dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 29 z 194
Pokaż wyniki od 561 do 580 z 3873
  1. #561
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Majcia. Jak najbardziej 3 rolety. Dwie zdecydowanie będą za szerokie i z pewnością zakryją obraz tych okien.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  2. #562

    Domyślnie

    Cytat Napisał AsiaMariusz
    ...Wkleję zdjęcia do fotosika i postaram się dziś lub jutro je umieścić. Będzie ich trochę. Są to zdjęcia z wizyty w Firmie Eurofirany w Żywcu. Już widzę poruszenie........ same zobaczycie. Każde zdjęcie krótko opiszę abyście wiedziały o czym czasami piszę i co czasami mam na myśli.
    Asiu! Czytam wszystko z uwagą (jak zapewne wiele forumowiczek ) i z niecierpliwością czekam na zdjęcia!

    pozdrawiam!
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  3. #563
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar dankaf
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.115
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    288

    Domyślnie

    Ciekawe zestawienie kolorystyczne na 1 zdjęciu


  4. #564
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Tak jak obiecywałam wkleję kilka zdjęć.
    Na początek ekrany:




    ekrany z zasłonami


    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  5. #565
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie


    z lewj strony zwykła zasłona na kólkach, potem ekran a z prawej tzw. makaroniki w utrzymanej tonacji do całości;

    coś dla odważnych, przepraszam za jakość zdjęcia;
    Przy większości dekoracji znajduje się dodatek w postaci jaśków uszytych z tej samej tkaniny co np. zasłony. Ja również stosuję takie "chwyty". Gorąco polecam.

    Za ekranami jest inna aranżacja dlatego te zdjęcia nie odzwierciedlają rzeczywistego uroku tych firan, zasłon, ekranów i rolet.

    Taką dekorację szyłam przed Świętami, klientka była bardzo zadowolona, ja może troszkę mniej z uwagi na bardzo pracochłonne szycie. Ale końcowy efekt powalił mnie na kolana. Osobiście nie gustuję w takich aranżacjach.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  6. #566
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Teraz coś z serii: rolety.


    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  7. #567
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie



    Na firance i zasłonach mamy kwiatki, kratkę i pasy.
    Modne jest takie jednostronne upięcie na podwiazkę.

    Ten lambrekin bardzo mi się podoba. Jest łatwy do uszycia i ciekawie wygląda na całości. Oczywiście zasłony koniecznie muszą "poniewierać się po podłodze". Sprawdza się to doskonale przy oknach stałych, które nie są otwierane. I jeszcze jedno, lewa zasłona zwisa swobodnie, zaś prawa złapana jest w otoczkę. Coraz częściej kobiety decydują się na taki układ. I bardzo dobrze, trzeba w życiu coś zmieniać, najlepiej zacząć od firanek i jak mówią moje koleżanki - skończyć na mężu . To akurat sprawa polemiki. Osobiście mam inne zdanie.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  8. #568
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie



    W firance na górze zastosowano tkaninę z zasłony.



    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  9. #569
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie




    Jednostronne podwiązanie boku firanki. Bardzo trendy.


    Makaroniki.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  10. #570
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Coś na okrągłe okna. Proste w uszyciu. Uwierzcie.




    Mam nadzieję, że każda z Was znalazła choć odrobinkę pomysłu na swoje okna.
    Pozdrawiam serdecznie.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  11. #571
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    I ostatnia wersja, poddasze.



    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  12. #572

    Domyślnie

    A to moje zaśnieżone okna dachowe




    damarel

  13. #573
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    AsiaMariusz,-
    piękne inspiracje, dziękujemy za trud wklejania zdjęć i dzielenia się tymi cukiereczkami,
    urocze!!!

  14. #574

    Domyślnie

    AsiaMariusz dzięki! świetne pomysły!
    Tak jak pisałaś - firany na kółkach prezentują się naprawdę super
    Ja jako baaardzo początkująca z maszyną do szycia poszłam ostatnio troszkę na łatwiznę - doszyłam do firan te najszersze taśmy marszczące, które od tyłu nasuwa się na karnisz, wygląda troszkę podobnie, bo firana wystaje ponad karnisz i też pięknie się układa. Tym razem chyba zawalczę z tymi kółkami A czeka mnie drugi komplet firan do 13 okien
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  15. #575
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar karolcia14m
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    346

    Domyślnie

    to rozwiązanie jest bardzo pomysłowe


  16. #576

    Domyślnie

    Piękne. Zaczynam śledzić ten wątek bo pełno tu ciekawych pomysłów.

  17. #577

    Domyślnie

    Do AsiaMariusz

    Witam. Temat aranżacji okien w moim nowym domku "męczę" od trzech miesięcy. Obejrzałam już mnóstwo propozycji i oczywiście nie mogę się zdecydowac. A okna jak były gołe - tak są. Muszę w końcu podjąc decyzję. Napiszę zatem co sobie wymyśliłam i proszę o komentarz...

    Lubię styl prosty i nowoczesny, bez ozdób w postaci drapowań. Podobają mi się tzw.ekrany, a najbardziej tzw. ściana japońska, czyli ekrany przesuwne. Największa ściana w dużym pokoju jest do tego stworzona, bo jest na niej wyjście na taras z dzrzwiami przesuwnymi i dwa fiksy. Ekrany można by rozsunąc na boki i cieszyc się widokiem ogrodu... Na drugiej scianie, gdzie jest wykusz z drugim wyjsciem na ogród (tym razem z drzwiami podwójnymi otwieranymi wahadłowo) mogę zastosowac tylko zwykłe ekrany.
    Dowiadywałam się, że takie przesuwane ekrany można zamontowac na zwykłej listwie sufitowej z żabkami , trzeba tylko usztywnic ekran wszywajac w tkaninę pręt na górze i na dole (obciazenie). W superkarketach budowlanych mozna kupic wszystkie potrzebne elementy...

    Mam wątpliwości z jakiej użyc tkaniny - chce żeby byla przejrzysta i zeby nie trzeba jej bylo prasowac po wypraniu.. Mysle tez aby na górze i dole ekranu doszyc inną - grubszą i ozdobną np. flokowaną, bo muszę uszyc tez roletę rzymską na okno kuchenne widoczne z dużego pokoju...
    Z tej grubej tkaniny moznaby tez uszyc zaslony zawieszane na kółkach wsuwanych na okrągły karnisz...

    Napisz proszę co myślisz na ten temat. Orietowałam się też w cenie mechanizmu do rolety rzymskiej. Cena kompletu do rolety o wymiarach 150 x 170 cm to okolo 150 złotych. Czy wiesz może gdzie kupic w Łodzi taki mechanizm w sensownej cenie i na co zwrócic uwagę. Pozdrowienia, Małgosia

  18. #578
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Besta77 - 13 okien!!!!!!!!!
    No słuchaj, ukłony do samej ziemi. Uszyć tyle firan to pikuś, ale na domowej maszynie to już kilka pikusiów. Wyrazy ogromnego podziwu oraz szacunku. Ten, kto nie szył firan (kawał tkaniny utrzymać na takim kawłeczku stoliczka to wyczyn nad wyczynami) chyba raczej nie zrozumie. Zresztą w ogóle trudno uszyć firanki, zwłaszcza kreszowane, które rozciągają się na wszystkie strony. Powracając do tematu. Jeśli będziesz chciała i już zdecydujesz się na firanki i zasłony na kółkach to wszystko wytłumaczę : co kupić, gdzie kupić, ile kupić i jak to wszystko zebrać w całość. Zrobię kilka rysunków aby ułatwić zrozumienie tematu. Mam nadzieję, że inne koleżanki też się nauczą i może same spróbują. Już widzę środowisko osób szyjących firany.......... ale mnie zbesztają, że zdradzam sekrety "kuchni". Cóż, pieniądze to nie wszystko, jeśli ktoś zechce moją usługę szycia to bardzo proszę, ale ja pojawiłam się tutaj przede wszystkim aby pomóc. Uważam, że nic takiego się nie stanie jak wytłumaczę kilka spraw technicznych związanych z szyciem. Na pewno sobie poradzisz, będziesz miała kłopot z wycięciem otworów w tylu firankch, ale całkowicie bezinteresownie mogę Ci je zrobić, gdyż mam do tego odpowiedni sprzęt i warunki. Nie jest to trudne lecz bardzo pracochłonne. Ale co tam, wszystkiego trzeba spróbować. Aby do przodu.
    13 okien.........i sama na domowej maszynie.........normalnie szok.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  19. #579
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Damarel, bardzo ładne są Twoje okna dachowe.
    Bardzo ciekawe zwłasza to z dekoracją drapowaną.
    Szyłam kiedyś u klientki rolety drapowane. Wyglądają tak:


    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  20. #580

    Domyślnie

    Cytat Napisał AsiaMariusz
    Besta77 - 13 okien!!!!!!!!!
    ...normalnie szok.
    Aż się zaczerwieniłam
    to tak odrywając się od tematu - ku uciesze czytających - dodam, że w pokoju gościnnym okien mam 5 (oczywiście podwójnych), nie myślcie, że mają normalne wymiary! o nie! - 2,1 m wysokości (dla porównania balkonowe ma prawie 3m). I w amoku chyba jakimś wymyśliłam sobie coś ala spotykane ostatnio na allegro firany rurki - czyli na jedno podwójne okna 3 wiszące na szelkach, rozciągnięte firanki, każda z dwoma wstążkami do podwiązania od dołu na owej rurce (nota bene rzeczoną rurką jest autentyczna rurka z centralnego ogrzewania). Firanek do tego pokoju wyszło 10. Zużyłam 150 metrów wstążki i prawie tyle samo metrów lamówki. Pani w hurtowni pasmanteryjnej i tak mi nie uwierzyła, że to na firany do jednego pokoju
    Jak do tego dołożę 21 rolet rzymskich (na każde skrzydło) to biorąc pod uwagę uszyte "kilometry" mam już całkiem niezłe doświadczenie
    Najgorsze, że jak uszyłam te wszystkie rurki to stwierdziłam, że całkiem mi się nie podobają, a wzór firany zupełnie nie pasuje do jej kształtu

    Oczywiście z doświadczeniem to żart laik jestem zielony i baaardzo chętnie skorzystam z Twoich uwag i pomocy! Jak znajdę wolną chwilkę to wrzucę zdjęcia tego co już "wisi" i może doradzisz mi jak zrobić drugi komplet.

    Pozdrawiam!
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

Strona 29 z 194

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony