dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 22
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 438
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Redwald
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Jak mawiają u nas na wsi :

    Wszystko w swoim czasie

    Pozdrawiam

  2. #42

    Domyślnie

    Pinus, radzisz trochę cieniować świerki. Zastanawiam się nad posadzeniem takiego żywopłotu. Tyle tylko że pomiędzy naszym domem a sąsiada nie ma kolosalnych odległości i jak nie jeden to drugi fragment żywopłotu by zacieniał. Reszta raczej całkiem "odsłonięta". W takich warunkach maja szanse świerki (gleba raczej piaszczysta), jak tak to jakie gatunki najlepiej? Na jakiej szerokości żywopłotu można utrzymać świerki - można je intensywnie ciąć?

  3. #43

    Domyślnie

    BarPe
    Pinus, radzisz trochę cieniować świerki.
    Dotyczyć to miało świerków nowoposadzonych, które miały trudności w przyjęciu się o czym pisała gorgu77 nie wszystkich.
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  4. #44
    Guest

    Domyślnie

    Pinus- dzięki
    Mam jeszcze jedno (chyba ) pytanie do Ciebie- na tych świerkach pajawiły się pajączki- takie małe ohydne, zielone, zbijają się razem w kokony- ohyda brrr.. Pinus -czy to mogą być przędziorki ??? Ja nie mam pojęcia jak taki okaz wygląda? Może się już z nimi spotkałeś
    Już polaliśmy trochę jakąś trutką- właśnie na przędziorka. Część tych robali zdechła, niektóre okazy zostały. Możliwe że to te pająki załatwiły moje świerki (2 już wykopałam i spaliłam wszystkie igiełki im spadły, dwóm opadają igiełki ale nie tak intensywnie- dałam im jeszcze czas) Reszta pięknie kwitnie- cuda

  5. #45

    Domyślnie

    Pinus,
    ja też mam pytanie w temacie świerków. Posadziłam świerki pospolite jako żywopłot w tzw. "piątkę" w odległości co około 2 m (tzn każdy ma do najbliższego około 2 m). Czy to nie za blisko? Pytam bo jeszcze jest ewentualnie czas przesadzić.... Na razie mają 1,5 m wysokości i wszystko to wygląda bardzo "łyso"...
    pozdrawiam
    Aga

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redwald
    tomek1950 to poskręcanie i zczernienie liści jest wynikiem wiosennych przymrozków, które pewnie zmroziły liście Twojego dębu. Przejdzie, nic debowi nie będzie. W ostateczności póści pedy świętojańskie.
    Aga75 - a czy Twoje dęby już póściły nowe, zdrowe listki? Bo najprawdobniej spotkało je to samo. Za mało danych żeby coś powiedzieć konkretnego .

    Darz Bór
    Redwald, miałeś rację. Listki na moich dębach pojawiły sie ponownie!
    Dzięki

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redwald
    tomek1950 to poskręcanie i zczernienie liści jest wynikiem wiosennych przymrozków, które pewnie zmroziły liście Twojego dębu. Przejdzie, nic debowi nie będzie. W ostateczności póści pedy świętojańskie.
    Aga75 - a czy Twoje dęby już póściły nowe, zdrowe listki? Bo najprawdobniej spotkało je to samo. Za mało danych żeby coś powiedzieć konkretnego .

    Darz Bór

  8. #48

    Domyślnie sadzenie świerków

    W połowie maja byłem w szkółce i na własną odpowiedzialność wykopałem 10 świerków o wys. ok 1,5 m. Wszystkie nowe pędy zwiędły na 3-5 dni po czym ruszyły ostro do przodu i jest ok. Zapłaciłem po 10 zł za szt. a w doniczce kosztowały 80 zł - myslę , że było warto. Przy sadzeniu iglaków trzeba pamietać o 2 sprawach:
    1. nie nawozić w 1 roku
    2. podlać bardzo obficie a potem dać sobie spokój na kilka dni lub dłużej w zalezności od pogody i podlewać potem rzadko ale bardzo obficie.
    Sosny są duzo trudniejsze niz świerki i przy przesadzaniu mogą pojawic sie problemy.

  9. #49

    Domyślnie

    a moje dęby zrobily sie biale i liscie im sie teraz skrecają, strzepią i robia czarne, usychają. nie wiem co to jest, pewnie jakis grzyb, taki bialy nalot nie wiem tylko czym to wytepić i kiedy.
    gg: 27962

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    no właśnie, białe jakby je ktoś mlekiem wapiennym pomalował. Co to za paskudztwo? Może ktoś wie?

  11. #51

    Domyślnie

    No mączniak to sobie jest

  12. #52

    Domyślnie

    Aga a gdzie jest ta szkólka w której kupowalaś i co tam jeszcze mozna kupic i po ile ( tak ogólnie tanio czy nie) ?
    zielonym do góry

  13. #53

    Domyślnie

    Mączniaka można potraktować:NIMROD 250 EC

  14. #54

    Domyślnie

    Ewentualnie:Siarkol Extra 80 WP, Tiotar 800 SC.

  15. #55

    Domyślnie

    a kiedy tego mączniaka struć? w jakimś konkretnym terminie?
    i jak to zrobić z wielkimi 300 letnimi dębami? bo małe to sięgne ale 2 są wielkie i nie wiem jak go opylic.
    gg: 27962

  16. #56

    Domyślnie

    Na wiosne psikać.
    Warto też jesienią zebrać wszystkie liscie i spalić.
    Oczywiscie psikać domowym sprzętem da sie tylko małe drzewka,ale też te małe własnie najbardziej cierpią od tego grzyba.

  17. #57

    Domyślnie

    Dęby kupowałam w szkółce w Lesznie tel 725 81 36 (to na drodze na Żelazową Wolę). Kosztowały 2,06 zł za sztukę wysoką na ponad 1,5 m (do 2 m). Mieli też klony (1,75zł) i świerki ale małe 0,5 m po 2,88 zł. Materiał był bardzo dobry bo sie wszystko przyjęło.
    Aga

  18. #58
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    TomekV1

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    9

    Domyślnie Problemy z iglakami

    Witam;
    Na moich iglaczkach pojawia się kolor brązowy. Brązowieją igły a nawet całe gałązki. Największy problem dotyczy sosny kalifornijskiej. Na gałązkach znalazłem delikatną pajęczynkę. Czy to ślady jakiegoś szkodnika? jeżeli tak to czym go poczęstować !!!. Prysnąłem dwa razy jakimś środkiem na grzyba ale nie wiem czy to coś da. POMOCY !!!
    TomekV1

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    to przędziorek, więc psikaj tym co na jego działa. Ja uzywam talstar

  20. #60

    Domyślnie

    Przedziorek,
    opryskaj intensywnie i potworz pozniej

Strona 3 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony