dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 38 z 54
Pokaż wyniki od 741 do 760 z 1069
  1. #741
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Fabian_S

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witajcie,

    jestem nowy na forum "Party", po kilku przymiarkach wybraliśmy właśnie ten projekt i czekamy teraz na pozwolenie na budowę

    W projekcie zrobiliśmy kilka zmian, wydłużony dom o 1m, zlikwidowane schodki do łazienki na parterze, zmiana biegu schodów, żeby podwyższyć łazienkę na parterze, powiększony dom to wcisnęliśmy prysznic na dole, m.in podnieśliśmy również ściankę kolankową na poddaszu o 1 cegłę (20 cm) i teraz pojawiły się obawy czy okno połaciowe nie będzie za wysoko, czy będzie widać cos poza niebem ?

    Proszę Was o wasze spostrzeżenia - jaką macie wysoką ściankę kolankową (podwyższoną, zgodną z pierwotnym projektem, a może ktoś ją obniżył).
    Proszę o info dla jakiej wysokości ścianki kolankowej od jakiej wysokości zaczyna się szyba oka połaciowego.
    Czy dzisiaj zmienilibyście coś w Waszym domu.

    Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

    Fabian (Tychy)

  2. #742
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    BYQ

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Słupno
    Kod pocztowy
    05-250
    Posty
    144

    Domyślnie

    Fabian - ja robilem poddasze zgodnie z projektem, nic nie podwyzszalem a wiekszosc osob, ktore byly u mnie na budowie mowi, ze i tak jest dosyc wysoko. Na pewno bedziesz mial problem jesli wybierzesz okna z klamka na gorze - bedziesz musial chyba jakis stoleczek podstawiac
    Co do reszty zmian - w ktorej czesci dodales 1m? Garaz, salon? Ja u siebie mam lacznie 2,70m wiecej i mysle, ze salon w standardowym wymiarze bylby troche maly i ciasny.

  3. #743
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KasiaG77
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    209

    Domyślnie

    Salon i kuchnia rzeczywiście w standardzie mogla by byc z metr szersza, my dopiero wieniec wylewać będziemy wiec jeszcze nie mogę się na temat wysokosci piętra wypowiedzieć. Poszerzyliśmy tylko kotłownie do sciany garażu i żałuję troszkę że też sciany sypialni i garderoby nie przesynelismy, może mniejsze byly by problemy ze zbrojeniem stropu nad tym plaskim daszkiem
    Kasia

  4. #744
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Fabian_S

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    BYQ:
    Przemyślałem jednak temat i wracam z pierwotną ścianką kolankową.
    Jeżeli chodzi o powiększenie domu to zarówno garaż jak i salon, bo ścianę frontową jak i całą ścianę od strony ogrodu przesunąłem o 0,5m tj razem 1 m.
    Dzięki temu jest też większa łazienka na parterze.

    Proszę powiedz mi BYQ:
    1. Na jakiej wysokości masz teraz okna połaciowe (od jakiej wysokość zaczyna się szyba)?
    2. Jaka jest wysokość pomieszczeń na poddaszu?

    pozdrawiam
    Fabian
    Ostatnio edytowane przez Fabian_S ; 23-05-2015 o 10:59

  5. #745
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Fabian_S

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Kasiu, ja niestety też nie mogłem zlicować ścian na poddaszu z parterem (zbyt mała odległość od granicy działki - o ile na dole nie mam okien o tyle poddasze było by bliżej niż 4m) - będzie pewnie trudniej ze zbrojeniem ale architekt stwierdził, że dzięki temu dom ma ładniejszą bryłę na zewnątrz

    pozdrawiam

    Fabian

  6. #746
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    BYQ

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Słupno
    Kod pocztowy
    05-250
    Posty
    144

    Domyślnie

    Fabian,

    Nie powiem Ci na jakiej wysokosci zaczyna sie szyba, bo fizycznie okien jeszcze nie mam zamontowanych - dopiero mam zrobione obrobki blacharskie i rynny. W nadchodzacym tygodniu bede mial miec wiecej, wiec wtedy dam CI znac. Moze ktos inny z Partowiczow wspomoze

    Co do zbrojenia - moze i bryla ladniejsza, ale ja juz zaczynam sie bac tego daszku nad garazem wystajacego i tego ile bedzie kosztowalo porzadna izolacja tego wynalazku

  7. #747
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KasiaG77
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    209

    Domyślnie

    Dokladnie, ja teraz bym tylko zostawiła ten z przodu a boczną ścianę bym wyrównała, no ale u nas już za późno, bo niedługo wieniec zalewamy
    Fabian, nie wiem czy temat wysokosci okien na poddaszu nie był wcześniej poruszany, sprawdź
    Kasia

  8. #748
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Fabian_S

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    Tychy
    Kod pocztowy
    43-100
    Posty
    6

    Domyślnie

    Przejrzałem forum i znalazłem informację, że są na wysokości 170 cm, ale chyba bez podłogi.

    Zapytam jeszcze czy zostawiliście wysokość pomieszczeń na poddaszu zgodnie z projektem? W projekcie jest 250 cm, nie jest za nisko?

    pozdrawiam

    Fabian

  9. #749
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    BYQ

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Słupno
    Kod pocztowy
    05-250
    Posty
    144

    Domyślnie

    Wg projektu 1,68 od gotowej podlogi zaczyna sie okno

  10. #750
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwiapola

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Brzeg
    Kod pocztowy
    49-300
    Posty
    21

    Domyślnie

    Witam,
    my również jesteśmy na etapie piętra. słuszna uwaga co do poszerzenia domu. my poszerzyliśmy kotłownie na równo ze ścianą garażu aż do szczytu. Więc mamy większą kotłownie,sypialnie i garderobę. co do okien to wybraliśmy okna 3 szybowe, zostało tylko pomniejszone okno w kuchni . pozdrawiam sylwia

  11. #751
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KasiaG77
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    209

    Domyślnie

    Witaj Sylwiapola, czekamy na zdjęcia z realizacji twojego Party! Jaką dachowkę wybraliscie? My stoimy teraz przed wyborem dachowki i mam mętlik w glowie.
    Alien i Gumol wy wybraliscie Robena, jestescie zadowoleni? Przedstawiciele raczej jej nie polecają, moze dlatego że najtaniej wychodzi, sama już nie wiem:-\
    Kasia

  12. #752

    Domyślnie

    Cytat Napisał KasiaG77 Zobacz post
    Witaj Sylwiapola, czekamy na zdjęcia z realizacji twojego Party! Jaką dachowkę wybraliscie? My stoimy teraz przed wyborem dachowki i mam mętlik w glowie.
    Alien i Gumol wy wybraliscie Robena, jestescie zadowoleni? Przedstawiciele raczej jej nie polecają, moze dlatego że najtaniej wychodzi, sama już nie wiem:-\
    Do dwóch domów kupowałem Robena i nigdy nie miałem problemu. Wiadomo bardziej podobała mi się płaska dachówka ale niestety była 2x droższa
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  13. #753
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KasiaG77
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    209

    Domyślnie

    Nam częściej proponowano creatona titanie, alegre9,badź mayer holsena.. Ale chyba robn będzie wystarczajacy... Tym bardziej, że wy go macie zobaczymy jaką wycenę zrobi nam sasiad
    Kasia

  14. #754
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sylwiapola

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Brzeg
    Kod pocztowy
    49-300
    Posty
    21

    Domyślnie

    Witaj, my zdecydowaliśmy się na dachówkę firmy NELSKAMP model NIBRA-G10 . Oczywiście zdjęcia prześlę jak tylko dach będzie gotowy a budowa nam idzie bardzo wolno . Pozdrawiam

  15. #755
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ivona79

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    okolice Strzelec Opolskich
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam partymaniaków
    Kupiliśmy z mężem już projekt i zbieramy wyceny, bo sami budować niestety nie będziemy. Od dłuższego czasu śledzimy to forum i wiele już z niego skorzystaliśmy
    Mam pytanie, czy jest ktoś z Was z woj. opolskiego lub śląskiego? Fajnie by było zobaczyć na żywo party...

  16. #756
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Celus

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Pogódki
    Kod pocztowy
    83-236
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam wszstkich a oto juz nasz domek
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20150614-WA0019.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	320709   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20150604-WA0015.jpg
Wyświetleń:	144
Rozmiar:	20,1 KB
ID:	320710  

  17. #757
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Celus

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Pogódki
    Kod pocztowy
    83-236
    Posty
    8

    Domyślnie

    w przszłym tgodniu dachówka i okna juz nie moge sie doczekac pozdrawiam wszstkich

  18. #758
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AK_Z

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Lubin
    Kod pocztowy
    59-300
    Posty
    14

    Domyślnie

    Witam, a czy Ktoś z Was zdecydował się na inny kolor dachu niż grafit / czarny? My w planie zagospodarowania mamy kolor ceglany / miedziany i taki też wybraliśmy. Zastanawiam się czy jesteśmy jedyni
    I jaki kolor okien doradzacie: klasyczny złoty dąb czy może ciemniejsze czyli orzech, żeby dom nie był taki mdły. A może widział Ktoś z Was nowy, podobno coraz modniejszy kolor okien winchester? I czy polecanie rolety zewnętrze?
    Mam jeszcze pytanie o ogrzewanie - co wybraliście? Poza gazem.

  19. #759
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Celus

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Pogódki
    Kod pocztowy
    83-236
    Posty
    8

    Domyślnie

    Tak ja zdecydowałam że będzie brązowa dachowka z keratona

  20. #760
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sylwik-88

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Gorlice
    Kod pocztowy
    38-300
    Posty
    28

    Domyślnie

    Witam Wszystkich
    Od początku śledzę forum i też budujemy dom Party. Dzięki niektórym postom zobaczyliśmy błędy domku i od razu poprawialiśmy je jesteśmy na etapie dachu. Też zdecydowaliśmy się, że będzie dachówka, Creaton domino grafitowa. W trakcie uzgadniania projektu, wprowadzone zostały zmiany, dzięki czemu uzyskaliśmy balkonik, część garażowa została troszeczkę obniżona. w załączniku przesyłam projekt naszego Party.
    Jesteśmy z województwa małopolskiego.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2. party dól.jpg
Wyświetleń:	279
Rozmiar:	13,7 KB
ID:	320809Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2. party góra.jpg
Wyświetleń:	228
Rozmiar:	70,0 KB
ID:	320810

Strona 38 z 54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony