dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MrButton
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Pomiędzy domem a rabatą owocową zrób po prostu kolejną rabatę, która osłoni sad.
    Masz mnóstwo miejsca niewykorzystanego.
    Przyglądałem się jednej z Twoich realizacji zakładania podobnej rabaty przed domem, w ogrodzie o mniejszej powierzchni. Jak uważasz czy można by było prznieść taki schemat na moją działkę?
    Zaczął bym od posadzenia kilku drzew szczepionych na pniu jak te klony kolumnowe, klon jesionolistny czy może jakis odmian wiśni ozdobnej np.Prunus "Umbraculifera" - kulista (gdzieś słyszałem dużo pozytywów na jej temat) a nastepnie poprowadził pod nimi rabatę zachodzącą aż do tego miejsca gdzie zaczyna się ta ścieżka, tam posadzę jakieś drzewo reprezentacyjne np. catalpa lub ładna odmiana iglaka i pergolę różaną, która stanowiła by wejście do ogrodu.
    Mam pewne obawy co do tego ognika szkarłatnego ponieważ mieszkam na samym południu Polski i nie poradzę sobie jak zacznie mi przemarzać.
    Oczywiście daleki jestem od zżynania czegoś w całości, jednak obawiamna się że na tym etapie mojego doświadczenia ogrodnika takie rozwiąznanie byłoby najłatwiejsze żeby czegoś znowu nie spaprać i za rok przerabiać.
    Ostatnio edytowane przez MrButton ; 03-04-2012 o 22:29
    Nasza galeria

    Komentarze

    DAMY RADĘ..........................

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie wiem którą konkretnie masz na myśli, ale rośliny powinno dobierać się do gleby i nasłonecznienia.
    Wiśnia "Umbraculifera" silnie narzuca styl rabaty przez swoją geometryczną formę.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MrButton
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A dokładnie to tą:
    http://deccoria.pl/galeria/foto,id,2...rodu-cz-i.html

    Umnie gleby raczej gliniaste ale nie podmokłe - brunatnoziemy(chyba), wczesniej było tu pole uprawne i sad jabłoniowy, klasa bonitacyjna III
    Nasza galeria

    Komentarze

    DAMY RADĘ..........................

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar MrButton
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Oooo ! Dziekuje bardzo, jestem mile zaskoczony. Co do samego otoczenia domu to mam dokładnie taką samą wizję - nie nanosiłem tego na projekt gdyż muszę najpierw skończyć elewacje i zająć się kostka wokół domu. Ciekawa lokalizacja warzywnika, takiej jeszce nie braliśmy pod uwagę. Ciekawie wyznaczyłaś te strefy ogrodu. pzdr
    Nasza galeria

    Komentarze

    DAMY RADĘ..........................

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony