dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 97 z 194
Pokaż wyniki od 1.921 do 1.940 z 3873
  1. #1921

    Domyślnie

    Widzę, że wątek umarł. Chyba nie sezon na dekorację okien. No to trzeba będzie radzić sobie samej.
    'Always have the ugliest house in the street-then you don't have to look at it'

  2. #1922

    Domyślnie

    Też na początku myślałam o samych zasłonach, takich na przelotkach, ale tam jest prawie 5 m i musiałyby być zszywane a pani w punkcie szycia powiedziała mi, że to będzie brzydko wyglądać. Poza tym od ściany jest tylko 30 cm i boję się, że jak zsunę taką kupę materiału, to sobie zasłonię połowę bocznych okien. Ostatnio rozważam rolety rzymskie, po jednej na wąskie okna i szeroką na drzwi. Chociaż nie wiem czy to nie będzie z zewnątrz łyso wyglądało. Co do kuchennych to właśnie upatrzyłam sobie z dekorii woalowe roletki i do tego coś zwijanego w kasetce lub bez na zasłonięcie. Najpierw wymyśliłam sobie żaluzje, ale małż odradza. Podciągane do góry zabierają 25 procent okna, a to już jest ze szprosami, a bez podciągnięcia przy uchylnym oknie nieładnie się odchylają. Z utrzymaniem czystości tak blisko kuchni chyba też gorzej. Dzięki za odzew.
    'Always have the ugliest house in the street-then you don't have to look at it'

  3. #1923

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damon Zobacz post
    Angeliko, w jaki sposób (jakiś mechanizm?) rolety są przyczepione do ściany? czy w oknie balkonowym są dwa osobne mechanizmy, czy jeden wspólny na dwie roletki?

    Kolejne pytanie, czy jak się stoi na zewnątrz i patrzy z odległości kilku metrów przez woalową roletę widać co się dzieje w domu? (w przypadku jak światło jest zgaszone)

    Rozmawiałam z panią w sklepie materiałowym o roletach, która twierdzi, że gładki woal da efekt powieszonego prześcieradła i że lepsze wzorzyste, natomiast bardzo podobają mi się gładkie i na Twoich zdjęciach absolutnie nie ma efektu "prześcieradła" i wyglądają fantastycznie, co utwierdza mnie w wyborze, a zakończenie sopelkowe to jest to
    pozdrawiam
    Monika
    Sorki troszke pozno odpisuje ale nie zauwazylam
    Moniko rolety (taka jakby szyna) mocowane sa do sciany za pomoca kolkow , natomiast sam "material" rolety przyczepiany jest na rzep do tego metalowego mechanizmu - w jakis sposob musi byc sciagany do prania. W oknie tarasowym sa dwa mechanizmy, tak chcialam poniewaz glownie prawa strona jest otwarta w cieple dni i wlasnie prawa roletka jest podciagnieta. Przy jednym mechanizmie cale okno tarasowe byloby "odsloniete".
    Natomiast co do wygladu rolet z zewnatrz nic nie widac co sie dzieje w domu wygladaja pieknie, poza tym dopiero z zewnatrz widac jakie sa bielusienkie..
    Co do wzorzystych materialow unikalam ich jak ognia poniewaz i tak we wnetrzach mam sporo elementow majacych za zadanie przykuc uwage. Przy wzorzystych za duzo krzyczalo by "spojrz na mnie" i wogole uwazalam ze pewnie szybko by mi sie opatrzyly.
    A tak na moje woalowe cuda moge patrzec i patrzec i nic mi sie nie nudza a jak sloneczko pieknie sie w nich odbija i absolutnie nie ma mowy o efekcie powieszonego przescieradla





    A w zeszlym tygodniu rzucila mi sie w oczy w centrum handlowym roletka na wystawie sklepu z roletami wzorzysta w kolorze ecru z sopelkami :/ jak dla mnie za duzo, nie moja bajka
    Mama przede wszystkim...

  4. #1924

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrsmoonx Zobacz post
    jejku, takie rolety to jest moje marzenie!!! mam pytanie - Asia szyje na zlecenie w całej Polsce? Konkretnie chodzi mi o Warszawę, bo tu ceny za takie rolety są gigantyczne...a na żywo gorzej niż uszyte przez Asię na zdjęciach wylądają...Złotek ręce masz Asiu
    Ja jestem z Wielkopolski a Aska spod Łodzi wiec sama widzisz, a zlote rece to ona ma
    Mama przede wszystkim...

  5. #1925

    Domyślnie

    Witam,
    a oto moje okienka

    ps. jesli będzie coś nie tak ze zdjeciem to przepraszam, bo wklejam po raz pierwszy




  6. #1926

    Domyślnie

    Lady M - bardzo ładnie wystrojone okna planujemy z Żoną zrobić podobnie

    bardzo dobrane kolory do wnętrza, które przypuszczam, że dużo zyskało
    Ostatnio edytowane przez sewerynslowi ; 22-09-2010 o 12:06

  7. #1927

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lady M Zobacz post
    Witam,
    a oto moje okienka

    ps. jesli będzie coś nie tak ze zdjeciem to przepraszam, bo wklejam po raz pierwszy





    Lady M napiszę tak: piękne okna, piękne ozdobione. Ze smakiem i gustem.

  8. #1928

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lady M Zobacz post
    Mam problem u siebie w salonie i (z góry bardzo przepraszam Lady M, że pozwolę sobie na przykładzie Twojego jednego okna napisać o co mi chodzi) i proszę bardzo o radę. Na dłuższej ścianie mam dwa okna (z dwoma szybami każde). Do tego jeszcze w tych oknach są zamontowane rolety i skrzynki do tych rolet (te skrzynki mają wys. 18 cm i chcę je zasłonić). Przerwa między tymi oknami to tak prawie 2 metry. A na bocznej ścianie (tak samo jak na zdjęciu) jest okno/drzwi tarasowe. Tylko, że ono jest niżej niż te boczne okna (tak o 25 cm), a poza tym skrzynka od rolet ma wys. 20 cm.
    Marzą mi się firany, takie które miały by u góry materiał (pozwlający zasłonić te skrzynki z roletami) w tym materiale kółeczka, które zakłada się bezpośrednio na karnisz, a potem doszyta firanka.
    Jaki mam problem: na jakiej wysokości powinien wisieć karnisz nad oknem tarasowym?????????
    Przyznam się, że mam już powieszone wszystkie karnisze na tej samej wysokości nad oknami. Zasugerowałam się tym, żeby ten materiał nad wyszystkimi oknami był tej samej długości. Jednak do końca nie jestem przekonana, bo nad oknem tarasowym karnisz jest po prostu niżej, niż na tych bocznych oknach.
    Nie byłoby problemu gdyby te trzy okna były na tej samej ścianie, a tak czy nie będzie to głupio wyglądać?

  9. #1929

    Domyślnie

    Cytat Napisał natali56 Zobacz post
    To moje okna. Zdjęcia trochę kiepskiej jakości.
    [

    [/img]
    Super ozdobione okna. Jak sprawują się te kółka po praniu?

  10. #1930

    Domyślnie

    Ja mam zasłony w sypialni na takich kółkach i narazie jest ok, jednak mam je za krótko bym mogła stwierdzic, że po czasie z nimi nic się nie dzieje. Również obawiam się czy po wielu praniach nie zaczną tracic na kolorze i to złocenie nie zacznie schodzic...

  11. #1931

    Domyślnie

    Co do pytania - Aga - Żona Facia, myślę, że dobrze zrobiłaś wieszając karnisze w równej wysokości nad oknami i myslę, że nie wygląda to źle.

  12. #1932

    Domyślnie

    Lady M dziękuję bardzo.
    Po prostu przestanę zwracać uwagę na to i po jakimś czasie już będzie OK

  13. #1933

    Domyślnie

    zenewos, nie wiem, o jaki materiał Ci chodzi (grubość, faktura), ale w sklepie Stylus zamawiałam kiedyś próbki tkanin i były różne odcienie kakaowości/brązu, czekolady itd. Tkanina nazywa się Danis. Mam z niej uszyte proste zasłony ( beżowe i śmietankowe) , tak fajnie przesiewa swiatło.

  14. #1934

    Domyślnie

    Cytat Napisał Saskja Zobacz post
    zenewos, nie wiem, o jaki materiał Ci chodzi (grubość, faktura), ale w sklepie Stylus zamawiałam kiedyś próbki tkanin i były różne odcienie kakaowości/brązu, czekolady itd. Tkanina nazywa się Danis. Mam z niej uszyte proste zasłony ( beżowe i śmietankowe) , tak fajnie przesiewa swiatło.
    Obejrzałam kolekcję i kolor by się znalazł. Taki beżowoszary by pasował. Gdyby tylko materiał był ze wzorem z motywem roślinnym, jak na mojej tapecie. Wolałabym raczej nieprześwitujący materiał, taki dwustronny z lekkim połyskiem na wzorze lub w tle. Nie wygląda na to, że cokolwiek znajdę. Albo rybki, albo akwarium.
    'Always have the ugliest house in the street-then you don't have to look at it'

  15. #1935

    Domyślnie okna w jadalni

    No to przyszedł czas na moje pytanie...
    Mam w domu taką jadalnię:

    i dylemat z firankami.
    Ponieważ okno w wykuszu jest od północnej strony, a drugie od wschodu (ale wychodzi na zadaszony taras) w jadalni nie jest za jasno. Nie chciałabym więc w wykuszu wieszać długich firanek zasłaniających całość szyby, ob stamtąd pada najwięcej światła. Jednocześnie do drugiego okna (tego po prawej stronie) pasuje mi długa firanka do ziemi (ta która teraz wisi jest tymczasowa).
    Pomysł więc przyszedł mi taki:
    - w dużym oknie firanka do ziemi + zasłonki
    - w wykuszu coś na kształt rolety (ten sam materiał co firanka w większym oknie + zielone tasiemki) + zasłony:



    Czy takie połączenie ma szansę dobrze wyglądać???
    Będę wdzięczna za szybką pomoc !!!!

    M

  16. #1936
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    westone

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    4

    Cool

    Cytat Napisał Aniutka i Roofi Zobacz post
    Witam Dziewczyny!

    Czy mogłybyście zamieścić zdjęcia swoich podwójnych rolet?
    Mam podobny problem z oknem kuchennym. Chcialabym się zasłonić wieczorem, gdy świecimy światło w domu (idealnie wszystko u nas widać z ulicy) a jednocześnie lekko osłonić sie w dzień- tak bardziej dla ozdoby

    z góry dziękuję

    Ania
    A ja znam takie systemy podwójne i to w kilku wykonaniach
    1- to mechanizm łancuszkowy (jeden) z roletą rzymską i firana przesuwana na żabkach - i to na jednej szynie
    2- j.w + firana na stałe (rzep) od strony okna - ale wtedy problem z otwieraniem okna..
    3- mechanizm działający jak roleta rzymska (dokladniej-austriacka) z mozliwoscią przesuwu na boki
    4- najtansza opcja - firana zwykla (lub jak roleta austiacka) przesuwana + roleta rzymska - na podwójnym karniszu
    Jak widać mozliwosci jest wiele

  17. #1937

    Domyślnie

    Na tym forum jest przykład połączenia firany prosto uciętej z roletą rzymską z tego samego materiału i nie wygląda to źle. Jeśli zastosujesz taki sam materiał na firany i zasłony na obu ścianach to myślę, że nie będzie to źle wyglądało. Mogłabyś także wybrać materiał na firanę taki całkiem jasny i bardzo prześwitujący i według tego samego pomysłu uszyć firanki na jedno i drugie okno. Ja nad takimi tasiemkami zastanawiałam się do kuchni ale ostatecznie wybrałam taki materiał firan, że te tasiemki by nie pasowały.

  18. #1938
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pragata

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam wszystkie forumowiczki.
    Od jakiegoś czasu przeglądam różne wątki dotyczące dekoracji okien. Jest tego bez liku, ale ja i tak mam mętlik w głowie i nie do końca sprecyzowane pomysły.
    Mój salon wygląda tak
    i dalej tak
    to drugie zdjęcie było zrobione w innym terminie, generalnie najdłuższa ściana ma 4 okna balkonowe (po dwa w parze oddzielone komodą)
    Mieszkam już 3 lata i myślałam, że gołe okna są fajne. Z czasem zaczęły wydawać mi się trochę "łyse" i z tego powodu zaczęłam szukać pomysłów - najlepiej takich mało kosztownych, bo co jeśli to nie będzie to, a kupa pieniędzy wydana.
    Zamówiłam prowizoryczne"roletki", jeśli tak to można nazwać, zawieszane na drążku mocowanym do ramy. O podobnych myślałam na okna balkonowe, ale to chyba nie jest dobry pomysł.
    Długo broniłam się przed karniszami - bo wtedy już musi coś na nim wisieć, ale chyba to konieczność.
    Proszę poradźcie coś jak mogę "urządzić" te okna (tak bez przesady).
    Ostatnio edytowane przez pragata ; 01-10-2010 o 12:05

  19. #1939

    Domyślnie

    Jeśli chciałabyś propozycję jakiegoś taniego rozwiązania to mam dwa pomysły. Pierwszy to zakup firanek gotowych, które można kupić np. w Castoramie, Jysku czy Ikei. Odpowiednio dobrane mogą stanowić fajne wykończenie. Być może jakość tych materiałów nie jest zachwycająca ale jakiś czas wytrzyma, a Ty dzięki temu przekonasz się co tak ostatecznie widziałabyś w swoich oknach. Druga propozycja to zakup firan tzw. makaronów i ich ładne spięcie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	images..jpg
Wyświetleń:	276
Rozmiar:	2,6 KB
ID:	25440   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1..jpg
Wyświetleń:	241
Rozmiar:	17,8 KB
ID:	25441  

  20. #1940
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    luluta

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Kod pocztowy
    05-520
    Posty
    4

    Domyślnie Potrzebuję pomocy

    Jak udekorować takie okno ? Chodzi mi głownie o narożne . Muszę się jakoś zasłonić od sąsiadów a pomysłu brak . Firanki odpadają - nie lubię .

    Z góry dziękuję za podpowiedzi.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0066..jpg
Wyświetleń:	845
Rozmiar:	49,4 KB
ID:	25629   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0065..jpg
Wyświetleń:	744
Rozmiar:	68,1 KB
ID:	25630   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie0068..jpg
Wyświetleń:	850
Rozmiar:	59,5 KB
ID:	25631   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCN7193..jpg
Wyświetleń:	771
Rozmiar:	66,0 KB
ID:	25635  
    Ostatnio edytowane przez luluta ; 04-10-2010 o 10:35

Strona 97 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony