pl/galeria,id,31578
    o. i moje zwisy trafiły na deccorię, a ja żyłam w nieświadomości!
    ________________
    wykańczam. się.
    wnętrze monah - trochę galeria, trochę opowieści dziwnej treści. wejście na własne ryzyko

  3. #1803

    Domyślnie

    Cytat Napisał 78South
    najpierw było ściąganie...
    ilości 10 sztuk, rolet rzymskich, z organzy...
    cały proces zajął mi jakieś 40 minut.
    Ale najgorsze miało jeszcze nastąpić
    zakładanie zajęło mi jakieś, bagatela, 1,5h - 2 sztuk
    o co kaman?
    czy ja czegoś nie rozumiem, czy ja nie zostałam wtajemniczona w arkana zakładania tegoż ustrojstwa, czy to tak działa???
    Lalam łzy jak bóbr, bo tych 10 rolet to chyba największa pomyłka w dekoratorskich decyzjach.
    Szanowne Panie - jak sobie radzicie? Czy przeplatanie tych sznurków jest naprawdę takie pracochłonne? Ściągacie kasetki i zakładacie na leżąco, czy wspinacie się na parapety i pracujecie z tym "materiałem" w pionie. Pomóżcie proszę, bo przede mną wieszanie jeszcze rolet ośmiu
    Poza tym, jak przeprowadzić te sznureczki aby wyznaczały pion?

    Nie strasz, ja za chwilę się będę brała za moje rolety - sztuk 7 i to też będzie mój debiut. Mają (bynajmniej 4) wisieć do świąt - czy to znaczy, że powinnam wziąć sobie jutro wolne w pracy (bo ja antytalencie dekoratorskie jestem, więc pewnie wyjdzie mi jeszcze dłużej). Wczoraj zawieśiłam dwa okna w salonie - zwykła ściągana na taśmie firanka i zasłony - zeszło mi jakieś 2,5 godziny z poprasowniem, ściągnięciem taśmy, itd. ale ładne, już wkrótce się pochwalę

  4. #1804

    Domyślnie

    Też się przeraziłam . Ja dostałam gotowe do powieszenia, więc montaż trwał 3 sekundy nie licząc wywiercenia otworów w suficie. No ale za jakiś czas trzeba je wyprać, już zaczynam się bać.

  5. #1805

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaksie
    Też się przeraziłam . Ja dostałam gotowe do powieszenia, więc montaż trwał 3 sekundy nie licząc wywiercenia otworów w suficie. No ale za jakiś czas trzeba je wyprać, już zaczynam się bać.
    no moje niby też gotowe (kupiłam w Dekorii) - tylko pościągać odpowiednio ale ... już się boję

  6. #1806

    Domyślnie

    z tyłu każdej rolety wszyta jest taka taśma (w poziomie, sztuk kilka), w którą wsuwa się usztywnienie, oraz przeplata się przez nią pionowo sznurki - od kasetki u góry aż na dół w takie plastikowe zakończenie gdzie sznurek zwieńczony jest supełkiem.
    Problem w tym, że tych kanalików w które można wsunąć sznurek jest co niemiara, jeden przy drugim, nie widać też za dobrze ich granicy, aby można było sobie policzyć i po prostu nie jestem w stanie przepleść tego cholernego sznurka prosto z góry na dół. Nie ma takiego zgryzu w roletach grubszych - nie widać - patrząc na nie z przodu - jak sznurek wije się złowieszczo jak wąż.
    A ja mam rolety cieniutkie jak mgiełka i wku...wa dostaję, bo widzę, że to nie jest proste, nie jest takie jak ma być.
    Panie z salonu przywiozły rolety "na gotowo", na kasetkach, więc nie miałam okazji zapoznać się z mechanizmem ich zakładania i zdejmowania. Byłam święcie przekonana, że - w sytuacji kiedy np. w rolecie idą pionowo 3 sznurki, które ją podnoszą - w taśmach są umieszczone w odpowiednich miejscach trzy kanaliki. A tu takie rozczarowanie...Poza tym jak ruszę roletę przy rzepie o parę milimetrów, to wszystko rozjeżdża mi się na nowo. Jesssssu pomóżcie, bo to MUSI być prostsze

  7. #1807

    Red face

    Cytat Napisał 78South Zobacz post
    z tyłu każdej rolety wszyta jest taka taśma (w poziomie, sztuk kilka), w którą wsuwa się usztywnienie, oraz przeplata się przez nią pionowo sznurki - od kasetki u góry aż na dół w takie plastikowe zakończenie gdzie sznurek zwieńczony jest supełkiem.
    Problem w tym, że tych kanalików w które można wsunąć sznurek jest co niemiara, jeden przy drugim, nie widać też za dobrze ich granicy, aby można było sobie policzyć i po prostu nie jestem w stanie przepleść tego cholernego sznurka prosto z góry na dół. Nie ma takiego zgryzu w roletach grubszych - nie widać - patrząc na nie z przodu - jak sznurek wije się złowieszczo jak wąż.
    A ja mam rolety cieniutkie jak mgiełka i wku...wa dostaję, bo widzę, że to nie jest proste, nie jest takie jak ma być.
    Panie z salonu przywiozły rolety "na gotowo", na kasetkach, więc nie miałam okazji zapoznać się z mechanizmem ich zakładania i zdejmowania. Byłam święcie przekonana, że - w sytuacji kiedy np. w rolecie idą pionowo 3 sznurki, które ją podnoszą - w taśmach są umieszczone w odpowiednich miejscach trzy kanaliki. A tu takie rozczarowanie...Poza tym jak ruszę roletę przy rzepie o parę milimetrów, to wszystko rozjeżdża mi się na nowo. Jesssssu pomóżcie, bo to MUSI być prostsze
    Spokojnie kobietki nie nerwowo.
    Jeśli chodzi o rolety rzymskie i taśmy w nich zastosowane to nie ma takiego wielkiego problemu z zakładaniem sznurków wystarczy rolete położyć sobie równo na ziemi , zaczepić końcówkę sznurka na wsówkę do włosów i przekładać z góry do dołu celując równo w pętelki i kończąc na kółku końcowym .Można naprawdę dojść do wprawy uwierzcie kochane.
    DEKORACJE OKIEN I WNĘTRZ TKANINAMI

  8. #1808

    Domyślnie

    Witam
    Zdążyłam przed świętami <lol>



    Życzę Wam wspaniałych i rodzinnych Świąt!
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  9. #1809

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez asizo ; 08-04-2010 o 11:02
    Tylko tu i teraz.

  10. #1810

    Domyślnie

    Besta77, zdolniacha z Ciebie . Ile jeszcze pozostało Ci okien do dekoracji?

  11. #1811

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sdesign Zobacz post
    Spokojnie kobietki nie nerwowo.
    Jeśli chodzi o rolety rzymskie i taśmy w nich zastosowane to nie ma takiego wielkiego problemu z zakładaniem sznurków wystarczy rolete położyć sobie równo na ziemi , zaczepić końcówkę sznurka na wsówkę do włosów i przekładać z góry do dołu celując równo w pętelki i kończąc na kółku końcowym .Można naprawdę dojść do wprawy uwierzcie kochane.
    Mówimy tu o wieszaniu rolety po praniu, a nie montażu nowo uszytej rolety. Przy zdejmowaniu do prania sznurki zostają na oknie, w roletę wciągamy plastikowe poprzeczki, mocujemy rzepem i potem zaczyna się udręka z przeciąganiem sznurka. Ja mam na szczęście jedną roletę, w materiale mam wzór, ale niestety nie są to pionowe pasy, tylko wężyki więc mam lekkie ułatwienie. Siedzę na parapecie, druga osoba stoi z drugiej strony i kieruje, nie jest to łatwe. Na dodatek jak sznurki będą szły krzywo to cała roleta krzywo się podciąga i dół nie jest w poziomie.
    Wisząca roleta bardzo mi się podoba, ale jeśli kiedyś zdecyduję się na więcej to tylko z wzorkiem, a w gładkich trzeba byłoby chyba pozaszywać niewykorzystane pętelki.

  12. #1812

    Domyślnie

    Cytat Napisał ohh Zobacz post
    Besta77, zdolniacha z Ciebie . Ile jeszcze pozostało Ci okien do dekoracji?
    Ohh dzięki okien 13, ale teraz leci 3 zmiana Oczywiście inspirację i rady wszelakie czerpię z tego jakże genialnego i potrzebnego wątku
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  13. #1813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Allanah Zobacz post
    Mówimy tu o wieszaniu rolety po praniu, a nie montażu nowo uszytej rolety. Przy zdejmowaniu do prania sznurki zostają na oknie, w roletę wciągamy plastikowe poprzeczki, mocujemy rzepem i potem zaczyna się udręka z przeciąganiem sznurka. Ja mam na szczęście jedną roletę, w materiale mam wzór, ale niestety nie są to pionowe pasy, tylko wężyki więc mam lekkie ułatwienie. Siedzę na parapecie, druga osoba stoi z drugiej strony i kieruje, nie jest to łatwe. Na dodatek jak sznurki będą szły krzywo to cała roleta krzywo się podciąga i dół nie jest w poziomie.
    Wisząca roleta bardzo mi się podoba, ale jeśli kiedyś zdecyduję się na więcej to tylko z wzorkiem, a w gładkich trzeba byłoby chyba pozaszywać niewykorzystane pętelki.
    albo podoszywać plastikowe kółeczka (takie jak na dole rolety) i wtedy "tor" jest widoczny i łatwiej przewlec sznurki. Owszem, można się bawić jak się ma jedną roletę - rozłożyć ją sobie na ziemi napiąć sznurki, pozaznaczać odpowiednie pętelki szpilkami i jazda, ale jak się ma ich dużo, to wtedy doszycie kółeczek wydaje mi się jedynym rozsądnym rozwiązaniem nieprzyprawiającym o ból głowy. Ja swoje spakowałam i zawiozłam celem doszycia tych nieszczęsnych kółek.

  14. #1814

    Domyślnie

    Dziewczyny szyjące te cudeńka - czy przed szyciem rolet i zasłon pierzecie kupiony material?

  15. #1815

    Domyślnie

    Cytat Napisał Allanah Zobacz post
    Mówimy tu o wieszaniu rolety po praniu, a nie montażu nowo uszytej rolety. Przy zdejmowaniu do prania sznurki zostają na oknie, w roletę wciągamy plastikowe poprzeczki, mocujemy rzepem i potem zaczyna się udręka z przeciąganiem sznurka. Ja mam na szczęście jedną roletę, w materiale mam wzór, ale niestety nie są to pionowe pasy, tylko wężyki więc mam lekkie ułatwienie. Siedzę na parapecie, druga osoba stoi z drugiej strony i kieruje, nie jest to łatwe. Na dodatek jak sznurki będą szły krzywo to cała roleta krzywo się podciąga i dół nie jest w poziomie.
    Wisząca roleta bardzo mi się podoba, ale jeśli kiedyś zdecyduję się na więcej to tylko z wzorkiem, a w gładkich trzeba byłoby chyba pozaszywać niewykorzystane pętelki.
    Przy demontażu rolety zawsze zdejmuję ją z mechanizmem ( bez problemu wypina się go z zaczepów), nie wyobrażam sobie skakania i gimnastykowania z przewleczeniem sznurków stojąc na parapecie , żadna moja klientka nie zdecydowałaby się chyba na rolety.
    Życie sobie trzeba ułatwiać, a nie komplikować.
    DEKORACJE OKIEN I WNĘTRZ TKANINAMI

  16. #1816

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana996 Zobacz post
    Dziewczyny szyjące te cudeńka - czy przed szyciem rolet i zasłon pierzecie kupiony material?
    Zawsze jest bezpieczniej wyprać, bowiem nie każda tkaninę można potraktować silną parą z żelazka.
    DEKORACJE OKIEN I WNĘTRZ TKANINAMI

  17. #1817

    Domyślnie

    sdesign dziękuję za odpowiedź...w takim razie jeszcze jedno pytanko - kupiłam na allegro taką tkaninę - żakard szary jednostronny gruby z flokowanym czarnym wzorem i nie wiem jak go prać. W 40 stopniach? Ten flock strasznie się "sypie", zostawia taki czarny pył i boję się, żeby po upraniu nie zniknął:/ Ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie żeby tak pyliły powieszone już gotowe zasłony...



    I drugie pytanko - czy szyjecie też rolety rzymskie montowane na ramie okiennej? Nie mam zbyt duzej odległości od okna tarasowego do sufitu i po zamontowaniu karnisza na zasłony nie zmieści się pod spodem roleta, tak żeby mozna było bez problemu otwierać drzwi na taras...

  18. #1818

    Domyślnie

    Witam pięknie wszystkich forumowiczów. Zadałam sobie trud i przejrzałam wszystkie strony. Widzę, że mamy tutaj do czynienia z wielkimi talentami i wierzę że coś mi poradzicie w zapewne banalnej dla Was sprawie, a dla mnie trochę skomplikowanej (szyję okazjonalnie). Otóż marzy mi się firanka z woalu z gipiurą wszytą w łuk. Wiem, że nie mogę sobie wyciąć łuku tak po prostu bo wszyta gipiura ( szer. ok. 25 cm) będzie się brzydko marszczyła. Błagam niech ktoś uchyli rąbka tajemnicy jak sobie poradzić z pozoru banalna sprawą. Firanka po zmarszczeniu 2:1 ma mieć 160 cm szerokości. Pozdrawiam.

  19. #1819

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana996 Zobacz post
    sdesign dziękuję za odpowiedź...w takim razie jeszcze jedno pytanko - kupiłam na allegro taką tkaninę - żakard szary jednostronny gruby z flokowanym czarnym wzorem i nie wiem jak go prać. W 40 stopniach? Ten flock strasznie się "sypie", zostawia taki czarny pył i boję się, żeby po upraniu nie zniknął:/ Ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie żeby tak pyliły powieszone już gotowe zasłony...



    I drugie pytanko - czy szyjecie też rolety rzymskie montowane na ramie okiennej? Nie mam zbyt duzej odległości od okna tarasowego do sufitu i po zamontowaniu karnisza na zasłony nie zmieści się pod spodem roleta, tak żeby mozna było bez problemu otwierać drzwi na taras...

    Żakard trzeba przeparować mocno albo wyprać bo napewno się skurczy. Co do sypania się flocka to nie moge zagwarantować że po wypraniu nie będzie pyłu na podłodze ( jedne sypią się do pierwszego prania a drugi cały czas). Jeśli klient sobie życzy to owszem montuję rolety rzymskie na skrzydle okiennym , są do mechanizmów uchwyty bezinwazyjne do okien plastikowych.
    DEKORACJE OKIEN I WNĘTRZ TKANINAMI

  20. #1820

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sdesign Zobacz post
    Przy demontażu rolety zawsze zdejmuję ją z mechanizmem ( bez problemu wypina się go z zaczepów), nie wyobrażam sobie skakania i gimnastykowania z przewleczeniem sznurków stojąc na parapecie , żadna moja klientka nie zdecydowałaby się chyba na rolety.
    Życie sobie trzeba ułatwiać, a nie komplikować.
    O taką radę własnie mi chodziło. Próbowałam na początku zdjąć cały mechanizm, u mnie to nie wypina sie tak łatwo, na drugi raz użyję więcej siły.

Strona 91 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony