dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 54
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1069
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KasiaG77
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    209

    Domyślnie

    My czekamy na pozwolenie na budowę ruszamy z budową dopiero następnym roku i tylko fundamenty stawiamy :/ no chyba że zbierzemy więcej kasy Trzymam kciuki Gumol i czekam na zdjęcia z budowy!!

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    No to zaczęliśmy Wczoraj koparka w ciągu 7h wykopała dół wielkości basenu olimpijskiego. Działka zawalona na około piachem, a że największych rozmiarów nie jest to nie ma gdzie się ruszyć Dzisiaj ekipa miała zacząć robić zbrojenie i szalunek, zobaczymy co im z tego wyjdzie...

  3. #43
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leon_za

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    68

    Domyślnie

    Witam wszystkich.

    W przyszłym roku zamierzamy również zacząć budowę tego projektu jednak z wprowadzeniem małych zmian. Gumol buduj szybko bo zanim zacznę budowę chciałbym zobaczyć stan surowy zamknięty na żywo . Moje zmiany zamieszczam na załączonych rysunkach.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poprawka.JPG
Wyświetleń:	808
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	144210Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	poprawka2.JPG
Wyświetleń:	654
Rozmiar:	17,8 KB
ID:	144211

    Jedyne co się zastanawiam to czy powiększyć górę do ściany garażowej czy nad garażem i kotłownią zostawić płaski dach.

    Powodzenia dla tych co już zaczęli budowę.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gumol Zobacz post
    No to zaczęliśmy Wczoraj koparka w ciągu 7h wykopała dół wielkości basenu olimpijskiego. Działka zawalona na około piachem, a że największych rozmiarów nie jest to nie ma gdzie się ruszyć Dzisiaj ekipa miała zacząć robić zbrojenie i szalunek, zobaczymy co im z tego wyjdzie...
    Zazdroszczę, my ruszamy w przyszłym roku. Byliśmy zafascynowani Party, ale ze względów na plan zagospodarowania musieliśmy zrobić takie zmiany w projekcie, że
    szkoda mówić:
    - doprojektować taras nad garażem
    - dorobić lukarnę z przodu jako wyjście na ten przymusowy taras
    - wysokość fasady u nas musi być 3 metry, a w projekcie było 3,49 i musieliśmy zjechać to 49 cm, okap niemal dotyka dachu garażu ;(

    Zła byłam jak diabli, ale teraz już się przyzwyczaiłam doi widoku PARTY z lukarną
    Niemniej w oryginale podoba mi sie najbardziej.

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Szanta nie ma co zazdrościć Zrobiliśmy wykop, są zbite deski na szalunek, zrobione zbrojenie, jednak grunt wydaje się mało ubity i kierowniczka zarządziła konsultacje z projektantem. Nie wykluczone że będziemy musieli przeprojektować płytę i zrobić badania geotechniczne na zagęszczenie podłoża.
    Także wszystko się przedłuży i dodatkowe $$ trzeba będzie położyć :/ No ale najważniejsze, aby konstrukcja była stabilna i nic złego nie działo się w przyszłości.

    Masz może jakąś wizualizację Party z lukarną? Zaciekawiło mnie to

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gumol Zobacz post

    Masz może jakąś wizualizację Party z lukarną? Zaciekawiło mnie to
    Mam rysunki, ale nie wiem jak wkleić
    Mam w pdf ale za duży rozmiar pliku
    Ostatnio edytowane przez Szanta ; 28-10-2012 o 18:32

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leon_za

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    68

    Domyślnie

    Też myślałem nad dołączeniem lukarn do party i pisałem nawet w tej sprawie do MG Projekt, ale po przemyśleniu sprawy zrezygnowałem z kilku przyczyn:
    - po dołożeniu lukarn domek staje się mniej energooszczędny,
    - zwiększają się koszty budowy, (chyba że ktoś ma kasę to robi jak chce, ale jak ktoś ma kasę to projektuje domek tylko pod siebie)
    - wygląd zewnętrzny zmieni się mniej więcej do wizerunku projektu Julka 3

    W zasadzie wszystko zależy od właściciela czy chce mieć wygląd nowoczesny czy standardowy. Jeśli nowoczesny to nie wstawiamy lukarn, a jeśli standardowy to lukarny trzeba wstawić.
    Ja na przykład nie jestem zwolennikiem balkonów ze względu na to że i tak się z nich nie korzysta (wiem z autopsji od znajomych co już się wybudowali).

    Gumol dawaj zdjęcia, myślę że wszystkich zaciekawią nawet same fundamenty i sam wykop pod nie

  8. #48

    Domyślnie

    No cóż, ja też wolałam oryginał. Lukarny mnie nie interesowały, miał być tylko dorobiony taras, żeby projekt przeszedł w urzędzie. Niestety
    ktoś nie dojrzał, że wysokość fasady jest za duża, w konsekwencji doszło kilka zmian i zostaliśmy po prostu "zmuszeni" do wstawienia lukarny,
    albo do zakupu nowego projektu. Ponieważ Party wewnątrz spełnia nasze oczekiwania zdecydowaliśmy się na dodanie tej paskudnej również dla mnie lukarny
    Niestety Party nowoczesny nie jest mile widziany przez urzędasów w mojej okolicy

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Leon_za mówisz i masz, chociaż zdjęcie robione na szybko o późnej porze Gdyby nie warunki podłoża jutro byłyby pewnie wylewane ławy. No ale nic mam nadzieję, że co się odwlecze to nie uciecze

    Dla porównania wielkości wykopu, w środku dołu moja 2 letnia córa z teściem

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_8574.jpg
Wyświetleń:	467
Rozmiar:	66,5 KB
ID:	144853

  10. #50

    Domyślnie

    Gumol wielki ten wykop
    My mamy Party na działce na styk, 4 m od granicy z jednej i 3 m z drugiej strony.
    Po wykopie miejsca chyba nie będzie

  11. #51
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Szanta, my też nie mamy dużej działki Z jednej strony mamy 5m z drugiej 3 Profile geodezyjne są poszerzone o ok 2m, żeby fachowcy mieli swobodne dojście do murów z tąd też wrażenie wielkości wykopu, choć nie ukrywam że na żywo i tak wydaje mi się małe.

    Póki macie czas zastanówcie się jeszcze gdzie będziecie składować piach U nas cała działka zwalona (3 wielkie chałdy)

  12. #52
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leon_za

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szanta Zobacz post
    Niestety Party nowoczesny nie jest mile widziany przez urzędasów w mojej okolicy
    Widać urzędasy starej daty


    Gumol

    Piękny wykom aż zazdroszcze że już zacząłeś Już nie moge się doczekać kiedy ja zacznę budowę. Jak będziesz miał fundamenty to zdjęcie obowiązkowo ma się rozumieć.

    A tak dla porównania na jakich działkach budujecie? Moja ma 25,5 x 35 m (8,9 ara)
    Ostatnio edytowane przez leon_za ; 29-10-2012 o 20:42

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Leon_za my mamy niewielką działkę bardziej w kształcie trapezu coś około 23x34 (sumarycznie 762m2).

  14. #54

    Domyślnie

    Dzisiaj odebrałem wtórnik a 02.11.2012 zamawiamy projekt. Działkę mamy 1040m2 (35x30m). Zastanawiam się tylko nad jednym chcemy poszerzyć dom o 1,8m czyli zwiększyć salon. Zastanawiam się tylko czy nie będzie problemy ze stropem. Wyczytałem, że max rozpiętość terrivy wynosi 7,8m a ja planuje 7,3m. Sufit planuje w całym salonie i kuchni podwieszany gdyż terriva lubi pękać.
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  15. #55
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leon_za

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał aLien01 Zobacz post
    Dzisiaj odebrałem wtórnik a 02.11.2012 zamawiamy projekt. Działkę mamy 1040m2 (35x30m). Zastanawiam się tylko nad jednym chcemy poszerzyć dom o 1,8m czyli zwiększyć salon. Zastanawiam się tylko czy nie będzie problemy ze stropem. Wyczytałem, że max rozpiętość terrivy wynosi 7,8m a ja planuje 7,3m. Sufit planuje w całym salonie i kuchni podwieszany gdyż terriva lubi pękać.
    Proponuję napisać maila do MG Projekt. Już trzy tygodnie z nimi piszę i naprawdę potrafią dużo pomóc (wkońcu to oni zaprojektowali "nasze" PARTY
    Jeszcze jakbyś zmienił projekt o co Ci dokładnie chodzi i zamieścił rysunki to odpowiedź będzie napewno satysfakcjonująca. A projekt zamówiłbym dopiero po otrzymaniu maila zwrotnego z odpowiedzią z MG Projekt.

    Salon większy o 1,8 m czy to ma być hala produkcyjna? Też bym tak chciał ale wymiary działki nie pozwalają

    Cytat Napisał Gumol Zobacz post
    Leon_za my mamy niewielką działkę bardziej w kształcie trapezu coś około 23x34 (sumarycznie 762m2).
    Działka nie taka mała skoro na PARTY wystarcza.

    A tak na marginesie kto pierwszy wybuduje PARTY ten organizuje dla reszty Party w PARTY.
    Gumol narazie prowadzi
    Ostatnio edytowane przez leon_za ; 30-10-2012 o 21:08

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał leon_za Zobacz post
    Gumol narazie prowadzi
    Spokojnie spokojnie jeszcze mnie wyprzedzicie. Jeśli całość będzie szła w takim tempie jak teraz to za 10 lat może skończę

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KasiaG77
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    209

    Domyślnie

    O kurcze Gumol rzeczywiście wykop wydaje się duży ILe płaciłeś za koparkę? My mamy działkę sporawą 1075 m2 i spadek na dodatek z jednej strony więc ziemia się przyda chyba że najpierw wyrównamy cały teren Leon_za my też poszerzyliśmy kotłownię ale zostawiamy płaski dach

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leon_za

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    68

    Domyślnie

    Wreszcie jest i Kasia - witam - dyskusja się rozwija

    Cytat Napisał KasiaG77 Zobacz post
    Leon_za my też poszerzyliśmy kotłownię ale zostawiamy płaski dach
    Zaakceptował Wam już ktoś to że nie poszerzacie góry? Bo ja też tak chciałem ale napisałem do MG Projekt i mówią że przy poszerzeniu kotłowni też trzeba poszerzyć górę ponieważ ściana kotłowni jest ścianą nośną dla góry.

    Wklejam cytat z MG Projekt - coprawda z nikim go jeszcze nie konsultowałem.

    "Ad2/ Co z górą ? Również należy powiększyć górę . Chodzi o to , że górna ścian szczytowa opiera się obecnie na ścianie kotłowni o podciągu . Po przesunięciu wszystko powinno wyjść w jednej osie ( najlepiej w łącznej ścianie szczytowej budynku ) . Wówczas przeróbka , prócz powiększenia przestrzeni , nieco uprości konstrukcję ( wyleci jeden podciąg ) . Dom nie straci raczej na urodzie . Będzie trochę mniej interesujący od strony bocznej od garażu , ale podejrzewam , że to będzie najrzadziej oglądana strona domu . " - tak odpisali z MG Projekt.


    Gumol nie strasz bo ja chciałbym zobaczyć chociaż stan surowy zanim zacznę budowę Najbardziej interesuje mnie czy na dole w WC zmieści się kabina prysznicowa czy raczej trzeba to przerobić.

  19. #59
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Kasia,

    Za koparkę płaciłem 90zł/h, przy czym wykop powstał w 7h.

    Na twoim miejscu nie wyrównywałbym terenu przed przyjazdem koparki. Z wykopu jest sporo ziemi, którą z powodzeniem można rozplanować po działce. U mnie też jest różnica w terenie, którą mam zamiar zniwelować właśnie właśnie nią.

    Leon,

    Robiłem sobie wstępne wizualizacje właśnie dolnej łazienki właśnie pod kątem prysznica. Niestety nie widzę tego, aby zmieściła się tam standardowa kabina. Opcją może się okazać mokra łazienka (przykładowe linki dawałem na forum mgprojektu), choć ja chyba pozostanę przy zwykłym wc.

  20. #60
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leon_za

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gumol Zobacz post
    Leon,

    Robiłem sobie wstępne wizualizacje właśnie dolnej łazienki właśnie pod kątem prysznica. Niestety nie widzę tego, aby zmieściła się tam standardowa kabina. Opcją może się okazać mokra łazienka (przykładowe linki dawałem na forum mgprojektu), choć ja chyba pozostanę przy zwykłym wc.
    Linki widziałem jednak "mokrej łazienki" raczej niechcę, odrazili mi koledzy którzy już się wybudowali.

    Jednak na dole musi być kabina prysznicowa (wg mnie). Potwierdzę to argumentami

    1. Goście którzy nie są w stanie wyjść z grilla i zostają u Ciebie po co rano mają kręcić się na górze
    2. Na dole jest dodatkowy pokój dla gości, lub w przyszłości dla rodziców, teściów - niech mają swoją łazienkę, tym bardziej że na stare lata ciężko starszym chodzić po schodach.
    3. Ze względu na ten prysznic właśnie powiększam kotłownie do rozmiarów garażu, czym zyskam miejsce żeby powiększyć pokój jak i WC.
    4. Szybki prysznic na dole przyda się także Tobie.
    5. Miałem niepełnosprawnego ojca (na wózku) więc dodatkowo uwarzam że prysznic na dole powinien być na tyle duży żeby starsza osoba mogła nawet usiąść na przystosowanym do tego krzesełku (są takie kabiny, napewno widziałeś), a żeby tak było to łazienka na dole napewno musi być powiększona.

    Jesteś w początkowej fazie budowy więc możesz to jeszcze rozważyć ale ostateczne zdanie należy do Ciebie.

Strona 3 z 54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony