dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 22
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 438
  1. #221

    Domyślnie Choroby mieczyków

    Witam wszystkich miłośników roślin Mam mały problem z moimi mieczykami i mam nadzieje, że mi pomożecie. Otóż: wszystkie roślinki ładnie mi powschodziły, ale mniej więcej w czerwcu na liściach pojawiły się rdzawe przebarwienia, ale ogólnie nic więcej się nie działo - tylko jedna roślina uschła całkowicie. Teraz kiedy pojawiają się kwiaty, zaczynają one zasychać jeszcze przed rozkwitnięciem - także osłony tych kwiatów zasychają. kwiaty o ile się pojawią są drobnę. W zeszłym roku nie miałam z nimi problemów. Były piękne i nie chorowały. To samo zaczyna się dziać z acidanterą. Pomóżcie, może przychodzi Wam coś do głowy jak uratować te roślinki. z góry dziękuje

  2. #222

  3. #223

    Domyślnie Świerczek chyba choruje...

    Witam,

    3 lata temu posadziliśmy 4 świerczki (chyba pospolite). Pierwsza i druga zima i lato przebiegły bardzo fajnie. Świerki miały duże przyrosty i wyglądały zdrowo.

    Niestety ale od tej jesieni jeden z nich (jeden na 4) zaczął wyglądać inaczej od reszty. Na igłach zaczęły się pojawiać przebarwienia (w czerwień). Fakt że wyglądają ładnie ale to raczej nie jest zdrowy objaw.

    Wprawdzie na razie te igły nie odpadają le jest ich coraz więcej i martwię si.ę ze to chyba koniec tego świerczka jeżeli to jakaś choroba.

    Oto zdjęcie tego drzewka. (uwaga zdjęcia maja ponad 3MB)
    www.pzm.republika.pl/Obraz084.JPG

    Dla przykładu zdjęcie zdrowego.
    www.pzm.republika.pl/Obraz086.JPG

    Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z takim przypadkiem ?

  4. #224
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    No świerczek to to nie jest, tak w kwestii formalnej.. daglezja.
    Wiele nie widac, poza sezonem na robale, ale te białawe pozostałosci na pędach, u nasady pąków to prawdopodobnie pozostałości po ochojniku daglezjowym. Mszyca żeruje na igłach, powodując żółte przebarwienia, skręcanie igieł.
    Teraz, ale w temp>12 st. Promanal, w okresie wegetacji bodaj Confidor, Mospilan.

  5. #225

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    No świerczek to to nie jest, tak w kwestii formalnej.. daglezja.
    No to pojechałem przekonany byłem że to świerkowate. A to plama ...

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Teraz, ale w temp>12 st. Promanal, w okresie wegetacji bodaj Confidor, Mospilan
    Rozumiem że teraz nic nie robić i czekać aż temperatura podniesie się powyżej 12 st. ?

    Skoro to daglezja to mnie to przeraża bo wyczytałem że dorasta do 45 metrów ... upss. a miało być zwykłe drzewko coby od "są dziada" się odgrodzić..

  6. #226
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Ano tak.

  7. #227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mirek_Lewandowski
    Ano tak.
    Dziękuje za pomoc.

  8. #228

    Domyślnie

    Ex67 te daglezje to 45 metrow osiagna za 100-150 lat takze nie masz co sie martwic.To juz niz bedzie twoj bol glowy
    Pozdrawiam

  9. #229
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Poza tym świerk też mały nie rośnie. Za to mozesz zagescic nasadzenie i zrobic strzyżony zywopłot. Wyglada to ładniej niz drzewo ze ściętym wierzchołkim.

  10. #230

    Domyślnie

    Cytat Napisał tadzel
    Ex67 te daglezje to 45 metrow osiagna za 100-150 lat takze nie masz co sie martwic.To juz niz bedzie twoj bol glowy
    To fakt 100-150 lat to ja juz nie pociagnę zwłaszcza że juz sporo mam za sobą

    Cytat Napisał Elfir
    Za to mozesz zagescic nasadzenie i zrobic strzyżony zywopłot. Wyglada to ładniej niz drzewo ze ściętym wierzchołkim.
    Rozumiem że sugerujesz zagęścić innymi roślinami ? Jeśli tak to może jakaś propozycja ?

    Czy ewentualnie można by pomiędzy te "świerczki" posadzić coś coby już sobie rosło i wytrzymało ich konkurencję a za kilka lat gdy drzewka będą zbyt wybujałe to je usunąć i pozostawić tylko te "dosady" ?

  11. #231
    Guest

    Domyślnie Co to za choroba-świerk

    Witam
    Czy ktoś wie jaka to choroba świerków?
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...60ef9bacc.html
    pzdr

  12. #232
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    batata

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Nie jestem pewna na 100%, bo dokładnie nie widać, ale jeżeli np. pierwsze od góry po prawej stronie uszkodzenie wygląda jak coś w rodzaju podziurawionej ciemnobrązowej bańki (tak jakby sparszywiała mała szyszka czy podziurawione zgrubienie gałązki), to może być to ochojnik świerkowo-modrzewiowy. I to hasło wpisz w gugla- poczytasz jak z tym walczyć (o ile to to )

  13. #233
    Guest

    Domyślnie

    To by pasowało
    Dziekuję

  14. #234

    Domyślnie Czy cyprys jest chory?

    Dzień dobry,

    zauważyłem na moim cyprysie czarne końcówki. Czy to jest jakaś choroba?

    Czarne zmiany są umiejscowione przede wszystkim od spodu.

    A jeśli tak, to czym ją zwalczyć?

    Pozdrawiam i dziękuje za informacje.




  15. #235
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    To mi wygląda raczej na pączki Bardziej przejmowałabym się zaschniętymi pedami, które widać na zdjęciu. Przemarzł?

  16. #236
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Rany Julek... znów wiosna...
    Kwitnąć będzie.

  17. #237

    Domyślnie

    Przepraszam za takie proste pytanie , ale jestem raczkujący w dziedzinie ogrodów. W przyszłym roku, jak już będę więcej wiedział, nie będę zadawał takich pytań

    A brązowe pędy są w środkowej części rośliny. Chyba przemarzł, chociaż inne rośliny nie wykazują takich zmian. Czy mam coś zrobić z tymi brązowymi pędami?

    dziękuję bardzo i pozdrawiam.


  18. #238
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Wyskubać, wyczesać, wydłubać.
    I podlewać systematycznie, by pozbierał się po zimie.
    I dac jeść, najlepij łopatę obornika pod korę.
    Cieplutko - hanka

  19. #239

    Domyślnie

    u mnie niestety to samo. dzisiaj podałam nawóz ( cos tam z magnezem) i mocno podlałam.
    Haniu, a jak się wyskubie, wyczesze i wydłubie te brązy, to urosna w to miejsce zielone?

  20. #240
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar hanka55
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    pagóry
    Posty
    3.009

    Domyślnie

    Urosną.
    U mnie co roku cyprysy w połowie muszą odrastać.
    Cieplutko - hanka

Strona 12 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony