dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 17
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 327
  1. #281
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    dzieki Asiu za dobre rady.
    z kibelkiem bezkołnierzowym pójdziemy do górnej łazienki. jak bedzie chlapać, to tylko nam, trudno. no chyba, że jakaś tragedia będzie, to wtedy będziemy reklamować. na dół kupimy już normalny.
    co do drzwi, to poszerzamy. wczoraj rozrysowałam z mężem i zaczął działać. dziś pewnie skończy. zostawiamy 70 tylko w łazience na dole i w gabinecie, bo nie ma tam z czego ciąć. problem pojawił się jeszcze w górnej łazience. otwór tam jest za niski. i co teraz? kuć nadproże? zajadę dziś do sklepu drzwiowego i zapytam, co ztym fantem.
    jeśli chodzi o drzwi, to mamy wycenione porty. ale w drugim sklepie znalazłam w promocji dre. takie zwykłe z 4 czy 5 szybkami, ale kolor fajny, bo szary dąb. stówę taniej na skrzydle. i pewnie te tańsze weźmiemy, chociaż porta bardziej mi się podobała (te chciałam w kolorze srebrnej akacji). dziś podjadę jeszcze do tego drugiego sklepu po ostateczną wycenę.
    i muszę wybrać tam od razu panele, bo pan mąż ponagla. gruntuje już pokoje i niedługo zacznie malować, a potem można już kłaść podłogi. i sypialnie bedą gotowe.
    byliśmy wczoraj u stolarza oglądać nasze jesionowe parapety. są super. po niedzieli zacznie je montować, to pokażę.
    majster zrobił rury w górnej łazience, zamontował stelaż wc i zniknął. miał gdzieś niedokończoną robotę. wróci gdzieś za miesiąc i wtedy zrobi łazienki i płytki na dole. aby zdążył kawałek pod konstrukcję schodów ułożyć, z resztą na spokojnie już będzie działać.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  2. #282
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    panele wybrane, będą lada dzień. wybrałam classena dąb ambra. takie naturalne, raczej jasne.

    stolarz przywiózł w sobotę parapety (może dziś zaczął już montować). niestety po lakierowaniu nie są już takie śliczne. surowe drewno było jaśniutkie, teraz trochę pociemniały i są bardziej żółte. szkoda.

    na pięterku pokoje już zagruntowane. wystarczy teraz uzupełnić szpary pomiędzy płytami a ścianą akrylem i można malować. nie mogę się doczekać, chociaż to tylko biały kolor. ale jednak kolor. potem panele i można się urządzać.

    małżonek po naciskach powycinał otwory i teraz już prawie wszędzie będą drzwi 80. tylko w dolnej łazience i gabinecie zostały 70. bo nie było tam po prostu z czego ciąć. wczoraj przyjechał koleś od montażu dokonać pomiaru i wszystko gra. zastanawiamy się nad drzwiami między wiatrołapem a salonem. facetowi od pomiarów powiedzieliśmy, że chcemy suwane (bo pewnie i tak ciągle będą otwarte). i teraz nie wiem, czy to dobra decyzja. cholera wie, czy będziemy je zamykać, czy nie i na ile te suwane wygodne będą.

    w domku ciepło. ustawione jest na 16 st. pod koniec listopada zatankowaliśmy butlę do 85% (więcej nie weszło) za 4000pln. teraz wskaźnik na butli pokazuje 65%. nie jest to jakiś dokładny pomiar, ale chyba nie jest źle, biorąc pod uwagę pogodę.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  3. #283
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    parapety są już na swoich miejscach. jednak są całkiem fajne. podobają nam się i cieszę się, że zdecydowaliśmy się na jesion.
    cała góra już pomalowana (oprócz łazienki) i w jednym pokoju są już panele. wybrane były bez dłuższego zastanowienia, ale był to całkiem trafny wybór. będą się ładnie zgrywały z jesionowymi parapetami i stopniami schodów. dziś mężuś zaczął układać w sypialni. pewnie zajmie mu to jeszcze jutro i mogę myć okno i zawieszać lampę, którą zakupiłam pod wpływem impulsu w Lidlu. powoli muszę zacząć się rozglądać za jakimiś meblami do pokoi chłopaków (biurka, komody i regał na książki), dla nas łóżko do sypialni i coś do garderoby. w związku z tym, że fundusze się kończą, to będą to pewnie jakieś tańsze sprzęty z jyska, czy brw. ale wcale nie mam ciśnienia na meble z najwyższej półki. chcę, zeby było skromnie, prosto i ładnie. na pewno coś się wymyśli.
    natomiast do górnej łazienki potrzebuję trochę większej szafki pod umywalkę. mam tam ok 130-140cm i trudno coś gotowego z arozsądne pieniądze znależć. tym bardziej, że ma być pod jedną umywalkę. dam chyba do wyceny stolarzowi od parapetów. Conena doradza wiszące, ale chyba wolę stojącą. cokół załatwi sprawę sprzatania pod szafką.
    umywalka ma być z prawej strony i pomyślałam, że pod nią będą drzwiczki ok 60cm (tak łatwiej, bo syfon), a z lewej szuflady ok 50-60cm i dalej na lewo takie otwarte półeczki na papier toaletowy, bo dalej będzie wc. jeśli ktoś z zaglądających ma lepszy pomysł, to proszę się podzielić.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  4. #284
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    dalej nie ma zdjęć, bo od tygodnia zalegam w łóżku. rozłożyło mnie choróbsko.
    na budowie prawie jak w domu. w sypialniach na górze panele ułożone i okna umyte (no tylko od środka, bo mróz był ). wypróbowałam nową myjkę do okien, bo poprzednią viledę spaliłam podłączając nieodpowiednią ładowarką. teraz mam leifheita i jest chyba fajniejsza. mycie poszło ekspresowo.
    mąż zszedł teraz ze szlifowaniem ścian na dole. lada dzień zaczniemy malować parter. muszę dokupić białej farby. aa zapomniałam chyba napisać wcześniej, ze w naszej sypialni dwie ściany dostały kolor. kupiłam puszkę beckersa kolor light grey i własnoręcznie pomalowałam. jest super. myślę też nad jedną ścianą w salonie. ale nie wiem, którą i na jaki kolor pomalować. a może jakaś tapeta. najchętniej zrobiłabym na szaro, ale nie wiem, czy nie za dużo tego szarego będzie.
    kupiłam umywalkę z szafką do małej łazienki. zwykła, prosta i całkiem ok. do górnej dałam stolarzowi do wyceny. ale znając jego tempo trochę to potrwa.
    siedząc w domu zamówiłam też kibello (w końcu) roca nexo, deszczownicę i baterię podtynkową (z tej samej serii, co wcześniej kupione - ferro algeo). deszczownica ma być nad wannę.
    aa i dostałam od zaprzyjaźnionej forumowiczki przesyłkę - zasłonki z Ikei (oczywiście szare). dzięki agalind <cmok>

    a poza tym, to czekamy na majstra od płytek i łazienek. mam nadzieję, że wkrótce się zjawi. schody się robią i nawet będą w terminie (za ok 2-3 tyg). nie mogę się ich doczekać. drzwi już zamówione. więc prawie wszystko oprócz mebli zapięte. jeszcze tylko kabina prysznicowa na dół i parawan na wannę do góry. no i umywalka do góry. ale takich pierdół to pewnie jeszcze srylion się znajdzie.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  5. #285
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    zima powoli się kończy i mam nadzieję, że nasza przygoda z budowaniem również ma się ku końcowi.
    właśnie rozliczyłam drugą transzę kredytu i wychodzi mi, że naprawdę już niewiele zostało. nie mówię o meblach i obrazkach na ścianach. ale jeszcze chwila i dom będzie wykończony.
    w tej chwili trwa malowanie na dole. właściwie połowa już zrobiona. został wiatrołap i pokój przy garażu.
    w kuchni-jadalni zrobiona jest gładź. całe szczęście, że nie zdecydowaliśmy się na gładzenie pozostałych pomieszczeń, bo zwariowałabym sprzątając ten pył. chociaż pyłu nie koniec, bo jeszcze dziś gładzą część sufitów. także sprzątanie pewnie mnie czeka jeszcze.
    ale robi się już jak w domu. wszędzie biało. także conena na inspiracje nie masz co za bardzo liczyć. płytki takie same jak u Was, ściany białe i drewniane elementy (parapety, trepy, panele i płytki drewnopodobne w górnej łazience).

    dziś przywieźli schody. zostawili je w kawałkach, bo nie ma dalej płytek na podłodze. odłożyliśmy montaż ok tygodnia. do tej pory powinny być już położone, przynajmniej na tym kawałku, gdzie potrzeba. oczywiscie pod warunkiem, że majster się w końcu pojawi. przypomnę, że miał być w styczniu

    dostałam też dziś przesyłkę łazienkową. nie doszedł jeszcze stelaż, ale podobno ma być w poniedziałek i deska, która opóźni się z tydzień. ale to już nie takie pilne. ważne, że elementy do deszczownicy przyszły, bo to do górnej łazienki. będzie robiona chyba w pierwszej kolejności (zaraz po położeniu kilku płytek pod schody.

    to na razie chyba tyle.
    pokażę kilka zdjęć.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  6. #286
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    nasza sypialnia



    tu widać wcześniej wspominaną lampę z lidla i szare ściany


    garderoba przy sypialni


    pokój pierworodnego


    światełka nad antresolą


    i widoki z okna (na życzenie Coneny) niezbyt ładne jeszcze, bo pogoda słaba i nieogarnięte po zakopanej rurze od gazu

    tu widać bliżej drewniane parapety (lubię je, fajnie się na nich siedzi)
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  7. #287
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Mamy pierwsze płytki na podłodze. są naprawdę ładne. majster śmiał się, że będą wyglądały jak posadzka - szaro i betonowo. jednak po położeniu fajnie się prezentują.
    jest już tyle, że można by zamontować na tym schody. tylko, że ekipy od schodów zajęte. mają wolny termin za tydzień. no cóż, nie pozostaje nic innego, jak czekać.

    po kilku dniach od dostawy obejrzałam kibelek. nieźle się zdziwiłam, bo okazało się, że ma kołnierz zamknięty. czyli takie dziurki dookoła, którymi wylata woda. nic takiego nie było napisane na stronie sklepu. nie wiem, jak to się będzie sprawować. wychodzi na to, że mam same "wynalazki" - jeden bez kołnierza, a drugi z zamkniętym. mam nadzieję, że nie trzeba będzie demontować, bo nie będą działać, jak trzeba.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  8. #288
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Mamy schody.
    Są naprawdę ładne. Cieszę się, że takie akurat wybraliśmy. Nie pokażę na razie zdjęć, bo brakuje jednej barierki. Coś źle wymierzyli i zabrali do poprawki. Mają skończyć we wtorek.
    W salonie i kuchni-jadalni leżą już płytki. Dom coraz bardziej przypomina dom.
    Podpisaliśmy też umowę na prąd docelowy. Chyba jesteśmy coraz bliżej celu. Zaczęliśmy kompletować dokumenty do odbioru. Pewnie chwile to potrwa, wiec lepiej zająć się tym szybciej.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  9. #289
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    ale mieliśmy piękny weekend. suuuuuper pogoda i czas spędzony w ogródku. i pierwszy grill zaliczony.
    aż się nie chce wracać już do bloków. no ale niestety jeszcze trochę musimy wytrzymać.
    obiecane zdjęcia (wprawdzie nie dużo, jak chciała Tar, ale kilka). teraz szybko będzie się zmieniało wnętrze, to co jakiś czas coś dorzucę.

    najpierw schody (wprawne oko zauważy, że brakuje jeszcze jednej szyby)




    płytki


    i jeszcze pstryczki (najzwyklejsze ospel as)
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  10. #290
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    jesteśmy też po pierwszym spotkaniu z panem od kuchni. nakreśliłam ogólnie, co mi się podoba i co bym chciała. pan podał przybliżoną cenę. zostawił nam próbniki materiałów. górne szafki i wysoka zabudowa będzie biały lakier, a dolne szafki dąb sonoma, blat tytan (taki ciemniejszy stalowy).
    jutro albo w środę mamy się spotkać i ustalić szczegóły. narysowałam sobie na kartce, jakbym to widziała, on przywiezie swój projekt i zobaczymy, co nam z tego wyjdzie.
    zamówimy też chyba od razu szafę do wiatrołapu.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  11. #291
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    po stanowczym nie Tarci w sprawie sonomy, zaczęłam przeglądać setny raz wzory oklein i szukać czegoś jasnego, ale cieplejszego.
    wzrok mój się zatrzymał na kolorze legno jasne


    ewentualnie dąb dziki (chociaż jest trochę ciemniejszy)


    w rzeczywistości kolory są trochę inne niż na zdjęciach. takie jakby bardziej żółte.

    na blat już chyba zdecydowanie kolor tytan z eggera


    na szczęście pan przełożył spotkanie na sobotę, to mam jeszcze czas na zastanowienie się. mam mu tylko wysłać to, co sobie narysowałam, to w sobotę przyjedzie już z gotowym projektem. tylko czas realizacji trochę odległy, bo początek lipca, może uda się w czerwcu. ale znajoma rodziców miesiąc temu zamawiała kuchnię i będzie ją miała dopiero we wrześniu. więc chyba takie są terminy. wcześniej nic nie planowałam, bo myślałam, że kasy nie wystarczy. wypada więc się cieszyć, że przy dobrych wiatrach w czerwcu będę miała kuchnię.
    Ostatnio edytowane przez max-maniacy ; 04-04-2017 o 15:56
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  12. #292
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    jednak ten dziki trochę za ciemny. znalazłam jeszcze jeden, który na zdjęciu wygląda fajnie, ale nie mam go w próbniku.
    dąb lindberg poziomy


    tak wygląda w powtórzeniu
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  13. #293
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    a tak wcześniejsze legno jasne w powtórzeniu


    tylko też bym chciała je poziomo, jakby się dało
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  14. #294
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    w górnej łazience są już pierwsze płytki <jupi>
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  15. #295
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    dostałam projekt kuchni, to od razu pokazuję





    widzę, że uchwyty powstawiane tak chyba "od pały", aby były. pod zlewem będzie szuflada na śmietnik a te wąskie to chyba cargo mają być.
    kolor drewna już wiadomo, że ma być jaśniejszy, a blat ciemny szary. co do reszty to nie wiem, chyba może być. jeszcze zastanawiam się nad kombinacją kolorów w wysokiej zabudowie. czy tak ma zostać, jak na rysunku, czy jednak cała biała?
    jakiekolwiek uwagi mile widziane.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  16. #296
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    to jeszcze potrzebuję pomocy w wyborze sprzętów kuchennych.
    jako, że budżet mocno napięty, to ceny muszą być, bardzo przystępne. wstępnie kilka rzeczy sobie upatrzyłam. ale raczej kierując się marketingiem, a nie racjonalnymi argumentami. zwracałam tez uwagę na opinie. ale na przykład na temat zmywarek to nic nie wiem, bo nigdy nie miałam takiego sprzętu.

    lodówkę upatrzyłam taką Electrolux ENN2853COW
    płyta Samsung NZ64H57479K
    piekarnik Samsung Dual Cook BQ1D6G144
    mikrofala Samsung FW87SUB
    okap Candy CBT6240W
    zlew Franke Sirius SID 651 (onyx)
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  17. #297
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    jesteśmy już po spotkaniu ze stolarzem. kuchnia wyceniona i wprowadzone ostatnie (mam nadzieję) poprawki.
    zlikwidowaliśmy podział ostatniej szafki dolnej po prawej. będzie więc 4x60cm. pod oknem od prawej będzie 60(zmywarka) - 60(szuflada pod zlewem) - 30(cargo) - 60(szafka).
    zrezygnowaliśmy z koloru w najwyższym rzędzie wysokiej zabudowy. będzie biało do samej góry. i to chyba tyle zmian w projekcie.

    wybrałam też w końcu kolor okleiny. będzie legno jasne. przyłożyłam do schodów i wygląda całkiem ok. dąb dziki jednak był za ciemny.
    tak to wygląda

    a tak z bliska
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  18. #298
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    podobają mi się kuchnie, w których nie widać uchwytów. problem w tym, że niestety mało to praktyczne i wiedziałam, że jakieś uchwyty muszą być. najpierw zastanawiałam się nad frezowanymi. ale potem przypomniała mi forumowa Lukarna swoją kuchnię, którą wcześniej przecież widziałam na żywo. to że nie pamiętałam jej uchwytów, dobrze o nich świadczy są chyba idealne. mało widoczne, a jednak jest za co złapać. dzięki Luka

    a uchwyty są ikeowe, o takie

    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  19. #299
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    i jeszcze pierwsze zdjęcia płytek w górnej łazience. zdjecia słabej jakości, bo z telefonu, ale coś tam widać




    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  20. #300
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Teraz jeszcze się zastanawiam, czy szuflady 60 nie są za małe. Może powinnam zrezygnować z jednej szafki, a szuflady 90 zrobic????
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

Strona 15 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony