dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Czy to jest ciepły montaż okien?

    Przy zamawianiu okien wykonawca namówił mnie na ciepły montaż. Argumentował, że jak wybieram ciepłe okna z dobrym U to idealny będzie ciepły montaż. Po zainstalowaniu okien, zobaczyłem , że ten montaż polega na tym że są dwie warstwy pianki przedzielone jakąś taśmą. Kosztowało mnie to trochę drożej. Czy tak wygląda ciepły montaż?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przenosze do działu o oknach, gdzie najszybciej znajdziesz fachowców od ciepłego montażu

    Ja nie jestem fachowcem, ale z zasady klasyczny "ciepły montaż" to okno wysunięte poza obrys muru, tak, że z każdej strony styka się z warstwą ocieplenia.

    To co dostałeś to po prostu prawidłowy montaż na tasmę rozprężną.

    Ewentaulnie ta taśma to folia paroszczelna, ale w zasadzie powinna być jeszcze folia paroprzepuszczalna.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 06-09-2012 o 00:01

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    przenosze do działu o oknach, gdzie najszybciej znajdziesz fachowców od ciepłego montażu

    Ja nie jestem fachowcem, ale z zasady klasyczny "ciepły montaż" to okno wysunięte poza obrys muru, tak, że z każdej strony styka się z warstwą ocieplenia.

    To co dostałeś to po prostu prawidłowy montaż na tasmę rozprężną.

    Ewentaulnie ta taśma to folia paroszczelna, ale w zasadzie powinna być jeszcze folia paroprzepuszczalna.
    no nie do końca

    ciężko wyrokować mając tak mało informacji, jeżeli masz możliwość zrób zdjęcie czy dwa i wtedy będzie można coś więcej powiedzieć.

    równie dobrze może ta taśma to specjalnie w tym celu wykonywana tz 3 w 1, tylko po co wtedy pianka ? no nie wiem

    więcej informacji potrzeba a w dziale znajdziesz bardzo obszerne wątki na temat tz "ciepłego montażu"

    Pozdrawiam

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    się tak dzieje bo termin "ciepły montaż " jest polem do popisu ! jak mnie ktoś pyta o ciepły montaż to mówię ze ja odróżniam standardowy,montaż z użyciem taśm oraz montaż w warstwie ocieplenia
    Ciepłym montażem równie dobrze mogę nazwać montaż przy temp +25stopni

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie "ciepły montaż" to montaż z użyciem pianki montażowej niskorozprężnej, od wnetrza taśmy paroszczelnej na jakimś primerze, od zewnątrz taśmy paroprzepuszczalnej. (Oczywiście z kotwami; ściana jednowarstwowa beż "ocieplenia")
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał JK2010 Zobacz post
    Przy zamawianiu okien wykonawca namówił mnie na ciepły montaż. Argumentował, że jak wybieram ciepłe okna z dobrym U to idealny będzie ciepły montaż. Po zainstalowaniu okien, zobaczyłem , że ten montaż polega na tym że są dwie warstwy pianki przedzielone jakąś taśmą. Kosztowało mnie to trochę drożej. Czy tak wygląda ciepły montaż?
    Tu masz 3 przykłady "ciepłego montażu"
    http://www.youtube.com/user/simteqsklep

    Pozdrawiam:

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajanadjembe Zobacz post
    U mnie "ciepły montaż" to montaż z użyciem pianki montażowej niskorozprężnej, od wnetrza taśmy paroszczelnej na jakimś primerze, od zewnątrz taśmy paroprzepuszczalnej. (Oczywiście z kotwami; ściana jednowarstwowa beż "ocieplenia")
    no to dobry ale nazewnictwo pozostawia wiele do życzenia bo jak trafi się upierdliwy klient to w ciepłym montażu będzie chciał by szyby grzały

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony