dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 92 z 194
Pokaż wyniki od 1.821 do 1.840 z 3873
  1. #1821

    Smile

    Cytat Napisał Allanah Zobacz post
    O taką radę własnie mi chodziło. Próbowałam na początku zdjąć cały mechanizm, u mnie to nie wypina sie tak łatwo, na drugi raz użyję więcej siły.
    Wystarczy podważyć tą ruchomą część delikatnie śrubokrętem.
    DEKORACJE OKIEN I WNĘTRZ TKANINAMI

  2. #1822

    Domyślnie

    Sdesign - bardzo dziękuję za odpowiedź - a możesz mi jeszcze napisac jak prać takie zaslony - w 30 stopniach? Wirować? Napisalam zapytanie do sprzedającego na allegro, ale odpowiedzi brak niestety...trochę się zmartwiłam, bo pocięłam już materiał na 3m elementy i teraz nie wiem czy po praniu zasłony będą wystarczająco długie...dobrze, że jeszcze ich nie podwijałam...

    A gdzie kupujecie mechanizmy do rolet rzymskich i w jakich są cenach?

  3. #1823

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana996 Zobacz post
    Sdesign - bardzo dziękuję za odpowiedź - a możesz mi jeszcze napisac jak prać takie zaslony - w 30 stopniach? Wirować? Napisalam zapytanie do sprzedającego na allegro, ale odpowiedzi brak niestety...trochę się zmartwiłam, bo pocięłam już materiał na 3m elementy i teraz nie wiem czy po praniu zasłony będą wystarczająco długie...dobrze, że jeszcze ich nie podwijałam...

    A gdzie kupujecie mechanizmy do rolet rzymskich i w jakich są cenach?
    jeśli chodzi o pranie tkaniny to sprubój wyprać jeden kawałek na 30 stopni i lekko tylko odwirować , zobaczysz jak sie zachowuje tkanina ( mam nadzieje że nie trzeba jej czyścić chemicznie, ale to powinien Ci podać sprzedawca.

    A co do mechanizmów to podaj czy ma to być mechanizm sznurkowy czy kasetowy i jaka długość?
    DEKORACJE OKIEN I WNĘTRZ TKANINAMI

  4. #1824

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sdesign Zobacz post
    jeśli chodzi o pranie tkaniny to sprubój wyprać jeden kawałek na 30 stopni i lekko tylko odwirować , zobaczysz jak sie zachowuje tkanina ( mam nadzieje że nie trzeba jej czyścić chemicznie, ale to powinien Ci podać sprzedawca.

    A co do mechanizmów to podaj czy ma to być mechanizm sznurkowy czy kasetowy i jaka długość?
    Ok, dziękuję, zaraz pójdę wstawić pierwsze probne pranie...mam nadzieję, że material przetrwa próbę:/

    Mechanizm chcialabym jak najtańszy, bo nie ukrywam, że nie mogę poszaleć finansowo (dlatego szyję sama). potrzebny będzie jeden aż na 135 cm, 2 x 80 cm i 1 x 50 cm. na pozostałych oknach zamontuję rolety na ścianie, bo te okna i tak sa jedynie uchylane (tu zastosuję sposob chałupniczy, czyli drewniana belka i sznurki...trudno, na jakiś czas będzie musiało wystarczyć...).

  5. #1825

    Domyślnie

    czy do takiej kuchni pasuje roleta rzymska z półprzezroczystego białego materiału czy lepiej żaluzje drewniane?

  6. #1826

    Domyślnie

    Witam ,wszystkich podczytuje wasze posty od dłuższego czasu i chwała wam za to ,ze piszecie zaoszczedzilam dzieki temu sporą sumkę przeznaczona dla Pan które miały mi uszyc firanki.Popełniłam już sama(jak to dumnie brzmi) 2 pomieszczenia ,ale przy kuchni stanęłam w miejscu tzn uszyłam dwie roletki i nie mogę nigdzie znależc drazków -obciążników do nich .Wrrrr jak to się fachowo nazywa moze ja żle szukam w sklepie znalazłam jedynie takie prostokątne a widziałam w gotowych roletkach okrągłe z ozdobnymi końcówkami.Na Allegro też nie moge namierzyć.Podpowiedzcie proszę co to jest i jak się toto fachowo nazywa.
    Pozdrawiam

  7. #1827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amor Zobacz post
    czy do takiej kuchni pasuje roleta rzymska z półprzezroczystego białego materiału czy lepiej żaluzje drewniane?
    jak dla mnie żaluzje
    ________________
    wykańczam. się.
    wnętrze monah - trochę galeria, trochę opowieści dziwnej treści. wejście na własne ryzyko

  8. #1828

    Domyślnie

    Amor - ja też dałabym drewniane żaluzje

    Udało m isię wreszcie skontaktować ze sprzedawcą mojego zaslonowego materiału...mogę prac w 30 stopniach w opcji ręczne lub delikatne, ale nie wirować, bo wzór z flocka może się wywirować....pył fabryczny powinien zniknąć po pierwszym praniu....no zobaczymy...póki co z praniem muszę czekać do weekendu az mąż będzie w domu, bo sama takich mokrych ciężkich zasłon nie rozwieszę (jestem vw 9 miesiącu ciąży)

  9. #1829

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renata11 Zobacz post
    Witam ,wszystkich podczytuje wasze posty od dłuższego czasu i chwała wam za to ,ze piszecie zaoszczedzilam dzieki temu sporą sumkę przeznaczona dla Pan które miały mi uszyc firanki.Popełniłam już sama(jak to dumnie brzmi) 2 pomieszczenia ,ale przy kuchni stanęłam w miejscu tzn uszyłam dwie roletki i nie mogę nigdzie znależc drazków -obciążników do nich .Wrrrr jak to się fachowo nazywa moze ja żle szukam w sklepie znalazłam jedynie takie prostokątne a widziałam w gotowych roletkach okrągłe z ozdobnymi końcówkami.Na Allegro też nie moge namierzyć.Podpowiedzcie proszę co to jest i jak się toto fachowo nazywa.
    Pozdrawiam
    Jak szukasz innego rozwiązania to możesz zastosować do obciążenia rolety rzymskiej karnisze mini z ozdobnymi końcówkami ( takie karnisze o małej średnicy rurki) , mam nadzieję że znajdziesz.
    .
    DEKORACJE OKIEN I WNĘTRZ TKANINAMI

  10. #1830
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Alunek
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    4.411

    Domyślnie

    Cześć Dziewczyny

    Szukam namiarów na firmę , u której mogłabym zamówic żaluzje drewniane na wymiar.Proszę o pomoc

  11. #1831

    Domyślnie

    Ufff, zasłony wyprane i wysuszone, materiał w stanie nienaruszonym, dzisiaj oddbiorę z poczty zabki i będę wieszać i potem podwijać dół...

    Sdesign
    - mogę Ciebie prosić o namiary na te mechanizmy do rolet montowane na oknach?

  12. #1832

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana996 Zobacz post
    Ufff, zasłony wyprane i wysuszone, materiał w stanie nienaruszonym, dzisiaj oddbiorę z poczty zabki i będę wieszać i potem podwijać dół...

    Sdesign
    - mogę Ciebie prosić o namiary na te mechanizmy do rolet montowane na oknach?
    Wiadomość wysłałam na priv.
    DEKORACJE OKIEN I WNĘTRZ TKANINAMI

  13. #1833

    Domyślnie

    Mam pytanie odnośnie odstępów pomiędzy odległością pomiędzy fiszbinami w roletach rzymskich. Razem z koleżanką podjęłyśmy się ich uszycia i zastanawiam przy wysokości trzech okien 130 cm i trzech kolejnych 150 cm, lepiej będą się układały fałdy przy odstępie 20, czy 30 cm (pas połozony najniżej za każdym razem będzie miał 30 cm,)? Rolety będą z woalu.

  14. #1834

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sdesign Zobacz post
    Jeśli klient sobie życzy to owszem montuję rolety rzymskie na skrzydle okiennym , są do mechanizmów uchwyty bezinwazyjne do okien plastikowych.
    Sdesign mógłbyś wlkeić zdjęcie, jak takie coś wygląda na oknie?

  15. #1835

    Domyślnie

    Witam! Muszę wymyślić coś na okna w salonie (okno 220, drzwi 180) i jadalni (okno150, drzwi 120).
    Do teraz na oknach miałam pliski które zakrywały okna wieczorem i w nocy i właściwie podoba mi się tak jak jest i nie chciała bym nic więcej wieszać bo lubię mieć parapety odsłonięte i na nich ozdoby , ale w dzień gdy pliski są odsunięte żeby wpadały promienie słoneczne, wpadają także spojrzenia sąsiadów.

    mi się podobał taki materiał przezroczysty podobny do lnu ( lub sprawiający wrażenie bawełny- nie wiem jak to opisać) i taki w kolorze brudny beż, ale nigdzie takiego nie mogę znaleźć (chodzi o to żeby przepuszczał światło)- czy wie ktoś gdzie kupic coś takiego.
    Myślałam też o zwykłym białym woalu(albo coś z delikatnym wzorkiem), na tunelu lub szelkach, po dwie sztuki na każde okno i podwiązać jakieś 60 cm od dołu.


    Ostatnio edytowane przez Inka 14 ; 10-05-2010 o 09:45

  16. #1836

    Domyślnie

    A czy ktoś mi może poradzić , gdzie mogę kupić w miarę najtaniej mechanizmy do rolet łańcuszkowych?

  17. #1837

    Domyślnie

    Udało się, zdążyłam jeszcze przed porodem i oto są moje zaslony w salonie i jadalni - zostały mi jeszcze 2 mb materiału więc pokuszę się o poszewki na poduszki na kanapę.

    Oto moje dzieło - może jeszcze "kanciaste", ale i tak jestem z siebie dumna







    Docelowo zamiast firan będą rolety rzymskie - popiel lub krem, gładkie, z tafty...ale to już po porodzie, więc nieprędko...
    Ostatnio edytowane przez ana996 ; 03-05-2010 o 21:04

  18. #1838

    Domyślnie rolety, żaluzje, panel track - co dac na okna

    Pomóżcie co dać na ona w kuchni i salonie (kuchnia otwarta na salon);
    - pierwsza propozycja to białe alumniowe żaluzje na wszystkie okna
    - druga - na okna rolety w kasetkach jasnego koloru - brudna biel, a na duże okno balkonowe (przy stole) zasłonę panelową (panel track) - 3 torową, po zewnętrznej jasny materiał (taki jak roletki), a środkowy pas - jasny materiał z delikatnym mleczno kawowym wzorem (kwiaty, liście).

    Co wybrać, bo mam spory dylemat

  19. #1839

  20. #1840

    Domyślnie

    Witajcie,
    chciałabym powiesić u siebie zasłonki na karniszu 240 cm (okno 176 cm). Czy wystarczy karnisz fi 16 czy lepiej bedzie wyglądac 19-stka. jak macie u siebie?

Strona 92 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony