dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 96 z 194
Pokaż wyniki od 1.901 do 1.920 z 3873
  1. #1901

    Domyślnie

    Cytat Napisał Renata11 Zobacz post
    Witam ,moge pomóc z mgiełką kupuje na allegro są rozne szerokości ,łatwo sie zaprasowuje
    http://www.allegro.pl/item1074002410...2_rodzaje.html
    Baaardza dziękuje za pomoc, własnie tego szukałam !!! wpisywałam flizelina, mgiełka i nic ........

  2. #1902

    Domyślnie

    Dzieki mnie tez sie podobaja


    Cytat Napisał aczuc Zobacz post
    te bąbelki to lampa (jaka? skąd?) czy dekoracja?
    tak to lampa, w temacie o salonach widac cala jakbys chciala kuknac, kupilam ja przez internet, ale nie pamietam jak sie nazywala.

    Znalazlam cos podobnego

    http://karestyle.pl/KARE_design__Lampa_Bubbles-366.html
    Mama przede wszystkim...

  3. #1903
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Piotr_Bodnar
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    lubuskie
    Kod pocztowy
    66-100
    Posty
    185
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał btx Zobacz post
    Witam,

    podziwiam Wasze dekoracje i jestem pod wrażeniem pomysłów
    może ktoś z Was mógłby mi pomóc: mam "łukowate"okno w kuchni i nie wiem co z nim zrobić; chciałabym je jakoś zasłonić, ozdobić (dodatkową trudność stanowi fakt że szafki kuchenne dochodzą do samego okna); myślałam o naklejkach na szybę (gdzieś kiedyś widziałam takie ażurowe), ale nie wiem jak się sprawdzają w praktyce; może ktoś z Was ma takie?
    załączam zdjęcie mojego kuchennego okna


    Z góry dziękuje za pomoc
    Piękne okno w kuchni, szkoda całego zasłaniać firankami czy zaslonkami. Moze robione na klej/wcisk zaslonki od polowy okna w dól, z koronka na wzor ludowy?
    Na pohybel partaczom.

  4. #1904

    Domyślnie Karnisz - rozmieszczenia na ścianie

    Mam może głupie pytanie, ale u mnie w jednym pokoju okno mam na węższej ścianie, na dodatek nie jest po środku tej ściany i teraz zaczęłam się zastanawiać czy muszę karnisz wyporśrodkować, tzn. czy po każdej stronie okna musi wystawać taka sama długość rurki..... bo chciałabym zrobić inaczej, tzn. z jednej strony dać więcej, ale nigdzie, u nikogo tego nie widziałam....
    Na to okno planuję tylko zasłony, więc po ich złożeniu chciałabym aby nie zasłaniały mi za bardzo okna.... a z jednej strony mam tylko 10 cm od końca ściany do okna, a z drugiej (drzwi balkonowe) 60 cm.....

  5. #1905

    Domyślnie

    mam pytanie w związku z lamówkami. już wiem, że muszę zaopatrzyć się w lamówkę ze skosu. jak ją doszyć? czy obie strony trzeba szyć na dwa razy? czy wystarczy przejechać maszyną jeden raz, tak, żeby od razu chwyciło obie strony? w jaki sposób ułatwić sobie wszywanie? pospinać szpilkami, czy może wszywać od razu?

  6. #1906

    Domyślnie

    Cytat Napisał romapoz Zobacz post
    Mam może głupie pytanie, ale u mnie w jednym pokoju okno mam na węższej ścianie, na dodatek nie jest po środku tej ściany i teraz zaczęłam się zastanawiać czy muszę karnisz wyporśrodkować, tzn. czy po każdej stronie okna musi wystawać taka sama długość rurki..... bo chciałabym zrobić inaczej, tzn. z jednej strony dać więcej, ale nigdzie, u nikogo tego nie widziałam....
    Na to okno planuję tylko zasłony, więc po ich złożeniu chciałabym aby nie zasłaniały mi za bardzo okna.... a z jednej strony mam tylko 10 cm od końca ściany do okna, a z drugiej (drzwi balkonowe) 60 cm.....
    Trochę dziwnie bedzie na równo karnisz po dwóch stronach , mam na myśli po bokach po 10 cm , daj z tej krótszej strony do samej ściany a z dłuższej przynajmniej 50 cm . Tak żeby zasłony nie zasłaniały całego światła okiennego .
    DEKORACJE OKIEN I WNĘTRZ TKANINAMI

  7. #1907

    Domyślnie

    Cytat Napisał reng Zobacz post
    mam pytanie w związku z lamówkami. już wiem, że muszę zaopatrzyć się w lamówkę ze skosu. jak ją doszyć? czy obie strony trzeba szyć na dwa razy? czy wystarczy przejechać maszyną jeden raz, tak, żeby od razu chwyciło obie strony? w jaki sposób ułatwić sobie wszywanie? pospinać szpilkami, czy może wszywać od razu?
    Wygodniej Ci będzie niż szpilkami przyfastrygować sobie nićmi na gotowo lamówkę do tkaniny, a potem dopiero ją przeszyć maszynowo.
    DEKORACJE OKIEN I WNĘTRZ TKANINAMI

  8. #1908

    Domyślnie

    Witam, mam pytanko odnośnie okienka trójkątnego a dokładnie jego aranżacji. Czy macie jakieś nowe pomysły poza tymi które już się pojawiały w wątku o trójkątnych oknach? Mam na myśli coś z zastosowaniem tych nowoczesnych karniszy żyłkowych czy tych z połączeniami kątowymi!!!! Większość porad dotyczących okien nietypowych kończy się na zastosowaniu rolet plisowanych. Może i są fajnym rozwiązaniem ale chyba nie tego szukam.

  9. #1909
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    domdaw

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    witam jestem nowa na forum i zaczynam od prostego pytania dlaczego nie wyświetlają mi sie zdjęcia nigdzie nie mogę znależć odpowiedzi

  10. #1910

    Domyślnie

    może masz coś u ustawieniach profilu nie zaznaczone.

  11. #1911

    Domyślnie

    Witam serdecznie!
    Od razu zaznaczę, że jestem kompletnym laikiem, jeśli chodzi o dekorację okienną. Wstępny wybór mam już jednak za sobą - chcę rolety rzymskie do salonu i jadalni. Wygląda to tak:



    Jako, że mam malutkie dziecko i nie mam go z kim zostawić długi pobyt w salonie firan mam uniemożliwiony - malutka od razu się wybudza, więc same rozumiecie, że trudno się dokładnie zorientować...Pani jedynie zdążyła mnie poinformować, że koszt uszycia za 1m2 to 35 zł. I powiedziała, że generalnie drogi jest mechanizm do takich rolet ale jest możliwość ominięcia tego mechanizmu i zastosowanie taśmy na rzep, która przykleja się do ramy okiennej..Kompletnie się na tym nie znam. Mąż stwierdził, że to chyba prowizorka a ja boję się wydać tyle pieniędzy i nie być zadowoloną. Doradźcie proszę, czy warto decydować się na ten rzep?? I jak to jest później z użytkowaniem takich rolet? Łatwo się je pierze? Zdejmuje? I jeszcze zastanawiam się, czy taka roleta jest odpowiednia na okno tarasowe - bo rozumiem, że żeby wyjść muszę za każdym razem podnosić tą roletę..Przepraszam, że zadaję pewnie dla Was głupie pytania, ale naprawdę się nie orientuję.. Widziałam też na allegro gotowe rolety - co sądzicie - czy one są godne zainteresowania? I jak wymierzyć, ile potrzeba tkaniny na takie okno? Mnożnik wysokości i szerokości pewnie nie jest najwłaściwszy..Chciałam sobie mniej więcej wyliczyć, ile by mnie wyniosły takie rolety. Bo rozumiem, że na cenę składają się: cena wykonania, cena materiału + mechanizm, tak? Czy coś jeszcze??
    Jaksie - pisałam do Ciebie na priva odnośnie Twego pięknego zdobienia okien, ale coś mam chyba od czasu zmienienia wizualki forum zmienione w ustawieniach i chyba nie doszło..Mogłabyć mi napisać - jaki był koszt firanek i zasłonek oraz jaki to model?? Są PIĘKNE! Pewnie mnie cena zniechęci, ale trudno...
    Aha! I jeszcze mam pytanie: jaki musi być minimalny wymiar karnisza na okno o szerokości 180 cm? Bo niestety z jednej strony takiego okna mam tylko 8 cm i nie wiem, czy w przyszłości będę mogła pokusić się na jakieś zasłonki.

  12. #1912

    Domyślnie

    Cytat Napisał AngelikaX Zobacz post
    Inka 14 takich slicznosci ja bym nie uszyla...przenigdy... to sa rolety rzymskie woalowe szyte przez Naszego Mistrza w sprawach firankowych - Aske - wiec jesli chcesz wiedziec czy trudno sie je szylo naskrob do niej - choc pewnie dla niej to pestka

    A tak wogole to korci mnie jeszcze aby wrzucic fotke moich przegenialnych sopelkow... a co tam popatrzcie sobie

    jejku, takie rolety to jest moje marzenie!!! mam pytanie - Asia szyje na zlecenie w całej Polsce? Konkretnie chodzi mi o Warszawę, bo tu ceny za takie rolety są gigantyczne...a na żywo gorzej niż uszyte przez Asię na zdjęciach wylądają...Złotek ręce masz Asiu

  13. #1913

    Domyślnie

    U mnie salon połączony z jadalnią
    "Kto nie ma odwagi do marzeń,nie będzie miał siły do walki.."

  14. #1914
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Damon
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    599
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał AngelikaX Zobacz post
    A to moje cudenka


    Angeliko, w jaki sposób (jakiś mechanizm?) rolety są przyczepione do ściany? czy w oknie balkonowym są dwa osobne mechanizmy, czy jeden wspólny na dwie roletki?

    Kolejne pytanie, czy jak się stoi na zewnątrz i patrzy z odległości kilku metrów przez woalową roletę widać co się dzieje w domu? (w przypadku jak światło jest zgaszone)

    Rozmawiałam z panią w sklepie materiałowym o roletach, która twierdzi, że gładki woal da efekt powieszonego prześcieradła i że lepsze wzorzyste, natomiast bardzo podobają mi się gładkie i na Twoich zdjęciach absolutnie nie ma efektu "prześcieradła" i wyglądają fantastycznie, co utwierdza mnie w wyborze, a zakończenie sopelkowe to jest to
    pozdrawiam
    Monika

  15. #1915
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aniahubi
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.343
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damon Zobacz post
    Rozmawiałam z panią w sklepie materiałowym o roletach, która twierdzi, że gładki woal da efekt powieszonego prześcieradła i że lepsze wzorzyste, natomiast bardzo podobają mi się gładkie i na Twoich zdjęciach absolutnie nie ma efektu "prześcieradła" i wyglądają fantastycznie, co utwierdza mnie w wyborze, a zakończenie sopelkowe to jest to
    pozdrawiam
    Monika
    Moniko, pozwól że ci odpowiem - to co usłyszałam w sklepie z firankami. Podstawową wadą woalu jest to, że się bardzo gniecie i trzeba go dokładnie prasować po każdym praniu. Ja wybrałam coś co się nazywa francuski kryształ, był jeszcze b. fajny batyst, ale biały a ja chcę ecru. Wszystkie są gładkie, ale łatwiejsze w "obsłudze".
    Niewątpliwie gładkie rolety wyglądają super i takie będę miała - za jakieś 2, 3 tygodnie Ale bez koralików - mąż by nie przeżył

  16. #1916

    Domyślnie

    Cytat Napisał btx Zobacz post
    Witam,

    podziwiam Wasze dekoracje i jestem pod wrażeniem pomysłów
    może ktoś z Was mógłby mi pomóc: mam "łukowate"okno w kuchni i nie wiem co z nim zrobić; chciałabym je jakoś zasłonić, ozdobić (dodatkową trudność stanowi fakt że szafki kuchenne dochodzą do samego okna); myślałam o naklejkach na szybę (gdzieś kiedyś widziałam takie ażurowe), ale nie wiem jak się sprawdzają w praktyce; może ktoś z Was ma takie?
    załączam zdjęcie mojego kuchennego okna


    Z góry dziękuje za pomoc
    btx, jest problem z tymi szafkami. Pomysłów było kilka: firanka jakoś mi nie pasowała, plisy ale, że jest łuk to znowu problem. Można oczywiście nie zasłaniać od góry ale u mnie okno jest od strony południowej i latem musiałabym chodzić po kuchni w ciemnych okularach. Ostatecznie wybraliśmy żaluzje Ikea 3 sztki (na każde skrzydło) mocowane do sufitu o takie:
    http://www.ikea.com/PIAimages/81251_PE205886_S3.JPG

  17. #1917

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damon Zobacz post
    Angeliko, w jaki sposób (jakiś mechanizm?) rolety są przyczepione do ściany? czy w oknie balkonowym są dwa osobne mechanizmy, czy jeden wspólny na dwie roletki?

    Kolejne pytanie, czy jak się stoi na zewnątrz i patrzy z odległości kilku metrów przez woalową roletę widać co się dzieje w domu? (w przypadku jak światło jest zgaszone)

    Rozmawiałam z panią w sklepie materiałowym o roletach, która twierdzi, że gładki woal da efekt powieszonego prześcieradła i że lepsze wzorzyste, natomiast bardzo podobają mi się gładkie i na Twoich zdjęciach absolutnie nie ma efektu "prześcieradła" i wyglądają fantastycznie, co utwierdza mnie w wyborze, a zakończenie sopelkowe to jest to
    pozdrawiam
    Monika
    To może ja trochę pomogę ?!

    Mechanizmy kasetowe są przyczepione na specjalnych w komplecie uchwytach - sposób montażu do sufitu lub ściany, albo można zakupić uchwyt bezinwazyjny,
    na skrzydła okienne - wtedy okno otwiera się razem z roletą , gorzej przy oknie uchylonym bo wtedy roleta sobie dynda.
    Co do pytania o okno balkonowe to zazwyczaj klient decyduje czy chce jedna roletę na mechaniźmie czy będzie miał bardziej wygodnie dwie niezależne rolety, w zależności jaka jest częstotliwość używania balkonu?
    Gładki woal jest bardzo subtelny a w połaczeniu z różnego rodzaju koralikami nie tylko moim zdaniem wygląda odjazdowo ! , ale zamiast woalu może być również delkiatny batyst. Wieczorem przy zgaszonym świetle nie będzie widać wnętrza domu.
    DEKORACJE OKIEN I WNĘTRZ TKANINAMI

  18. #1918
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Damon
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    599
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny za praktyczne informacje,
    dużą zaletą woalu oprócz uroku i delikatności jest też jego cena , mam dwa podwójne okna balkonowe i dwa okna w pokoju dziennym, na balkonowe mam w planie woal na przelotkach, a na zwykłe okna myślałam o roletce ale zawieszonej na karniszu, ogólnie chciałam w całym domu uszyć jeżeli dam radę roletki z woalu (zacznę próby od sypialni ), chociaż do salonu chyb jednak dam do uszycia. Znajoma kupiła materiał na allegro i przyniosła mi próbki, podoba mi się, ale zmartwiło mnie prasowanie bo okien mam sporo a do ogrodu kursuje często pies i niestety w poprzednim domu dość często musiałam prać firany, postaram się jeszcze obejrzeć wspomniany batyst i kryształ. Po roku zaczyna mnie wkurzać brak czegoś na oknach, po za tym muszę w końcu trochę ocieplić wnętrze
    pozdrawiam ciepło
    Monika

    PS mam jeszcze jedną zagwozdkę, kolor firan, okna są orzechowe, ściany i parapety ecru, sufit i pozostałą stolarkę białą i nie mogę się zdecydować czy białe firany/roletki czy jednak ecru, wydaje mi sie ze biały wyglądałby bardziej świeżo i jakoś bardziej mnie ciągnie, jak wieszam próbki to podoba mi się i taki i taki
    Ostatnio edytowane przez Damon ; 26-08-2010 o 17:15

  19. #1919

    Domyślnie

    Witam, chociaż do ukończenia mojego domku jeszcze zostało troche czasu to jednak zaczynam sie pomału rozglądać za fajnymi firankami. Na lato na pewno bede mieć firanki sznurkowe a na zime wolałabym coś np z woalu. I tu pojawia się mój problem bo mam w salonie jedo okno podwójne i jedno balkonowe kolankowe. Jakie macie pomysły na okno balkonowe koolankowe??? Szukałam troche na necie i znalazłam same takie ciężkie, lecz mi sie nie podobają . Doradźcie coś proszę

    Oto zdjęcie mojego okna balkonowego, tylko zrobione od zewnątrz bo nie mam innego.

    pozdrawiam :0



    ps. Damon jeśli mogę się wtrącić to ja bym dała ecru
    Ostatnio edytowane przez Katia0005 ; 26-08-2010 o 20:42

  20. #1920

    Domyślnie

    Ja też upraszam o pomoc i radę szanowne doświadczone koleżanki. Przeprowadzka tuż tuż a ja nie mam pomysłu na to, jak zasłonić okna. Chyba będę się skradać po ciemku, żeby nie eksponować się na widok publiczny. Największy problem mam z oknem tarasowym, które wychodzi do ulicy. Znudziły mi się już firanki w bloku i chciałam coś nowoczesnego, ale chyba zasłony będą najłatwiejsze w obsłudze. Okno wygląda tak: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...1ff6e63d3.html. Myślałam o zasłonach na kółkach, coś takiego, żeby pasowało do tej tapety: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...e562d6116.html. Co o tym myślicie? Może widziałyście gdzieś podobną tkaninę?A co z oknem kuchennym: żaluzje drewniane, roleta czy firanka?http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...7d7a577fa.html. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie i pomysły. Ja jakoś nie czuję się kopalnią pomysłów w tym temacie.
    Nie potrafię wstawić zdjęcia w tekst
    'Always have the ugliest house in the street-then you don't have to look at it'

Strona 96 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony