dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    893

    Domyślnie Duże okno tarasowe - koszt?

    Jakie są ceny dużych, przesuwnych okien tarasowych, np. trzy skrzydła 210cmx150cm, jedno przesuwane? W gotowych cennikach jakoś nie umiem znaleźć, a muszę pilnie podjąć decyzję, czy takie coś, czy coś bardziej konwencjonalnego. Czy to dużo większy koszt niż zestaw dwóch okien, 3x80cm + 2x80cm?
    Ostatnio edytowane przez samotnik ; 05-03-2012 o 23:48

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Gotowe cenniki są dla typowych rozwiązań. Przesuwki są robione bardzo indywidualnie.
    Mało danych określiłeś. Drewno, pcw? Kolor?
    5metrów szerokości? i 2,1 wysokości? To niskie okno jak na tego typu konstrukcję. Co z tego jak poznasz tu ceny - poszukaj ich u siebie - bedziesz mial przynajmniej namierzonyhc potencjalnych wykonawcow.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    samotnik

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    893

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Gotowe cenniki są dla typowych rozwiązań. Przesuwki są robione bardzo indywidualnie.
    Mało danych określiłeś. Drewno, pcw? Kolor?
    5metrów szerokości? i 2,1 wysokości? To niskie okno jak na tego typu konstrukcję. Co z tego jak poznasz tu ceny - poszukaj ich u siebie - bedziesz mial przynajmniej namierzonyhc potencjalnych wykonawcow.
    Pomierzyłem, w sumie całe okno 2,3 wysokości. Poprawiłem posta, bo to tak naprawdę są trzy skrzydła po 150cm szerokości. Tak jest w projekcie.

    Bardziej chodzi mi o to, czy takie duże okna to istotnie wiekszy koszt, niż 'normalniejszych' okien. Czy będę musiał dopłacić do tego interesu raczej dwa tysiące, czy raczej dwadzieścia? Słyszałem, że koszt rośnie wykładniczo wraz z powierzchnią skrzydła, zwłaszcza w przypadku nie-fixów...

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    raczej dwadzieścia
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    od 5000 w górę w zależności od systemu. Polecam tzw. harmonijkę - 10-12 tysi.
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  6. #6

    Domyślnie

    Standardowe okno moze kosztować 600-1500 zł, zależy od szyb. Taka witrynka moze kosztować nawet i 5000, ale jak kupujesz do domu, to się nie ma nad czym zastanawiać. Tyle że musi byc odpowiednio ulokowana - na południu albo zachodzie, nigdy północy i wschodzie, bo tam stosuje sie raczej małe okienka.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Nigdy to chyba za mocno powiedziane
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  8. #8

    Domyślnie

    No akurat jeśli chodzi o okno typu balkonowe to nigdy jest właściwym słowem Na północy robi sie kuchnie i spiżarnię z małymi okienkami.

  9. #9

    Domyślnie

    Witam,
    jestem na etapie wybierania okien do domu i szczegolnie mam problem wlasnie z drzwiami tarasowymi... w projekcie mam wymiar 2x2.5 ale chcemy to wymienic na 3x150. Problem w tym ze w systemie trzydrzwiowym moga odsuwac sie tylko jedne drzwi .. wiec w rezultacie mamy otwarte tylko 1,5 m. Czy znacie inne rozwiazania?
    idealna bylaby harmonijka jak pisze Charlie, ale ... z tego co slyszalam harmonijka jest w naszym kraju nie bardzo polecana, poniewaz jest kiepska szczelnosc... wiecie cos wiecej na ten temat ? prawda to ? ma ktos z was moze harmonijkowe drzwi tarasowe ?

    z jednej z firm powiedzieli mi ze drzwi tarasowe odsuwane o wymiarach 3x150 wysokosc ok 2,3 - 2,4 bedzie kosztowalo ok 5 tys - drewniane.

  10. #10

    Domyślnie

    To nie tylko kwestia szczelności, ale i ciężaru. Ja radziłąbym Ci wybrać wypróbowane przez firmy okienne rozwiazania, bo ludzie mają różne fajne pomysły, a potem 10 razy muszą reklamować i wykonanie i pracę, bo najpierw spartaczą na produkcji, potem źle zamontują, potem drzwi opadną, bo za ciężkie.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    A dlaczego to od północnej strony nie można dawać pięknego, dużego HS. Większym nieporozumieniem jest sytuowanie od południa wraz z tarasem. Powstaje wtedy wspaniała smażalnia i dom który latem staje się nieznośny.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    latem minus zimą plus!
    choc w zaleznosci od szerokosci ramek miedzy szybami przepuszczalność światła mozna dobrać do wymagań

  13. #13

    Domyślnie

    od czegos wlasnie montuje sie rolety... ktore swietnie w upalne dni chronia nas przed smazalnia

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    A dlaczego to od północnej strony nie można dawać pięknego, dużego HS. Większym nieporozumieniem jest sytuowanie od południa wraz z tarasem. Powstaje wtedy wspaniała smażalnia i dom który latem staje się nieznośny.
    Dlatego, że w salonie chcesz mieć jasno i ciepło (porządnie zamontowane okno z grubą szybą zahamuje napływ żaru do pokoju), a w kuchnię i spiżarnie chronisz przed ciepłem, bo tam gotujesz i przechowujesz jedzenie.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Mam las od północy i okno na las, pomimo strat myślę, że warto. pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Zwykle salon to nie posiada okien tylko na jedną stronę. Północna strona daje również światło - tyle tylko że rozproszone. Ciepło zapewnia odpowiedni pakiet szybowy. Gdy ktoś pragnie dużych przeszkleń paradoksalnie północna czy wschodnia wystawa jest korzystniejsza niż południowa. Oczywiście aadamuss ma rację najważniejszy jest widok przy dużym przeszkleniu a nie strona świata.

  17. #17

    Domyślnie

    No to już wszystko zależy od tego, czy chce sie robić dom wzorowany na rozwiązaniach energooszczędnych czy nie. A robiac okna salonu na północy często skazuje się kuchnie na południe, co nie jest wskazane.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bluenet

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Piła
    Posty
    1.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Miśka76 Zobacz post
    No to już wszystko zależy od tego, czy chce sie robić dom wzorowany na rozwiązaniach energooszczędnych czy nie. A robiac okna salonu na północy często skazuje się kuchnie na południe, co nie jest wskazane.
    Ze względu na usytuowanie działki nie miałem dużego wyboru odnośnie rozplanowania pomieszczeń w domu a przy tym okien. Planuję zamiast 2 okien 150/150 wstawić jedno 230/230 lub nieco mniejsze. Co sądzicie na temat podcienia oraz okna w kuchni? Czy wstawić jeszcze większe okno w salonie od południa?
    Chciałbym zasięgnąć opinii na temat okien tarasowych. Jaką firmę proponujecie?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan.jpg
Wyświetleń:	535
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	135216  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony