dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 54
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 1069
  1. #241

    Domyślnie

    Gumol ile kosztował Cię strop (belki,pustaki). Zdjęcia już wkrótce
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  2. #242
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Alien,

    Kupowałem strop czamaninka i kosztowało mnie to odpowiednio:

    - belki stropowe + pustaki terriva 7508,52 brutto
    - siatki dozbrajające belki 375 brutto

    PS. Czekam na fotki


    Jeszcze jedna uwaga do Wszystkich, jako, że ja to zauważyłem dopiero wczoraj Zwróćcie uwagę na okno w dolnej łazience. Do wczoraj myślałem, że składa się ono z dwóch części (90 +40), jak się okazało 40 jest tylko doświetleniem spocznika co jak dla mnie mija się z celem (uwidoczni kurz na spoczniku , może często dostać parę ciosów z nogi, wizualnie średnio pasuje, choć to kwestia gustu). Wczoraj poprosiłem murarzy o załatanie dziury w jego miejscu, więc w czerwcu przekonamy się czy był to dobry wybór.

  3. #243
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leon_za

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    68

    Domyślnie

    Dla porównania mi zaproponowano następujące ceny: (zaznaczam że ja bramę powiększyłem do 550)

    Brama HORMANN:
    Firma nr 1: 7.600
    Firma nr 2: 8.260

    Brama NORMSTAHL: 11.100

    Czekam jeszcze na następne wyceny (KRISPOL odpada ponieważ robią bramy tylko do 500 cm)

    Co do okien wyceny bardzo przybliżone do Gumola - czekam jeszcze na wycenę okien w systemie VEKA

  4. #244
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Widzę, że w temacie ostatnio duża cisza to powrzucam coś na ożywienie atmosfery Jako, że ekipa walczy głownie ze zbrojeniem, mam wrażenie że prace idą teraz bardzo wolno. Mam cichą nadzieję, że do końca tygodnia ułożą strop.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9684.jpg
Wyświetleń:	243
Rozmiar:	67,2 KB
ID:	184915Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9688.jpg
Wyświetleń:	229
Rozmiar:	70,7 KB
ID:	184916Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9695.jpg
Wyświetleń:	235
Rozmiar:	63,5 KB
ID:	184917Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9698.jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	70,1 KB
ID:	184918Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9701.jpg
Wyświetleń:	237
Rozmiar:	75,8 KB
ID:	184919

    Alien,

    Pisałeś, że masz wstępną wycenę na więźbę na 8000. Ile m3 liczyłeś? Mi po drobnych poprawkach cieśli wyszło 12,5m3. Licząc że jakimś cudem uda mi się dostać zaimpregnowane drewno przy cenie 800zł za 1 m3 to wychodzi 10 000 Fakt, że to z wliczeniem słupów na taras.

  5. #245

    Domyślnie

    U nas stan przed więźbą. Więźba ma kosztować 750 z impregnacją i dostawą. Ułożenie dachu 75 na gotowo. Dachówka Actua, okna Velux (8 szt.), rynny, folie i inne materiały 35000. Mają ruszać po długim weekendzie.
    Jakie wybraliście okna dachowe?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1205.jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	184922
    Ostatnio edytowane przez Pietruch ; 21-04-2013 o 12:23

  6. #246

    Domyślnie

    W dwóch składach liczyli mi i wychodziło podobnie około 7m3 drewna. koszt około 7500zł do 7800zł z deska czołową
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  7. #247

    Domyślnie

    Gumol czy salon z kuchnią masz nie zmieniony zgodny z projektem?
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  8. #248
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Alien,

    W załączniku masz zrzut drewna od mojego cieśli. W zestawieniu oryginalnym brakuje łat i kontrłat a to już prawie 3m3. Dodatkowo prawdopodobnie będę zmieniał płatwę kalenicową na dwie płatwie w połowie każego skosu - dzięki temu dach będzie wytrzymalszy co jest ważne przy dachówce ceramicznej. U mnie natomiast brakuje deski czołowej, muszę dodać

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drewno.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	88,4 KB
ID:	184962

    Co do układu spiżarni i kuchni to zostaje bez zmian. Jedynie okno w kuchni zostało zmniejszone.

  9. #249
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    No i jednak dach będzie standardowej konstrukcji. Kierowniczka przekierowała mnie do architekta celem przeliczenia obciążeń itd., więc odpuszczam temat. Szkoda czasu, nerwów i pieniędzy. Niemniej więźba zamówiona na 8 maja i wtedy to mają wchodzić cieśle do dachu. Kiedy to się stanie faktycznie to wyjdzie w praniu Impregnowana więźba w ilości 12m3 (wliczając deskę czołową, łaty i kontrłaty ) wraz z transportem tirem wyjdzie 8900.

    Pietruch,

    Okien dachowych jeszcze konkretnych nie mam. Będzie albo velux albo roto U mnie co prawda tylko 4 sztuki, ale planuje wziąść opcję z kołnierzem styropianowym oraz markizą zewnętrzną. Zdecyduję się na uchył 1/2 bądź 3/4 ze względu na wysokość ich posadowienia ok 170cm od posadzki, jako że i tak widać z nich będzie głownie niebo

    W chwili obecnej mam już wybrane wstępnie okna, rolety i bramę garażową. Ostateczną decyzję podejmę po pomiarze jednak za komplet (całość Krispola) + kontaktrony w rolety wyjdzie ok 34 -35 tysięcy.


    A Wy już się rozglądaliście za oknami? Jakie są Wasze decyzje i przemyślenia?
    Ostatnio edytowane przez Gumol ; 22-04-2013 o 20:52

  10. #250

    Domyślnie

    Cześć Gumol
    Ja zdecydowałem się na okna krispola - dąb antyczny - umowa podpisana 18.500zl z montażem - troche pozmieniane względem oryginalnego projektu
    Brama Hormann - jasno szara
    Drzwi wejściowe frontowe i do kotłowni - Wikęd - jasno szare
    Koszt bramy i drzwi 14800zł ale chcę zejść do 14tys.
    Okien połaciowych mamy 5szt.. Całość materiałów na dach czyli dachówka Robena antracytowa, okna, rynny, 2 wyłazy, wszelkie dodatki 18.900zł z transportem
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  11. #251
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Alien,

    U mnie wycena z Krispola to 17 300 z montażem, przy czym też mam drobne zmiany w stosunku do oryginału. Jeśli po pomiarze zapłacę całą kwotę (bez montażu) to mogę liczyć na dodatkowe 2% upustu.

    Co do dachówki to też mam zakupioną od jakichś 3 miesięcy, równiez Roben Antracytowy model Piemont. A jaki model Ty wybrałeś?

    Niestety reszta zakupów dachowych przedemną, brakuje jeszcze rynien, okien, wylazu, membrany, blachy spinek itd. Ale to już niebawem
    Ostatnio edytowane przez Gumol ; 23-04-2013 o 13:04

  12. #252

    Domyślnie

    Co do dachówki to nie wiem jaką Monza albo Piamont do piątku mam się zdecydować - różnica w cenie żadna (monza jest chyba trochę większa a tak wygląda identycznie)
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  13. #253
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Cenowo faktycznie wyglądają bardzo podobnie, też początkowo zastanawiałem się nad Monza (sprawdzone na dachu znajomych), jednak połać Party jest dość niewielka dlatego zgrabniej (moim zdaniem) wyglądać będzie drobniejsza dachówka z mniejszymi garbami. Druga sprawa, że podobno Piamont ma mocniejsze zamki, co również jest nie bez znaczenia
    Ostatnio edytowane przez Gumol ; 23-04-2013 o 13:57

  14. #254
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Ostatnio każdy dzień przynosi mi nowe decyzje budowlane do podjęcia :/ już zaczynam się gubić a to w zasadzie początek wędrówki Dzisiaj oświeciło mnie, że na 90% zdecyduję się na wykonanie nadbitki zamiast podbitki. Przynajmniej dach będzie odrazu wykończony a i koszta może ciut niższe A Wy jak planujecie?

  15. #255
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leon_za

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    68

    Domyślnie

    Tylko pozazdrościć postępów. Ja natomiast trafiłem na babę która uparła się że wykorzysta maksymalny czas do pozwolenia na budowę czyli 65 dni (tragedia). Co nie zadzwonię to ta sama odpowiedź "Jeszcze nie zajęłam się pańskim projektem".

    Mam nadzieję że jak ruszę z budową to ostro.

    Umowa z firmą budującą podpisana, elektryka doprowadzona, wszyscy wydzwaniają że już chcą zaczynać a baba ma czas.

  16. #256

    Domyślnie

    Ja planuję podbitkę myślę, że nadbitka pasują do bardziej "tradycyjnych" domów
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  17. #257
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Też zawsze miałem taką opinię, jednak mam przeczucie że tu będzie pasowało Przynajmniej tak się łudzę Dzisiaj zamówiłem 100m2 desek boazeryjnych, może za miesiąc - półtora uda się zobaczyć efekt W najgorszym wypadku za kilka lat zabuduję podbitką

    Stoję teraz przed wyborem pozostałych elementów dachu. Poradźcie proszę jakie wybraliście:

    - membrana
    - rynny
    - okna połaciowe (tu jak już pisałem główne punkty to uchył w połowie bądź 3/4, klamka u dołu)

  18. #258
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    No i nic musze trochę pomarudzić bo mam obsuwe za obsuwą Ekipa budowlana tyle czasu walczyła z atomowym zbrojeniem, że z lania betonu dzisiaj nici Chcieliśmy przełożyć na czwartek, ale wszystkie okoliczne betoniarnie pozamykane aż do poniedziałku. Szkoda bo tydzień ładnej pogody w plecy... Mam nadzieję, że chociaż mi uda się coś zdziałać w weekend na działce i troszkę posprzątać drewno

  19. #259
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Hat - trick Trzecia wiadomość pod rząd moja Na poniedziałek zamówiona pompa to musiałem udokumentować stan przed zalaniem.

    Parę ujęć, które wydaje mi się nie były jeszcze tutaj pokazywane, a mogą dać porównanie do Waszych budów Jak widzicie w salonie wyrósł mi las, ale przynajmniej całość jest porządnei podparta. Na cały parter poszło ok 240 stempli, także ilość pokaźna. Jeśli mogę Wam coś doradzić, to na etapie adaptacji proście architektów o odchudzenie projektu ze stali. Nasz projekt jest solidnie przewymiarowany, spokojnie by starczyło na 2-3 domy. Zawsze może zostać troszkę grosza w kieszeni, a przede wszystkim prace będą iść szybciej.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9768.jpg
Wyświetleń:	192
Rozmiar:	79,5 KB
ID:	187367Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9775.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	59,8 KB
ID:	187368Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9781.jpg
Wyświetleń:	180
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	187369Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9784.jpg
Wyświetleń:	188
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	187370Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9786.jpg
Wyświetleń:	173
Rozmiar:	49,7 KB
ID:	187371

  20. #260
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KasiaG77
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    209

    Domyślnie

    Gumol właśnie widzę że forum znów ucichło, może wszyscy odpoczywają bo weekend majowy? U nas powolutku zaczyna się dziać, nie śpieszymy się bo w planach na ten rok tylko fundamenty więc do zimy mamy czas Jak na razie humus zdjęty i czekamy jak się troszkę teren osuszy bo mamy ziemię gliniastą na działce i troszkę woda stoi na niej:/ O za dużej ilości stali mówisz w sensie na cały budynek czy na strop ? Nie mogę się doczekać kiedy będziesz miał stan zero bo chciała bym odwiedzić cię na działce i zobaczyć dom na żywo

Strona 13 z 54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony