dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 22
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 438
  1. #201

    Domyślnie

    Jak świerki były kopane to niektóre galązki mogą uschnąć i na to nie ma rady.
    A co do karczownika, to warto poświęcić się i bardzo solidnie podlać te świerki ale tak, żeby pływały, najlepiej ukształtować pod nimi pojemne misy ziemne i kilka razy napełnić wodą. To powinno pomóc zlikwidować te tunele karczownika.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  2. #202
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie Re: chory świerk srebrny?

    Cytat Napisał mpb1971
    Proszę o jakieś sugestie, co z tym zrobić?
    Wsadzić tu porządne foto ogólne i zbliżenie. Inaczej to możemy powróżyć.

  3. #203

    Domyślnie

    moja róża przeżyła, liście ma jeszcze zielone, co jakiś czas pojawia się mączniak ale już do opanowania. Pryskać jeszcze czy już dać spokój? jest jakiś sposób żeby ją teraz wzmocnić? może jakiś nawóz np superfosfat?
    Pozdrawiam Duśka

  4. #204
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Ja wszystkim drzewom i krzewom młodym, na jesień sypię siarczan potasu z magnezem (MgO+SO3) . To je wzmacnia, a 2 torebki po 1 kg starczają mi na 3 lata . Dopóki mączniak nie zniknie, a są jeszcze liście - ja bym pryskała przeciw grzybowi.
    Moja Chariot ma nowe liście i niedawno miała piękne kwiaty. Amistar zdziałał cuda , w likwidacji mączniaka
    I mam nadzieję, że ta zima tez będzie " zielona" ))

  5. #205

    Domyślnie Dławisz okrągłolistny-choroba czy coś innego?

    Mamy na działce egzemplarz dławisza piętnastoletniego, który nie rozpoczął jeszcze wegetacji.Jaka może być przyczyna że jeszcze nie ruszył?

  6. #206
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Oj, docent. Wczoraj bolał mnie brzuch. Dlaczego?

  7. #207

    Domyślnie

    Podejrzewamy że to ze starości ,czy to możliwe?A jak samopoczucie dzisiaj? Lepiej?

  8. #208
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Dziękuję. Lepiej. Pewno też ze starości....
    A na Twoje pytanie naprawdę się nijak sensownie mimo szczerych chęci odpowiedzieć nie da. Mało danych.

  9. #209

    Domyślnie choroba glicynii

    nie znalazłam odpowiedzi na forum, może słabo szukałam...moja glicynia nie jest w najlepszej kondycji...na liściach ma plamy brązowe zaczynają się pojawiać od krawędzi liścia po czym liść usycha, ogólnie roślina jakoś "przędzie" pojawiają się nowe liście, i na początku są zdrowe...opryskiwałam już topsinem...bo może grzyby, czymś na przędziorka bo mam zaatakowane iglaki...w każdym razie nie od oprysków te problemy... opryskiwałam w dużych odstępach czasu,i cały czas obserwowałam co się dzieje....

  10. #210

    Domyślnie

    c.d o mojej trefnej róży róża co prawda mączniaka już w tym roku nie miała, pięknie kwitła i odwdzięczyła mi się tym że ma teraz WCIORNASTKA przędziorka i jakieś mszyce też wypatrzyłam. Niestety żałuję, że jej wcześniej nie wywaliłam, bo pewnie mączniak ją tak osłabił a raczej te antybiotyki, że złapała wszystko co możliwe, pozostałe róże jakoś się trzymają ale przędziorek już je dopada
    Przeczytałam, że jest już na rynku Envidor 240 SC ale w dużych butlach.
    Widzieliście gdzieś małe opakowania? A może jakaś inna chemia?

    Wciornastku, czy możliwe że Twoja imienniczka może być też na wiciokrzewie? no i jak skutecznie się z nią pożegnać?
    Pozdrawiam Duśka

  11. #211

    Domyślnie Co to za brązowe wykwity na korze brzozy?? Czy to choroba??

    Czy to jakaś choroba..?? czy może się zdarzyć, że brzoza uschnie..?



  12. #212

    Domyślnie

    Możesz zrobić zbliżenie tych plam ......

  13. #213

  14. #214

    Domyślnie

    W miejscu wykwitu spróbuj odłupać korę, zobacz czy w drewnie nie ma otworów i trocinek ?

  15. #215

    Domyślnie

    No własnie pod spodem nic nie ma... Żadnego szkodnika, ani sladów drążenia ani czegoś podobnego...
    Generalnie wyglada to jak wycieki "soku z brzozy"... Ponoc jest słodki może z tego ten brązowy kolor..? Chyba jednak nie jest to normalne, bo pojawiło się tylko na jednym drzewie, ale trochę mnie martwi, bo byłoby szkoda drzewa...

  16. #216

    Domyślnie

    No własnie pod spodem nic nie ma... Żadnego szkodnika, ani sladów drążenia ani czegoś podobnego...
    Generalnie wyglada to jak wycieki "soku z brzozy"... Ponoc jest słodki może z tego ten brązowy kolor..? Chyba jednak nie jest to normalne, bo pojawiło się tylko na jednym drzewie, ale trochę mnie martwi, bo byłoby szkoda drzewa...

  17. #217

    Domyślnie

    U mnie było na brzozie coś podobnego i niestety uschła. Po ścięciu okazało się, że pień był od środka zgniły i brązowy. Podobno to jakaś choroba grzybowa.

  18. #218
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    demarek24

    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    1

    Domyślnie Chory złotokap

    Posadziłem złotokap w maju tego roku, w słonecznym miejscu, jednak słabo rośnie, zaczęły mu żółknąć liście. Może jest to spowodowane złą glebą.
    Bardzo proszę o pomoc jak to sprawdzić, i ewentualnie jak poprawić jakość gleby?

  19. #219
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie IRGA choruje- uratujmy ją wspólnie;)

    moja irga dotychczas rosła jak na drozdżach, a wczoraj zauwazyłam cos takiego
    Pomożecie mi ją uratowac?
    Pisssssss....






  20. #220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie jestem specjalistką od ochrony roślin, ale to najprawdopodobniej larwa motyla. Może namiotowca?
    Można spróbować Bacilanem lub Dispelem. Albo Calypso 480 SC

Strona 11 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony