dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lokator-p

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    1

    Domyślnie "Strzelające" odgłosy od konstrukcji dachu w bloku

    Witam,

    To mój pierwszy post u Pańtwa. Postanowiłem się zarejestrować, ponieważ niepokoi mnie pewna sprawa.

    Dwa lata temu kupiłem mieszkanie w nowo wybudowanym bloku na ostatnim piętrze. Nad przedpokojem i łazienką mam normalnie wylaną płytę, na której opiera się zasadnicza konstrukcja dachu, natomiast nad pokojami mam od razu skośny dach. Podobało mi się takie rozwiązanie, bo pomieszczenia są wyższe (od 2,6 m do 4 m. w najwyższych punktach pokoi).

    Od początku obserwuję jednak niepokojącą rzecz. Dach "strzela" jakby się naprężało drewno, krokwie lub płyty GK. Czasem jest takich trzaśnieć kilkanaście w ciągu godziny. Konstrukcja dachu jest następująca: płyta GK, folia izolacyjna, kilkanaście centymetrów wełny, sklejka (przepraszam za niefachowe nazewnictwo) i gont zgrzewany na gorąco. Ogólnie dach jest szczelny, nie przecieka ale martwi mnie to stukanie. Czy to nie oznaka jakiegoś poluzowania krokwi? Czy mam się zaczynać martwić, że mi zerwie dach znad mieszkania przy mocniejszej wichurze?

    Proszę o fachowe porady

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Normalna praca drewna. Drewno schnie i pęka. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3
    elka51
    Guest
    elka51

    Domyślnie

    Normalna praca MOKREGO drewna (schnięcie), które nie powinno znaleźć się w konstrukcji dachowej.
    Konstrukcje drewniane w tym więźby mają określone normy odnośnie wilgotności - zastosowanie drewna spełniającego normy kosztuje, przy braku jakiejkolwiek kontroli żaden deweloper nie przejmuje się spełnianiem norm tylko liczy zaoszczędzone na jeleniach którzy taką popylinę od niego kupią pieniążki.

    W ekstremalnym przypadku dach może być do całkowitego zerwania - bez odkrywki i zrobienia ekspertyzy nie da się określić zagrożenia.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Daleki byłbym od ferowania tak drastycznych wizji. Teoria to jedno a praktyka to drugie. Od lat buduje się z takiego drewna i jakoś nie znam przypadku aby z tej przyczyny zawalił się dach. Schnięcie drewna to proces długotrwały. Zwrócę tylko uwagę na fakt, że drewno ma tendencję do chłonięcia wilgoci z otoczenia. Zjawisko to jest doskonale znane. Jak zamontujemy za suche deski podłogowe to wstaną podobnie rzecz się ma z parkietem. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony