dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 54
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 1069
  1. #81

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za gratulacje.

    Kasia,
    jesteśmy z Trzebnicy pod Wrocławiem. Jeżeli będziecie chcieli zobaczyć budowę to zapraszamy na wiosnę bo teraz to nie ma czego oglądać. No chyba że ktoś ma bardziej zaawansowaną budowę i tam się spotkamy.

    Łukasz,
    nie wiem ile nas to na razie kosztowało. Budowlańcy mają zrobić wszystko do dachu i za to mamy ustaloną kwotę. Taka była pierwsza wersja i to mieliśmy robić w tym roku. Niestety papierowa robota nam się przeciągnęła i teraz wszystko od pogody zależy.

    pozdr. m.

  2. #82
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leon_za

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    68

    Domyślnie

    Jeszcze ja się dołączam do GRATULACJI. Fajnie tak budować a w wolnym czasie dziecko urodzić Ile to wyrzeczeń, zaangażowania, itp. tylko Ty jedna wiesz PODZIWIAM !!!

    Marta zgadaj się z Kasią to pępkowe będzie na Twojej budowie Zdjęcie imponujące, z chęcią poprosiłbym o więcej ale wiem że teraz może to być kłopot ponieważ czas trzeba poświęcić największemu szczęściu na świecie Ja mam dwóch synów (6 lat i rok). Na wiosnę chętnie się wybiorę (jeśli zaprosicie). Jestem z Głogowa - 100 km od Wrocławia.

    Gumol specjalnie opóźniasz budowę żeby nie robić pierwszego party w PARTY ?

    Cytat Napisał Pietruch Zobacz post
    Budowlańcy mają zrobić wszystko do dachu i za to mamy ustaloną kwotę.
    a można wiedzieć jaka jest ta ustalona kwota? Do dachu czyli bez dachu? Stan surowy otwarty? Marto masz najbardziej zaawansowaną budowę więc robisz za "królika doświadczalnego"
    Ostatnio edytowane przez leon_za ; 10-11-2012 o 20:04

  3. #83
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Leon,
    Gdyby to zależało ode mnie to dom już by był zamieszkiwany Niestety tak już w życiu bywa, że wszystkiego się nie przewidzi Jak pogoda pozwoli to ruszamy w poniedziałek z szalunkiem do chudziaka. W tym roku jest plan by wykonać fundamenty i mam nadzieję, że zima przyjdzie późno aby zrealizować cel

    Marta,

    Ponawiam prośbę Leona o koszt budowy też jestem ciekawy na ile wycenili ten projekt. Ja za prace murarskie (fundament, ściany parteru, strop, ściany poddasza, schody wewnętrzne i zew + taras z podcieniem) jestem umówiony na 24 000 + materiały ze sprzętem ciężkim po mojej stronie.

  4. #84

    Domyślnie

    Nasz koszt to 120k. Z tym że nic nas nie interesuje i możemy w ogóle nie pojawiać się na budowie. Budowlańcy nam ogrodzili, wykopali, sami materiały sobie kupują, zapewniają transport a teraz już budują. Tylko żeby pogoda była to może i w tym roku zamkniemy parter stropem.

  5. #85
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Marta a to 120k to koszt włącznie z wykonaniem więźby i dachówki czy same prace murarskie? Jeśli całość to cena rewelacyjna!

  6. #86

    Domyślnie

    To cena bez dachu. Z tym że stan 0 to u nas duże koszty bo działka pochyła i trzeba dużo bloczków fundamentowych i piasku. Sam dach z tego co się orientowaliśmy bardzo wstępnie to koszt 50k. Cenę u nas podwyższa jeszcze płaska dachówka.

    Leon jak będzie u nas już coś do pokazania to zapraszamy na zwiedzanie.

  7. #87
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leon_za

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pietruch Zobacz post
    Leon jak będzie u nas już coś do pokazania to zapraszamy na zwiedzanie.
    Za zaproszenie dziękuję i napewno skorzystam chociaż uważam że do pokazania to już macie co pokazać

    120k mury + 50k dach - wydaje mi się trochę dużo chociaż nie wiem jak kształtują się ceny pod Wrocławiem. Napewno są dużo wyższe niż w mojej okolicy. Do tego doliczyć okna żeby zamknąć stan surowy na dobre i wychodzi około 200k.

    Powiem szczerze że ja planowałem (bo teraz już nie wiem) zrobić stan surowy zamknięty (z dachem i oknami) za około 120-150k ale teraz nie wiem czy to się uda. Czas pokaże.

    Jednak to co pisze Marta zgadzałoby się z tym co piszą na stronie MG Projekt.

    cytuję stronę MG Projekt - jakby ktoś dawno tam nie zaglądał
    "Koszty realizacji:
    Realizacja stanu surowego otwartego 120 570,00 zł
    Realizacja stanu surowego zamkniętego 187 275,00 zł
    Koszt robót wykończeniowych 200 364,00 zł
    Realizacja domu pod klucz 387 638,00 zł"

    Jeszcze nic nie zacząłem a już się zaczynam bać Liczyłem na to że ceny są trochę na wyrost

    "Niech się mury pną do góry
    Niech kominy mają pion
    Zbudujemy po raz pierwszy
    Nowy dom."
    Smoleń i S-ka - budujmy ze śpiewem na ustach
    Ostatnio edytowane przez leon_za ; 12-11-2012 o 20:10

  8. #88

    Domyślnie

    Witam Wszystkich.

    Bardzo spodobał mi się projekt Party wew., jak i zew., jednak jest jeden problem.... Otóż nasza działka od frontu ma tylko 19m i jest skierowana mniej więcej na wschód, zatem cała strefa dzienna musi być na tyłach domu.

    Mam zasadnicze pytanie, gdyż ja totalnie nie znam się na budownictwie a z wyobraźnią przestrzanną brył różnie bywa....Zależy mi poprostu na opnii.

    1. Czy jest sens budowy Party prostopdle do ulicy tym bokiem gdzie jest kotłownia? Wtedy bedzie potrzeba poszerzenia garażu i zrobienia wjazdu do niego od ulicy. W tej sytuacji, dla walorów estetycznych bedzie konieczne dużo okno w kotłowni. Zresztą i kotłownię chciałabym powiększyć-zrównać z linia garażu i dać drzwi na drugiej ścianie zamiast okna.
    Wczesniej czytając Wasze opinie doczytałam, że MG projekt uważa,że to najmniej atrakcyjna ściana domu (zwlaszcza po zrównaniu z kotłownią) i tu pojawia się problem jak w przypadku każdego dwuspadowego z frontem i drzwiami garazowymi na krótszym boku.....Ale my nie mamy wyjścia-musi być duży garaż w bryle budynku z wjazdem prosto z ulicy.

    2. Przy ww. sytuacji konieczne byłoby wydłużenie sieni aż do podestu wejściowego i dalej dać ten podest i zadaszyć aż do końca ściany garazowej,aby wchodząc od strony ulicy iść do drzwi wejściowych pod tym zadaszeniem.Wtedy powstaje naprawdę spory taras... Aby na niego wyjść to trzeba go powiększyć kosztem sypialni i garderoby na górze (to mi nie przeszkadza,bo chcę małą sypialnię tylko z miejscem na łóżko i komodę). Jednakjak wyglądałby taki niesymetryczny taras i te barierki/ew. murek?!

    3. Na górze zamiast dużej sypialni z garderobą i łazienką chcę małą sypialenkę i oddzielnie pralnię z garderobą - w 1nym większym pomieszczeniu, najlepiej z wyjściem na taras z tej pralnio-garderoby (chcę mieć "bałagan" w 1nym miejscu z możliwością suszenia i wietrzenia na tarasie).

    4. Zatem dlaczego rozważam Party mając projekty typu "dzisiejszy" albo "atlanta" na dompasja?
    Bo na stosunkowo małej powierzchni jest idealne rozmieszczenie parteru: garaż w bryle na 2 auta, kotłownia z możliwością wyjścia na ogród, wc,gabinet, możliwość aranżacji duzej kuchni ze spiżarką, miejsce na duży stół i wypoczynek.

    http://projekty.muratordom.pl/projek...y,2223,0,0.htm


    "dzisiejszy" wygląda poprostu stodolasto i ma za małą kuchnię. Jednak zastanawiam się, czy kombinując tak z Party nie przerabiam go przypadkiem na zlizony do Dzisiejszego, tyle, że z dziwnym tarasem i większą kuchnią?


    http://www.dompasja.pl/project/341

    a ta atlanta ma dla mnie zły dół, ale górę: w pralni na górze mozna pomiescić reczniki, pościel itp. i już nawet zgodziłabym się na te minigarderoby w każdej sypialni i na dodatkowy pokój na wszelki wypadek . Jednak w Atlancie schody są pośrodku co wpływa na ten dół niekorzystnie....brak gabinetu i spiżarki,mała kuchnia... Czy jestem skazana na indywidualny pojekt który połączyłby to wszystko w 1-no idealne?!

    Dodam,że slędzę projekty domów z poddaszem, dwuspadowych w prostej bryle z garażem 2stanowiskowym od dawna i nie mam za dużego wyboru ( przez te wymiary działki 19 na 31) a już na wiosnę chciałabym ruszyć z planami,pozwoleniami itp.

  9. #89
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leon_za

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    68

    Domyślnie

    Witamy nową forumowiczkę

    Wybór projektu to niestety jedno z cięższych zadań. Nie wiem jaką taktykę wybraliście, ja na przykład wchodziłem na strony projektantów i zamawiałem darmowe katalogi - uzbierałem 11 sztuk. Lepiej (przynajmniej mi) się oglądało na kartkach niż w necie i uważam że wybór parterówek z użytkowym poddaszem i dwuspadzistym dachem oraz podwójnym garażem jest bardzo duży. Oczywiście najważniejsze jak dla mnie było rozmieszczenie pomieszczeń w środku, później dopiero wygląd zewnętrzny.

    Jest bardzo duży wybór projektantów ale osobiście uważam że MG Projekt ma najbardziej czytelną stronę internetową.

    Jeżeli masz problem z szerokością działki proponuję napisać do MG Projekt. Znajdą jakieś rozwiązanie. Może zaproponują zmniejszenie domku o 1 metr, likwidację jakichś okien itp. itd. Zanim zdecydowałem się na Party pisałem z nimi maile przez półtora miesiąca, naprawdę są mili i bardzo szybko odpowiadają na maile.

    Powodzenia

  10. #90

    Domyślnie

    No to projekt oddany do architekta. Zmiany na jakie się zdecydowaliśmy to:
    1. Poszerzenie salonu o 1.8m wiąże się to ze zmiana stropu z teriwy 1 na terive 2.
    2. Z licowanie ściany kotłowni z garażem + zmiana okna na drzwi
    3. Przeniesienie tarasu na ścianę boczną przy salonie
    4. Dodanie balkonu, który będzie tworzył zadaszenie tarasu. Wymiary balkonu 5,2m na 2,5m
    5. Zmiana wielkości okien w salonie

    Koszty poniesione do tej pory:
    1. Projekt - 2150zł
    2. Mapka do celów projektowych - 850zł
    3. Adaptacja projektu do pozwolenia na budowę (wszystkie projekty przyłączy, uzgodnienia) - 4000zł
    Ostatnio edytowane przez aLien01 ; 15-07-2014 o 20:14
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  11. #91
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leon_za

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał aLien01 Zobacz post
    Koszty poniesione do tej pory:
    1. Projekt - 2150zł
    2. Mapka do celów projektowych - 850zł
    3. Adaptacja projektu do pozwolenia na budowę (wszystkie projekty przyłączy, uzgodnienia) - 4000zł
    No to pięknie Jak widzę te wszystkie ceny to coraz mniej mi się spieszy do rozpoczęcia budowy Chyba że sprzedamy jak najszybciej mieszkanie to wtedy już z górki ale jak na razie nie ma chętnych na kupno.

    U nas natomiast pojawił się mały problemik (mam nadzieję że mały). Po rozmowach z kierownikiem budowy najpierw polecił mi zwrócić się do wojewódzkiego konserwatora zabytków o wyrażenie opinii na temat projektu PARTY ponieważ działkę mamy w strefie ochrony zabytków i może okazać się ze party z zewnątrz wygląda za nowocześnie w stosunku do innych budynków. Dobrze że jeszcze nie kupowaliśmy projektu ale jak sobie pomyślę ile to przeglądania i wybierania to pewnie będę wolał przerobić party na "stary styl" W przyszłym tygodniu się okaże a tym czasem 27.11. - geodeta.

  12. #92

    Domyślnie

    Proszę Państwa, jak się nikt nie sprzeciwia, a wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, to pozwolę sobie raz na czas jakiś zamieścić tu fotografię.
    Zdjęcia są z 11 i 18 listopada i widać na nich jak dużo bloczków fundamentowych i piasku poszło na naszej niezbyt równej działce.

    pozdrawiam i życzę wszystkim postępów

    p.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC1791.jpg
Wyświetleń:	289
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	148944Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC1784.jpg
Wyświetleń:	278
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	148945Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC1711.jpg
Wyświetleń:	299
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	148946

  13. #93

    Domyślnie

    Pietruch gratuluje postępów w budowie. Czy możesz podać ile poszło Wam bloczków fundamentowych i piachu do zasypania fundamentów?
    ----------------------
    pozdrawiam
    Artur [aLien]

  14. #94
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gumol

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    173

    Domyślnie

    Miło widzieć, że chociaż ktoś ma znaczący postęp U nas dopiero chudziak wykonany i prawie szalunek pod ławy. Jest plan by w środę zalewać.

    Też jestem bardzo ciekawy ile bloczków i piasku Wam poszło, ja szacuje u siebie ok 6 -7 warstw (na warstwę ok 140 bloczków).

    Tak się przyglądam u widzę, że macie izolację poziomą w postaci papy i pionową dysperbitem. Nie myśleliście o ociepleniu fundamentu (styropianem xps albo styrodurem), żeby zlikwidować mostki cieplne z gruntu?

  15. #95

    Domyślnie

    Niestety nie wiemy ile nam poszło materiału dotychczas. Całe rozliczenie stanu zero dostaniemy na koniec czyli pewnie za kilka dni. Szacunkowo to mamy ponad 10 warstw bloczków.
    Co do izolacji to wiem tylko tyle że będzie to robione ale jeszcze nie na tym etapie. Nasz budowlaniec stwierdził że styropian w trakcie budowy może ulec zniszczeniu i dlatego lepiej zrobić to później. Powiedział chyba że rozgarnie się pospółkę i wtedy się to porządnie zaizoluje albo jakoś tak Z tego co pamiętam będą to robić tuż po zalaniu.

    p.

  16. #96
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leon_za

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    68

    Domyślnie

    Jak miło byłoby powstawiać już jakieś zdjęcia ze swojej budowy ale niestety....... nie każdemu jest to dane

    Niemniej jednak ciesze się że inni mają postępy tym bardziej że mam zaproszenie żeby oglądnąć to co już powstało

    Na etapie spraw papierkowych jedynie mogę dopytywać o technologię, materiały, zmiany itp. I oczywiście liczę na więcej zdjęć z Waszej budowy (Waszych budów) czy jak to się mówi

  17. #97
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KasiaG77
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Aleksandrów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-070
    Posty
    209

    Domyślnie

    Ehh ja też zazdroszczę
    Leon my podobnie płaciliśmy za papierki:/ za mapkę jedynie 50 zł mniej a za adaptację 3800 więc porównywalne ceny :/
    Marta mam pytanie, poszerzaliście łazienkę? jak widzę po zdjęciach fundamentów to chyba nie? ja się właśnie zastanawiam jak zmieścić ten prysznic na dole bo na górze będzie tylko 1 łazienka i pralnia poczekam,zobaczymy przyjadę do was przed zaczęciem budowy to popatrzę jak to w realu wygląda i zdecydujemy z mężem
    sundari86 nie wiem jak by wyglądało party postawione bokiem do wjazdu:/ nie wiem czy nie zastanowiła bym się nad tą altaną, ale leon ma rację, napisała bym do mg projektu albo poszukała jeszcze czegoś

    Trzymajcie kciuki, jutro jadę do szpitala

  18. #98

    Domyślnie

    Leon, dzięki za odpowiedź

    Mam kilka katalogów, niestety nic ciekawego nie znalazłam. Jednak najprościej będzie zebrać wszystkie zebrane z netu i pójść do architekta, który zrobi to od początku to końca,bo jak tak zliczam ile brutto kosztuje "gotowy" projekt, to nie wydaje mi się,aby taki indywidualny, ale mimo wszystko nieudziwniony, kosztował nie wiadomo ile wiecej chyba wolę dyskutować en face z osoba bezpośrednio odpowiedzialną niż mailować miesiącami z poszczególnymi pracowniami.

    Co do nieszczęsnej szerokości dzialki - są plany liberalizacji tych pozwoleń na budowę i przy okazji zmniejszenie minimalnej odległości domu od sąsiadów. Znaczne zmniejszenie. Może do 2014 coś ruszy... O ile zgodnie z zapowiedziami w 2013 r projekttrawfi do parlamentu. Zatem nie wszystkie nadzieje stracone.

  19. #99
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leon_za

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał sundari86 Zobacz post
    Leon, dzięki za odpowiedź

    Mam kilka katalogów, niestety nic ciekawego nie znalazłam. Jednak najprościej będzie zebrać wszystkie zebrane z netu i pójść do architekta, który zrobi to od początku to końca,bo jak tak zliczam ile brutto kosztuje "gotowy" projekt, to nie wydaje mi się,aby taki indywidualny, ale mimo wszystko nieudziwniony, kosztował nie wiadomo ile wiecej chyba wolę dyskutować en face z osoba bezpośrednio odpowiedzialną niż mailować miesiącami z poszczególnymi pracowniami.
    Z konserwatorem zabytków sprawa załatwiona - podobno za bardzo się nie wcina do projektów - więc party zostaje.

    A propos architekta to właśnie dzisiaj u niego byłem i pojawił się kolejny problem Jednak przyznaję sundari86 ma rację że jeśli architekt zobaczy projekt "na żywo" to więcej może o nim powiedzieć i doradzić

    Zaproponował mi zaadoptowanie party do stanu domku pasywnego motywując mnie tym że od przyszłego roku ma być dofinansowanie max do 50.000 zł na domy pasywne (sprawdziłem w necie oczywiście na MURATORZE i zgadza się) - koszt adaptacji 5000 zł ale chyba się opłaci. Jednak jeszcze decyzji nie podjąłem.

  20. #100
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    leon_za

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    68

    Domyślnie

    Za oknem mgła i pogoda nie sprzyja budowaniu ale jakby ktoś wstawił jakieś zdjęcie to i dyskusja się zacznie oraz atmosferę rozgrzeje. (Nie chce mi się szukać naszego tematu na dalszych stronach forum, wolę jak jest na pierwszej stronie wiec proponuję co jakiś czas coś napisać)

    Jutro tj. 22.11. (czwartek) wizyta u przyszłego kierownika budowy a później u projektanta.

    Trzeba zgłosić projekt do sejmu że jak ktoś zaczyna się budować to na czas budowy bierze urlop macierzyński bo idzie się zajechać, rano do pracy a po pracy załatwianie spraw itp.

    A nasze dziewczyny (z forum) w trakcie budowy jeszcze rodzą dzieci . Jak Wy to ogarniacie? PODZIWIAM !!!
    Ostatnio edytowane przez leon_za ; 21-11-2012 o 20:35

Strona 5 z 54

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony