dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 14 z 22
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 438
  1. #261
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    A po co się pozbywać?

  2. #262

    Domyślnie

    To pytanie o pozbyciu było tak na wyrost, na wypadek gdyby to choroba była. Bo ja podchodziłam do tego na luzie, ale "mądra" koleżanka mnie nasraszyła, że to nie są pajęczyny, tylko choroba i że tego trza się pozbyć, bo mi brabanty zniszczy... to jak jest?

  3. #263
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Jak duże... no to pajęczyny. Pająki pożyteczne są, komary też jedzą

  4. #264

    Domyślnie

    Czy ja wiem....no srednica ok. 8-10 cm, to wg mnie pajęczyny. W tym robaczki różnej maści.

  5. #265

    Domyślnie

    Ja też miałam takie coś na tujach, niepokoiłam się także czy to nie jakieś przędziorki co żrą.
    Nic nie robiłam, tuje mają się cały czas dobrze, po deszczach pajęczyny znikły. To chyba jakieś pajączki pożyteczne i nie trzeba ich truć !

  6. #266

    Domyślnie

    Cytat Napisał el-ka
    Ja też miałam takie coś na tujach, niepokoiłam się także czy to nie jakieś przędziorki co żrą.
    Nic nie robiłam, tuje mają się cały czas dobrze, po deszczach pajęczyny znikły. To chyba jakieś pajączki pożyteczne i nie trzeba ich truć !
    Tak jest , u mnie to samo . Dobry deszcz i po pajęczynach.

  7. #267
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    godzio77

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    2

    Domyślnie problem z iglakiem

    Cześć! mój iglak rośnie w donicy.Kupiłam go w maju.Od jakiegoś czasu zauważyłam że zaczyna gubić igły.Podlewałam go raz w tygodniu,ale przyglądając się donicy zobaczyłam że ściemniała od połowy w dół.Uznałam że za dużo go podlewam i przestałam, ale nie widzę poprawy.Proszę o pomoc

  8. #268

    Domyślnie

    Co to za iglak?
    Jeżeli podejrzewasz, że go przelałaś to najlepiej sprawdź stan korzeni. Czyli wymij z donicy i sprawdź ich stan. Może gniją? Jeżeli ziemia za mokra to wymień. I podstawowa sprawa - dziura w donicy i drenaż (keramzyt, kamienie) na dole.

  9. #269
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    godzio77

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź,ale niestety nie wiem jaka nazwa jest tej roślinki.Kupiłam ją za ok.120zł i chciałam udekorować swiatełkami na święta
    Bożego Narodzenia.Zastosuję sie do zaleceń i sprawdzę korzenie,donica ma dziurę i nadmiar wody wypływa na zewnątrz

  10. #270

    Domyślnie Choroby drzew liściastych

    Temat dotyczy trzech gatunków drzew lipy, dębu i grabu.
    Na liściach lipy dziwne przebarwienia i narośla. Co to jest i czym zwalczać.



    Na liściach dębu jasny nalot pleśni, nie na wszystkich liściach, mam wrażenie że na nowych przyrostach. Liście te usychają.




    Natomiast na liściach grabu czarny nalot, tak jakby sadza, brud. Co to może być?




  11. #271
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Na lipie masz jakiegoś szkodnika i galasy szpecieli. opryskaj Talstarem.

    Na dębie to mączniak prawdziwy. opryskaj topsinem lub Amistarem

    Ostatnie zdjęcie nie przedstawia grabu tylko głóg. Jeśli to szaro-czarny nalot to może grzyby sadzaki rozwinęły się na spadzi od mszyc?

  12. #272

    Domyślnie Re: Choroby drzew liściastych

    Cytat Napisał pepi
    Na liściach lipy dziwne przebarwienia ........
    z dużym prawdopodobieństwem to śluzownica

  13. #273
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    na mojej lipie jest numero uno Co gorsza przelazło na tulipanowca Chyba wiosną muszę wziąć fachmana co dosięgnie do tych 8m...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  14. #274
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Pryskać? O tej porze?
    Liście niebawem zaczną się przebarwiac. Mączniaka to się truje od maja. Teraz to mu można Szpeciele lipy nie zabiją.
    Na wiosnę pomyśleć trzeba. Szkoda roboty, preparatu i okolicy...

  15. #275

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    Na lipie masz jakiegoś szkodnika i galasy szpecieli. opryskaj Talstarem.

    Na dębie to mączniak prawdziwy. opryskaj topsinem lub Amistarem

    Ostatnie zdjęcie nie przedstawia grabu tylko głóg. Jeśli to szaro-czarny nalot to może grzyby sadzaki rozwinęły się na spadzi od mszyc?
    Tak oczywiście że głóg, sorki za pomyłke. Co ty na to, żeby na ten rok odpuścic opryski, jak sugeruje Mirek. Ten problem pojawia się co roku, a drzewa same jakoś i tak dają rade, co robić.

  16. #276

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Pryskać? O tej porze?
    Liście niebawem zaczną się przebarwiac. Mączniaka to się truje od maja. Teraz to mu można :D Szpeciele lipy nie zabiją.
    Na wiosnę pomyśleć trzeba. Szkoda roboty, preparatu i okolicy...
    Na dębach mączniak nie pojawia się wiosną (u mnie dęby dostają liście bardzo późno) myślę, że wczesnym latem i tylko na młodych, nowych przyrostach. Dlaczego tak jest i czy należy pryskać w momencie gdy już jest, czy może znacznie wcześniej.

  17. #277
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Pierwszy oprysk na mączniaka robi się na pękający pąk. Oprysk gdy widzisz uszkodzenia pomoże jak kadzidło...

  18. #278
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pepi - w naturze rośliny też sobie daja rade. W tym roku bylo wyjatkowo mokro - stad wieksza podatnosc na choroby. Ja nie dyskutuje z Mirkiem na temat kiedy wykonywac opryski, tylko podałam preparaty, ktorymi sie je wykonuje.
    W kazdym razie jak liscie spadna, starannie je wygrab i spal.

  19. #279

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Pierwszy oprysk na mączniaka robi się na pękający pąk. Oprysk gdy widzisz uszkodzenia pomoże jak kadzidło...
    Mirku znaczy się, że w tej chwili jeśli liście są białe, od mączniaka ( nie wszystkie tylko z nowych przyrostów ) to wogóle nie pryskać, nie zachamujemy choroby w ten sposób.

  20. #280
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Przecież zmiany chorobowe się nie cofną. Ładniejsze nie będzie. Te liście za miesiąc i tak zlecą. Nie szkoda truć?

Strona 14 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony